evde evcil hayvan besleme konusu (olur mu olmaz mı)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
güncelleme : bana satın alma konusunda ve alışma konusunda kızmıştınız, haklıydınız. bende dinledim sizi bir veterinere gelen iki aylık bir kedi sahiplendim. ilk elime aldığımda çok miyavlıyordu, kalbi çarpıyordu dediğim gibi alışmazsa sürekli miyavlarsa daha çok küçük diye korktum. ama eve geldik sanki uzun süredir bakıyormuşuz gibi bir anda alıştı, oyunlar oynadık. aldıktan sonra anladım eve gelince asla veremeyeceğimi, inşallah ömür boyu birlikte olacağız :)
yaa kıyamam, nasıl tatlıştır o şimdi :) yavru kedi sesine bayılıyorum ben ya, "miiw miww miww" :KK70:
ayrıca tebrik ediyorum, sahiplenerek çok güzel bir şey yapmışsınız. dilerim bir ömür çooookk mutlu olursunuz birlikte. :KK200:

sizde hayvan sorumluluğunu alacak bir eğilim göremedim. boşuna ne kendinizi üzün ne de o kediyi. kediler sahiplerinden ,rutinlerinden ayrıldıklarında çok bocalama yaşarlar. ayrıca evcil hayvanlar tüy döker, etrafı parçalar tırmalar yani bu bir gerçek. bir yere gitmek isteseniz kime bırakacaksınız, çok çok büyük bir sorumluluk , herkes maalesef başa çıkamaz. bunun için gerçekten hayvan sevmek ve kendinizi adamanız lazım.

eşim hayvanları çok sevdiğimi biliyor ve bir arkadaşı evcil hayvan satışı yapıyor. satış diyince tepkiler olacaktır eminim ama bu arkadaşı bir kediyi öyle bir övmüş ki eşimde hiç alma fikri yokken alalım diye tutturdu. ben de içten içe hep isterdim ama alacaksam ömür boyu bakmak isterim. o konuda kendime tam güvenemiyorum. şuan çocuğum yok, eşyalarım yeni.
mesela kediyi alsam onu birkaç gün tanısam, sorun olur mu? zaten geri verecek olsam bu birkaç gün içinde olur yoksa ömür boyu kalır diye düşünüyorum. hemen vazgeçersem o bile beni üzer.

Siyah Ankara kedisi, 5 aylık demiş kedi baya büyük görünüyor resimde. ben hiç anlamam 5 aylık olup olmadığı doğru mu nasıl anlaşılır?
bir de bakımı çok kolay, tuvalet eğitimi var demiş. tüy dökmüyor demiş. tüy dökmemesi de doğru mudur?

not : üzgünüm soruyu kötü niyetle sormadım. hayatımda hiç kedi bakmadım. zaten korkumda ömürlük bakabilir miyim kısmıydı. bu yüzden konu açtım. acaba uyum sağlayabilir miyiz birkaç gün böyle bir şey yapılabilir mi diye sordum. yapacağım demedim. o yüzden sakin olun lütfen bana kızmayın. ben anladım sorunun cevabını, kusura bakmayın, sevgiler..
Ben köpeklere bayılırım. Sarılıp öperim. Çok seviyorum. Ama bakamam evimde. Sevmekle bakımını üstlenmek farklı şeyler bence. Sokakta yemek veriyorum seviyorum. Hastaysa veteriner ayarlıyorum bu kadar. :)

eşim hayvanları çok sevdiğimi biliyor ve bir arkadaşı evcil hayvan satışı yapıyor. satış diyince tepkiler olacaktır eminim ama bu arkadaşı bir kediyi öyle bir övmüş ki eşimde hiç alma fikri yokken alalım diye tutturdu. ben de içten içe hep isterdim ama alacaksam ömür boyu bakmak isterim. o konuda kendime tam güvenemiyorum. şuan çocuğum yok, eşyalarım yeni.
mesela kediyi alsam onu birkaç gün tanısam, sorun olur mu? zaten geri verecek olsam bu birkaç gün içinde olur yoksa ömür boyu kalır diye düşünüyorum. hemen vazgeçersem o bile beni üzer.

Siyah Ankara kedisi, 5 aylık demiş kedi baya büyük görünüyor resimde. ben hiç anlamam 5 aylık olup olmadığı doğru mu nasıl anlaşılır?
bir de bakımı çok kolay, tuvalet eğitimi var demiş. tüy dökmüyor demiş. tüy dökmemesi de doğru mudur?

not : üzgünüm soruyu kötü niyetle sormadım. hayatımda hiç kedi bakmadım. zaten korkumda ömürlük bakabilir miyim kısmıydı. bu yüzden konu açtım. acaba uyum sağlayabilir miyiz birkaç gün böyle bir şey yapılabilir mi diye sordum. yapacağım demedim. o yüzden sakin olun lütfen bana kızmayın. ben anladım sorunun cevabını, kusura bakmayın, sevgiler..
Öncelikle satın almanızı değil sahiplenmenizi tercih ederim ama karar sizin bakım konusunda da kedinin tüy döküceğine alıştırın kendinizi ankara kedisi hele daha da tüylü oluyo diye biliyorum ona kendinizi hazırlayın her kedinin kendine has karakteri oluyo oyüzden onu yapar bunu yapmaz demek zor bana göre ben sokaktan sahiplendim tekir kedim var ben iyiki sahiplenmişim diyorum çok güzel bi dost kesinlikle bakımı da kolay bence

Bakamazsınız.
tüy dökmeyen kedi saç kıl dökmeyen insan kadar imkansızdır. Eşyalara da muhakkak yaşanmışlık katar çünkü sizinle yaşayacak bir can o. Yemeğini, suyunu, tuvaletini, aşısını, veterinerini iyi takip etmeniz gerekir yaşıyor sonuçta kanı canı var. Sevmeyen asla bakamaz. Taramak sevmek gerekir. Yeri gelir tırmalar ısırırır.
Üzerine para verseler bile bakamazsınız.

güncelleme : bana satın alma konusunda ve alışma konusunda kızmıştınız, haklıydınız. bende dinledim sizi bir veterinere gelen iki aylık bir kedi sahiplendim. ilk elime aldığımda çok miyavlıyordu, kalbi çarpıyordu dediğim gibi alışmazsa sürekli miyavlarsa daha çok küçük diye korktum. ama eve geldik sanki uzun süredir bakıyormuşuz gibi bir anda alıştı, oyunlar oynadık. aldıktan sonra anladım eve gelince asla veremeyeceğimi, inşallah ömür boyu birlikte olacağız :)

Ne güzel yapmışsın. İyi insanlar, iyi ki varlar :KK200:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X