Evden çalışmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aileme kimseyle görüşmek istemediğimi söyledim, sevgilim olduğunu söyleyemem çünkü ailem buna karşı. Ben ilk bahsettiğim kişiye ben bu kısıtlamalar ve şartlar altında devam edemem dedim zaten. Ancak konuşmaya 5 gün ara verdikten sonra, abisi vefat etti ve bana çok ihtiyacı olduğunu söyleyip ona destek olmamı istedi. Sonra tekrar konuşmaya devam ettik. 2.kişiyi düşünmemeye çalışıyorum ama ailem bu konuda ısrarcı davranıyor onlara tavrımı belli ettiğim halde. İkisi de olmak zorunda değil zaten. Buraya içimi döktüm sadece
Iyiki olmak zorunda değil. Olmak zorunda olsaydı forumu kapatıp gidecektik zira.

Olmak zorunda olmayan bi şeyle ilgili satır satır yazmak, yengenin mulakatindan geçmek, evden çalışmak/ çalışmamak, makyaj yapmamak pantolon giymemek.....

Ama yok pardon ya. zorunda degildik dimi. Bak ama deri ceket de giyiyor. Çok cool takılıyor. Ama öteki de doktor aslında yengenin mülakatından gecmek cok zor değildir sanki. Yengiş filan dersek hoşuna da gidebilir ama doktor yüzük takiyor mudur. Deri ceket alirsak giyer mi mesela bunlar da isin öteki tarafi. Hem doktor olup hem de deri ceket tadından yenmez gibime geliyor.

A pardon zorunda değildik o zaman boş verebiliriz de...

Sana gerçekten sırılsıklam aşık olsa hayallerin önüne set çekmez, seni elinden geldiğince desteklerdi.
Evde çocuk büyütürken, akşam ne yemek yapsam diye düşünürken mi mimari çizim yapacaksın? Eminim bu zihniyet “o zaman bu akşam çizim yeriz sorun değil” der.

ay yengeyle tanışıp onay bekleyen 2.kişi mi?
yenge onay verirse mi seninle tanışacakmış?
bu komik adamları aday olarak bile düşünüyor olman çok garip. bu yenge bilgisini sana verene miktirsin demeliydin kendine saygısı olan biri olsaydın.
Keşke olgun, vakur, bir duruş sahibi olsaydı da... forumda kendine bunları yazdirmasaydı.

Orta-doğuda erkek egemen kafaya bak. Güya mimarlık okuyan kız yengenin onay sınavından geçmekten bahsediyor.

O kadar yazık ki. Ne diyeceğimi bilemez haldeyim

Yalnız o aile nasıl bir aile, o baba nasıl bir baba ya...insan nasıl biricik kızını ailesi ne derse o olacak , ailesinin kuklası bir adama vermek için ısrar eder? Kız evi naz evidir, ama siz kendinizi eltiye beğendirmeye çalışacaksınız,ona yaranacaksiniz. Sonra ,işler ilerleyince o biricik elti sizin gozde olduğunuz dönemde ilgisi azalınca size bilenecek, hakkınızda kötü şeyler yayacak, herkes de ona inanacak,kötü olacaksınız falan... Ne bilindik bir senaryo.
Ömrü boyunca evde bir süs eşyası gibi takılacaksiniz.
Bunu kızına layık gören baba da olmaz olsun. Neden okutmuş,meslek sahibi yapmış ki sizi, doktor kismetler beğensin,adaylarinizin kalitesi artsin diye mi?? Bu kafada insanın lise biter bitmez kurtulması lazımdı kizindan

Merhaba. Ben 3 ay önce biriyle tanıştım ve sevgili olduk. Normalde ben bundan 2 yıl öncesine kadar sevgili edinen biri değildim. Ama çevremdeki insanlar tarafından ciddi ilişki muhabbeti vs açılmaya başlandı benim için. 2 yıl içinde 3 kişiyle sevgili oldum, 2si ciddi ilişkiydi.Ama sonuç olarak bir yere varamadık. 1 kişi ile de görücü usulü tanıştım. Şu andaki erkek arkadaşım, bana açıldı ve benimle ciddi düşündüğünü söyledi. İkimiz de aynı yaştayız, 26 yaşındayız.Ben mimarlık okuyordum, 2 tane projem kaldı, şubatta mezun oluyorum. Kendisi de inşaat mühendisi. Konu en başta buradan açıldığı için bunu söyledim. İnşaatlar yapıyoruz, bize de bir tane mimar lazım falan diyordu en başta. Kendisinden çok etkileniyorum.O bana aşık oldu, ben de ona. Hayatımda duymadığım en güzel cümleleri, ilgiyi ondan duydum ve gördüm. Varlığı iliklerime kadar işledi. Bunun haricinde fiziği, motorsiklet kullanması, deri ceket giymesi, aksesuar olarak yüzük kullanması, puro içmesi, bazen saçını uzatması, aynı sektörde ilerleyecek olmamız vs kısacası her şeyinden o kadar çok etkileniyorum ki anlatamam. O da beni çok seviyor ve bana fena halde, sırılsıklam aşık. Ama maalesef ki anlaşamadığımız bir durum var. İleride evlenirsek, benim sadece evden çalışmamı istiyor. Elit bir aile olmadıklarını, gelenek ve göreneklerine bağlı bir aile olduklarını, çevresindeki kadınların çok fazla göz önünde bulunmadan evine sadık kaldıklarını vs söyledi.Bana diyor ki,ben kadının bu sistemde çalışmasına karşıyım, çocuğa annesinden başkasının bakmasına karşıyım,çocuk varken çalışamazsın, çocuk büyüdüğünde bir daha çocuğumuz olur, o kadar okudum ama bende bunun karşılığı yok, ben sana çalışma demiyorum ama sadece evden çalışmana müsade edebilirim, sana sistemi kurarım vs diyor. Ben sana iş getiririm, sen de o şekilde çalışabilirsin ancak vs diyor. Bir de pantolon giyemezsin, sadece elbise ve etek giyebilirsin dedi. Topuklu ayakkabı ve makyaj konusuna karşı. Bu arada ben zaten başımı kapatıyorum, başörtülüyüm yani. Ağır makyaj yapmam, yaparsam hafif makyaj, topuklu da giymem. Bol paça pantolon giyerim, ama üstüne uzun tunik giyerim. Yani bu konuda onun istediği biri olabilirim. Ancak benim kariyer yapma gibi hayallerim ve hedeflerin vardı. Diplomamı alınca, ofis açmak istiyordum, ya da kpssye hazırlanacaktım ya da üniversitede hoca olmak istiyordum. Anlayacağınız sadece evden çalışma gibi bir düşüncem yoktu. Şimdi benim yaptığım iş bilgisayardan çizim yapmak, aslında evden de yapılabilir. Ama ben home office tarzında düşünüyordum. Demek istediğim ben kısıtlanmak istemiyordum bu konuda. Yıllarca verdiğim emekle sınandım, diplomamı vitrine asmak istemiyorum. Ben normalde başka şehirde yaşıyorum. Yani ailem başka şehirde, üniyi ailemden 7 saatlik uzaktaki bir şehirde okuyorum. Kendisi de üni okuduğum şehirde. Olursa ailemden uzakta yaşayacağım yani. Diğer bir konu ise, ailemin beni tanıştırmak istediği biri vardı. Ama onda da şöyle bir sorun var. Bu kişi kendisi ortaya çıkmıyor, abisinin karısı ile muhabbeti artıracakmışım ben, yengesi beni tanıdıktan sonra, yani okeyledikten sonra onunla tanışma aşaması olabilirmiş.Aslında ben bu konularla uğraşmaktansa önce diplomamı almak istiyordum. Görüştüğüm biri olabilirdi, ancak kendimi hazır hissedince evlenmek istiyordum. Fakat baba tarafım bana bu konuda baskı yapıyor, ve ısrarla dedikleri kişi ile görüşmem istiyorlar, adım atmadığımda güceniyorlar. Anne tarafım ise, sen kendi istediğin biri ile evlenirsin vs diyorlar. Ailemin tanıştırmak istediği kişi, çalışmama engel olacak biri değilmiş dediklerine göre ama işte daha tanışmadığım için arada aşk yok, sevgi yok. Facebooktan fotoğrafını buldum sadece. Ve kendisi ailemle aynı şehirde yaşadığından aileme yakın yaşama ihtimali de güzel geliyor. Peki sizce ben ne yapmalıyım, ilk bahsettiğim kişiyi kalbime gömüp hayallerimden vazgeçeyim mi, yoksa hayallerimi gerçekleştirebileceğim anca aşk ve sevgiyi yeterince besleyemeyeceğim biriyle mi devam etmeliyim? Bunu neden söylüyorum, çünkü ben zannetmiyorum ki ilk bahsettiğim kişiden daha fazla etkileneceğim biri çıkmaz karşıma, o kadar bağlanmışım. Diğer kişi ise sıkılgan biriymiş, bu konuda ailesi ne söylerse o olurmuş, ama iyi bir kariyeri var, doktor kendisi, benden 3 yaş büyük. Ama işte sadece meslek önemli değil bu konuda, aradaki etkileşim de çok önemli... Yorumlarınız için teşekkür ederim... Sizce ben ne yapayım
Dis gorunuse bakipta birine baglanmayin ,size kisitlama getirererek ilerde mutsuz evlilik yapacaginizin sinyallerini vermis zaten daha ne dusunuyorsunuz ilerde bosanmaktansa simdiden ayril unut gitsin,sadece kariyere odaklanin

Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor. Korkarım ki erkek arkadaşınızla evlenip diplomanızı duvara asacaksınız. Ya da akrabalarınızın gönlü olsun diye onların önerdiği adamla evlenip mutsuz olacaksınız, tabii yengesinin onayından geçerseniz😊 Kendinize hiç mi saygınız yok?

Keşke olgun, vakur, bir duruş sahibi olsaydı da... forumda kendine bunları yazdirmasaydı.

Orta-doğuda erkek egemen kafaya bak. Güya mimarlık okuyan kız yengenin onay sınavından geçmekten bahsediyor.

O kadar yazık ki. Ne diyeceğimi bilemez haldeyim

of talep eden de doktor..
hayır o kadar emek zaman kaybı yazık yani.
yengem onaylarsa ne yahu sen kimsin ki kendi seçiminini kendi yapamayan ezik.
sevgilisi zaten elaleme müslüman.
kendine herşey hak kadına değil. şu kafayıda sevmiş enteresan.

Sevgilim dediğiniz kıroyu bir bırakın once oldu bide tasma taksın. Sizi sevse olduğunuz gibi kabul ederdi.
Sonra da ailenizin istediği kişiyle de görüşmeyin cocuk musunuz yahu. Okulunuzu bir bitirin
diplomanizi bir alin geleceğimizi kurun biri çıkar karşınıza zaten.
Bu yaşta ne evlenmesi ya paranızı yiyip için gezin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X