Eve sinen kötü koku temizlik uzmanları bi el atsın :/

Medusan

Were all mad here
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
1.697
739
Merhaba yeni bir eve tasındım bir onceki evim sifirdi kiradaydim simdiki evde benden once 2 kiraci oturmus 7 senelik bir bina. Eve yerlestik temizlik yaptik hem ben hem temizlikci bi abla tuttuk baya o da temizledi ama evde oturdugum gunden beri sanki ev hep kokuyor. Oturan insanlar pis insanlarmis mutfaktaki derz aralari beni benden aldi dayanamayip fayansi boyadim davlumbazi temizlemek icin soktuk komple temizledim ama ev kokuyor gitmiyor o koku cok moralim bozuluyor bunun bir cozumu yokmu mutfak ayri kokuyor geliyor yatak odasi ayri kokuyor gibi. Temizlik hastasi falan da degilim gayet normal bir insanim ama kafayi yicem artik.

Hergün havalandırıp ev kokularından sıkmalısınız zamanla gidecektir.evi boyatmanızda da fayda var. Rutubet tarzı bir kokuysa evden kaynaklıdır. Kıyafetlerinize de sinenilir zamanla.buna yapacak bişiy yok bence ama gene dediğim gibi havalandırıp koku sıkın

Giderlerde sorun olabilir acıcı dokmenizi tavsiye ediyorum.Geçmezse sey olabilir giderlerde l dirseği denen bi boru var kokuyu önlüyor belkide onu takmamış olabilirler işcilikten kaçmıs olabilirler.
Onu denememistim onu da yapicam sagolun 🙏🙏 mutfakta agir bir koku yatak odasinda da ayri bir koku ins zamanla gecer kapilari bile boyadim belki bi faydasi olur diye oda kokulari mi dersiniz iyice kafayi siyirdim

Giderlere önce su ardından çamaşırsuyu boca edin.
Duvarları boyadınız mı ?silmediniz mı?
Duvarları silmeyi düşünebilirsiniz.sigara içilen bir ev ise kokusu duvarlara bile işlemiş olabilir
Yapıcam onları duvarlari eve girmeden boyattık ekstra silmem gerekiyor mu boyattiktan sonra temizlikci bi abla yapti temizligi cocuktan dolayi ben cok derin yapamadim ama o nasil temizledi hic bilmiyorum

Hergün havalandırıp ev kokularından sıkmalısınız zamanla gidecektir.evi boyatmanızda da fayda var. Rutubet tarzı bir kokuysa evden kaynaklıdır. Kıyafetlerinize de sinenilir zamanla.buna yapacak bişiy yok bence ama gene dediğim gibi havalandırıp koku sıkın
Inanin her gun havalandiriyorum her yer acik aksama kadar artik donuyorum havalandirinca hissedilmiyor ama kapaninca yine basliyor koku

Giderlere önce su ardından çamaşırsuyu boca edin.
Duvarları boyadınız mı ?silmediniz mı?
Duvarları silmeyi düşünebilirsiniz.sigara içilen bir ev ise kokusu duvarlara bile işlemiş olabilir
Sigara kokusu degil de boyle yag ve aci bi koku gibi bi koku da var onun nasil bir sey oldugunu cozemedim cesit cesit koku geliyor burnuma

Boyama imkanınız varsa boyayın.
Giderlere açıcı dökün, bir süre naftalin olsun deliklerde.
Bir de işe yarar mı bilmiyorum ama annem mutfaktaki yemek kokularının gitmesi için sirke kaynatırdı ocakta, kokular giderdi. Aynı uygulamayı buz dolabına da uygulayabilirsiniz.

Boyama imkanınız varsa boyayın.
Giderlere açıcı dökün, bir süre naftalin olsun deliklerde.
Bir de işe yarar mı bilmiyorum ama annem mutfaktaki yemek kokularının gitmesi için sirke kaynatırdı ocakta, kokular giderdi. Aynı uygulamayı buz dolabına da uygulayabilirsiniz.
Evi girmeden boyattık anlamadim hala neden koktugunu giderlere aciciyi denicem bi de mutfagi tekrar tekra temizlicem sanirim.

Bir süre koridorda filan uyumadığınız yere otomatik kokulardan alın bence. Ama ancak tam yaz gelip sabahtan aksama kadar tüm pencereler açık olunca çıkar.
Aldik otomatik kokulardan aldik ozon makinasi da aldim her bos bulundugumda calistiriyorum ins zamanla gecer bi ara ciksak mi diye dusunduk alisamazsak gideriz bu evden boyle giderse 😑

Aldik otomatik kokulardan aldik ozon makinasi da aldim her bos bulundugumda calistiriyorum ins zamanla gecer bi ara ciksak mi diye dusunduk alisamazsak gideriz bu evden boyle giderse 😑
Çok zor ya inşallah geçer. Ben de kokulara takıntılıyım. Ev kokmuyosa da gitmez burnumdan o koku. 😢

Bir ara bende yaşadım aynı durumu . Alt daireden geliyormuş meğer. Boştu orası ev sahibi patates koymuş o da çürümüş leş gibi kokuyordu ev . Temizlettik geçti
Benim etrafimdaki evlerin tamami dolu bu evden geliyor eminim girdigimde cunku mutfak vasat haldeydi derz aralari sari degil turuncu olmustu temizleyip boya attik surekli bi caba halindeyiz yorulduk ins gecer de kurtuluruz cok kotu bir sey gercekten

hergün çamaşır suyuyla silin
Boya badana yaptırın
Tavanı da boyatın
Günde birkaç kez havalandırın
Zamanla gidecektir

X