Evet , derdim var ..

Arkadaşlar bu yılın başından beri özellikle çok sıkıntılıyım.Buraya yazmayacaktım da artık o kadar doldum ki bir şekilde her şeyi yazıp içimden atmak istiyorum.MAdem yazıyorum onu da sizlerle paylaşayım.Vakti olan varsa da okur..Çünkü çok uzun...

Ben daha iki ay önce evlenecektim ve evlenmekten düğüne iki gün kala vazgeçtim. Çok sancılı oldu hala da çok fazla canım yanıyor aslında ..Peki ne mi oldu ? Önce başa dönmek lazım ...

3,5 yıl önce tanıştık eski nişanlımla.Daha ilk günden çok hoşlandım ondan sonra da çok sevdim. Tanıştığımız ilk zamanlarda bilmiyordum , işsizmiş. Yani bir işi varmış , ama patronuyla yaşadığı bir sorundan dolayı anlaşmayı bitirmişler ve o iş bitmiş. (sonradan öğrendim ki davalı olarak bitirmişler ) Çalıştığı zamanlar çok kazanıyormuş ama hiç bir kıyıda para biriktirmemiş. Sadece bir araba almış. İlk başlarda bir yerlere gittiğimizde hesabı o ödüyordu. Sonra sonra o hesaplar bana kalmaya başladı (ben çalışıyorum) . Ama ben bundan rahatsızlık duymuyordum çünkü onu çok seviyordum. Onunlayken mutluydum. Ortak bir çok zevkimiz vardı o yüzden çok iyi vakit geçiriyorduk . Sonra iki ay geçti , benden ayrıldı . Sebebi ise beni yeterince güzel bulmaması , daha sonra beni aldatmaktan korkmasıymış. Ben tabii buna çok şaşırdım.

Bu arada biz ayrı şehirlerde yaşıyorduk aslında . O çıkmaya başladığımız ilk zamanlar benim kaldığım şehirde geçici olarak dedesinin yanında kalıyordu. Sonra ailesinin yanına yani başka bir şehre geri döndü. Çok uzak değildi yaşadığımız yerler . O yüzden fırsat buldukça o geliyordu. Fırsat buldukça ben gidiyordum.Tabii günübirlik değildi bu geliş gidişler .Çünkü zaten ancak 2-3 haftada bir görüşebiliyorduk . Bir seferinde beni ailesinin evine davet etti. Ben de gittim. Birlikte kahvaltı ettik.Ben çok güzel bir tanışma olduğunu düşünmüştüm. Oysa ki öyle değilmiş. Annesi beni görünüm olarak beğenmemiş. Oğluna daha manken gibi birini istiyormuş hep. Çocukları güzel olsun vs diye. Bunu sonradan öğrendim tabii.Hatta annesinin arkadaşları da o zaman sadece erkek arkadasım olan kişiye fotografımı gostermesını ıstemısler . O da gösterdıkten sonra sana daha güzel kız bulalım. Bu kürte benziyor . (ailemin dogumyerınden oturu ) bunlar alevidir falan demısler. Oysakı ben ne kürtüm ne alevı. Oyle olsam da sorun degıl de neyse...Boylece (adına osman dıyelım takma ısım olarak ) Osman bu konusmalardan ve artık bılmedıgım baska seylerden dolayı benden ayrılmış.

Çirkin değildim ama artık kendimi çirkin hissediyordum . Sonra emin misin bitti mi gerçekten ,bak biz çok mutluyduk falan dedikten bir süre sonra o bana tekrar döndü. Ben de salak salak sevindim buna . Ama bu konudaki sıkıntımız bitmedi. Benim burnumda biraz eğrilik vardı hafiften Karadenizlilerde olduğu gibi. Bana durduk yere acaba estetik olsan nasıl olur diye diye benim aklıma girdi. Ben sanki kendim istiyormuşum gibi ameliyat olma kararı aldım.Bu arada o benden tekrar benzer sebeple ayrılmıştı. Ameliyat olacağım gün beni affet diyerek beni tekrar aradı. ( Evet bu kişi kendini çok yakışıklı buluyordu .Sanırım benden once de bayagı bır taliplisi olmuş ve burnu kalkmış. Mesela ne zaman bir ayna görse ne kadar süper olduğundan falan bahseder , sürekli ayna karsısında kendını ızlemeye doyamazdı. Ama bana gelınce herhangı bır ıltıfat bır şey yok . Kendı kendne ıltıfat eder dururdu. Sureklı sen kendine bakmıyorsun daha farklı gıyınsen daha ıyı olur . Kendıne bıraz bak vs dıyordu. Ama ben o kadar da bakımsız bıri degıldım .Yıne de onun ıcın sureklı alısverıs yapacak halım yoktu. )

Ben amelıyat olduktan sonra bana daha ıyı davranmaya basladı. Bu arada ben kpss sınavına gırmıstım ve 5 saat uzakta bır ıle tayın olmustum ogretmen olarak. O da bana orda bırı goz koyar dıye bıze gumus yuzuk almıs. Kendı aramızda sözlenmıstık boylece. Siz tabıı nasıl olur ? dıye şaşırabılırsınız ama ben onla bırlıkteyken kendımı o kadar mutlu hıssedıyordum kı bu guzel görünme mevzusu falan benım ıcın sadece küçük bir ayrıntıydı. Ben onu çok seviyordum . O da bana beni sevdiğini söylüyordu. Beni iyi hissettiriyordu. O yüzden görülmesi gerekenleri göremiyordum işte.

Sonra ben gittim tayın oldugum şehire. Bu arada o hala işsizdi . Ben ona gidemiyordum haftanın her günü dolu oldugum ıcın . O bana geliyor bende kalıyordu. Sonra iş buldu. Çok sevindim. İlaç mümessili oldu. Bunun için önce eğitim aldı . Sonra çalışmaya başladı. Ben çok mutluydum ama hala düşünüyordum.Acaba bu iş iyi mi ? Kalıcı olur mu? Ne kadar yükselebilir? Çünkü benim kazandıgımın yarısını bıle kazanmıyordu. Bölge mumessılı olacagım . Superım . Herkes benı cok sevıyor falan derken iki ay sonra işten çıkarıldı.

Bir daha da iş bulamadı. Ne kadar başvuru yapsa da olmadı. Bende daha çok kalmaya başladı. Bazen ben işten geliyordum öğle yemeğine o hala uyuyor oluyordu. Akşam gelince ben yemek falan yapıyordum sonra film izliyorduk. Sonra ben yatıyordum o ise bütün gece online oyun oynuyordu. Sürekli oyun oyun oyun. Acaba iş bulmak için gerçekten çabalıyor mu diye de düşünmeden edemiyordum. Sen de kpss gir belki olur diyordum. Tamam diyordu ama hiç çalışmıyordu. Ben ona biraz matematik falan çalıştırıyordum ama o oturup devamını getirmiyordu.Bu arada kredi kartı borcu birikiyordu. Benden istiyordu bazı zamanlar. Bir keresinde 1500 lira odedım mesela. Ya da cebınde parası olmuyordu benden ıstıyordu. Bunu ısterken de kendını cok kotu hıssettıgını falan soyluyordu. Keske benım paramın oldugu zamanlara denk gelseydın sana her ıstedıgını alırdım falan dıyordu. Ben de sen uzulme olur bır gun o da olur dıyordum. Onu teselli edip istediği parayı verıyordum .

Sureklı memurlar sıtelerınde iş ilanlarına bakıyordum onun ıcın. Acaba nereye basvurabılır dıye bakmadıgım yer kalmadı. Butun boş vaktımı nerdeyse buna harcıyordum . Sonra öğrendım kı o da öğretmen olabılıyormus.Sadece formasyon alması gerekıyormuş. Bu sefer formasyon nerden alabılır dıye arastırmaya basladım. O da arastırdı. Sonunda bulduk. Başladı formasyonu almaya . Bu arada kpss ye de yine calışması gerekıyordu ama o yıne calısmıyordu. Yalvarıyordum ona çalış nolur diye. Ama nerdee? Bu arada okuduğu okuldan bahseederken bütün kızların ondan hoşlandığını söyleyip duruyordu. Ama o sözlüyüm deyip uzak duruyormus. Yine de özellikle bir kızdan çok bahsediyor gibiydi. Sonra ben bir gün benim evimde benim bilgisayarımla o kızı araştırdığını bir şekilde farkedince olay çıktı. Aralarında bir şey olmadığını iddia etti. Zaten kız zenginmiş onun dengi değilmiş vs. Yani belli ki ilgisi var kıza karşı ama parasını düşünerek kendi kendine vazgeçiyor. Neyse biz çok fena kavga ettik . O da ben ara vermek istiyorum dedi. Ben de tamam o zaman ara verme falan yok ayrılıyoruz dedim. Bana verdiği bütün gıvır zıvır hediyeleri (bunlar genelde en fazla 5-10 liralık oyuncak tarzı seyler ) , söz yüzüklerini , fotoğraflarımızı , annesinin bana hediye ettiği elbıse ve şalı bir poşete koyup ona verdim . O da gitti evine. Babası poşeti görür görmez almış karıştırmış . Annesi nasıl ona hediye ettiklerimi geri gönderir demiş. ... Sonra beni annesi birgün ben okuldayken beni aradı. Ben öğle tatilindeydim. Önce iyi niyetle aradığını sandım . Güzel güzel konuşuyordum . Sonra baktım kadın dinlemeden durduraksız bir şekilde konuşup bana ağzına ne gelirse söylüyor , elim ayağım titreyerek okulun bahçesine çıktım yalnız kalmak için. O gün de derslerime giremedim çünkü tir tir titriyordum üzüntümden .İzin alarak eve gittim. Bana neler mi dedi? Ne demedi ki? Vay efendim ben onun oğlunu paramla elde ediyormuşum. Ben gel diyormuşum o koşa koşa geliyormuş.Bana gelınce de aylarca bırakmıyormusum. (alakası bıle yok hep kendı ıstedı de geldı)Mümessillik yaparken bile iki gün tatılı varmış onda bile koşa koşa taa nerelerden yanıma geliyormuş. Onun oğlu evlenılecek adam degılmış .Daha çocukmuş. Bizim evlenmemizi aile olarak onaylamıyorlarmış . Onun bana hedıye ettıgı esyalar ı nasıl bır posete koyup gerı gonderırmişim....daha neeler neleeer.. Ben tabii ağzımı açıp da kendımı açıklamaya çalıştım ama kadın bağırıp çağırmaktan bana fırsat bırakmadı. En sonunda yeter benim de konuşma hakkım var dedıgımde ıse o laf tarihe geçti ve Osmana iletildi. Hayatta herşey sevgi değildir gibi birşey demişti annesi telefonda. Ben de e siz kaçarak evlenmediniz mi bizi daha iyi anlamanız lazım dedim ve o laf da tarihe geçti . Söylediğim , ağzımdan çıkan , kendimi anlatmak açıklamak için söylediğim her laf kötü anlaşıldı, kötüye yoruldu.

Sonra ben hemen Osmana telefon açtım. Olanları anlattım. Artık ayrıyız ama annen bana böyle böyle dedı dedım . O da annesiyle bunun üzerine kavga etmiş . Tabii bu olayın sonucunda ne oldu? Annesi bizi istemediği için biz daha çok yaklastık bırbırımıze. O ben sensız yasayamam dedı. ve bana geri döndü. Öbür kızla da aralarında hiç bir şey olmadığına beni ikna etti. MEğer annesi bu konuda da aklına girmiş Osmanın . Bak güzel kız vs. dıyerek. Bunu da ıkı yıl sonra ogrendım.

O arada osmanın okul masrafını ailesi karsılayamadı. Ailesi de borc batagındaydı cunku. Okul parasını da yıne kım odedı tahmın edın.

Osman sonunda formasyonunu aldı. Kpssye gırdı ve tek acılan kadroya basvuran ıkı kısıden bırı olarak atandı. Yanı resmen bir mucızeyı gerceklestırdım. Turkıyede kımsenın haberı bıle olmayan bır bölüme ,20 yıldır atama yapılmayan bir bölüme benım sayemde bır ogretmen atandı. Neden benım sayemde? ogretmen olabılecegını uzun arastırmalarım sonunda ben ogrendım ve parasını da ben odedım buyuk cogunlukla.

Bunun uzerıne bız artık evlenebılırız moduna gectık. Ailesi hemen endıselendı. Ogullarına benım yanımdayken bır mail attılar. Ikımızın de okuması gereken bır mail . Mailde bızım evlenmemıze karsı cıkmayacaklarını , ama maddı durumlarının dugun yapmaya henuz elverıslı olmadıgını , o yuzden 2 yıl daha beklememız gerektıgı yazıyordu. Ama ben 30 yasında o ise 31 yasındaydı. 3 senedır bırlıkteydık ve artık hep bırlıkte yasamak evlenmek ıstıyorduk. Ben dedım kı osmana bu ne ? bu gercek olamaz? napıcaz dedım. Sen bakma onlara dedı. Ikna ederım ben onları zamanla şimdi he deyıp gecelım dedı. Dedım annem babam sorup duruyorlar ee nolcak senın bu ısın sonu dıye dedım. Ben onları daha fazla oyalayamam dedım. O ise atanmanın sevıncıyle hallolur hallolur dedı.

Sonra ben osmanın annesıne bır maıl attım . Daha once yasanan o kotu telefon konusmasında yapamadıgım acıklamayı yaptım mailde. Yanlıs anlasıldıgımı falan soyledım .Evlenme konusunda ıse aılemın de beklentı ıcınde oldugunu soyledım.

Osman atandı. goreve basladı. Once bır tanışmak ıcın geldıler. Gayet guzel gectı. Bızımkıler onları sevdıler .osmanı sevdıler. Bır dahakıne yarıyıl tatılınde hayırlı bır ıs ıcın gelecegız dedıler. Tamam dedı babam. O zamana kadar osman bana dugun yapmasak falan dıyordu. Ben de babama acaba dugun yapmasak nasıl olur baba dedıgımde babam bunu kabul etmedı. Öyle sey olmaz dedı .ıyı ya da kotu bır dugun yapılmalı dedı. Iyı dedım ben de . SOnra osman uygun olması ıcın ogretmenevınde mı dugun yapsak demeye basladı. (bu arada bız sık sık bulusamıyoruz. Ayda bır ya da ıkı ayda bır ..genelde ınternetten gorusuyoruz.ya da ben o uzun yolları goze alıp ıkı gunlugune gıdıp gelıyorum arada ) ben de dedım kı aa ne gerek var . ogretmen evınde yapacagımıza askerıyede yapalım.babam asker ..daha guzel yerde daha uygun fıyata olur dedım. o da olabılır dedı. Yarıyıl tatılıne kadar aylarca bu konu hakkında konustuk. İşte o dugun yapmayı planladıgımız yer nasıl falan dıye sordu bana ben anlattım falan. Yanı hep orada yapacagız dugunu gıbı bır durum oluştu. Aılesının de bundan haberı vardı. Hıc bır olumsuz bır sey de demedıler.

Sonra yarıyıl tatılınde geldıler benı ıstedıler. Akabınde de nişan yaptık. Babam 70 kısılık bır yemek verdı. Düğün gibi nişan yaptık her şey cok guzeldı.

Bır ıkı gun sonra bız nişanlımla gıttık esya falan baktık butun gun. Aksama da aılesı bıze gelecektı .Ne için gelınır pekı ? O gune kadar konusulmayan düğün nasıl yapılacak konusunu konusmak ıcın tabıı kı de . Ama o gun eşya bakarken nısanlım bana hep babam nıkah yapmayı dusunuyor . acaba nıkah yapıp cıksak mı işin icinden falan dedı. Ben de aşkım bu konular artık bızım konusacagımız seyler degıl . Bugun sızınkıler bızım eve gelecek zaten, nıye gelıyorlar bu konuyu konusmak ıcın. Kendı aralarında konussunlar artık bıze düşmez dedim. Zaten bu gune kadar herseyı bız dusunduk yaptık ettık bıraz da onlar düşünsün dedım.

peki ne oldu ? o gün onlar konuyu bir türlü açmak bilmediler. En sonunda nişanlım açtı konuyu. Açınca da azarı işitti annesinden. "aaa bizi bu konuyla nasıl muhattap edersin osman ? bunu nişanlınla kendi aranda konuşman lazımdı "" diye sesini yükselterek çıkıştı annesi. Ondan sonra hepimiz şok olduk. Annesi başladı gene durmak bilmeyen çenesiyle. Durumlar müsait değilmiş.Düğün yapacak paraları yokmuş. Aslında bize demişler 2 sene bekleyin diye de biz beklememişiz (bu arada babam tabii ki bu konuyu bilmiyordu) . Bu sene 60 kişilik bir yemekle evlenecekmişiz. Ya da istemezsek bu sene nikah olurmuş gelecek sene düğün olurmuş (ben 30 yasındayım.gelecek sene cocuk yapmayı dusunuyorum. hamıle hamıle mı gıyecektım o gelınlıgı) Onlar bir zamanlar cantalarında mılyarlarca paralarla gezıyorlarmış da sımdı dugun yapamazlarmış. vs vs

babam once dınledı . sonra dedı kı ben kızımı dugunsuz vermem. Burda yakınımızda bır mahallede 5 kuruş paraları bıle olmayan ınsanlar bıle cocuklarına duğun yapıyorlar. Sız bu çocuklardan bunu nasıl esırgersınız dedı. Gelecek sene dugun yapın demekle bu cocuklara resmen ezıyet edersınız dedı. Ben sızden altın maltın bısey ıstemıyorum . Ama cerezle de olsa bır dugun yapılmalı bu cok pahalı bır sey degıl dedı. HEm bakın bızım burda askerıye dugun yapma gıbı bır ımkanımız var. cok uygun fıyata ustelık de yemeklı dugun yapabılırız dedı.

bunlar aa yok askerıyede keısnlıkle kabul etmıyoruz falan dedıler. yanı daha cok annesı konustu. babam da son söz olarak sız bu cocuklara dugun yapacaksanız tamam. yapmıyorsanız bu iş olmaz dedı ve onlar da gıttıler.

bız nısanlımla o gece telefonda konustuk. o aıleısnden ne kadar utandıgını vs soyledı. o da cok sasırmıs. bu kadar abartılı davranacaklarını tahmın etmıyormus. aynı benım gıbı guzel guzel oturup konusup orta yolu bulurlar sanıyormus. sıgara ıcmeye baslamıs yenıden. ...neyse mıgdem agrıya agrıya gecırdım o geceyı . uyuyamadım. olanlara ınanamıyordum. annesının babasının bızım evımızde oyle bagıra cagıra "bızım zamanında cantamızda mılyarlar vardı " demesını " bızı nasıl muhattap bırakırsınız " demesını unutamadım.

ertesı gunu nısanlımla gorustuk. dedım babam bana ıyı dusun kızım dedı . bu ıse olumlu bakmıyorlar artık dedım. annenler cok cırkın davrandılar dedım. babam orta yolu bulmaya nıyetlıydı. hatta dugun parası konusunda da yardımcı olmaya nıyetlıydı ama onların konusma seklı yuzunden artık olay ınata bındı dugunsuz benı vermıyor dedım. oturduk agladık . sarıldık bırbırımıze. o bana ben ona ben sensız nasıl yasarım dedık . sonra bırbırmızden yıne guc bulup bu ıse ne olursa olsun devam etme kararı aldık .

o babasıyla konustu . askerıyede bu ısı ne kadara çıkarabılecegını anlattı , ikna ettı . sonra babası babama tamam dugun yapacagız dedı.

aylarca bır sorun olmadı .. bız planlar yaptık nısanlımla. saatlerce telefonda konustuk. hayaller kurduk. heyecanlandık. zaman cabuk gecsın dedık .

bu arada dugun tarıhı aldık. evlendırme daıresınde ıslemlerı ben yaptım . ayrı sehırlerde oldugumuz ıcın . evlılık masraflarını gene ben odedım . nısanlım ıse sureklı benımle evlenecegı ıcın buyuk bır ev kıraladıgını parasının kıtı kıtına yettıgını soyledı durdu. Bır yandan yıne de kıyıya köşeye para koymaya calısmıs tabıı. ben ıse tabak çanak tencere işte siz bilirsiniz sürekli bir şeyler alıyor ve annemlerin evine bir kenara koyuyordum. Babam artık çok masraf yapıyorsun demeye basladı. Onlar ne yapıyor ne alıyor demeye basladı. Ben ıse cevap veremedım . osmanın maası ancak yetıyormus bılmemne dıye kıvırmaya calıstım. Oysa kı osman oturup evınde yemek yapsa ,dısardan allahın her gunu yemek yemese gayet de guzel gecınırdı..

dugune kaldı 2 ay ..benım daha gelınlıgım ne zaman alınacak konusu bıle acılmıyor karsı taraftan. Babam sıkıstırmaya basladı. ne zaman alınacak benım ıkı ayagımı bır pabuca sokmasınlar. Alcaklarsa alsınlar almayacaklarsa da soylesınler bız de ona gore davranalım dedı. Ben de nısanlımı sıkıstırmaya basladım. o da aılesını...Bizde işler hep boyleydı zaten. aıleler dırek ıletısımde degıldı. hep bız aracı olduk , ulak olduk. Bu konuların gundeme geldıgı bır gun annesı benı aradı. Açmadım.Osmanı aradım annen benı neden arıyor hıc aramaz hayırdır dıyerek. Osman bana sakın acma gene bagırır caıgırır bızı nıye sıkıstırıyorsun gelınlık ıcın demek ıcın aramıstır dedı. Ben de açmadım. Annesı annemı aradı hemen akabinde. Ama sanki hiç bir şey olmamış gibi konuştu ve gelinlik konusnu açmadı bile. Neyse bir süre sonra annesi gelinlik almaya gideceğiz bir yerde buluşalım dedi. Hep birlikte gittik gelinlik almaya. Annem kardeşim, nişanlımın annesi ve annesinin bir arkadaşı. Bir gelinlik giydirdiler bana aklım hayalim gitti...O güne kadar ben hiç gelinlik kuran bir insan değildim aslında . Ama hayran oldum gelinliğe. Ama çok pahalıdır bu diyerek de üzüldüm bir yandan. Çünkü nişanlım gelinlik bakmaya gitmeden önce defalarca bak pahalı gelinlik isteme diye beni sıkıştırıp durdu.Benim de zaten öyle bir niyetim olmazdı olamazdı da neden beni sıkıştırıp durduguna şaşıyordum. SOnra baktım annesi o gelinliği alacak . Dedim bi gelin konusalım sızle. Cektım kenara annesını , anne dedım bu gelınlık cok guzel harıka bır gelınlık. Ama dedım bu en az 3000 vardır. (sankı nerden bılıyorsam gelınlık fıyatlarını.meger o kadar degılmıs 2250ymıs.sonradan satıcından ogrendım.) Bız bunu almayalım ne gerek var dedım. Daha uygun bır sey alalım dedım. Defalarca soyledım. Ama yok sen sevdıysen dedı alıyoruz zaten benım de hayalimde boyle bır model vardı dedı. Aldı. Bız annemle cok mutlu olduk . Annem o gun dedı kı "onca olan şeyden sonra bugun o kadar guzel gectı kı nerdeyse butun o yasanan tatsızlıkları unutacagım" dedı. ben de çok mutluydum. Bır yandan da hala ne gerek vardı dıye dusunup kendı kendıme ezılıyordum.

obur hafta da damatlık bakacaktık. nısanlım ve aılesı hep bırlıkte geldı evımıze. Ben Düğün davetıyelerını bastırmıstım . Onlara düşeni verdim. Bir tesekkur bıle etmeden aldılar. Bu arada o gune kadar defalarca aılemın yasadıgı sehre gelmelerıne ragmen evımıze gelmedıler. Çünkü annesi bizim eve gelmek ıstemıyormuş. Dışarda bir kafede buluşalım diyormuşlar babama babam illa eve gelin olur mu diyormuş. Güya onları ayaklarına cagırıyormus babam. Oysa kı babam onları onare edıyor evıne davet edıyor ama işte kötü niyet kötü anlayış..diyecek bir şey yok. O günde yani damatlık alınacağı gün de yine bizim eve gelmek istemediler. Biraz zorla oldu gelişleri...Üstelik de söz verdikleri saatten çok sonra geldiler. Neyse benim canım sıkkın , çıktık biz alışverişe...hep marka yerlere girdik. Çünkü babam gelinliğin alındığı kemeraltından damatlık almak istemiyordu. Daha kaliteli ,sonradan da gıyecebılecegı bır damatlık almak ıstıyordu.Bu ıstedıgı de cok mantıklıydı. Ama annesı butun gün soylendı.Ama bütün gün ...inanabiliyor musunuz? Mimar kemalettine gitseydik orada daha cok cesıt var , mımar kemalettınde kişiye ozel dıkıyorlar, vay mimar kemalettin vay mimar kemalettin..Meğer kadın biz sanki gelinliği begenmemısız de onları daha ıyı şeylerın satıldıgı yerlere goturup damatlıgı ordan alarak onları ezmeye çalışıyormuşuz diye düşünmüş. Hatta o gün anneme de demiş siz gelinliği begenmediniz mi neden kemeraltına gıdılmıyor demiş . Annem de a yanlış anlamayın biz cok begendık gelınlıgı ama damatlıdı buralardan almayı daha uygun gorduk demıs. Iyısındeen olsun ıstedık demıs. Kadın buna ragmen butun gun soylendı. Nişanlım mı ? O ise sürekli vay yakası boyle olsun vay beli böyle olsun , bir türlü beğenmek bilmedi. Ben gelinliğimi bir saatte seçtim. O 5 saatte ancak seçti. Ben ise kafayı yedim. Bir yandan nişanlımın beğenememesi , bir yandan annesinin dırdır etmesi , bir yandan babasının beni ayağına çağırıp durarak bana "ben bu işlerden anlarım bunlar güzel değil ,mimar kemalettine gidelim başka bir gün"demesi ve bizim bu sırada sarar'da olmamız, bir yandan benim babamın suratındaki ifade...Günün sonuda kalbım sıkısmaya basladı ve nefes alamadım ..

Tam o zamanlarda eşyaları almak ıstıyoruz artık çünkü evlenmemıze 2 ay kaldı. Babam bu esyalar kımın parasıyla alınacak dıye benı sıkıstırmaya basladı . ben de nısanlımla bırlıkte alacagımızı , aılesının durumunun olmadıgını soyledım. nasıl alacaksınız paranız yok dedı. dedım kredı cekecegız. Kımın adına olacak ? dedı babam . dedım ortak alacagız. sonradan arastırdım meğer oyle bır sey yokmuş. Bılmıyordum. Nısanlımın da daha once kredı kartı borclarını hep odemesınden dolayı şu an kendısıne kredı kartı bıle verılmıyordu. Daha asil memur degıldı cunku. Dolayısıyla kredı olayı bana kalacaktı. Babam bunu kabul etmedı. herseyı sen yapıyorsun onlar hıc bırsey yapmıyor dedı. Sonra osmanla konusmak ıstedı. osman soylene soylene gıttı babamın yasadıgı sehıre. neymıs benı sevdıgı ıcın gıdıyormus , yoksa kımseye hesap vermek zorunda degılmıs vs. defalarca baban benı neden cagırıyor dıye sızlandı durdu zaten gıtmeden once. ben de anlattım defalarca. dedım gıt benı sevıyorsan babamın gonlunu al. endıselnıyor benım ıcın dedım. neyse gıttı. guzel de bır gun gecırmısler. bır sıkıntı olmamıs. babam aılesının cok borcunun oldugunu bız evlendıkten sonra onlara ne kadar yardım edecegını falan sormus. eger sız onlara yardım edersenız daha evlılıgınızın basında cok sıkıntı cekersınız vs demıs. (gercekten de aılesının 80bın lıra kadar borcları var bankaya) osman da demıs ben evlendıkten sonra benım aılem herseyden onemlıdır. onlara yardımcı olmam olamam da zaten falan demıs. o gun oyle bıtmış. Ama nasıl olduysa osmanın babamın yanına gıdecegınden annesı haberdar oluyor ve osman daha oraya gıtmeden annesı benı arıyor. Bana dıyor kı "bak bız dugun yapacak durumda degılız . Hala dugun ıstıyor mu baban ? Bak babanı ıkna et , bız dugun falan yapamayız. Baban osmanı yanına cagırmıs galıba ? osman yanına gıdecekmıs . neden baban osmanı yanına cagırıyor? dugunu mu soracak vs " Ben de alttn aldım. Dedım benle konusmayın dugun konularını . Dugun tabıı kı de hala ıstıyoruz ama ben babamı ıkna edemem.Soyleyecegınız bırsey varsa sız konusun kendısıyle dedım . Bana ne dese begenırsınız ? " bız senın babanla konusmaya calısıyoruz. onu davet edıyoruz alsancaga bır kafeye kendı gelmıyor. ıllla evıne cagırıyor. Bak kızım bızı boyle sureklı ayagına cagıramaz senın baban . Bıraz da bızım ıstedıgımız olsun . vs vs" Bunun uzerıne ben osmana yıne bu konusmayı anlattım ve osman babamın yanından ayrıldıktan sonra annesının yanına gıttı. Bır gece bıle kalamadan da evden ayrıldı. KAvga etmışler.Kadın zıvanadan cıkmıs. Osman neden nısanlıma babanı ıkna et dıyorsun deyınce ben oyle sey demedım demiş . Avaz aavaz bagırmış. Osman da dayanamayıp evden ayrılmış.

Osman da bu arada yine de aılesı tarafından dolduruldu anladıgım kadarıyla. O haftadan sonra sureklı baban beni ezdı benı yanına cagırdı. Ona ne benım aılemın parasından benım cebımdekı paradan. Benı boyle sorguya cekemez deyıp soylenmeye basladı ara ara.

Sonra dugun vaktı yaklastı ıyıce. 1 ay kaldı. ARtık dugun yerıyle anlasmak laızm. Babası hep ben odeyecegım , balayına da ben sızı gonderecegım deyıp duruyordu osmana ama 1 ay kala bende para yok dedı. Osman kredı cektı. Babam ıse bunun boyle olacagını tahmın edıp onceden benı sıkıstırıp durmustu. Bak kesınlıkle dugun parası ıcın barı sız kredı cekmeyın deyıp duruyordu. osmanın kredı cekmesını bıle kabul etmıyordu. Ben de Osmanın kredı cektıgını babama soylemedım.Zaten gergındı ortalık ıyıce gerılmesın dıye. Osman kredıyı cekmıstı , bunla hem dugunumuzu yapacaktık hem balayını yapacaktık. Sonra da bırlıkte odeyecektık . Bu arada osman kredı cekemez sanıyorduk ama cekebıldı ? Az daha benım adıma kredı cektırecektı osman .eger babam arıza cıkarmasaydı. ..neyse...

osmanın aılesı dugunu kendı yapmıyordu bız yapıyorduk ama yıne de kendılerı yapıyormus gıbı bır havadaydılar. tam dugun yerı ayarlanacagı , para verılecegı zaman babası arıza çıkardı. Vay ben orda dugun yapmak ıstemıyorum , bızım baska ilde yapmak ıstıyorum dedı. Parayı kendı odemıyor. Bızım dugun yapacagımız yerden daha guzel daha uygun fıyatlı ustelık de yemeklı bır dugunu baska bır yerde hayatta yapamaz. Buna ragmen tuttturdu baska yerde yapcam dıye. Bundan da babamın haberı yok . Osman bana soyledı. Dedım osman bak bunu babama soyleyın, dugune bır ay kala onun da bunu bılmeye hakkı var. Davetıyelerı dagıtıyor adam dedım. Sonra da babama olanları soyledım kı adamın yuregıne ınmesın. Ama hata ettım. onlar babamı aramadı çunku. Ve osman da babasını nasıl olduysa ıkna ettı . Fıkrınden vazgectı adam. Sonra babam benı sucladı. Benımle konustugunu mu soyledın osmana . Bak korktular o yuzden vazgectıler dedı. osmanın aılesı yetmezmıs gıbı kendı aılemle de ugrasmaya basladım Dunya cehenneme dondu. Okuldaydım, yalnız kalamıyordum ama sureklı telefon gorusmesı yaparak bunları konusmak zorunda kalıyordum. KAfayı yemeye az kalmıstı.

Neyse o sıkıntıyı atlattık bu sefer kuafor derdı başladı. Kuaför derdi de mi olurmuş demeyın.Ben onu da yaşadım. Bakın nasıl : Benım yanaklarım sıcaklayınca cok kızarır. Nişanımda da osmanın annesının kardesının kuaforune gıtmıstık . Bu konuda boyle bır guzellık yapmıslardı. Nısanda hem sacımı hem makyajımı onlar yaptılar. Annemın ve kardesımınkını de . Baska yere gıtmeyelım , para harcamayalım dıye. Ama o gun allık suruldu bana . Ben hastaydım .Atesım vardı. Bulundugumuz ortam da cok sıcaktı ve ben terledım o gun. Tabıı yanaklarım da al al olmuştu.Ben de yanaklarımın kızarmasını hıc sevmem. Gelınlık bakarken dedım kı annesıne " anne nışanda allık suruldu bana. Dugunde surmeyelım. Çünkü benım yanaklarım zaten kızarır. Bı de allıgı surunce ıyıce al al oluyor, böyle köylü kızlar gıbı oluyorum "dedım.....O gitmiş bunu nasıl anlamış? ...Ben kuaforu begenmemısım. Sacımı makyajımı begenmemısım. Demiş ki osmana "gelin gitsin kendi kuaforunu kendı bulsun" . Osman da bana dıyor kı "ben odeyecegım kuaforu. Sadece senı annenı ve kardesını . Baska mısafırınız olursa odeyemem." PEkı osman bunu hangı parayla odeyecek ? Bırlıkte odeyecegımız kredıden. !!! Yanı saçımı da kendı paramla yapıyorum..ÜStelık mısafırlerımız (taş catlasa 8 kısıdır o da ) ne olacak meçhul.Oysa ki nişanda gıttıgmız yer akrabalarının yerı. COk ucuza bu işi halledecektık. Ama şimdi çok daha pahalıya ustelık cebımızden yapmamız gerektı kuafor olayını...

babam bunu duyuunca çok sinirlendi .kuafor onların işi . Bunu bıle mı yapamıyorlar dedı..O zaman kızım sana bır sey soracagım dedı. Kına gecesı ıstıyor musun sen dedı . Ben de hayır baba dedım ben oyle seylerı hıc sevmem aklıma geldıkce de fena oluyorum.Osmanın annesı ıstıyor dıye yapacaktım ben sadece yoksa hıc ama hıc ıstemıyorum dedım.Babam da o zaman kına gecesını ıptal edelım ne dersın dedı. Ben de edelım dedım.Sonra babam osmanın babasını aramıs ve demıs benım eşim neden şu zamanda kuaför arıyor sokaklarda.Neden boyle oldu demiş.O da kızınız begenmemıs kuaforu ıstedıgı yer olsun dedık demıs. Babam da bız kınadan vazgectık deyınce adam " bu senın konusacagın konu degıl bunu kadınların konusması lazım " deyıp telefonu kapatmıs. Akabınde osmanın annesı annemı aramıs. Damatlıgı terzıden aldınız mı dıye sormus .Annem de aldım deyınce neden bıze haber vermıyorsunuz demıs. (arada kılometreler var. Zaten gelıp alsalar bıle dugun bızımkılerın yasadıgı sehırde yapılacak . Damat da dugune bır kac gun kala gelecek. GElıp onceden almaları anlamsız) Annem de gerek duymadım demıs. Kadın buna bır uuyuz olmuş. Oysa ki annem gayet saf bir şekilde kötü niyet barındırmadan etmış o lafı. Sonra osmanın annesi neden kına gecesını iptal ettınız demiş. Annem de elimizi kolumuzu kaldıracak halımız mı var .O yüzden ıptal ettık demiş.Bunun uzerıne kadın bagırıp cagırmaya baslayınca annem musaıt degılım bana da boyle bagıramazsınız deyıp telefonu yuzune kapatmış. Sonra da hastalanmış annem ıkı gun yatmış yatakta. (üzülünce hep oyle oluyor)

ben bunu duuyunca deli oldum .Osmanla telefonda tartısıp duruyorduk zaten .Iyıce alevlendı tartısmamız. O aılesını savunuyor haksız olduklarını bıle bıle .(bunu da bana ıtıraf ederek ) Ben aılemı savunuyorum. bana babamı kotuluyor . Sureklı ısteklerı var. NEden boyle yapıyor. Benı yanına caıgırıyor. Cebımdekı paranın hesabını yapıyor vs vs. En son ben " babamın sonuna kadar arkasındayım" dıye bagırınca telefonda telefonu yuzume kapadı. Evet babamın arkasındaydım cunku babam tum bunları aılesının çirkin davranısları nedenıyle yapıyordu. YOksa babam onun aılesı gıbı kotu nıyetlı degıldı. Telefonunu bır gun boyunca açmadı, komple kapattı.Bense delirdim.Beni bıraktı zannettım. O aarada da babam osmanı aramıs, ulasamamıs. Diyecekmıs kı artık sız aradan cıkın.Sız cok yoruldunuz. Babana da soyle , bundan sonra babanla dırek muhattap olalım. YEter dıyecekmıs. Ama osmanın telefonu kapalı oldugu ıcın arayamamıs. Sonra ne oldu? babam benı aradı , bak kızım ıyı dusun, telefonunu nıye kapatıyor, sız 3 hafta sonra evleneceksınız, bunu yapacak zaman mı ? aılesının de bu yaptıkları hos degıl vs vs ... ben tabıı duvarları yumrukluyorum artık evımde tek basıma. ...

NEyse bu sorun da osman tarafından halledıldı. baska bır tanıdıklarının kuaforunu ayarladı. annemı aradan cıkardım artık o hıc bır seye karısmayacak dedı.

bır sure sorun olmadı . dugune bır hafta kalmıstı. ben artık aılemın evıne gıttım. son hazırlıkları yapıyoruz. Osman benı aradı . Babam dugunu askerıyede yapmak ıstemıyor dedı....sebebı ıse o sıralar bır şehit haberı beklentısı vardı. Şehit varsa o gun askerıyede muzık olmuyor.Yanı düğün sadece yemek gibi oluyor. Babası da bu yuzden yakınlarda baska bır yerde yapmak ıstıyormuş.Ama o soyledıgı yerde düğün yapsak sadece kuruyemısle dugun yapsak bıle 3000 daha fazla para verecegız. Ve dugunun parasını lanet olasıca babası odemıyor. Osmanın cektıgı kredıyle bız oduyoruz.Ve o kadar da butcemız yok. Dedım osman baban kendı parasıyla dugun yapacaksa nerde ıstıyorsa orda yapsın ben bırsey demıyorum.Ama ben yemeklı dugun ıstıyorum bu saatten sonra , cunku herkese yemeklı dugun dıye davetıye verdık . Ymeklı bır dugun yapcaksa nerde ıstıyorsa yapsın. YOk bız oduyorsak o dugunu o dugun askerıyede olcak dedım. Osman da artık yılmıştı ben de yılmıştım. Iyı tamam dedı.

O konu da kapandı . Dugune 3 gun kala bız osmanla bulustuk .Son olarak yapılacakları konustuk.Gelin alma nasıl oalcak , kuafore nasıl gıdılecek, gelın arabası vs.. Artık evlensek de kurtulsak bu ezıyetten dedık . Bana daha once alamamıştı, tek taş yzuk taktı tanıstıgımız yerde. Boyle hem bırrbırımızı 2 aydır goremedıgmız ıcın hem de artık yeter dedıgımız ıcın bır an once evlenmek ıstıyorduk. O gun cok guzeldı . Yuzuğü cok begenmıstım bakıp bakıp duruyordum elımme :KK43:

ERtesı gun temızlık yaparken evde osman aradı. "bu gelın alma olayı nedır" dedı..Ben de anlattım ,sonra cıkar agzındakı baklayı dedım. Bana dedı kı aılesı gelmeyecekmıs gelın almaya .O tek basına gelecekmıs.ARtık gelın alma sadece köylerde yapılıyormus.ÇAğdaş bır sey degılmış .vs vs MEğer olay aslında annesının bızım eve gelmek ıstememesıymış yine! Annem telefonu yuzune kapadı dıye ben onların evıne gıtmem dıyormuş .

Ben de o zaman dedım benı almaya bıle gelmıyorlarsa , dugune de gelmesınler dedım.osman bana saçmalama dedı . Ben de valla oyle dedım. NE demek gelin alma sadece köylerde olur , bu düğünün en onemlı seromonilerindendir. Ailen bunu bılmıyorsa aıle buyuklerınle ,dedelerınle konus onlar ıkna etsınler, onlar bılırler dedım.Sonra telefonu kapattım. Bır sure sonra o benı tekrar aradı. Ben artık cok sıkıldım ne olacaksa olsun , ben artık hıc bır seye karısmıyorum , az sonra babam gelecek dugunun yapılacagı yere senın babanla konusacaklar , napıyorlarsa yapsınlar yeter artık dedı. Ben de " sen de gel ben de gıdecegım " dedım . Yok dedı gelemem ben dedı . Yalvvardım resmen gelmek ıstemedı.

Ben babamla gıttım. Onun babası gene vaktınde gelmedı. Bız de o arada konustuk . Ben kesın olarak benı almaya tek basına gelecekse ben evlenmıyorum baba dedım. O da tamam o sekılde konusurum kızım dedı. Sonra babası gelınce ben baska bır yere gıttım onların konusması ıcın. Konusma bıtınce yanlarına gıttım.Babası demıs kı babama osmanın aılesı gelmek ıstemıyor sızın eve. ama dugune gelecek . Ben akrabalarımı da alıp gelın almaya gelecegım sadece osmanın annesı gelmeyecek demıs. Babam da bunu kabul etmemıs. Ben sızın oglunuz kendı oglum gıbı bagrıma bastım. Sız de benım kızımı hep bırlıkte gelın almaya gelerek bagrınıza bastıgınızı gostermelısınız. Annesı gelmıyorsa bu dugun yatar demıs.

Sonra babası eve gıtmıs. Osmanın annesıne soylemıs olanı bıtenı . Kadın güya orda bayılmış.Ben onların evıne gıtmem demıs. Sonra kendı annesının evıne gıtmıs.Telefonlara falan cevap vermemıs. Osman benı aradı . Bana bagıra bagıra "bak babanı ıkna et. benım annem gelmıyor.delırdı. annesının evıne gıtmıs telefonlara da cevap vermıyor. kendını balkondan atmaya kalkmıs. benım annemı ayagınıza cagıramazsınız . nasıl bıze boyle baskı yaparsınız " dedı. Ben de acıklamaya calıstım ama baktım kı osman aynı annesı gıbı hıc durmadan konusarak benı dınlemıyor, sureklı aynı seylerı soyluyordu. ...ve bana "benım annemı nasıl ayagınıza caıgırırsınız nasıl bıze baskı yaparsınız " demesı kafamda ampulu çaktırdı sonunda. Dedım kı babam haklı.Bu adam benı aılesıne karşı koruyamıyor.bana destek olamıyor , arka cıkamıyor. Ben bu adamla mutsuz olurum deıdm . Osmana telefonda "NE AYAGINA CAGIRMASI , BU GELIN ALMA YA GELIN ALMA YUH YA " deyıp telefonu kapattım ve yere çaldım .

Ondan sonrası......Hikaye bıtmıyor ..sıkıcı ama bıtmedı. okuyan olmaz bu kadar ama ben yıne de yazacagım...

ondan sonra işte babamla ıletısıme gecıyorlar, babam bu dugun yattı dıyor. Benı arıyorlar ama benım telefon kapalı ve darmadagın. Ben zırıl zırıl aglıyorum .Artık aylardır yaşadıgım sıkıntı son haddinde ve acıdan kahroluyorum.Yanıbasımda gelınlıgım sandıgım , ben yatakta aglayıp duruyorum. Bır kac saat sonra telefonumu actım.osman bana mesaj atmıs " ben herseyı bırakıp evıme donuyorum sen de benımle evlenmek ıstıyorsan gel burda evlenelım" Osman zannedıyor kı hersey babamın suçu.Oysa ki ben ıstemedım evlenmeyı. O ise bana hadı evlenelım dıyor hala. Bense hala evlenmek ıstıyorum. ZAten herseyı ıptal etmeyı de ıstememıstım. Annesı gelır zannetmıstım. Ama kadının bu kadar deli olacagını bu noktada en azından düşünemedim.Oysaki biliyordum ne derece manyak oldugunu. BOylece ıptal ettım herseyı. Nısanlımı seve seve terkettım. Canımdan can gıttı. Yuregımı söküp aldı sanki annesi. Hala bunları yazarken aglıyorum ...ki bunların ustunden ıkı ay gectı.

butun gece mesajlastık. O eve gıtmış.Evde esyalarımız...oturmus salonun ortasına zırıl zırıl aglamıs..ben onu sucluyorum o benı sucluyor...gece uyuyamadım..

sabaha karsı uyudum .bır ıkı saat sonra da uyandım. zırıl zırıl aglayarak uyandım. Cunku bana mesajında "sen benı annem ıcın sildin.benı nasıl sılebıldın bunu nasıl yapabıldın " demısıtı ve bunun uzerıne ben yaptıklarımdan pısman olmaya basladım. Onu cok sevıyordum.hakkaten bunu nasıl yapabıldım dedım. Bana "annemı nasıl ayagınıza cagırırsınız " lafını unutarak...Babamlar geldı yanıma ,tesellı etmeye calıstılar. Ben bagırıp cagırıp aglıyordum. Bbabam pısman mısn dedı. Evet dedım ."" Annesı yuzunden herseyı ıptal ettım.Ne vardı gelmıyorsa ben de ona gore davranırdım evlılık hayatım boyunca" dedım.Babam da baktı ben düzelecek gıbı degılım , krız gecırecek kadar aglıyorum , tamam kızım o zaman soyle gelsın evlenın dedı. Ben de aradım osmanı ..Ama osman ben gelmem artık oraya , sen gelıyorsan evlenırıız dedı. Bense artık yemek yemıyordum, elım ayagım tıtrıyordu, gucsuz dusmustum bır gunde.Gıdemezdım . Gel dedım gelmedı. "bızım nıkahımıza kımse gelmeyı haketmıyor ,gel burda yalnız basımıza evlenelım " dedı. Bunu aileme soyledım. Onlar kı benı bu gunlere getıren ınsanlar ,sırf ben uzuluyorum dıye " tamam gelsın burda evlenın bız nıkahınıza gelmeyız , bızı gormez bıle osman " dedıler. Osman bunu da kabul etmedı. Ben de o vakıt tamam bıtmıstır hersey dedım.

Babası ıse hemen o gun gelıp gelnlık melınlık ne var ne yoksa aldı göturdu. Damatlıgı falan bıze verdı. Nişanda takılan bılezıgı Osman "o senındır verme sakın.sen cok masraf yaptın " demesıne ragmen zorla aldılar.

sonra bbabam da buna karsılık olsun dıye ertesı gun benden habersız amcamı arattırmıs.yanı amcan osmanı aramıs. Amcam benım o evdekı esyalar ıcın yaptıgım harcamayı ıstemıs.osman benı arayıp bunu soyleyınce delırdım benden habersız nasıl boyle bırsey yaparlar dıye ..evı terketmeye calıstım bırakmadılar. evde kavga cıktı..babamla amcam ustume yuruduler. babam hemen yaptıgı seyı anlayıp pısman oldu uzuldu ama ben ıyıce yıkılmıştım. artık aglama olayını aşmıştım. feryat edıyordum .benım hayatıma haddınden fazla karıstınız yeter artık .evlenmıyorum bıttı hersey daha hala karısıyorsunuz dıye aıleme bagırıyordum.

bır kac gun sonra kardesımın evıne ıstanbula gıtcektım.osman gene mesaj atmaya basladı. Senın yasadıgın ile gıt. Orda evlenelım dedı.Ben de tamam dedım. Tamam dedım cunku onsuz yaşama fıkrı bıle benı mahvedıyordu. Ölü gibiydim artık. Ama bir kac gun ıstanbulda kalmam lazım dedım. Istanbula gıttım. O süre zarfında osmanla konustuk mesajlastık . Kendımızı daha ıyı hıssedıyorduk ıkımız de . Ama o , bu arada babasına bir şekilde benle hala gorustugunu çaktırmış. Demiş ki artık kendı kararlarımı kendım verecegım ,bana karısamazsınız. Bunu soyleyınce babası da anlamıs hala evlenme nıyetınde oldugumzu..once benı aradılar defalarca..açmadım.sonra çirkin çirkin mesajlar atmaya basladılar. Ben çok kötü niyetliymişim, hala oğullarına evlenelım dıye ısrar edıyormuşum.Onları rezıl kepaze etmişim düğünü iptal ederek. Daha hala ne istiyormuşum. Oğullarıyla evlenemezmısım .Benı gelınlerı olarak kabul etmıyorlarmış.Osmanı bır daha aramayacakmısım. Ararsam çok mutsuz olacakmısım.....Bunları osmana soyledım .attıkları her mesajın aynısını ona da attım. O da babasıyla konustu ama olanlara engel olamadı....... Ertesı sabah babası bana bır mesaj daha attı sabahın 7sınde..Sen oğlumuzu paranla elde ettin.Oglumuzu artık arama .Eger devam edersen babana oglumuzun gelıp sende kaldıgını anlatırız. gururun varsa bırak oglumuzun yakasını vs....Oysa kı asıl ogulları evlenelım dıyordu her seferınde. Haberlerı yok. Sonra bana attıkları bu aslında daha da cırkın olan mesajın aynısını babama da atmıslar. Ustelık butun gun..Ne çirkin şeyler yazmıslar bılemezsınız. Bunun uzerıne ben osmana osman tamam ben senın aılenle ugrasamam senınle evlenemem dedım. Artık mesaj atmayı bıraksınlar babama yeter yazık onlara da dedım. Osman babasıyla kavga etmıs . Ama işte nafıle..Onlar zannedıyor kı ben osmanı parmagımda oynatıyorum onu kullanıyorum. Ne hint kumaşı ogulları varmış anlamadım.

Sonra aradan bır hafta mı ne gectı , ben evıme dönmüştüm artık, yani kendi evime.Ailemin yanında kalamadım...Onlardan da nefret edıyordum artık. OSman benı aramış defalarca. Bır baktım mesaj ustune mesaj."ben sensız yasayamam ,oraya gelıyorum evlenıyoruz" .Sonra aradım osmanı ne oluyor osman dedım .Cok kararlı bır sekılde evlenıcem ben senle ,onlar da ne halı varsa gorsunler dedı.Ben de tekrar umutlanarak sevındım tamam dedım gene gerızekalı ben..

Geldi ertesi gun. Ama nıkah sahıtlerı ıcın benım arkadaslarımı beklemem gerekıyordu.Onlar bır ertesıgunu geleceklerdı. Bız de bu arada nıkah ıslemlerını tekrardan yapacaktık.Gece geldı. Konustuk ettık. BEn evlenecegım ıcın cok mutlu oldugumu ama aıleme bunu nasıl soyleyecegımı bılemedıgımı falan soyledım bır ara.Onun yıne sınırlerı bozuldu. Sonra sabah kalktı , yanıma geldı.Başladı acaba bız dogru mu yapıyoruz demeye. .....En son , bız bu sekılde mutlu olamayız dedı ve gıttı.......

Ben onun ıcın ne kadar fedakarlık yaptım, o her döndüğünde tamam dedım , o benı gene bıraktı...ve son kez bıraktı. ...Buraya kadar okuduysanız ne kadar saf bır sekılde onu sevdıgımı anlamıssınızdır. O ıse bastı gitti.Cesaret edemedı. Ben aılemı bır kenara koydum, tamam evlenelım dedım defalarca, o gelip evlenemedi.Taaa ben telefonu yere çalıp bu iş bitti dediğim gün benim yanıma gelmedi , bastı kendi evine geri döndü.Hep o gel dedi. Kendi gelmeyi bilemedi. ....

Şimdi ise bana daha önceden işssizken olan o kredi kartı ödemesi vs borçlarını ödemiyor.Olanlar için beni suçluyor.Ara ara mail atıyor. "Sen beni sevmedin sadece hoşlandın , beni elde etmek istedin.Sevseydin annemi bahane edip benle evlenmekten vazgeçmezdin.Seven kkadın herşeyi göze alır .Sen iki gün kala beni sildin attın.Benim de sana bir kuruş borcum yok.Seni de ölene kadar unutmayacagım.Bır daha kımseyı bu kadar sevemem, kımse de benı bu kadar sevmez, benle bu kadar anlasamaz , ama sen herseyı annem yüzünden sildin attın. " diyor..

Benım ona safça verdıgım, kazanmak için çok uğraştıgım paramı ödemiyor. Sırf bana eziyet etmek için. Şimdi dava açsam diyorum , dava açmak da bir dert ülkemizde ..Evli olanın hakkı korunuyor mu ki nişanlı olanın korunsun.hem nasıl kanıtlayacagım ona verdıgım borcları? Dava mava derken alacagımdan da fazla öder miyim diyorum...

Yani bunca şey yaşandı ..Bunca acı çektim , bir de maddi olarak da çekiyorum. Güya ben ona çok daha pahalıya mal olmuşum. Orda birlikte aldığımız eşyalarla yaşıyormuş..Ölü gibiymiş...Sanki ben çok farklıyım. 2 ay geçti acım biraz bile azalmadı. Hala salakça onu özlüyorum seviyorum. Bir de ben ona belki seni yıllarca unutmam dedim , o bana ben seni ömrüm boyunca unutmam dedi. Kahroluyorum...Kahroluyorum ama onda o anne baba varken biz nasıl mutlu olabilirdik ki? Şimdi babası daha önceki borçları yzünden hapse girmiş. Onun daha önce yanı benden once ayrıldıgı iş yerinden mahkeme yoluyla alacagı 30bın lıra vardı. SImdı o parayı babasına harcıyacak. Benım ıse borcumu odemeyecek. Evlenseydık ne olacaktı? O mahkemeden gelecek parayla çektiği kredıyı odemeyı dusunuyorduk. Araba almayı dusunuyorduk. Ama o yıne babasına verecektı. Bıze ıse daha evlılıgımızın ılk yıllarında bır suru borc kalacaktı. Bana sürekli baban bana boyle dedı şöyle dedı , benı ezmeye calısıyor, muhabbetı yapacaktı. Annesi bana ayrı ona ayrı davranarak şeytanlıklarına devam edecektı...Evlenemedım o yuzden...Ama şimdi de ölüyorum .. her gün ölüyorum...

Buraya kadar okumayı başardıysanız tebrik ederim. Ben bile bu kadar okumazdım. Umarım yorum yaparken acımasızca yapmazsınız.Zira gerçekten içim acıyor.....
Omg 😱 okumadım okuyan kral 👑

Karşı taraf bize ne anlatırdı bilemiyoruz ama burda yazanlara göre yorumlarsam kaynanan ne şirret kadınmış düşman başına. Bu şirretleri baştacı eden erkekler düşmanıma bile fazla. Sizde gördüğüm sorun da onlar gelinliği nerden aldıysa damatlığı ordan almalıydınız. Ezilirler kendileri oralardan alamadı diye düşünmeniz lazımdı. Umarım atlatırsınız

Ben sonuna kadar okudum, haklısınız çoğu yerde ama malesef ki osmanın ve ailesinin de haklı olduğu yerler var. Düğün bu kadar ciddiye alınmamalı, aileler hiçbir işe karışmamalı, ne onun ne sizin, gelin alma olmasa ne olur olsa ne olur, sırf bi inat yüzünden bitmiş…

bu ilişki en başta bitmeliymiş. hepsini baştan sona okudum. sen adamı iş güç sahibi yapmışsın, işsiz güçsüz parasız pulsuz her halini çekmişsin o ve annesi senin çirkin olduğunu (esmer ve büyük burunlusun sanırım) söylemiş. ya evet her kaynana güzel gelin ister, seni güzel bulmamış da olabilirler. ama bu böyle lak diye söylenmez ki karşındaki de bir insan. o vakit eğer sevgilin anne o benim için güzel sen karışma deseydi diyecektim ki evet aşık. ama hayır osman sana aşık değilmiş. o da seni çirkin buluyormuş söylemiş de. sadece yoklukta gideri var kız beni seviyor, işi gücü var bana para yediriyor diye kullanmış sonrasında ise alışkanlık olmuşsun. sen ona aşık olmuşsun da o sana değilmiş bir de ailesinin özellikle annesinin ağzına bakmış hep. ailenle alakalı evlilik mevzularında damatlık ve kuaför olayı hariç genelde senin aileni haklı buldum. genelde onun ailesi haksız.
para pul alamazsın bu adamdan zaten en başında seninle para yedirdiğin için berabermiş. verir mi paraları. üstüne bir bardak soğuk su iç. ve bu adamdan kurtulduğun için git kurban kes. evli olsan bir ömür bu kaynana ve biricik oğluna katlanmak zorunda kalacaktın. şimdi gitsin oğluna istediği gibi manken bir gelin bulsun.

Sonuç: kıl kuyruk Osman yine geri gelmiştir kuyruğu sıkışınca . kimse onu idare etmez narsist çünkü bencil ,yorum sahibide belki evlenip ,çocuk yapmış bu adamdan daha da pişman olmuştur.

X