Evililik teklifi almadan evlilik

Ya bu çok net evlilik teklifi almadan evlenir mısınız neden bu tarz şeylere çok önem veriyorum
Süpriz evlenme tekliflerine bişey demem ama, evlenme niyetine girip sırf yapmış olmak için yapılan teklifler tam bir saçmalık. Bi de görücü usulu tanışıp evlenme teklifi bekleyenler var onlar ayrı bi dünya.

Iliski ciddiyse amac zaten evlilikse evlilik teklifi almayi sart kosmanin mantigini ben anlamadim hic bir zamanda anlamayacagim. Boyle yapmacik seylere takilip kalmayin gozunuzu seveyim.

Eşim ailesini aldı dayandı kapıya, bizi davet ettiler, git gel derken ben mutfaktayken isteme olmuş, babam hayırlı olsun demiş. Annem geldi hayırlı olsun hadi verdi baban dedi 🤦🏻‍♀️ noluyo yaa dedim ne teklif aldım ne fikrim soruldu 🙈 şimdi 10 yılı deviriyoruz yani teklifsiz evlilik oluyor 🤭

Benimki ile sevgiliyken bana " yarın sana evlilik teklifi edicem. İyi düşünüp taşın" demişti. Ben şok oldum tabi. Sonra niye böyle sordun diye sorduğumda "kendini hazırla diye " demişti.

Bizim daha isteme olmadı eylülde düşünüyoruz ama tektaş aldı onu biliyorum. Öncesinde teklif bekliyorum tabi ki. İsteme anında takmaz herhalde tektaşı.

Görücü usulü olunca ilk andan itibaren aileler işin içinde ve çiftler anlaşabiliyorsa ilişki zaten evlilikle sonuçlanacağı için evlilik teklifi olmaması çok normal bence. Asıl isteme, söz, nişan yapıldıktan sonra formaliteden evlilik teklifi yapılması benim garibime gidiyor. Ama çiftler kendileri tanışıp ilişkiye başlayınca, ciddiyete binmeden ailelerle paylaşılmıyor ve iş tanışmaya, istemeye gelinceye kadar evlilik konuşuluyordur, teklif oluyordur illa ki.

Nedense bana öyle şatafatlı ya da sırf farklı olsun diye planlanan, yapılan zoraki evlilik teklifleri hep itici ve yapmacık gelmiştir. Niye her şeyi bu kadar abartıyoruz anlamıyorum. Kadın ya da erkek farketmez içten gelen bir anda "evlenelim mi" ya da buna benzer şekilde ifadeler bana daha samimi gelir. Biz üniversitedeyken tanıştık.Eşim bana ne çıkma teklifi ne de evlilik teklifi yaptı. Her şey kendiliğinden gelişti.Bir anda ben seni seviyorum dedi sadece. Evlilik teklifini de beklemediğim bir anda aldım ama zaten benimle evlenmek istediğini en başından biliyordum. Hatta bir çoğunuza çok basit ve özensiz gelecektir belki ama eşim bana dolmuşta ben seninle evleneceğim demişti. Sonra "tabi sen de istersen" diye ekledi.O an o konuşma, o bakışlar, o duygular o kadar samimi ve içtendi ki... Mekanın benim için hiç bir önemi yoktu.Başka da evlilik teklifi ya da beklentisi de olmadı. Zaten konuşmalarımız, hayallerimiz hep eveleneceğimiz temeline dayalıydı. Okul bitti, işe girdik, aileler tanıştı ve mantıksız bulduğum hiç bir adeti uygulamadan, ailelerden hiç bir beklenti olmadan evlendik. Bana nedense o yılların ilişkileri bile daha saf daha temiz geliyor.

Eşim ailesini aldı dayandı kapıya, bizi davet ettiler, git gel derken ben mutfaktayken isteme olmuş, babam hayırlı olsun demiş. Annem geldi hayırlı olsun hadi verdi baban dedi 🤦🏻‍♀️ noluyo yaa dedim ne teklif aldım ne fikrim soruldu 🙈 şimdi 10 yılı deviriyoruz yani teklifsiz evlilik oluyor 🤭
Iyi bari dugunune cagirmislar😂😂😂

Oyle bi anda evlilik teklifi aldimki😐😂 valla hala
Guluyorum animsayinca.. ama sadece ikimizin arasinda olan birsey.. kimsenin bilmesinede gerek yoktu…

almasamda olurdu cunku ciddi oldugunu biliyordm

X