Evim cennet ama mahallemi sevmiyorum.

Merhaba herkese,

Sıkıntım hemen şu an çözülebilecek bir şey değil, sadece içimi dökmek istiyorum, okuyanlara şimdiden teşekkür ederim. Dört sene önce Beylikdüzü tarafından Maltepe’ye taşındık,evimiz sahile yakın eşimin annesi aldı bu evi bize ve evimi gerçekten çok seviyorum yuvam benim. Ama dört senede Maltepe o kadar değişti ki anlatamam. Pandemiden önce fark etmiyorduk belki de ama şu an bazen dayanılmaz oluyor. Evimin tam karşısında belediyenin ısrarla yerini değiştirmediği iki tane çöp konteyneri var ve günde geçmiyorsa 10 tane kağıt toplayıcı geçip bu çöpleri alaşağı ediyor. Kadın pedinden, maskeye, bebek bezine, ayakkabıya kadar herşey ortaya saçılıyor! Manzaramız her sabah bu. Gürültü merkezde olması nedeniyle çok fazla, seyyar satıcı geçiyor sürekli bir gürültü kirliliği ve pencelereden taşan soğan kokusu. Soğana bayılırım ekmek arasına bile koyar yerim ama 7/24 de kavurmazsın! Belediyeyle temizlik konusunda Cimer’e kadar taşıdık sorunu ama onlara göre sorun yok. Delimiz de var ilaveten gece 2’lerde darbukasıyla geziyor ve kimse evet kimse ne bu deliden ne çöplerden ne başka şeyden şikayet etmiyor! Zombi mahallesinde gibiyiz. Gece yarısı bir taciz ve tecavüz girişimi yaşadık yaz başında, neyseki orada tepki verdiler sapığı linç ederek. Bağcılar’a döndü güzelim ilçe tanıyamıyorum. Ve çok mutsuzum, evden elbette şu şartlarda çıkamayız dediğim gibi yazmak istedim sadece. Ha bu arada apartman da full çocuklu gecemiz gündüzümüz de yok ama çocuklardan değil ana babalarından! Bir tane Masumlar Apt. Safiye var gece 00:00’da temizliiğe başlıyor manyak! Yanisi tek dileğim huzur. İstanbul’da ancak müstakil evde olur biliyorum ama umut fakirin ekmeği işte. Belki ileride burayı kiraya verme / daha sakin en azından kuralları olan bir siteye çıkma imkanımız olur. Ya da elimiz olur da rahatlarsa aynı şeyi satarak yaparız. Bana bol sabır ve dua lütfen. Okuduğunuz için teşekkürler.
Canım ben de aynı dertten muzdaribim. Kiraciyim gurultuden evimden soğudum sürekli gürültü...çarşıya yakın bir yerdeyiz evim köşe daire ve her yer gürültü. Bi de bende 4.5 aylık 2 saattte bir uyutulmasi gereken bebek var.
Ben de belediyeye şikayette bulundum ama bir sonuc alamadım.
Sen de bebeğin olursa daha da rahatsız olacaksin ...turkiyedeki bu gürültü kirliliği neden normallestirilmis anlamiyorum

Yani bu karı koca sadece kağıt plastik falan toplamıyor sanırsam..çöpten hani işe yarar bir şeyler çıkartma derdiyle yırtıp dağıtıyorlar..burada pazar günleri bir pazar kuruluyor eskici,çöpe atılan sağlam/defolu tabak çanak neler neler satılıyor,çöpe attığım melamin tabakları görmüştüm gezerken,aynısıydı çünkü birinin köşesinde pembe defo vardı 🤭
İstifçiler o zaman vallahi sırf onlar zarar veriyorsa çekin kameraya şikayet edin uyarsınlar ondan sonra yapacaklarını sanmıyorum

İstifçiler o zaman vallahi sırf onlar zarar veriyorsa çekin kameraya şikayet edin uyarsınlar ondan sonra yapacaklarını sanmıyorum
Kartonları plastikleri satıyorlar onu biliyordumda çöpten aldıklarınıda eskicilere satıyorlar diye düşünüyorum.Yazın babam görmüş zabıta uyarmış mı ceza mı kesmiş ne,2 gün görünmemişler buralarda sonra tekrar çıkmışlar...bir yerde onlarında ekmek parası bu diye de üzülüyor insan..Allahtan geçiciyim burda... 😪

Kartonları plastikleri satıyorlar onu biliyordumda çöpten aldıklarınıda eskicilere satıyorlar diye düşünüyorum.Yazın babam görmüş zabıta uyarmış mı ceza mı kesmiş ne,2 gün görünmemişler buralarda sonra tekrar çıkmışlar...bir yerde onlarında ekmek parası bu diye de üzülüyor insan..Allahtan geçiciyim burda... 😪

Evet elbette üzülüyorum ama onların bu şekilde yaşamasına bir çözüm üretilmeli ceza vs. den başka. Anlara’da tüm kağıt toplayıcılarını işe aldı Mansur Yavaş ama İstanbul çok büyük imkansız bunu yapabilmek. Zaten mesele karton toplamaları da değil bazılarının çöpü delik deşik etmesi ve belediyenin de çözüm üretmemesi.

Aslında evin güzelliğinden çok daha önemli bir şey var ki o da çevre. Çevre çok çok önemli. Özellikle çocuk büyütüyorsanız bu önem üçe dörde katlanıyor. İnşallah dilediğiniz bir yerde ev sahibi olursunuz.

İnşallah alırsınız gönlünüzdeki evi. Ben nankörlük de yapmak istemiyorum yeni ve güzel bir evim var ama korona zamanı anladım ki çevre de önemliymiş. Yeni ev alamayız zaten ama belki kiralar biz de kiraya çıkarız ileride. Ne diyim İstanbul eski İstanbul değil.
hemen çıkamayız dediğiniz için söylüyorum pencerelerinizi ses geçirmez çerçeve ve yaz için klima bir nebze rahatlatır belki.benim mahallem temiz nezih ama burnumun dibindeki oto yıkamacıdan bıktım.Balkonda otururken konuşulanı duyamazsın kulaklık takmadan asla bişey dinleyemezsin vs...Ben size önerdiklerimi önümüzdeki yaza düşünüyorum inşallah.

Çok uzun süre Maltepe de oturdum. Maltepe belediyesi belediyecilikte sıfır. Çöpler her yerde asla toplanmıyor cop kovaları yerlere sıcramıs artık temızlenmıyor. Kesinlikle iyileştirmeye gitmeleri gerek. Umarım düzelir ve Maltepe’miz eskisi gibi olur

Maltepe'de oturan kayınpederim bulunduğum yer olan Gebze'de mahrumiyet bölgesi diyordu 🤦🏼‍♀️ Sanki Maltepe çok elit bir yermiş gibi. Kalabalık yerler her zaman böyledir maalesef ve sürekli göç aldığından böyle şeyler yaşanıyor. Daha şehir dışında bir ev bakabilirsiniz aslında. Fiyatları da merkeze göre daha uygun olur.

Sarmısakçı var bir tane var mesela Aman Allahım o ne bitmez anons! Belediye zabıtayı arayın diyor ama o da tıs! Zaten belediyenin de tüm işleri göstermelik.

kız o sarımsakçı burada da

bursa dayım ve ben köydeyim

bizim köyü bile bulmuş gelmiş sarımsak anonsu

ki o sattığı Kastamonu sarımsağı değil

ben Kastamonuluyum orijinali var bende diye bir gün gideceğim diyorum eşim gülüyor

Maltepe'de oturan kayınpederim bulunduğum yer olan Gebze'de mahrumiyet bölgesi diyordu 🤦🏼‍♀️ Sanki Maltepe çok elit bir yermiş gibi. Kalabalık yerler her zaman böyledir maalesef ve sürekli göç aldığından böyle şeyler yaşanıyor. Daha şehir dışında bir ev bakabilirsiniz aslında. Fiyatları da merkeze göre daha uygun olur.

Ah keşke olsa da basıp gitsek buradan.

Bu arada kayınpederimin evi de Bağdat caddesine yakın Maltepe'de. Bi kere evinde kalmıştık sabaha kadar araç gürültüsü bitmedi, hatta gece yarısından sonra yarışan abartı egzoslu arabalar çıktı meydana delirecektim resmen. O darsbukalı deliyi ben de gördüm bu arada :KK70: Gece 2 civarıydı 😕

Bu arada kayınpederimin evi de Bağdat caddesine yakın Maltepe'de. Bi kere evinde kalmıştık sabaha kadar araç gürültüsü bitmedi, hatta gece yarısından sonra yarışan abartı egzoslu arabalar çıktı meydana delirecektim resmen. O darsbukalı deliyi ben de gördüm bu arada :KK70: Gece 2 civarıydı 😕

Delimiz meşhurdur efendim :KK70: Ya manyak adam karantina günlerinde deli etmişti bizi, şimdi sesi çıkmıyor şükür. Kayınpederiniz bize yakındır muhtemelen, herşey el altında semt güzel ama insanlar güzel değil bencil malesef.

İstanbul genel olarak böyle ki zaten. İçi çok güzel yeni yapılan evler ama etrafı leş , bu nedenle fiyatı alınabilir oluyor zaten. Hem çevre hem ev güzel olsun dersen imkansız yanına yaklaşılmiyor

Merhaba herkese,

Sıkıntım hemen şu an çözülebilecek bir şey değil, sadece içimi dökmek istiyorum, okuyanlara şimdiden teşekkür ederim. Dört sene önce Beylikdüzü tarafından Maltepe’ye taşındık,evimiz sahile yakın eşimin annesi aldı bu evi bize ve evimi gerçekten çok seviyorum yuvam benim. Ama dört senede Maltepe o kadar değişti ki anlatamam. Pandemiden önce fark etmiyorduk belki de ama şu an bazen dayanılmaz oluyor. Evimin tam karşısında belediyenin ısrarla yerini değiştirmediği iki tane çöp konteyneri var ve günde geçmiyorsa 10 tane kağıt toplayıcı geçip bu çöpleri alaşağı ediyor. Kadın pedinden, maskeye, bebek bezine, ayakkabıya kadar herşey ortaya saçılıyor! Manzaramız her sabah bu. Gürültü merkezde olması nedeniyle çok fazla, seyyar satıcı geçiyor sürekli bir gürültü kirliliği ve pencelereden taşan soğan kokusu. Soğana bayılırım ekmek arasına bile koyar yerim ama 7/24 de kavurmazsın! Belediyeyle temizlik konusunda Cimer’e kadar taşıdık sorunu ama onlara göre sorun yok. Delimiz de var ilaveten gece 2’lerde darbukasıyla geziyor ve kimse evet kimse ne bu deliden ne çöplerden ne başka şeyden şikayet etmiyor! Zombi mahallesinde gibiyiz. Gece yarısı bir taciz ve tecavüz girişimi yaşadık yaz başında, neyseki orada tepki verdiler sapığı linç ederek. Bağcılar’a döndü güzelim ilçe tanıyamıyorum. Ve çok mutsuzum, evden elbette şu şartlarda çıkamayız dediğim gibi yazmak istedim sadece. Ha bu arada apartman da full çocuklu gecemiz gündüzümüz de yok ama çocuklardan değil ana babalarından! Bir tane Masumlar Apt. Safiye var gece 00:00’da temizliiğe başlıyor manyak! Yanisi tek dileğim huzur. İstanbul’da ancak müstakil evde olur biliyorum ama umut fakirin ekmeği işte. Belki ileride burayı kiraya verme / daha sakin en azından kuralları olan bir siteye çıkma imkanımız olur. Ya da elimiz olur da rahatlarsa aynı şeyi satarak yaparız. Bana bol sabır ve dua lütfen. Okuduğunuz için teşekkürler.

Gece gece gene delirdim, ev üstüme üstüme geliyor. Gerçekten insanın hayatında ne olacağı hiç belli olmuyormuş; elbette pandemi ekstrem bir durum ama evde 7/24 vakit geçireceğimi biri söylese gülerdim geçen sene.

Ben bu evden gitmek istiyorum arkadaşlar, nankör deyin ne derseniz deyin çok soğudum. Ben sabah perdemi açar açmaz çöpleri görmek istemiyorum. İki ağaç, olmadı güzel bir cadde. Durup durup ev bakıyorum sarı siteden, iç geçirerek. Eşimin annesi ablasına aldığı ilk evi satmış 99 depreminden sonra, şu anki evi almış. Böyle bir beklentiye girmek ne derece doğru olur bilmiyorum. Bizim birikim yapıp da üstüne 200-300 bin koyup ev almamız için de kaç sene lazım.

Nankörlük olarak ne olur algılamayın, ev kavramını çok seviyorum ama bu evden yok orası aktı, yok burası yamuk ( evet ev yamuk çizilmiş)!balkonu ufak demekten sıkıldım.

İdealtepe’de oturan var mı? Orada Rıfkı Tongsgir Caddesini beğeniyorum sadece beğeniyorum tabii ki şu an. Bu arada evimi kiraya versem 2750 şu an, biz annesine 1500 ödüyoruz her ay. Hem bu evin hem de diğer aldığımız borçların taksidi gibi. Cüzi de olsa kiram var gibi ama ev sahibi derdi yok elbette.

X