Evime Tanımadığım İnsanlar Girmiş

tolcan

Kadere inanırım~
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
1.430
174
Merhaba arkadaşlar. Başlıktan anlaşıldığı gibi evime tanımadığım birileri girmiş. 4-5 günlüğüne İstanbula gitmiştim iş görüşmesi için. Sonra eve girdiğimde evde ve kapıda daha önce görmediğim çizikler gördüm. Eve ve eşyalara dikkatli bakmaya başladım tabi bu sefer. Eşyalarda hiç bir eksik yok ama yatağıma bakınca kadın saçları buldum. Anahtarım benden başka kimsede yok eminim çünkü tek yaşıyorum. Ev sahibimi aradım daha önceki kiracı sıkıntılı ayrılmıştı dedi tabi ben de saf gibi kapının kilidini değiştirmemişim. Polise gittim geldiler parmak izi falan aldılar. Daha önce başınıza böyle bir şey geldi mi? Sonuç olarak ortada hırsızlık yok. Tabi şahitte çıktı. Komşuma evde olmadığım zamanları söyledim evet o zamanlar evde ışık vardı sesler vardı dedi. Cesarete bakar mısınız ya :KK43: Ne yapıcam hiç bilmiyorum eğer bu kişi bulunmazsa burda yaşamak haram olur artık bana. Sizce bir sonuç çıkarm mı polis işin üstünde durur mu yoksa ilgilenmez mi? Uzun oldu biraz kusura bakmayın cevap verirseniz çok sevinirim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ayy cesarete bakk :KK53:Çok zor bir durum gerçekten ama bulunması bence zor. Parmak izinden sicili temizse zor diye biliyorum şüphelendiğiniz biri var mı diye sorduklarında bir önceki kişilerden dedin mi ? Gerçi desende ne olabilir ki kilidinizi hemen değiştirseydiniz evide bir güzel temizlemek gerekir ne garip insanlar var yaa:KK53:

kusura bakmayın ben şunu anlamadım, eve giren kisi anahtarla mı girmis yoksa kapıyı zorlayıp mı girmiş?
ya biri ya da digeri olması gerekirmiş gibi geldi bana.:44:

neyse, gecmis olsun. kilidi degistirin, evin her yanını iyice arayın, hatta kamera var mı yatak odasında ve banyoda onu kontrol edin.
sonra da rahat rahat uyuyun...

Ayy cesarete bakk :KK53:Çok zor bir durum gerçekten ama bulunması bence zor. Parmak izinden sicili temizse zor diye biliyorum şüphelendiğiniz biri var mı diye sorduklarında bir önceki kişilerden dedin mi ? Gerçi desende ne olabilir ki kilidinizi hemen değiştirseydiniz evide bir güzel temizlemek gerekir ne garip insanlar var yaa:KK53:

Evet söyledim kamera kayıtları inceleniyo şimdi ama yinede binaya bir sürü insan girip çıkıyo konu havada kalıcak diye çok korkuyorum :KK43: kilidi değiştirdim evide arındırdım bi güzel ama onun korkusu yetiyo işte gözüm hep camda

kusura bakmayın ben şunu anlamadım, eve giren kisi anahtarla mı girmis yoksa kapıyı zorlayıp mı girmiş?
ya biri ya da digeri olması gerekirmiş gibi geldi bana.:44:

neyse, gecmis olsun. kilidi degistirin, evin her yanını iyice arayın, hatta kamera var mı yatak odasında ve banyoda onu kontrol edin.
sonra da rahat rahat uyuyun...

Anahtarla girilmiş kapıda hiç bir zorlama yok. Olay yeri inceleme geldi baktı bende kameradan çok korkuyorum ama baktım o kadar bulamadım tedirginliği bile yetiyor. Çok teşekkür ederim kilidi değiştirdim inşallah bir an önce bulunur her kim girdiyse.

Evet söyledim kamera kayıtları inceleniyo şimdi ama yinede binaya bir sürü insan girip çıkıyo konu havada kalıcak diye çok korkuyorum :KK43: kilidi değiştirdim evide arındırdım bi güzel ama onun korkusu yetiyo işte gözüm hep camda

Kamera kayıtları olması iyi olmuş o zaman hallolur eğer eski kişilerse sizin olmadığınız günlerde binaya girdikleri görülürse şu eve gitmiştim diyemeyeceğine göre hallolur canım yanlarına kalmaz.

Kamera kayıtları olması iyi olmuş o zaman hallolur eğer eski kişilerse sizin olmadığınız günlerde binaya girdikleri görülürse şu eve gitmiştim diyemeyeceğine göre hallolur canım yanlarına kalmaz.

İnşallah sonuna kadar gidicem zaten çünkü bulunmadan bana huzur yok. Okula gidemez oldum takip edilirim diye. Teşekkür ederim ilginize.

Ben olsam evim de kiraysa bi'dakika bile durmam direk ev aramaya başlardım.
En olmadık yere kamera koysalar tedirgin etmek istemiyorum ama okadar minicik kameralar var ki bulamayabilirsin:26:
Taşınma imkanın yok mu?

benim anlamlandırmadıgım bir sey daha var, kusura bakmayın.

simdi sizin olmadıgınız gunu nerden bilmiş de evinize girmiş bu kisi?
eski oturan olmayabilir... o yuzden kamera kayıtlarında gordum gormedim diye sadece ona odaklanmayın...

zaten anahtarı degistirmissiniz, boyle bir sey yasamasaydınız bile her hangi bir evde herhangi bir soygun oabiliyor. o yuzden bu tip seyleri dusunmeke lazım.
calınan esyanız da yokmus... e kapının yeni anahtarı da sadece sizde var, camlar da kilitli... tamam gerisini düşünmenize gerek yok artık :KK66:

Kesinlikle canım bırakma peşini bilmiyorum kaç katlı bir bina ama o gün giren binada oturmayan kişilerin ekran yakalamasını alıp gerekirse kapı kapı dolaştır size mi geldi bu kişi diye. Ne demek ya başkasının evini yatağını kullanmak!

geçmiş olsun. vallahi giren de sizin kadar cesaretli bence. çünkü ben kilidini değiştirmediğim eve yerleşip uyumam bile. ev tutulduysa o kilit ilk günden değiştirilmeli. başkalarına ders olsun bari konunuz. çok var galiba değiştirmeyen insan. herhangi bir şeye zarar vermedilerse bir sıkıntı olmaz bence.

Ben olsam evim de kiraysa bi'dakika bile durmam direk ev aramaya başlardım.
En olmadık yere kamera koysalar tedirgin etmek istemiyorum ama okadar minicik kameralar var ki bulamayabilirsin:26:
Taşınma imkanın yok mu?

kamerayı da eşyalarıyla götürür belki ://

Kapı kilidiyle ilgili durum şöyle oldu bana ev sahibi senden önce kimse oturmadı demişti oturan kişide 1 ay oturmuş sadece. Evi taşıma gibi durumum söz konusu değil hem sözleşmem var hem de eşyalı evi şu anda bulamam öğrenci kenti sonuç olarak. Evi didikledim kamera falan yok polislerde araştırdı zaten. Benim şu anki tek endişem bulunmamaları. Sanırım benim giriş çıkışlarım takip edilmiş. Şu anda beklemekten ve dua etmekten başka çarem yok :KK43:

benim anlamlandırmadıgım bir sey daha var, kusura bakmayın.

simdi sizin olmadıgınız gunu nerden bilmiş de evinize girmiş bu kisi?
eski oturan olmayabilir... o yuzden kamera kayıtlarında gordum gormedim diye sadece ona odaklanmayın...

zaten anahtarı degistirmissiniz, boyle bir sey yasamasaydınız bile her hangi bir evde herhangi bir soygun oabiliyor. o yuzden bu tip seyleri dusunmeke lazım.
calınan esyanız da yokmus... e kapının yeni anahtarı da sadece sizde var, camlar da kilitli... tamam gerisini düşünmenize gerek yok artık :KK66:

Sizin anlamdıramadığınızı inanın bende anlamdıramadım :KK43: şahit olmasa belkide yanlış anlaşılma dicem ama şahitte var. Her kim girdiyse bulunur umarım bir an önce tek isteğim bu.

Sizin anlamdıramadığınızı inanın bende anlamdıramadım :KK43: şahit olmasa belkide yanlış anlaşılma dicem ama şahitte var. Her kim girdiyse bulunur umarım bir an önce tek isteğim bu.

sizi korkutmak istemem ama samimi gorusumu soyleyeyim,

eski kisi apartmanda biriyle gorusmeye devam ediyorsa oyle haberdar olmus olabilir hatta eve beraber girmis de olabilirler (yatak odasında sac buldum diyorsunuz) yani farklı bir arkadaslıkları olabilir...

eger eski kiracı degil ise herhangi bir komsunuz bile olabilir... ama anahtarı nasıl edinecek?

o yuzden temikinli olun demistim. fakat her yer kilitli ise artık endiselenmenize gerek kalmamıs. zaten evin bos oldugunu takip eden ve buna ragmen hırsızlıga yeltenmeyenin niyeti bellidir bos yer aramıs...

polislerin geldiginden de haberdar oldugundan yaklanmamak icin uzaklasır bir daha da gelmez bence. o yuzden korkmanıza gerek yok rahatca uyuyabilirsininiz :KK66:

Son düzenleme:
Aklıma ilk şu geldi. Kesin sevişmişlerdir :KK53:

Ben olsam yatağı komple atarım

Neden hiç kimsenin aklına ev sahibi gelmedi? benim direk o geldi valla ne yalan söyleyim. Ev sahibi kişi daha çok cesaret eder. Sevgilisini fln getirmiştir evde olmadığınızı biliyosa??

X