Evimi terk ettim

hayir baska hic bir problemimiz olmadi cok iyi gecinioduk aksine. oyuzden bukadar buyumesi benide üzüyo bu olayin.ben 20 yasindayim. ama esim olgun degil 22 yasinda ve ailesine cok duskun onlar yapmadik evden kovmadil demis onlara inanmis ve onlara bagli bi insan hep kendi ayaklri üstünde duramiyacagini saniyo cünkü anne kuzusu kisaca

hatalı bir evlilikmiş
ayrılman gerekiyor

pislik adam böyle olduğu iyi olmuş. kurtuldun onlardanç kayınvalidmele hiç sorunum yoktu diyosun sen sustuğun için sorun yaşamamışsın zaten kaynana ile aynı evde yaşanmaz şimdi olmasa 2 sene sonra boşanacaktınız. eşin hatasını anlamzsa hiç geri adım fln atma on u da arama.senin altınlarının üstüne de yatmasınlar mahkemede resimleri delil göster hepsinin parasını al. görümcen de kim ya??????? o niye karışıyo? bunların hepsi eşnin suçu izin vermeyecekti böyle şeylere.

sen neden muhatap oldunki o kadınlarla. baktın cazgırlık yapıyorlar at kocayı önlerine. eşin yapsın konuşmayı. evi terkedip gitmek de neymiş.
ama olan olmuş işte şimdiden sonra yapacak bişey yok. dedikleri gibi yuva kolay kurulmuyor. eşinle konuşmanın yoluna bak çünkü onu yanlış bilgilerle doldurmuşlar.
ha şimdiden sonra herşey çok mu güzel olur.. Olmaz. ama severek evlenmişsinidir diye tahmin ediyorum. elinden geleni yap ama olmuyorsa da zorlamaya gerek yok. yama yaparak bi evlilik kurtulmuyor

merhaba arkadaslar ben bir ay önce, bayramin ikinci günü evimi terk ettim. 5 aylik evliyim ve kayinvalidemle ayni evde kaliyordum. benim bir dügün kasedim var ve benden gizleniyor sürekli.. tahminen taki merasimi de cekildigi icin. 5 aydir istiyorum esimden esim ablasinda oldugunu ondan almam gerektigini söylüyor.( dügü organizasyonuyla ilgilendigi icin ondaymis) bende bayram günü getirmesini söyledim görümceme kendisi getirmedi ve üstelik zaten yasadin gördün ne yapacaksin bakip dedi. sonra gitti gidince ben kayinvalideme söyledim neden benim dügün kasetim bana verilmiyor ne sakliyorsunuz benden dedim böyle yaparsaniz burnuma kötü kokular gelir dedim. kayinvalidem normalde cok iyi biri hic sorunumuz olmamistir ama ben öyle deyince birden bire o iyi olan insan bana bagirdi ne sorun ariyosun sende vermiosa vermiodur iste napicaksin bakip dedi azarladi beni sonra bende sinirlendim bagirdim kavga ettik. sonra görümcemi aradi kaynanam bu gelin bana hirsiz diyo bagriyo getirin su kaseti dedi. sonra görümcem geldi üzerime yürüdü kaseti kirdi parcaladi el kaldirmaya calisti kaynanam tuttu bardak firlatti bana gelmedi ama kirildi düsünce bana kötü laflar söyledi ve evden kovdu bende daha fazla dayanamayip evi terk ettim. bu sirada esim calisiyordu is yerindeydi hic biseyden haberi yokdu. ben sinir krizi gecirerek evden ciktim kendi annemi aradim ve geldiler beni aldilar. simdi 1 aydir annemin evindeyim esim ne aradi nede sordu bu güne kadar. üstelik her yerden engelledi, ben aradim acmadi. evi terk etmemden 3 gün sonra yine ayni ablasi görümcem mesaj atti gel ceyizini esyalarini topla kocan haber yolladi malum tasiniyolar diye (tam tasinma arifesindeydik) yani esimin beni evde istemedigini söyledi bende o evden tek bir esya istemedigimi söyledim. bu sirada tam tasinma zamaninda oldu bu olaylar tam tasinacakdik o hafta. sonra esyalarimi yeni eve yerlestirmemis yollamis kamyon la annemin evine. biz israrla kabul etmedik esyalari eri gönderttik yolladiklari kisilerle simdide bosanacagim diyormus her yerde. biz hic görüsüp konusamadik yanasmadi cünkü ama birilerile haber yollamistim bundan sonra ayri ev isdedigimi yoksa olmayacagini. ben gururumu ciynedim aradim ama acmadi. ve hayati cok guzel devam ediyomus gibi süs veriyormus resimler felan paylasiyormus. yuva kolay kurulmuyo sonucta.. simdi sizce ne yapmaliyim? bir aydir cok caresizim
eşin sorunalrın nasıl çözüleceğini bilmiyor, olgunlaşmamış... zaten dünden razıymış gibi boşanmaya. kv ve görümcen de çok çikeflermiş. kendi düğününün cd si isteyeceksin tabi. geri adım atma bundan sonra. yol yakınken anlamışsın kocanı da kv de ... Allah yardımcın olsun

eşinle başbaşa konuşmayı dene sadece.
sen neden muhatap oldunki o kadınlarla. baktın cazgırlık yapıyorlar at kocayı önlerine. eşin yapsın konuşmayı. evi terkedip gitmek de neymiş.
ama olan olmuş işte şimdiden sonra yapacak bişey yok. dedikleri gibi yuva kolay kurulmuyor. eşinle konuşmanın yoluna bak çünkü onu yanlış bilgilerle doldurmuşlar.
ha şimdiden sonra herşey çok mu güzel olur.. Olmaz. ama severek evlenmişsinidir diye tahmin ediyorum. elinden geleni yap ama olmuyorsa da zorlamaya gerek yok. yama yaparak bi evlilik kurtulmuyor
5 ayda bi insan ne yasayabilirki.. bizim hic esimle aramizda sorun yokdu cok severek evlendik ama simdi bi tarafin adim atmasi gerekir o atmiyo bu adimi bende atamam ailem onun gelmesi gerektigini söylüyor.. ama hersey ikinci bi sansi hak eder.. ilerde aynisini yasarsin diyorlar ama ilerde keske son bi kez konussaydim sonucta ikimiz daha hic konusmadik.. belki düzelirdi derim diyede cok korkuyorum.. bi kac sene sonra yine aynisini yasar ayrilirsamda denedim olmadi derim hic olmazsa diyorum.. ama cok kararsizim

pislik adam böyle olduğu iyi olmuş. kurtuldun onlardanç kayınvalidmele hiç sorunum yoktu diyosun sen sustuğun için sorun yaşamamışsın zaten kaynana ile aynı evde yaşanmaz şimdi olmasa 2 sene sonra boşanacaktınız. eşin hatasını anlamzsa hiç geri adım fln atma on u da arama.senin altınlarının üstüne de yatmasınlar mahkemede resimleri delil göster hepsinin parasını al. görümcen de kim ya??????? o niye karışıyo? bunların hepsi eşnin suçu izin vermeyecekti böyle şeylere.
altinlar suan zten bende onlar sadece parayi aldilar

Bir kasetten nerelere varmış olay. İkinizin de yaşı küçük aile nedir yuva nedir eş olma bağını bile kuramadan bilinçsizce bir EGO'ya sürüklemişler sizi. Bu ilk aylarınızın çatışması iki tarafında baskın gelme mücadelesinden kaynaklanıyor. Eşimle iyiydik kayınvalidem o güne kadar iyiydi diyorsun. İki tarafın da aklı başında aile büyüklerinden birileri araya girsin hakem olsun sorunları oturun konuşun önce. Boşanmak için acele etmeyin daha çok yıpranırsınız

Kardeşim genel yorumlara bakılırsa çoğu bu muameleyi haketmediğini geri adım atmaman gerektiği söylenmiş. Anlaşılan aynı yorumlar eşine de yapılıyor. Dolduruluşa getiriliyordunuz daha fazla. Ailelerden duygularıyla hareket etmeyecek insanlara ulaşmaya çalış. Evlilik toz pembelik değil birlikte sorun çözebilme becerisidir ilk dalgada boğulmayın. Allah yardımcınız olsun

Gelisme var mi hasibe
hayir hic bir gelisme yok ve ailemde herkes bi adim atarsam tekrar ayni zorluklari yasayacagimi söylüyor ama ailemden birisi gidip esimle konusmak itiyor benim icin onu yargilamak degilde onun ne düsündügünü ögrenmek icin bi konusmak istiyor bunun ama ben nekadar dogru oldugunu bilmiyorum

hayir hic bir gelisme yok ve ailemde herkes bi adim atarsam tekrar ayni zorluklari yasayacagimi söylüyor ama ailemden birisi gidip esimle konusmak itiyor benim icin onu yargilamak degilde onun ne düsündügünü ögrenmek icin bi konusmak istiyor bunun ama ben nekadar dogru oldugunu bilmiyorum
bencede sen bi adim atma ailen hakli .
Ailenden birinin konusmasi iyi olur ama bu nasil bi konusma olacak sen ne dusunuyorsun eve donmeyi istiyor musun yada ailenin nasil bir konusma yapmasini istiyorsun

bencede sen bi adim atma ailen hakli .
Ailenden birinin konusmasi iyi olur ama bu nasil bi konusma olacak sen ne dusunuyorsun eve donmeyi istiyor musun yada ailenin nasil bir konusma yapmasini istiyorsun
ben esimi seviyorum ve böyle sacma bi sebepden dolayi ailesiyle olan problemden dolayi esimle ayrilmak beni cok üzüyor. en azindan konusmadan ayrilmak üzer hani biteceksede sonkez bi aradaki olanlari paylasmak isterim.. cünkü belkide olanlari bilmiyo belki baska sekil anlatti ailesi ona.. konusduktan sonra eyer hala isterse o düsünürüm tekrar denemeyi

ben esimi seviyorum ve böyle sacma bi sebepden dolayi ailesiyle olan problemden dolayi esimle ayrilmak beni cok üzüyor. en azindan konusmadan ayrilmak üzer hani biteceksede sonkez bi aradaki olanlari paylasmak isterim.. cünkü belkide olanlari bilmiyo belki baska sekil anlatti ailesi ona.. konusduktan sonra eyer hala isterse o düsünürüm tekrar denemeyi
Kimsenin sana ne yapman gerektiğini söylemeye hakkı yok. Tecrübe elbette mühim yazılanları dikkate al ama her ilişkinin dinamiği farklıdır. Ve bizler olayı sadece senin pencerenden biliyoruz. Karşı taraf penceresinden nasıl görünüyor bilmiyoruz. Olaylar hiçbirşey yokken aniden patlamaz. Altında bir birikim vardır senin de farkedemediğin. Netekim bu ilişki senin. Sen karar vereceksin. İki seçenek görüyorum ya burdakilerin ve çevrendekilerin dediğini yapıp vazgeçeceksin. Ya da en azından elimden geleni yaptım demek için, aşkta gurur yoktur lafına istinaden gerekirse çalıştığı yere gidip konuşmak için ne gerekiyorsa yapacaksın. Sonra zaten su yolunu bulur....

X