Evin düzeni çok bozuluyor

yoksa kimse iki kaşık çay fazla geldi veya 2 gün kaldı dediğin evde ocaktan sigara yaktı diye buraya konu açacak kadar sinirlenmez .

yoo sinirlenir. kaliteli bi çayın kilosunun ne kadar olduğundan haberiniz var mı? peki ya fazladan yapılıp dökülen o yemeklerin içindeki sebzelerin fiyatından? ekonomik krizdeyiz herşeyin fiyatı almış başını gidiyor. önceden 50 tl ile elim kolum dolu çıktığım marketten artık 2-3 parça bişey alabiliyorum.
bu müsriflikte ne böyle bu evin sahiplerine gökten para mı yağıyor?

+ gereksiz yere kalmak nedir ya? insan hiç mi düşünmez karı koca rahat edemez bu kadar kalmayım diye. keyfi yere ne diye gelip kalıyor? evinin kirasını herşeyini de bunlar ödüyomuş zaten boşa mı ödüyolar gitsin evinde kalsın. insanı kendi evinde misafir ediyolar resmen.

Bi kere yapılacak bi durum değil bu hep aynısını yapacak ondan . Yaptığı yemeklerde de tek kişiyse 6 kişilik yapıyor. Musriflikte günah . Bütün gıdalar çöpe gidiyor çünkü çok fazla geliyor . Yanı bir kişilik iki kişilik aile hergün 6 kişilik yemek yapsa gerisi çöpe gitse güzel birşey mi ? Derdim para değil . Hep aynısını yapiyo . Nimete yazık günah . Hep çöpe atıyoruz herseyi .
Onun evinin alisverisinide Bz yapıyoruz faturasını da biz ödüyoruz kirasını da biz ödüyoruz harcliginida Bz veriyoruz zaten gidiyo bi ton para. Bi çayında değilim olayın huyundayım. Ben desem yanlış anlar nasıl cozcez ona taktım . Kv hiç saygısızlık yapmam beni çok sever kötü gelin olsaydım sevmezdi . Sor ona melek gibi der benim gelinim . Çünkü hicbir kötülük yapmadım . Huylarını beğenmiyorum yapacak birşey yok . Yoksa nefret ediyorum sevmiyorum demedim . Evi de yakın. Kalması beni rahatsz ediyor rahat edemiyorum bu neden bu kdr insanlara batıyor anlamadım. Gelsin otursun çay kahve içsin yemek yesin . Gezelim dolaşalım ama kalmasın yani . Hasta oluncada kalabilir bakarimda ama bi ton arkadaşı var . Gezip tozuyor . Bekar arkadaşlarıda gitsin orda kalsn

canım ilk mesajını okudum yazdım yorumumu ne bilelim ama arkasının bu denli dolu olduğunu haksız mıyım ?
keşke ilk mesajında yazsaydın her şeyi çünkü onu okuyan çaya takık der geçerdi yani kusura bakma..
anladım şi,mdi seni de..
yukarıda biri yazmış akşamdan demliğe koy bi kaşık çay de ki kv ye de çayı ben attım içine sen sadece demlersin de, hoşluk gibi algılansın.
sigara içinde marka adı vermek yasak ama çok güzel oda spreyleri var hatta otomatik atanlardan koridora , dekor gibi duranlardan da odaya koydun mu aynı kokudan ev mis oluyor, veya bir haftasonu perdeleri vs yıka ona da rica et yeni perde yıkadım içme diye, öyle öyle bahanelerde savuştur bakalım.
eşinle de konuş haftasonu dışarılara çıkın avm gezin, park bahçe yürüyüş işte ne dilerseniz evde olmayın o da bulsun bir şeyler..
ay zor hakikaten ha.

Bi kere yapılacak bi durum değil bu hep aynısını yapacak ondan . Yaptığı yemeklerde de tek kişiyse 6 kişilik yapıyor. Musriflikte günah . Bütün gıdalar çöpe gidiyor çünkü çok fazla geliyor . Yanı bir kişilik iki kişilik aile hergün 6 kişilik yemek yapsa gerisi çöpe gitse güzel birşey mi ? Derdim para değil . Hep aynısını yapiyo . Nimete yazık günah . Hep çöpe atıyoruz herseyi .
Onun evinin alisverisinide Bz yapıyoruz faturasını da biz ödüyoruz kirasını da biz ödüyoruz harcliginida Bz veriyoruz zaten gidiyo bi ton para. Bi çayında değilim olayın huyundayım. Ben desem yanlış anlar nasıl cozcez ona taktım . Kv hiç saygısızlık yapmam beni çok sever kötü gelin olsaydım sevmezdi . Sor ona melek gibi der benim gelinim . Çünkü hicbir kötülük yapmadım . Huylarını beğenmiyorum yapacak birşey yok . Yoksa nefret ediyorum sevmiyorum demedim . Evi de yakın. Kalması beni rahatsz ediyor rahat edemiyorum bu neden bu kdr insanlara batıyor anlamadım. Gelsin otursun çay kahve içsin yemek yesin . Gezelim dolaşalım ama kalmasın yani . Hasta oluncada kalabilir bakarimda ama bi ton arkadaşı var . Gezip tozuyor . Bekar arkadaşlarıda gitsin orda kalsn
Kendi kazanıp alsa marketten o çöpe atılanları ,bak nasıl ölçüyle yapar .

yoo sinirlenir. kaliteli bi çayın kilosunun ne kadar olduğundan haberiniz var mı? peki ya fazladan yapılıp dökülen o yemeklerin içindeki sebzelerin fiyatından? ekonomik krizdeyiz herşeyin fiyatı almış başını gidiyor. önceden 50 tl ile elim kolum dolu çıktığım marketten artık 2-3 parça bişey alabiliyorum.
bu müsriflikte ne böyle bu evin sahiplerine gökten para mı yağıyor?

Şimdi siz yazdınız diye baktım bir kaşık çay 3 gr geliyor.Bir paketten 300 kaşık çıkıyor demekki .900 gr lipton çay migrosta 20 tl.Konu sahibi on kaşık koydu dediyse 30 gr çay denebilir ortalama.Bu durumda 30 gr çay 60 kuruş yapar ve evet 60 kuruş için kimsenin kalbi kırılmaz

Şimdi siz yazdınız diye baktım bir kaşık çay 3 gr geliyor.Bir paketten 300 kaşık çıkıyor demekki .900 gr lipton çay migrosta 20 tl.Konu sahibi on kaşık koydu dediyse 30 gr çay denebilir ortalama.Bu durumda 30 gr çay 60 kuruş yapar ve evet 60 kuruş için kimsenin kalbi kırılmaz
Lipton mu ondan icen kimse yok etrafımda valla. Biz kacak cay iciyoruz gecen gün yarım kilosunu 50 tl ye aldim. Kendi kullandigim caydan yola cikarak konustum.

Çayı yemeği geçtim de yardıma muhtaç durumda olmayan, her işini kendi halledebilen, sigarasından arkadaş buluşmalarından geri kalmayan koca kadının ne işi var sizin evinizde? Kendi evi de yakınmış, eşinize söyleyin konuşsun annesiyle.
Ya da geceleri eşinizle sevişirken biraz ses çıkarın, bir iki sabreder, utanması varsa üçüncüde gitmeyi akıl eder herhalde.

Valla haklısın kendi annen olsa çekersin.
Kaynananı kocan çekseydi , ertesi gün gönderirdi kibarca evden.
Valla rahat ettirmezsen anca öyle gider.
Sevmediği hoşlanmadığı şeyler varsa yap.
Bizahmet gitsin.

X