Evinize gelen kişilerin eşyaları, buzdolabını vs kurcalamasi

Ena2007

Tatlı ogluşumun annesi
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
182
306
30
Kenarda duran bir mağaza poşetinin içine, buzdolabına- sebzelik, buzluk kısmına kadar- bakıyor. Şüphe değil eminim... KV. Yapıyor. Eşime söylediğimde eksiğimiz var mı geçirebiliyor müyüz diye bakiyordur dedi... Olabilir tamam ama her gelişte bakılır mı?

Bir de şöyle yapıyor; eşime halı nevresim takımı almıştım yatak odasında poşetin içindeydi.kv min aldığından haberi yoktu. Şöyle bir konuşma geçti
-Bilmem kim komşu takımlı örtü almış.
-Evet markete gelmiş lisanslı gördüm bende.
-X de merak ediyordu (eşimi diyor)
-Hee evet ben aldım ona hediye...
-Hmm serdin mı yataga?
-Yok sermedim.(ki yatak odasının kapısı açıktı sersem gorebilecekti)

Sonra kapıdan o giderken gördüm poseti de o şekilde baktığını anladim.

Şimdi de doğum günü içi. Pasta yaptım eşime yapacağımı biliyordu ne yaptın yaptın mı dedi. Dolapta dedim.gormesin önüne bişey koysaydin dedi...

Ne yapacağım ben? Siz olsanız ne yapardınız?

Sizinle mi yaşıyor?
Benimki de ayni ve bende aynı dertten muzdaribim hatta konu açmistim
Eğer misafirlige geliyorsa odaların kapısını kilitleyin nereye giderse peşinde dolaşın evin içinde buzdolabını açarken görürseniz de anne ne istiyorsan ben veriyim diyin . Sorarsa hoşlanmıyorum dersiniz

Yani ben pekala kayinvalidemin evine gittigimde buzdolabını acabiliyorsam o da benimkini açabilir sıkıntı olmamalı bu durum..
Ama özel eşya paket onda haklı olabilirsiniz..
Annemin bir komşusu var ki dün sinirlerimi zıplattı..bir komsunun çocuğu için oyuncak ayırdım anneme iletmesi için verdim.kadın aç poşeti al içinden bir oyuncağı ben bunu yigenime vereyim demiş sormak falan yok..Annem şok olmuş tek kelime diyememis..
Yani öyle değişik insanlar var ki kayinvalidenizin durumu bu kadar absürd kalamiyor yanında.

Eğer saklama huyunuz varsa merakından bakıyordur.Kv nize "Anne bak eşime ne aldım"diye gösterebilirsiniz.Açık yürekli olun bazı şeyleri siz gösterin "hediye aldım nasıl ya da pasta yaptım bi bak istersen dolapta" gibi.Kadın eşinizin annesi sonuçta düşmanınız değil.

Valla ben hiç ama hiç hoslanmam bu tür durumlardan. Ne gorgusuzluk ya gizliden gizliye karıştırmak. Ben olsam takip ederdim yakaladığım an uygun bir dille je yapıyorsun anne derdim. Ben hiç hoslanmam bu tür şeylerden niye böyle yapıyorsun derdim.

Kayınvalidem de evimizin anahtarı var istediği gibi girip çıkıyo biz yokken, buzdolabına da bakıyo yemek var mı yok mu diye sesimi çıkarmıyorum ama hoşuma gitmiyo bu durum. ben onun dolabını açıp bakmıyorum ne var diye oğlunun evi de olsa yapmamalı :işsiz:

Kenarda duran bir mağaza poşetinin içine, buzdolabına- sebzelik, buzluk kısmına kadar- bakıyor. Şüphe değil eminim... KV. Yapıyor. Eşime söylediğimde eksiğimiz var mı geçirebiliyor müyüz diye bakiyordur dedi... Olabilir tamam ama her gelişte bakılır mı?

Bir de şöyle yapıyor; eşime halı nevresim takımı almıştım yatak odasında poşetin içindeydi.kv min aldığından haberi yoktu. Şöyle bir konuşma geçti
-Bilmem kim komşu takımlı örtü almış.
-Evet markete gelmiş lisanslı gördüm bende.
-X de merak ediyordu (eşimi diyor)
-Hee evet ben aldım ona hediye...
-Hmm serdin mı yataga?
-Yok sermedim.(ki yatak odasının kapısı açıktı sersem gorebilecekti)

Sonra kapıdan o giderken gördüm poseti de o şekilde baktığını anladim.

Şimdi de doğum günü içi. Pasta yaptım eşime yapacağımı biliyordu ne yaptın yaptın mı dedi. Dolapta dedim.gormesin önüne bişey koysaydin dedi...

Ne yapacağım ben? Siz olsanız ne yapardınız?
Buzdolabında takilma derim ama yatak odama girmesini bile şahsen istemem açıkçası. Belki bir özelim var dolapta ya da poşette çok ayıp coook:KK12:

Kv delerde oluyo demekki ya bu durum. Benimki sabahın 5 i gibi kalkıp etrafı karıştırıyor. Mesala evimde kilerim var ben gece onu karıştırdığını duyuyorum sabah senin kuru biberin varmı diye soruyor. Var ama yok diyorum artık. Desinki bana ben gördüm biraz versene desin diye..Çünkü bir kerede buzluğumu karıştırıp bebeğim için aldığım bir paket tereyağını görmüş ama ona hiç vermemişim oda gururlu bir kadın olduğu için isteyememiş bu yüzden çok pintiymişim diye eşime beni şikayet etmiş. Bir keresindede yatak odamı karıştırmış biz işteyken sigara küllerini çekmecelerime dökmüş.. Bu konuda yani bende müzdaribim.

Bence çok komik. Siz de gülün geçin ya boşverin.
Bizim kadınlarımızda bi "yatak odam da yatak odam"takıntısı var.
Ne Var o yatak odasında yaw bizim yatak odalarımızda olmayan :)
Hele bir de sürekli kapısını kapalı tutanlar var. Hani dağınık falan diye değil. Bildiğin gözükmesin diye.
Konu sahibi sözüm size degil. Genel konuşuyorum.
Benim bi ablam var,yatak odasını her taşındığı evde salon dışındaki en ferah en görünür odaya kurdurdu :KK70:

benım annemde bakar , temizmiyim düzenlimiyim nasıl koymusum falan diye ,

birde bende kadın çalışıyor yanii derdi kadına laf sokmak ,

geçen kızıma diyorki söyle o x teyzene seni yıkasın boş oturmasın ,

yaa anne ev dogalgazlı ama genede soguk yanii çocuk yıkanacaksa eşyası hazırlanacak banyo ekstra ısıtılacak falan , hem kadın nıye

yıkasın kızımı , üsütse kim bakacak ben bakacam dedim , kv betersin valla ann dedim canı sıkıldı ama ama yaniii

benim kvde bana göre yeri gelince tuhafdır ama genel olarak bizde kaldiklarinda dolabi acinca hep " mira içim kiyildi haberin olsun ekmek arasi peynir yaptim kendime" derdi. kendisi seker hastasi ben ara ogunlerine dikkat ediyorum ama tabii insanoglu olabilir bende anne tabiiki ac ne istiyosan al bana soylemene gerek yok oglunun evi rahat ol dememe ragmen surekli alinca soylerdi. diger yerleri karistiriyormu bilmiyorum hissettirmedi cekindi galiba :) ama esime veya eve bisey alinca (ki gereksiz seyleri aldimi dusunmuyorym) gösteririm anne bak bunu aldım filan kadın kısmı sever boyle seyleri ama sizinki belkide gercekten ne aliyorlar ne pisiriyorlar yetiyormu diye düşünebilir.

şöyle ki biz eltimlere gitmistik disarda işimiz vardi ve kaynim bizi yemege davet etmisti kvde bizimleydi.
kv dolabı açinca sesli tepki gosterdi daha dogrusu cok sasirsi ben tesadufen koridordan geciyordum ve benim duydugumu eltime hic hissrttirmek istemezdim yani ev olabilir insan alamamis olabilir. eltime " kizim bu dolapta hicbisey kalmamis "diye konustu sasirdi. eltimde" x ne aliyosa onu pisiriyorum" dedi konu kapandi ama eminimki kv dert olmuştur...anneler öyle işte çençen yapmiyosa takilmayn sizde:)

Benim kv kafayı yemiş gibi herşeyi karıstırırdı sonrada ben dul karıyım kendime engel olamıyorum der çıkardı işin içinden bi süre delirdim evi falan taşıdım bi sürü olay oldu sonra geri eski evime taşındım şimdi biraz daha normal ama karışmaya çalıştıgında eşim direkt bagırıyor kendi işine bak diye bırak eşin görsün o rahatsız olsun bekle sabret inan bi süre sonra kendi oğullarına batmaya başlıyor hareketleri

Ben olsam ben de sinir olurdum, bakabileceği muhtemel yerlere onun
için küçük notlar hazırlayın yani ona küçük sürprizler yapım :) poşetin içine gazete kağıtları doldurup "beğendin mi", "çok mu merak ettin" vs gibisinden şeyler yazın, gelip size söylicek hali yok ben karıştırdım da bunları buldum diye. Böylece farkettiğinizi ve rahatsız olduğunuzu anlar.

X