evlendikten sonra bankada soyadı degisimi

Doraemon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2019
61
19
Merhabalar,

6 ay once evlendim ve soyadım değişti. Ancak banka hesaplarındaki soyadım bu haftaya kadar değişmemişti bankaya bildirmediğim icin (yurtdisinda oldugum icin bildiremedim). Ancak dun online banka hesaplarımda soyadımın kendiliğinden değiştiğini gördüm. 6 ay boyunca değişmeyip dun kendiliğinden değişmesi beni biraz şüphelendirdi. Bu normal midir? Basına daha önce böyle bişey gelen var mi?

Evlendikten sonra soyadı degisimini bankaya bildirmem gerekir mi? Yoksa kendiliğinden soyadı değişince banka hesaplarındaki soyadı da değişir mi otomatik olarak? Ve ne kadar surede değişir kendiliğinden ise?

Ben bildirmeme rağmen hala kızlık soyadım geçiyor kimi yerde hatta hastanede bile 😁 6 yıl olmuş evleneli 7 den gidiyorum düşün..

Ben bildirdiğim halde değişmedi kaç yıl oldu müşteri hizmetleri hala kızlık soyadimla arıyorlar bir şey olacağını sanmam ama yinede bankanızla görüşüp bilgi alabilirsiniz

Ben bildirdiğim halde değişmedi kaç yıl oldu müşteri hizmetleri hala kızlık soyadimla arıyorlar bir şey olacağını sanmam ama yinede bankanızla görüşüp bilgi alabilirsiniz
Peki ben bildirmeden değişmesi normal mi? Bu konulardan pek anlamıyorum da, Cunku bankaya hiç bilgi vermeme ragmen dun değiştiğini gordum. Bir de sizce benim adıma biri değiştirmiş olabilir mi?

Peki ben bildirmeden değişmesi normal mi? Bu konulardan pek anlamıyorum da, Cunku bankaya hiç bilgi vermeme ragmen dun değiştiğini gordum. Bir de sizce benim adıma biri değiştirmiş olabilir mi?
Çok bilgim yok benimde ama güvenlik için doğum tarihi annenizin kızlık soyadının karışık olarak harflerinden soruyorlar kolay değil yani birinin sizin bilgilerinize ulaşması yada işlem yapması.musteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz nasıl değiştirildiğini dahil.

Merhabalar,

6 ay once evlendim ve soyadım değişti. Ancak banka hesaplarındaki soyadım bu haftaya kadar değişmemişti bankaya bildirmediğim icin (yurtdisinda oldugum icin bildiremedim). Ancak dun online banka hesaplarımda soyadımın kendiliğinden değiştiğini gördüm. 6 ay boyunca değişmeyip dun kendiliğinden değişmesi beni biraz şüphelendirdi. Bu normal midir? Basına daha önce böyle bişey gelen var mi?

Evlendikten sonra soyadı degisimini bankaya bildirmem gerekir mi? Yoksa kendiliğinden soyadı değişince banka hesaplarındaki soyadı da değişir mi otomatik olarak? Ve ne kadar surede değişir kendiliğinden ise?
E devletten online olarak sistemlerini güncelliyorlar . Aynı şey boşanmada da geçerli boşanma kararınızı yada evlenme belgenizi teslim etmeden sistem otomotik olarak güncelliyor

E devletten online olarak sistemlerini güncelliyorlar . Aynı şey boşanmada da geçerli boşanma kararınızı yada evlenme belgenizi teslim etmeden sistem otomotik olarak güncelliyor
Bunu bilmiyordum, peki ne kadar surede bir güncelliyorlar?

Mernis uzerinden adres bilgileriniz ile NVİ altyapisi ile sunulan kimlik bilgileriniz bankacilik sistemi ile eşanli calisir. Islem yaparken manuel tetiklenerek ya da periyodik veritabani guncellemelerinde degisiklikler islenir.
Panik olmaniza gerek yok, normaldir.
Bankacilik sistemi ile ilgili en problemli degisim bilginiz dışinda sifre telefonunuzun degisimidir o anda kotuye kullanimdan suphelenmek gerekir normalde bu bilgide degisiklik bizzat subeye basvurunuz ile yapilir/yapilmalidir. Bunun harici guncellemeler normaldir

X