Evlenilecek erkek, hayat tarzı meselesi

Balliciklokma1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
627
361
Kızlar selam kısaca sorumu anlatmaya çalışacağım, fikirlerinize ihtiyacım var.

22yaşındayım, hiç sevgilim olmadı, içsel olarak maneviyata değer veren biriyim, hiç alkol kullanmadım, hayat tarzım bu şekilde. Elimden geldiğince kendime göre düzgün iyi yaşamaya çalışıyorum. Çevremdeki arkadaşlarımın hepsini çok seviyorum hepimiz çok iyi üniversitelerde okumuş kişileriz, kafa yapılarımız genelde uyuşur.

AMA ilişki konusunda ben kendi değerlerimden şaşmak istemiyorum ama karşıma hiçbir zaman benim gibi düşünen bi erkek çıkmıyor. Bazen diyorum ki ben eski zamanların insanıymışım. Keşke 80lerde yaşasaymışım... Yani kızlar ben sevişip sevgili olmak ya da sevgiliyken bu tarz şeyler istemiyorum ama mesela çevreme göre bu yaş da asla evlilik yaşı değil.

Sizce benim gibi düşünen birine rastlar mıyım? Sizce ne yapmalıyım? Çevreni değiştir diyecekler için nasıl bir yere gidebilirim ki malum pandemi var ve artık arkadaş grupları falan hep oturmuş oluyor bence. Değerli fikirlerinizi bekliyorum çok teşekkürler

Son düzenleme:
Bu zamanda aradığınız tarzda bir ilişki bulmak zor gerçekten. En iyisi görücü usülü gibi geliyor kulağa. Ama tabii sizin gibi düşünen insanlar da var baya, yok diyemeyiz. Ama nerden çıkıcağını biz söyleyemeyiz, şurda bulun orda var vs.🤷🏼‍♀️ Bu işler nasip hep. Hayırlısı için dua etmeye devam edin

Bu zamanda aradığınız tarzda bir ilişki bulmak zor gerçekten. En iyisi görücü usülü gibi geliyor kulağa. Ama tabii sizin gibi düşünen insanlar da var baya, yok diyemeyiz. Ama nerden çıkıcağını biz söyleyemeyiz, şurda bulun orda var vs.🤷🏼‍♀️ Bu işler nasip hep. Hayırlısı için dua etmeye devam edin
Çok teşekkürler

Öyle erkek yok, kalmadı vs laflarına bakma. Emin ol senin gibi düşünen bir sürü erkek var. Onlar da kız tavlayayım kafasında olmadıkları için sen ışık yakmadığın sürece kalkıp da sana instadan oradan buradan mesaj at(a)maz çünkü cesaret edemez, tepkinden korkarlar. Gerçekten emin olduğun, ortalıkta bad boy takılmayan biri önüne çıkarsa ilk adımı karşı taraftan bekleme sen konuş. Ayrıca düşüncelerini de açık açık söyle gerçekten aşıksa zaten emin ol bu konularda talepkar olmaz saygı duyar.

Cevremdeki iliskileri gordukce icim cok sıkılıyor kızlar lütfen sizler ne düşünüyorsunuz dertleşmeye ihtiyacım var 🥺
Çevrenizdeki ilişkilere niye canınız sıkılıyor? İnsanlar istedikleri gibi ilişki yaşıyorlar, sizi ilgilendiren canınızı sıkacak bir durum yok burda.

İstediğiniz tam olarak nedir çözemedim ben. Cinsellik içermeyen bir sevgililik mi istiyorsunuz, cinselliği geçtim hiç bir şekilde ten teması (el ele tutuşma, öpüşme) içermeyen bir ilişki mi istiyorsunuz yoksa ilişki aşamasını atlayıp direkt evlilik yolunda bir şey mi istiyorsunuz? Ya da hiç bir şekilde bir kadınla tensel ya da duygusal teması olmamış bir erkek mi istiyorsunuz?

Cinsellik içermeyen ilişki bulması zor bir şey değil, bir çok insan bu şekilde ilişki yaşıyor. Sonraki iki tür ilişki biraz zor ama imkansız değil. Dünyada çok az insan elini tutmayacağı biriyle ilişki yaşar ya da tanıyıp sevmediği biriyle evlilik yoluna girer. En sondakiyse bir şekilde bulunur ama mutlu etmez muhtemelen. 20’li yaşların ortasına kadar hiç ilişki yaşamamış insan karşı cins hakkında hiç bir şey bilmiyordur, ilişki yürütmeyi bilmiyordur.

Nerede bulursunuz o konuda hiç bir fikrim yok. Benim bildiğim insanlar okulda, iş yerinde, arkadaş ortamında falan tanışıyor. Ama bu tanışmalarda insanlar birbirlerini geçmişleriyle yargılamıyor çoğu zaman. Geçmiş konuşulmuyor bile. Ya da ilişki dinamikleri ilk buluşmadan konuşulup kurallar konulmuyor. Yani ne istediğinizi anlamasam da tam olarak, istiyor olabileceğiniz şeyler kadın erkek ilişkisinin doğasına aykırı bence. O yüzden görücü usulü, fazla uzatmadan, minik bir tanışma sürecinin ardından evlilik size daha uygun.

Son düzenleme:

22yaşındayım, hiç sevgilim olmadı, içsel olarak maneviyata değer veren biriyim, hiç alkol kullanmadım, hayat tarzım bu şekilde. Elimden geldiğince kendime göre düzgün iyi yaşamaya çalışıyorum. Çevremdeki arkadaşlarımın hepsini çok seviyorum hepimiz çok iyi üniversitelerde okumuş kişileriz, kafa yapılarımız genelde uyuşur.

AMA ilişki konusunda ben kendi değerlerimden şaşmak istemiyorum ama karşıma hiçbir zaman benim gibi düşünen bi erkek çıkmıyor. Bazen diyorum ki ben eski zamanların insanıymışım. Keşke 80lerde yaşasaymışım... Yani kızlar ben sevişip sevgili olmak ya da sevgiliyken bu tarz şeyler istemiyorum ama mesela çevreme göre bu yaş da asla evlilik yaşı değil.

Sizce benim gibi düşünen birine rastlar mıyım? Sizce ne yapmalıyım? Çevreni değiştir diyecekler için nasıl bir yere gidebilirim ki malum pandemi var ve artık arkadaş grupları falan hep oturmuş oluyor bence. Değerli fikirlerinizi bekliyorum çok teşekkürler
kendin gibi düşünen bir erkek yok değildir vardır dünyada. maneviyata önem veren alkol kullanmayan, evlenmeden cinsel ilişki istemeyecek sevgiliyken yakınlaşmak istemeyecek falan. ama böyle bir evliliğe adım atmak bence doğru bir yaklaşım değil. bir de mesela bir sevgiliniz olsa nasıl bir ilişki hayali kuruyorsunuz? ne olacağını düşünüyorsunuz?

Sizin gibi düsünenler var oncelikle bunu bilin. Sizin gibi dusunuyordum yani evlenmeden once cinsellik bana gore degildi inancım geregi ve kendim gibi dusunen esimle evlendim. Ki gorucu usulu felanda değil severek evlendik.

Ayrica esim de ben de iyi universitelerden mezunuz ve sizin gibi hic kendimi 80 lilerin insanı gibi hissetmedim. Simdiye kadar kimsenin hayata bakış açısınida yargılamadım. Herkes kendi gibi dusunen biriyle evlenmeli zaten.

Sizin gibi düsunen biri karsıniza nerede cıkar bunu bilemem bu biraz nasip isi ama kendinizi alkol almiyor cinsellik istemiyor diye tuhaf hissettiğiniz bir cevreniz varsa o cevreden beklemeyin cıkmaz.

Ayrıca yasınız daha cok kucuk umidi kesip karalar bağlamak icin.

Bu arada hassasiyetlerden oturu tensel yakinlasma olmadan evlilige giden iliskilerde evlilikte sorun olur kısmına da katılmıyorum. Esimle ikimizinde hassasiyetleri vardı. Birbirimize olan duygularımızi paylasmaktan baska tensel temasa hassasiyet göstererek evlendik ve çok şükür sorunsuz diyecegim bir evliliğim var.

Yani onemli olan hayata bakış acısı aynı olan insanları evlenmesi mutlu olabilmek icin.

Son düzenleme:
Türban takan bir kişisiniz anladığım kadarıyla. Zaten dış görünüşüzden dolayı size islamcı erkekler gelecektir talip olarak. Bu tarz çevrelerde görücü usulü çok olur. Zor bir şey değil bence istediğiniz. İslami yapıdaki erkekler zaten genellikle görücü usulü evleniyor. Size talip olan biri büyük ihtimalle çıkacaktır. Onlardan içinize sinen biriyle evlenirsiniz olur biter.

merhaba anladığım kadarı ile aslında evlilik istiyorsunuz? karışınıza da daha farklı olanlar denk geliyor.
Ancak bu denk gelmeyeceksiniz demek değil... burada sakın şu yaşın 22-23-25 oldu falan aman zaman geçiyor demeyin ben 40yaşına gelmiş biri olarak ve çevresi her görüşten fazla arkadaşım olan biriyim hangi görüşten olusanız bu yaşım geçiyor arkadaşlarım evleniyor kaygısı ile evlenen mutlu olan çok az insan gördüm. yani aynı görüşte dahil olsanız gelişime açık biri olmalı. merhametli çünkü merhameti varsa sorunlar kolay çözülüyor.
size denk gelenler sizin değerlerinizin dışına çıkıyorsa ödün vermeyin.. benim ödün verdiğimde hala pişmanlık duyduğum üzüntülerim var. evlensenizde evlenmesinizde istemediğiniz bir şeyi seviyorum diye yaparsanız ve ayrılırsanız çok üzülüyorsunuz.

yaşınız o kadar gençki eğer toplumda birey olmak adına kurslar, üniversite bitti ise bir üstüne başlarsanız ortamlarınız artar. bir de sosyal olun ailenizin gittiği mecralara gidin kapanmayın eve..
görüştüğünüz kişilerde de eğer içki içiyorum ama ara sıra diyorsa biri uzak durun... çünkü ne kadar yapabilirim derseniz de yapamazsınız onun eve içkili gelmesini düşünün.. buna zaten yapmam sevmem böyle birini diyeceğinizi biliyorum fakat dedim ya daha çok yol var önünüzde her yıl zihniniz açılacak göreceksiniz..
hazır fırsat var gezebildiğiniz kadar geiz bir hobinizle ilgilenin ama radarlarınız hep açık olsun...

İnşallah çok iyi biriyle birleşir hayatınız. İstediğinizden de iyisiyle hatta. Kişiliğinizden ödün vermeyin

Türban takan bir kişisiniz anladığım kadarıyla. Zaten dış görünüşüzden dolayı size islamcı erkekler gelecektir talip olarak. Bu tarz çevrelerde görücü usulü çok olur. Zor bir şey değil bence istediğiniz. İslami yapıdaki erkekler zaten genellikle görücü usulü evleniyor. Size talip olan biri büyük ihtimalle çıkacaktır. Onlardan içinize sinen biriyle evlenirsiniz olur biter.
Hayir degilim cevremde de benimle ayni beklentide erkek arkadaslarim hic yok

Öyle erkek yok, kalmadı vs laflarına bakma. Emin ol senin gibi düşünen bir sürü erkek var. Onlar da kız tavlayayım kafasında olmadıkları için sen ışık yakmadığın sürece kalkıp da sana instadan oradan buradan mesaj at(a)maz çünkü cesaret edemez, tepkinden korkarlar. Gerçekten emin olduğun, ortalıkta bad boy takılmayan biri önüne çıkarsa ilk adımı karşı taraftan bekleme sen konuş. Ayrıca düşüncelerini de açık açık söyle gerçekten aşıksa zaten emin ol bu konularda talepkar olmaz saygı duyar.
Yorumunuz icin cok tesekkur ederim evet tam olarak “oyle erkek kalmadi” laflari beni en cok korkutan sey

Çevrenizdeki ilişkilere niye canınız sıkılıyor? İnsanlar istedikleri gibi ilişki yaşıyorlar, sizi ilgilendiren canınızı sıkacak bir durum yok burda.

İstediğiniz tam olarak nedir çözemedim ben. Cinsellik içermeyen bir sevgililik mi istiyorsunuz, cinselliği geçtim hiç bir şekilde ten teması (el ele tutuşma, öpüşme) içermeyen bir ilişki mi istiyorsunuz yoksa ilişki aşamasını atlayıp direkt evlilik yolunda bir şey mi istiyorsunuz? Ya da hiç bir şekilde bir kadınla tensel ya da duygusal teması olmamış bir erkek mi istiyorsunuz?

Cinsellik içermeyen ilişki bulması zor bir şey değil, bir çok insan bu şekilde ilişki yaşıyor. Sonraki iki tür ilişki biraz zor ama imkansız değil. Dünyada çok az insan elini tutmayacağı biriyle ilişki yaşar ya da tanıyıp sevmediği biriyle evlilik yoluna girer. En sondakiyse bir şekilde bulunur ama mutlu etmez muhtemelen. 20’li yaşların ortasına kadar hiç ilişki yaşamamış insan karşı cins hakkında hiç bir şey bilmiyordur, ilişki yürütmeyi bilmiyordur.

Nerede bulursunuz o konuda hiç bir fikrim yok. Benim bildiğim insanlar okulda, iş yerinde, arkadaş ortamında falan tanışıyor. Ama bu tanışmalarda insanlar birbirlerini geçmişleriyle yargılamıyor çoğu zaman. Geçmiş konuşulmuyor bile. Ya da ilişki dinamikleri ilk buluşmadan konuşulup kurallar konulmuyor. Yani ne istediğinizi anlamasam da tam olarak, istiyor olabileceğiniz şeyler kadın erkek ilişkisinin doğasına aykırı bence. O yüzden görücü usulü, fazla uzatmadan, minik bir tanışma sürecinin ardından evlilik size daha uygun.
ARKADASLAR Cevremdeki iliskilere canım sıkılıyor kısmını yanlış anladığınız için çok üzgünüm ben herkesin yaşam şekline, fikrine, değerlerine saygı duyan ve benimkine de saygı duyulmasını bekleyen biriyim. Bu cümlede demek istediğim şu: Çevrenizde yani sizin arkadaş ortamınızda sizin beklentilerinizden bambaşka örnekler var ve kendi hayalinizdeki gibi bir durumun kıyısı köşesinden geçecekbir örnek yok. Dolayısıyla siz de umutsuzluğa düşüyorsunuz bunu her konuya uyarlayabilirsiniz örneğin herkes meslek için bir sınava hazırlanıyordur sizin hazırlanmak istediğiniz sınav başkadır dolayısıyla birlikte fikir alışverişi yapabileceğiniz, soruları tartışabileceğiniz, yardım alabileceğiniz, sınav öncesi birbirinizi motive edebileceğiniz kimseYOKTUR ve bu durumda kendinizi kötü hissedebilirsiniz....

Yani diyorsunuz ki sevişmek istiyorum ama evlenmeden olmaz. Evlilik için de yaşım çok genç ne yapayım? Doğru mu anladım? Doğru anladıysam cevap veriyorum: mastürbasyon.
Yok o şekilde değil de iki insan olarak evliliğe giden yolda bir ilişki istiyorum. Ama bunun sözünü etsem saçmalama artık öyle şeyler kalmadı bu yaşta ne evliliği tarzı tepkilerin geleceği bir ortam söz konusu...
Bir de bir söz okumuştum “İlişkiye ciddi başlanılmaz ilişki sonradan ciddileşir” diye. Bu nasıl olacak başlangıç aşamasında o zaman 😞

X