Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cokguzelolsun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
2.931
9.799
Açıkçası çok üzüldüm. Herkes gibi bir konu açayım fikirlerinizi alayım dedim. Tüm fikirler benim için çok değerli saygıyla karşıladım. Yalnız insanların diline yapışan öğretmen kadın muhabbeti biraz çizgimden kaymama, sert tepki vermeme neden oldu. Belki bu kadar sert karşılamayabilirdim ama neden konu mesleğe kadar uzanıyor. Bu konuyla ne alakası var. Yok efendim bornoza indirgemişsiniz alt anlamları görememişsiniz çocuklarımızı nasıl eğiteceksiniz. Kusıra bakmayın da ben konuyu açarken bornozdur geceliktir aklımın ucundan geçmedi. Bu kadar basit mi düşünüyorsunuz hakkaten diye soruyorum bunu sürekli vırgulayan hanımlara. Yok yataktan kalkınca üstünü değişmek zorundasın, saçını taramak zorundasın ya arkadaş normalde evde soğan kavururken süper mini saten kırmızı geceliğinle mi dolaşıyorsun. Zaten çocuklarınızı da bu bakış açısıyla yetiştiriyorsunuz sonra öğretmen uğraşsın düzeltmeye. @jane eyre_ sana değil bu yazdıklarım genel olarak aklı başında mantıklı yorum yapmayanlara.

bana çok tatlı geldi tarzın, hele kv ve kedi olayı.
bence sen kv ile aynı evde yaparsın.
 

blmce

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2016
882
1.010


EECK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2012
94
162
27
Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

EDİT:Açıkçası düzen kurma, eşyaya tapma vs hevesim yok. Ev eşya vs önemsemiyorum. Evleneceğim kişi şu an için söylüyorum, annesi ile gelin kaynana muhabbetlerine girecek biri değil, annesi onunla rahatlıkla her konuda konuşamıyor araya fitne fesat sokacağını düşünmüyorum. Kız kardeşi de evlenicek erkek arkadaşı var. Yani ömür boyu birlikte yaşamayacağız. Eski evliliğimde aramızda 1500 km vardı ama aile yapıları, kültürleri çok farklıydı. Oğlumuz önemli gelin el kızı deyip ikili oynuyorlardı benim yanımda farklı onun yanında farklı. Araya politik görüşler de girdi farklıydık. Daha doğrusu onun politik değildi apolitik de değildi bukalemun gibi girdiği ortamlarda karşısındaki kişinin fikrine göre şekil alıyordu. Sonra beni aldattı. Enişteme ben asla ev işine elimi sürmem boşuna mı evlendim eşim yapmak zorunda vs demiş bana ve evliliğe böyle bakıyordu. Maaş kartımı almıştı ortak aldığımız arabayı asla vermiyordu binerken bile bana bahane buluyordu yok şöyle kirletme falan. Giyim kuşam konusunda en bol şeyi giyinsem dahi batıyordu kısıtlıyordu. Öğretmenler odasında bir erkek öğretmenle asla konuşamazdım büyük problemdi. Burda yorum yapan herkesi çok iyi anlıyorum çok saygı duyuyorum. Fakat ben de bütün bunları değerlendirdim zamanında kendimce bu kişi ile aramızda problem olacak tek şey annesi. Adam tümüyle bana saygı duyuyor birey olduğumun farkında, herhangi bir saygısızlığını, sadakatsizliğini görmedim( bilemeyiz tabi). Çevresiyle akrabalarıyla laçka ilişkiler kuran biri değil. Biri rahat rahat gidip ona eşin şöyle diyemez çekinir. Annesi ile tanıştım sordum mesela ne düşünmüş, bilmiyorum bana söylemez konuşmayız o tür konuları dedi. Bu önemliydi benim için. Tabiki burdaki yorumları da dikkate alacağım. Ha bu arada neden anne ile yaşamaya sıcak baktığımı anlatayım. Bir yakınımızın gelini kaza geçirdi vefat etti. Kayınvalide kaynata görümce aynı evde yaşıyorlardı. Anlaşıyorlardı. Kadın hemşireydi. Vefat edince çocuklarını gördüm 1 yaşında oğlu 7 yaşında kızı vardı. Oğlu uyandı babaannesi aldı yedirdi etti hiç yabancılık çekmedi. Sonra düşündüm bizler yok şunu giyemeyiz, bunun yeri değişti bilmem ne diye düşünüp, dünyevi şeylere fazlaca takılıp bazı değerleri unutuyoruz. Çocuğum kalabalık ortamda büyüsün, görsün değer bilsin, değer versin. Saygıyı öğrensin. Çok bireyselleşmiyor muyuz? Okulöncesi öğretmeniyim anneler çocuklarına adeta tapıyor, ama maalesef çoğu değerden yoksun çocuklar. Bunlar naçizane fikirlerim. Hepinize da çok saygı duyuyorum lütfen yanlış anlamayın.
Ne kadar güzel düşünmüşsünüz. Her zaman her şey kötü olacak diye bir şey yok ki. Belki çok güzel olacak şimdiden asla olmaz yada kesin olur demek çok zor. Eğer tanıdığınız gördüğünüz kadarı ile anlaşabileceğiniz biriyse neden olmasın. Bizde ileri de yalnız kalabiliriz eğer durum bunu gerektiriyorsa sırt dönmeye gerek yok diye düşünüyorum
 

kardelen_61

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2020
72
42
Canım bence de aynı evde olmaz. Yani çok zorlanırsın . İnsanın kendine ait bir alanı olmalı kesinlikle. Belki eşinle bile sorun yaşayacaksın ve kv hep şahit olacak . Çok iyi biri olsa bile aynı evde yaşamak farklı olur. İnsan eşinin bile evlenince farklı özelliklerini öğreniyor. Yani kendine zulmetme hiç gerek yok . Bir de sen kendi evin olsun düzeni sana ait olsun istemiyor musun? İkinci evlilikse çok çok iyi düşün sonra geri dönüşü zor olur. Ben de öğretmenim ve kv çok iyidir ama aynı evde yaşamak istemem evliliğin zaten kendine göre bir sürü derdi var bi de kv ile mi uğraşacaksın. İnş en doğru kararı verirsin
 

ilkbahar_15

Takvimlerden haberin var mı?Geçiyor yıllar
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2018
1.688
3.152
İlk eşinizden de kayınvalide yüzünden ayrılığınızı okudum sanki.Böyle bir tecrübeden sonra iyi cesaretli gördüm sizi. Gerçi evlilikten beklentilerinizin ne olduğuda önemli.Ama, risk almaya değer görüyorsanız, bu adamı ve ailesini biraz daha yakından tanıyın.Mesela,yaz boyunca ara sıra birlikte zaman geçirin. Bakın durumlara.Daha iyisini bulamazsın, çok şanslısın gibi saçma sapan övgüler duyarsanız, bilinki bu işte çok pişmanlık yaşayacaksınız.Açıkça çekinceniz olan konuları dile getirmekten çekinmeyin.Kalabalığı sevmeyen biriyseniz hele asla kabul etmeyin.
 

rozikka

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2018
1.498
3.953
Bütün mesajları okumaya çalıştım. Sizi tanımasak da inanın burda kimse sizin mutsuz olmanızı istemez. Fakat adeta gözünüz kararmış halde.

Olumlu ve naif düşünmeniz, müstakbel eşin annesiyle ilgili fedakarlık yapmaya hazır olmanız takdire şayan ve ilk evliliğinizi yapıyor olsaydınız, tüm olumsuz ihtimallere rağmen ben sizin aynı evde yaşayabileceğinize inanırdım. Ama ilk evlilikte de kayinvalide müdahalesi yasamissiniz ve rahatsızlık hissetmişsiniz bu nedenle mevcut iyimserliğinizi anlayabilmek çok zor.

Çocuklarınızın büyüklere sevgiyi, saygıyı öğrenebilmesi için mutlaka beraber yaşamanıza gerek yok, hatta ayrı düzenlerde yaşayarak sevgiyi, saygıyı koruyabilmek daha kolay.

Daha önce yazılmış, sizin görmekten kaçındığınız daha ciddi problemleriniz var.

Birincisi, eş adayı size seçim hakkı tanımıyor, konu tartismaya açık bile değil. Onun için önemli olan evlenmek, sizinle olup olmaması fark etmiyor.

Ikincisi, simdiden yasayabileceğiniz tüm sıkıntıların "ufak tefek" meseleler olarak etiketlenerek çözümlenmekten kaçınılacağı açıkça ifade edilmiş. Sorunlarınızın ufak tefek ya da ciddi olup olmamaları bile sizden bağımsız belirlenecek. Her durumda fedakarlik yapmasi ve olgunluk gostermesi beklenen taraf siz olacaksiniz.

Üçüncüsü, eş adayının annesiyle ilgili iletisimi önemli seviyede sağlıksız duruyor. Buna benzer her konuda aynı seyi yaziyorum, annesine saygisi olmayan, annesine terbiyesizlik yapan bir adamın eşine kıymet verebileceğine inanmıyorum, aksini de asla görmedim, duymadım. Annesiyle evleneceği kadın hakkında konusmamak bir meziyet değil bence, ya da evlilik öncesinde konusup istisare etmeleri fitne, fesat insanlar olduğunu da göstermez. Aksine böyle bir konuyu bile konusamamalari iletisim sorununun ne kadar derin olduğunu gösteriyor. Eş adayı belli ki annesine zorbalik etmekten çekinmeyen biri ve ayni zamanda annesinin emeklerini düsünerek içten içe de suçluluk hissediyor, bu nedenle ayri yasamak istemiyor ve bu sorunlu iliskinin faturasinin size kesileceği çok açık. Annesine istediği gibi davranip ağlatacak, sonra da gelin kayinvalide anlasmazliginda size hayirli evlatlik taslayip anneyi el üstünde tutacak, siz her durumda ezileceksiniz.

Kayinvalideyle ilgili, iş çıkışı çay, yemek planlarini yakin fakat ayri evlerde de gerceklestirebilirsiniz, ancak olur da hiçbir paylasim yapamayacağınız bir insan çıkarsa aynı evde yaşamak hayatınızı çok zora sokacaktır.

Görümcenin daha geç evlenmesini ve aynı evde yasayip arkadaş olabilmenizi hayal etmeniz de bana tuhaf geldi, böyle bir hayal sadece hiç kardesi, arkadaşı olmayan biri kurabilir sanırım. Sizin güvendiginiz arkadaslariniz varsa, kardeslerinizle araniz iyiyse zaten baska birilerine ihtiyac duymazsiniz, es ailesiyle iliskinin iyi ya da kötü olması sizin için fark etmez.

Mesajlariniz sanki hiç arkadasi, ailesi olmayan, yalniz, sevgiye aç bir insanın yazabilecekleri gibi.


Evdeki rahatlık konusunda ise şunu söyleyebilirim. Çoğunlukla sahip olduğumuz imkanlarin bizim için ne kadar önemli ya da önemsiz olduğunu hayatın normal akışında anlayamıyoruz. Mesela siz zaten evde çok salaş, açık giyinmiyormuşsunuz fakat su anki kosullarinizda isteseniz bunu yapabilirsiniz yani imkaniniz var, kimse karisamaz. Ama aksi bir durumda bu rahatlıktan yoksun olduğunuzu bilme durumu ve kısıtlanma karakterimizi çok olumsuz etkileyebiliyor, şu an size önemsiz bir ayrıntı gibi geliyor bu örnekler, ben zaten böyle biri değilim diyorsunuz ama bu imkanlarin tamamiyle kisitlanmasi halinde aslinda sizin icin önemli olup olmadığını görebiliyorsunuz.


Umarim en doğru karari verebilirsiniz.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-03-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

blmce

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2016
882
1.010
Ne kadar güzel düşünmüşsünüz. Her zaman her şey kötü olacak diye bir şey yok ki. Belki çok güzel olacak şimdiden asla olmaz yada kesin olur demek çok zor. Eğer tanıdığınız gördüğünüz kadarı ile anlaşabileceğiniz biriyse neden olmasın. Bizde ileri de yalnız kalabiliriz eğer durum bunu gerektiriyorsa sırt dönmeye gerek yok diye düşünüyorum
Teşekkür ederim.
 


blmce

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2016
882
1.010
Bütün mesajları okumaya çalıştım. Sizi tanımasak da inanın burda kimse sizin mutsuz olmanızı istemez. Fakat adeta gözünüz kararmış halde.

Olumlu ve naif düşünmeniz, müstakbel eşin annesiyle ilgili fedakarlık yapmaya hazır olmanız takdire şayan ve ilk evliliğinizi yapıyor olsaydınız, tüm olumsuz ihtimallere rağmen ben sizin aynı evde yaşayabileceğinize inanırdım. Ama ilk evlilikte de kayinvalide müdahalesi yasamissiniz ve rahatsızlık hissetmişsiniz bu nedenle mevcut iyimserliğinizi anlayabilmek çok zor.

Çocuklarınızın büyüklere sevgiyi, saygıyı öğrenebilmesi için mutlaka beraber yaşamanıza gerek yok, hatta ayrı düzenlerde yaşayarak sevgiyi, saygıyı koruyabilmek daha kolay.

Daha önce yazılmış, sizin görmekten kaçındığınız daha ciddi problemleriniz var.

Birincisi, eş adayı size seçim hakkı tanımıyor, konu tartismaya açık bile değil. Onun için önemli olan evlenmek, sizinle olup olmaması fark etmiyor.

Ikincisi, simdiden yasayabileceğiniz tüm sıkıntıların "ufak tefek" meseleler olarak etiketlenerek çözümlenmekten kaçınılacağı açıkça ifade edilmiş. Sorunlarınızın ufak tefek ya da ciddi olup olmamaları bile sizden bağımsız belirlenecek. Her durumda fedakarlik yapmasi ve olgunluk gostermesi beklenen taraf siz olacaksiniz.

Üçüncüsü, eş adayının annesiyle ilgili iletisimi önemli seviyede sağlıksız duruyor. Buna benzer her konuda aynı seyi yaziyorum, annesine saygisi olmayan, annesine terbiyesizlik yapan bir adamın eşine kıymet verebileceğine inanmıyorum, aksini de asla görmedim, duymadım. Annesiyle evleneceği kadın hakkında konusmamak bir meziyet değil bence, ya da evlilik öncesinde konusup istisare etmeleri fitne, fesat insanlar olduğunu da göstermez. Aksine böyle bir konuyu bile konusamamalari iletisim sorununun ne kadar derin olduğunu gösteriyor. Eş adayı belli ki annesine zorbalik etmekten çekinmeyen biri ve ayni zamanda annesinin emeklerini düsünerek içten içe de suçluluk hissediyor, bu nedenle ayri yasamak istemiyor ve bu sorunlu iliskinin faturasinin size kesileceği çok açık. Annesine istediği gibi davranip ağlatacak, sonra da gelin kayinvalide anlasmazliginda size hayirli evlatlik taslayip anneyi el üstünde tutacak, siz her durumda ezileceksiniz.

Kayinvalideyle ilgili, iş çıkışı çay, yemek planlarini yakin fakat ayri evlerde de gerceklestirebilirsiniz, ancak olur da hiçbir paylasim yapamayacağınız bir insan çıkarsa aynı evde yaşamak hayatınızı çok zora sokacaktır.

Görümcenin daha geç evlenmesini ve aynı evde yasayip arkadaş olabilmenizi hayal etmeniz de bana tuhaf geldi, böyle bir hayal sadece hiç kardesi, arkadaşı olmayan biri kurabilir sanırım. Sizin güvendiginiz arkadaslariniz varsa, kardeslerinizle araniz iyiyse zaten baska birilerine ihtiyac duymazsiniz, es ailesiyle iliskinin iyi ya da kötü olması sizin için fark etmez.

Mesajlariniz sanki hiç arkadasi, ailesi olmayan, yalniz, sevgiye aç bir insanın yazabilecekleri gibi.


Evdeki rahatlık konusunda ise şunu söyleyebilirim. Çoğunlukla sahip olduğumuz imkanlarin bizim için ne kadar önemli ya da önemsiz olduğunu hayatın normal akışında anlayamıyoruz. Mesela siz zaten evde çok salaş, açık giyinmiyormuşsunuz fakat su anki kosullarinizda isteseniz bunu yapabilirsiniz yani imkaniniz var, kimse karisamaz. Ama aksi bir durumda bu rahatlıktan yoksun olduğunuzu bilme durumu ve kısıtlanma karakterimizi çok olumsuz etkileyebiliyor, şu an size önemsiz bir ayrıntı gibi geliyor bu örnekler, ben zaten böyle biri değilim diyorsunuz ama bu imkanlarin tamamiyle kisitlanmasi halinde aslinda sizin icin önemli olup olmadığını görebiliyorsunuz.


Umarim en doğru karari verebilirsiniz.
Kalabalık bir ailem var. Çok iyidir aramız. Epey arkadaşım da var hatta artık sosyal yaşantı hareketlilik yormaya başladı. Haklısınız. Ben kendimce fikirlerimi ifade ettim. Yani gözümün kararması gibi bir durum söz konusu değil adlında. Evlenmeyebilim. Fakat evde yalnız olmak beni mutlu etmiyor. Düşünüyorum erkek arkadaşıla rahat rahat görüşüyoruz sürekli dışardayız( pandemi süreci hariç) evlenince aynı evde yalnız tamam film izliyoruz kitap vs( gerçi kitap konusuna girmeyelim bazı arkadaşlar muhteşem şeyler yazıyor:KK66: ) yani annesi olsa da beni etkilemez diye düşünüyorum. Şöyle söyleyeyim 15 gün tatil tur şirketi yanıma kimi uygun görürse onunla kalıyorum, veya seminer aynı şekilde yanına kim yazıldıysa, ve her biri benim birer harika arkadaşım oluyor.ve her yıl aynı durumu yaşıyorum. Anlaşıyorum yani. Alttan almıyorum kendimi ifade ediyorum rahatsız olduğum durumu uygun bir dille ifade ediyorum karşıdaki anlayış gösteriyor. Bazı arkadaşlar kitap okuyorsunuz ama daha çok bilmem ne tür yazar ismi söylemişler bilmiyorum kim olduğunu hiç okumadım. Benim okuduğum kitaplar ve aldığım eğitim bana da bir iletişim becerisi kazandırmıştır diye düşünüyorum. ya da bazıları politiklik diyebilir, ki politik olmak böyle bir şeyse mükemmel bir şey, kimse kırılmıyor incinmiyor anlaşıyorsun.
 


rozikka

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2018
1.498
3.953
Kalabalık bir ailem var. Çok iyidir aramız. Epey arkadaşım da var hatta artık sosyal yaşantı hareketlilik yormaya başladı. Haklısınız. Ben kendimce fikirlerimi ifade ettim. Yani gözümün kararması gibi bir durum söz konusu değil adlında. Evlenmeyebilim. Fakat evde yalnız olmak beni mutlu etmiyor. Düşünüyorum erkek arkadaşıla rahat rahat görüşüyoruz sürekli dışardayız( pandemi süreci hariç) evlenince aynı evde yalnız tamam film izliyoruz kitap vs( gerçi kitap konusuna girmeyelim bazı arkadaşlar muhteşem şeyler yazıyor:KK66: ) yani annesi olsa da beni etkilemez diye düşünüyorum. Şöyle söyleyeyim 15 gün tatil tur şirketi yanıma kimi uygun görürse onunla kalıyorum, veya seminer aynı şekilde yanına kim yazıldıysa, ve her biri benim birer harika arkadaşım oluyor.ve her yıl aynı durumu yaşıyorum. Anlaşıyorum yani. Alttan almıyorum kendimi ifade ediyorum rahatsız olduğum durumu uygun bir dille ifade ediyorum karşıdaki anlayış gösteriyor. Bazı arkadaşlar kitap okuyorsunuz ama daha çok bilmem ne tür yazar ismi söylemişler bilmiyorum kim olduğunu hiç okumadım. Benim okuduğum kitaplar ve aldığım eğitim bana da bir iletişim becerisi kazandırmıştır diye düşünüyorum. ya da bazıları politiklik diyebilir, ki politik olmak böyle bir şeyse mükemmel bir şey, kimse kırılmıyor incinmiyor anlaşıyorsun.


Ben eşimin ailesiyle yaşıyorum ve sağ olsunlar çok iyiler ama evlenmeden önce hiç aklıma gelmeyecek küçük şeylerin bile benim için ne kadar önemli olduğunu anladım.


Ayrıca verdiğiniz örneklerde aynı ortamı paylaştığınız insanlarla sorun yaşasanız bile, bu durumun ne zamana kadar süreceğini bildiğiniz için belki kendinizi frenliyordunuz, zaten bir hafta kalicaz, zamanimizi iyi gecirelim sonra en kötü ihtimalle bir daha görmem zaten bile diyebilirsiniz ve 1-2ay da olsa katlanirsiniz. Ama aileyle iliski daha farkli ve yazdiklariniza göre erkek arkadasiniz size hicbir esneklik tanimiyor. Bana eşim, kimse sana saygisizlik yapamaz, kotu davranamaz ama mutsuz olursan ayri eve çıkarız demisti ve böyle bir olasilik bile beni rahatlatmisti.

Sonuç olarak sizin bileceğiniz bir şey. Ben bu durumu hastalık ve zorunlu bir durum olmadığı takdirde kimseye tavsiye edemem. Ayrı evlerde yaşayan çocuklar da annelerine, babalarına gayet güzel bakabiliyorlar. İletisim becerilerinizle, ayrı ev düzeninde de esinizin ailesinin gönlünü hoş tutabilirsiniz, çocuklariniz sık sık ziyaret eder, beraber tatile, geziye de gidebilirsiniz, verimli zaman geçirebilirsiniz. Dediğim gibi bana yapilan hic bir kotu muamele yok ama yine de kimsenin bu durumda yasamasini istemem.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-03-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Khomyuk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
3.925
16.037
Ne kadar güzel anlamışsınız ve anlatmışsınız. Teşekkür ederim.
Yanlış anlaşılma olmuş, ben sizin sırf evlenmek için, tek yaşamamak için bir adamın tüm şartlarına tamam demenizi de çok hoş bulmadım.
Yazım tarzınız, düşüncelerinizi çocuksu buldum.
Bir öğretmenin sorumluluk almam derken evlenmekten çocuktan bahsetmesi de bana komik geldi. Sorumluluğun kelime anlamını bilmesi gerekir.
Neticede yaşınızın insanı değilsiniz
 

decemBer

medeniyet bekarların omuzlarında yükselecek
Pro Üye
18 Ağustos 2007
5.712
4.042
...

Anlaşıyorum yani.

...

ya da bazıları politiklik diyebilir, ki politik olmak böyle bir şeyse mükemmel bir şey, kimse kırılmıyor incinmiyor anlaşıyorsun.

herkesle çok iyi anlaşabildiğini söyleyip duruyorsun konu sahibi. e o zaman sormazlar mı sana, madem o kadar süper anlaşma becerilerin vardı niye ilk evliliğini bitirdin? demek ki dediğin kadar herkesle iyi anlaşamıyormuşsun. demek ki politik olmak her koşulda sökmüyormuş değil mi?

rozikka da demiş, ilk evliliğin olsa kesin yaparsın derdim ama zaten tam da bu yüzden boşanmışsın diye.

şu an tamamen bize kendini ispatlamaya çalıştığını düşünüyorum. boşuna uğraşıyorsun, yukarda çok sevdiğim bir üyenin de dediği gibi bunu çekecek olan sensin, biz evde aşkı memnu izliyor olacağız :KK53:

ha bu arada çok kitap okurum diyip jane austenı hiç duymaman da ne bileyim. kitabını okumazsın da adını duyarsın illa. aşk ve gurur hani?
 

Khomyuk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
3.925
16.037
herkesle çok iyi anlaşabildiğini söyleyip duruyorsun konu sahibi. e o zaman sormazlar mı sana, madem o kadar süper anlaşma becerilerin vardı niye ilk evliliğini bitirdin? demek ki dediğin kadar herkesle iyi anlaşamıyormuşsun. demek ki politik olmak her koşulda sökmüyormuş değil mi?

rozikka da demiş, ilk evliliğin olsa kesin yaparsın derdim ama zaten tam da bu yüzden boşanmışsın diye.

şu an tamamen bize kendini ispatlamaya çalıştığını düşünüyorum. boşuna uğraşıyorsun, yukarda çok sevdiğim bir üyenin de dediği gibi bunu çekecek olan sensin, biz evde aşkı memnu izliyor olacağız :KK53:

ha bu arada çok kitap okurum diyip jane austenı hiç duymaman da ne bileyim. kitabını okumazsın da adını duyarsın illa. aşk ve gurur hani?
Ya onun ismini öyle kötü çevirmişler ki gurur ve önyargı olmalı esasında😄 her adı geçtiğinde sinir olurum
 

decemBer

medeniyet bekarların omuzlarında yükselecek
Pro Üye
18 Ağustos 2007
5.712
4.042
Ya onun ismini öyle kötü çevirmişler ki gurur ve önyargı olmalı esasında😄 her adı geçtiğinde sinir olurum

haha pride and prejudice doğru. ama kapağında gurur ve önyargı yazan bir kitap diğeri kadar ilgi çekmez. tamamen yayınevlerinin satış stratejisi :KK53:
 

bluebeauty

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2020
358
501
Yeni bir uye olarak sitedeki konulara goz gezdirirken sizin konunuz dikkatimi çekti, mesajların bir kısmını okumaya çalıştım.

Öncelikle çok naif düşünceleriniz, olumlu bakış açınız için sizi tebrik ederim. Böyle ınsanlar bir de yaşantılarında gerekli soğukkanlılıkla doğru zamanda aksiyon alabilmeyi başarıyorlarsa, gerçekten hayatın zorluklarını daha az zede alarak atlatabiliyorlar. Dilerim siz de bu şanslı kimselerdensinizdir.

Konunuz hakkındaki görüşlerime gelecek olursak, tek çocuk çekirdek ailede büyümüş bir kimse olarak hep kalabalık aile hayali kurmuşumdur. Babaannemi çok çok severim. Şimdi gayet iyi anlassalar da, annem ile babaannemin çocukluk sürecimde ise pek anlaştıklarını söyleyemem. Bu arada ikisi de öğretmen. Aynı evde hiç yasamadik. Sadece yazlıkta aynı evin farklı katlarında bile yaşarken biriktirdiğim oldukça huzursuz anılarım var. Şimdi ise dediğim gibi çok iyi anlaşıyorlar.

Bana sorsanız yaşamış olduğum tecrübem nedeniyle asla böyle bir seçim yapmazdım. Ama siz mantıkla bakıyorsunuz. Objektif olarak analiz yapmışsınız. Karşınızdaki erkeği değerlemiş, pek cok kimseye gore olumlu özelliklerle donatılmış bulmuşsunuz. Ayrıca daha da zaman kaybetmeden çocuk istiyorsunuz. Anne durumu ise bir handikap. Şu da var, bir kez boşanmışsınız. Sonuçta ümit ettiğiniz gibi çıkmazsa yine ayrılabilesiniz. Ben bu objektif değerleme ile baktığınızı düşünüyor ve benim tercih etmeyeceğim bu duruma eğer siz şans verirseniz sonucu da bizimle paylaşmanızı merakla beklediğimi belirtmek istiyorum. Dilerim hayat size en olumlu haliyle doğru kapıları açar...
 

Cicek kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
2.718
6.117
Öğrenciler laf anlıyor fakat sizin durum vahim. Çocukları da sizin gibi anneler yetiştiriyorsa vay halimize. Açın yorumlarımı tek tek okuyun belki saygı nedir biraz anlarsınız.
Çocuğum yok, 5 hatta 6 yıldır anne baba olabilmek için hazir olmayı bekliyoruz. Hem eşim hem ben simdiden gelecegini düşünüp araştırıyoruz. Öylesine ilk yılımızdan cocuk olsun büyür kendi kendine diye düşünmedik.
İnşallah birgun çocuğum olursa, şanslı bir çocuk olacak ve sizin gibi ayaklari yere sağlam basmayan bir öğretmene denk gelmemesi için herseyi yapacağım :)
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.