Evlenme kararı vermekle yanlış yapmışız

Aileler arasındaki eğitim ve kültür farkı uçurum tabi ki, bilmiyorum ben hâlâ saf saf bunun sorun olmadığını düşünüyorum, ne eğitimsiz kültürsüz insanlar tanıdım eğitimli kültürlü olanlardan çok daha düzgün hayatları vardı..
Ben akademisyenim eşim mühendis ama memur olarak çalışıyor, mühendis kadrosunda değil. Tanıştığımızda mühendis kadrosuna girebilmek için çalışıyordu, hâlâ çalışıyor güyya ama rahata alışmış bir şekilde çalışıyor tabi..

akademisyenler bile boşanmamak için direniyorsa vah vah

Bir an kendim yazdım sandım.Size boşanmanın kolay yolunu söyleyeyim para kaynağını kesin paranızı vermemek için her şeyi yapın bir lira bile koklatmayin o zaten sizi kapının önüne koyar

kadın boşanmak istiyor adamın(!) derdi hala ailem düğünde para harcadı eşya aldı :KK70: şaka gibi böyle bir insanla değil aynı çatı altında yaşamak yüzüne bakmam.
Kız şaşırma kaynanam da bana aynısını dedi oğlun beni aldattı boşayacağım dedim kapıyı yumruklayarak ben bütün elimdkini düğününüze harcadım bosayamazsin dedi😁

Yaklaşık üç yıl önce burada evlenme kararı vermekle yanlış mı yaptık diye sormuştum. Nedeni de evlilik hazırlıkları yaparken önümüze çıkan engellerdi. Tüm engelleri aştık, evlendik, bir de güzeller güzeli bir çocuğumuz oldu.
Çok klişe olacak biliyorum ama, evlendiğim adamın içinden bir canavar çıktı. Şimdi dönüp bakınca keşke o engelleri aşamasaydık ve bu iş daha o aşamada bitseydi diyorum.
Evliliğimizin ilk haftasından itibaren ailesi ve akrabaları sürekli arayıp benden para istemeye başladı. Benden diyorum çünkü eşimin geliri benimkinin yarısı kadar, evi geçindiremeyecek durumda, maddi anlamda yükün çoğu bende ve ailesi de akrabaları da bunu biliyor. Evlenirken gelirinin benimkinden az olacağını zaten biliyordum ve asla sorun etmedim, kim ne kazanıyorsa ortaya koyar ve kimseye muhtaç olmadan geçinir gideriz dedim. Ama hiç öyle olmadı.
Habire arayan ailesi ve akrabaları benden borç para istiyorlar, elleri bollaşınca geri verecekler sandım ve istedikleri miktarları verdim. Ama giden gelmedi. Aradan uzun zaman geçtikten sonra eşime ne zaman geri ödeyecekler dediğimde de psikolojik eziyet gördüm. Ve bu sırada para istekleri devam etti. Ama artık hiçbir akrabasına ve ailesine para vermemeye başladım. Para kesilince eziyet dayanılmayacak boyutlara vardı.
Kendi aileme bir süre bu durumdan bahsetmeden idare etmeye çalıştım, ama bebek olunca annem ben çalışırken bebeğe bakmaya geldi ve evdeki sıkıntıyı farketti tabiki. Ondan sonra ipler daha da koptu, annem eşimle oturup sakince konuştu, bizim ailesine ve akrabalarına sürekli para veremeyeceğimizi uygun bir dille anlattı ama eşim daha da saldırganlaştı. İşin içine tam babam da girmişti ki kayınbabam eşimi arayıp düğünde benim akrabalarımın taktığı altın para vs. ne varsa hepsini istediğini, bankada boşa duracaklarına kendisinin kullanması gerektiğini söyledi. Benim akrabalarımın taktıkları diyorum çünkü kendi akrabalarının düğünde taktığı ne varsa kayınbabam daha düğün bitmeden el koyup götürdü; benim akrabalarımın taktıklarını da alacaktı ama kavga çıkacak gibi olunca vazgeçti. Meğer sadece o an vazgeçmiş, daha sonra el koymak üzere geri çekilmiş.
Şu an eşim bana aşırı derecede kötü ve saldırgan davranıyor. Her gün kavga çıkarıyor, saçma sapan ve yapılamayacak şeyler istiyor, yapmayınca da işi paraya vuruyor, ben senden daha az kazanıyorum diye böyle yapıyorsun, bana saygı duymuyorsun diyor. Bu durumu kayınbabama ben de babam da söyledik, ama zerre kadar umrunda olmadı, vah vah dedi geçti.
Sadece bana da değil; artık anneme ve babama da inanılmaz derecede saygısız davranıyor. Gerçekten çığrından çıkmış durumda, neden böyle davranıyorsun dediğimde üstüme gelme deyip yine kavga çıkarıyor. o kadar huzursuz durumdayız ki...
Sürekli çocuk için bana katlandığını söyleyip duruyor, ama çocukla da birkaç saat ilgilendikten sonra bu çocuk da benim üstüme kaldı deyip şikayet ediyor. Yani çocuğu falan da umursadığı yok, bana bağırıp çağırırken çocuk da çığlık kıyamet ağlıyor ama hiç umrunda olmuyor. Kaç defa evden gitmesini ve bir daha gelmemesini söyledim, boşanalım dedim, para istiyorsan para da veririm yeter ki bitsin bu evlilik eziyeti dedim, önce kabul ediyor tamam ben de boşanmak istiyorum diyor, sonra ben işlemleri başlatalım deyince oralı olmuyor, dilekçeye imza atmıyor, kıvırıyor, yine aynı yere dönüyoruz. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum, daha fazla rezillik yaşamamak için anlaşmalı boşanmak istiyorum, ama elimi kolumu bağlıyor. Nasıl bitecek bu iş bilmiyorum...
Yaşadıklarınız çok üzücü. Sizinle evli kalıp süreklilik arz eden bir gelirden kendisinin/ailesinin faydalanması yerine neden boşansın ki? Siz davayı açınız. Maddi sömürü devreye girmişse o evlilikte ne saygı ne itimat ne güven kalır....

En mantıklısı sana ait olan eşyaları al ve yeni ev tut. Esin evde yokken taşımacıları çağır git. Onun aldıkları kalsın evde. Ama ona boşanmakta kararlı olduğunu o gitmezse senin gideceğini de söyle. O gitmiyorsa sen git. Akademisyen maaşı ile her eksiğini de alırsın. Adamdan tek beklediğin sevgi ama o da yok. Yol yakınken dön. Hiç üzme kendini. Annen de ne diyecek kızım taşınma mı diyecek. Taşınmakta ne var sanki. Hem evden ceketini alıp çıksan ne olur. Gelirin yeni bir hayat kurmaya yeter. Kocan kaybına üzülsün. Sıkma canını.

Eski konularınıza da baktım. Resmen zorla evlenmişsiniz. Aile zaten sizi istememiş, üstüne üstlük eşin de iş bilen biri değilmiş. Derdin neydi ki evlenirken? Olmaması daha hayirliymis. Üstüne bi de takıları filan vermişsin.

Ablacım bence sen herşeyi ses kaydına al yada gizli küçük kemaraya al gizlice aman dikkat et bi çiçeğin arasında bulundur özellikle çığrından çıktığında falan görsünler böylesine paranı kaptırma o senin çocuğunun geleceği ansızın çek git evden avukata vekalet ver görüntüleride kurtul akranlarının sürekli para istediğinide mesajlarıda ver iyi bir avukat bulursan kurtulursun kısa sürede kendini korumaya al bekleme harakete geç aman ha dikkatli ol ne yapacağı belli olmaz böylece velayetide sen alırsın mis gibi maaşın var güçlü ol ailende bi iki aylığına ordan ayrılsın zarar vermesin onlara yedireceğin parayla mis gibi aileni korursun uzaklaştırma kararı falanda al ama dikkatli

X