Evlenmeden ayni eede yasamak

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
271
295
23
Merhaba ✋🏻 Kotu biten iliskilerim yuzunden evlilikten iyice sogudum evlilik benim icin cok anlamli kutsal bir seydi yuva kurmakti ama artik oyle gormuyorum eskiden mutlu yuvamin hayalini kurardim simdi korkudan hayal bile edemiyorum hatta tek dusuncem evlendikten sonra esim berbat bir insan cikarsa? Bosandik ama ya bosandiktan sonra hala istedigim mutlulugu bulamazsam... daha evlenmeden bosanmayi dusunuyorum. Cocuklugum huzursuz bir aile ortaminda gecince benim de hayalim hep cok mutlu bir yuva kurmakti 💔 Eskiden daha kolaydi sanki simdi sosyal medyada sagolsun insanlar kendilerini olmadigi biri gibi gosteriyorlar zaten sosyal medyadan birisiyle tanisip gorusmeye sicak bakmiyorum iyice nefret ettim bu durumdan. Mesela okulda arkadas ortaminda birinden hoslaniyorum cok agirbasli, efendi duruyordu baya etkilwnmistim. Aksam arkadaslarla cocugun instagramini bulduk storylerini profilini gorunce isik hiziyla kactim o cocuktan 😂 Guzel bir iliskiye basliyorum hatta 1 yil guzel geciyor birbirimizi iyice alistigimiz icin daha fazla vakit gecirmeye basliyoruz ya da yazin okul falan da yok sık sık gorusuyoruz ve olanlar oluyor her gecen gun baska bir ozelligini gormeye basliyorum adamin. Suan evlilik dusunmesem de belki ilerde 1 yil icinde tanisip zamani geldi diye evlenebilirim. Evlilikten once ayni evde yasamaya baslayip sonra evlenenler var mi? Ayni evin icinde her seyi gorursunuz iyice tanirsiniz cunku ve evlilikte surpriz olmaz. 1 ay beraber yasadiniz rahatsiz eden davranislari oldu ve evleri ayirirsiniz, ayrilirsiniz bu kadar. Ailem cook karsi cikar ikna eder miyim bilmiyorum da hem Turkiyede de bazi erkeklerin buna ciddiyetsiz yaklastigini gordum 🤬 Bu bir cozum mu yoksa gereksiz bir yol mu olur

Bence mantıklı bir olay. Sık sık birbirimizin evinde kalıyorduk evlenmeden önce resmi olarak ortak evimiz olmadı ama bir sürü huyunu hep evde keşfettim. Aynı eve girmeden bir insanın gerçek yüzü gözükmez bence. Bir arkadaşım 5 yıllık ilişkiden 6 ayda boşanma davası açtı. İki tarafında ailesi baskıcı insanlardı, umarım baskıcı doğru kelimedir. Ayrı şehirlerde yaşıyorlardı. Belli bir saatte evde olmaları gerektiğinden ilişkilerinin 5 yılı cafede çay içmekle geçti. Evlendi sonra dedi ben hiç tanımamışım, e cafede oturmakla insan belli bir yere kadar tanınabiliyor. Aynı eve girmeden, tatile gitmeden, yolculuk yapmadan bir insanla evlenilmemeli bence

Bu herkesin kendi bileceği iş :) Kimse size şöyle yap böyle yap demez ki.

Evliliği sadece evlenmek için asla yapmayın. Eğer gerçekten ben bu adamı seviyorum, kötü özellikleri beni rahatsız etmiyor, bir ömür aynı adamla yaşarım derseniz evlenin, aksi durumda asla evlenmeyin. İyi evlilik > bekarlık > kötü evlilik.

Ben muhafazakar bir insan olmadığımdan eşimle aynı evde yaşamıştım evlenmeden önce :).Eski erkek arkadaşımla da yaşamıştım. Ama bunlar genellenecek durumlar değil. Eğer muhafazakarsanız ve evlenirim diye düşünüyorsanız ve illa ev hayatında nasıldır diye şüpheleriniz varsa isterseniz ayrı odalarda aynı evde bir süre yaşayıp huyunu suyunu iyice öğrenirsiniz.

Benim düşüncem kesinlikle yaşamayın bazı arkadaşlar demiş insan eşini evlendikten sonra tanıyor doğru ama tam tanıması epey bir sene alıyor düşünsenize biriyle aynı evi paylaştınız ve olmadı ayrıldınız daha sonra birine aşık oldunuz dediniz ki bu fakat yeni sevgiliniz durumu kabullenemedi (çevremde yaşandı) şimdi Allah'ın emir ve yasakları kendini kandıranlar için çağ dışı oluyor sizde kendinizi kandırmayın bence...

Ben mantıklı buluyorum bu düşünceyi. Çünkü bir insanla 10 yıl boyunca sevgili olun, iyi tanıdığınızı zannedin aynı evin içine girdiğinizde farklı yönlerini keşfediyorsunuz. Evlilik ciddi bir müessese. Kavun değil ki koklayasın işte. Kimi şanslı çıkıyor, kimi büyük hayal kırıklığına uğruyor. Eğer öyle bir imkanınız varsa değerlendirin. Ömür boyu pişman olmaktansa, çevreden bir iki kişi konuşsun boşverin. Çünkü burası Türkiye. Kadının adı var. Her hareketiniz yargılanır. Bekarken aynı eve çıkarsın konuşurlar. Evlenip boşanırsın konuşurlar. Yazdıkça ümitsizliğe kapılıyorum ben ufak ufak uzaklaşıyorum. 🏃🏻‍♀️

Turkiyede de bazi erkeklerin buna ciddiyetsiz yaklastigini gordum 🤬 Bu bir cozum mu yoksa gereksiz bir yol mu olur

Sadece buraya yorum yapcam.
Birlikte yaşamayı normal kabul edecek biri ile yaşanır zaten.
Ciddiyetsiz bulanla bi işiniz yokki.
Ama sadece istismar düşüncesi olan da olabilir.
Dikkat edin.

Öncelikle hayat sizin hayatınız. Aynı evde yaşamak da tanımak bakımından daha iyi olur. Ama bizim ülke, millet buna kesinlikle hazır değil. Sevgilisiyle aynı evi paylaşan erkeklerin bile yüzde kaçı sonrasında evlilik düşünüyordur ki? Kızla yaşar amma evlenmeye gelince başkasıyla yakınlığı olmayan birini arar. Ben olsam böyle bir adım atmazdım, gene de karar sizin

Merhaba ✋🏻 Kotu biten iliskilerim yuzunden evlilikten iyice sogudum evlilik benim icin cok anlamli kutsal bir seydi yuva kurmakti ama artik oyle gormuyorum eskiden mutlu yuvamin hayalini kurardim simdi korkudan hayal bile edemiyorum hatta tek dusuncem evlendikten sonra esim berbat bir insan cikarsa? Bosandik ama ya bosandiktan sonra hala istedigim mutlulugu bulamazsam... daha evlenmeden bosanmayi dusunuyorum. Cocuklugum huzursuz bir aile ortaminda gecince benim de hayalim hep cok mutlu bir yuva kurmakti 💔 Eskiden daha kolaydi sanki simdi sosyal medyada sagolsun insanlar kendilerini olmadigi biri gibi gosteriyorlar zaten sosyal medyadan birisiyle tanisip gorusmeye sicak bakmiyorum iyice nefret ettim bu durumdan. Mesela okulda arkadas ortaminda birinden hoslaniyorum cok agirbasli, efendi duruyordu baya etkilwnmistim. Aksam arkadaslarla cocugun instagramini bulduk storylerini profilini gorunce isik hiziyla kactim o cocuktan 😂 Guzel bir iliskiye basliyorum hatta 1 yil guzel geciyor birbirimizi iyice alistigimiz icin daha fazla vakit gecirmeye basliyoruz ya da yazin okul falan da yok sık sık gorusuyoruz ve olanlar oluyor her gecen gun baska bir ozelligini gormeye basliyorum adamin. Suan evlilik dusunmesem de belki ilerde 1 yil icinde tanisip zamani geldi diye evlenebilirim. Evlilikten once ayni evde yasamaya baslayip sonra evlenenler var mi? Ayni evin icinde her seyi gorursunuz iyice tanirsiniz cunku ve evlilikte surpriz olmaz. 1 ay beraber yasadiniz rahatsiz eden davranislari oldu ve evleri ayirirsiniz, ayrilirsiniz bu kadar. Ailem cook karsi cikar ikna eder miyim bilmiyorum da hem Turkiyede de bazi erkeklerin buna ciddiyetsiz yaklastigini gordum 🤬 Bu bir cozum mu yoksa gereksiz bir yol mu olur
nikah olmadan aynı evde yaşamanın uygun olduğunu düşünmüyorum

Aynı evde kalıp şu anda evlenip boşanmayacağının garantisi var mı yok tabi bir sürü örnek vardır kesin ..İnsanlar 7 sene tanıyor boşanıyor 7 ayda evlendiği kişiyle çok mutlu oluyor.Sırf tanıyım diye bir insanla asla aynı evde kalmam .Ailem hele çok karşıysa gizli saklı asla iş yapmam.Dışarıdada tanıyabilirim evleneceğim kişiyi bence ..

Ayni evde yasamak bir tık daha iyi tanimana sebep olur ama evlenmek gibi olmaz.

Ayni evde yasarsaniz kendisi ailesini gormeye giderken sen gitmek zorunda degilsin.
Senin parani neye harcadigina asla karismaz.
Kayinvalide catkapi evinize gelmez. Emrivaki yapmaz.
Aksamlari arkadaslarinla cikmana karisamaz.
Bol eglence bol aktiviteli bir hayatiniz olur.

Bence evlenince de aynen böyle olmali. Ama imkani yok olmaz.

Bunlari dusunmek icin cok gencsin.

Bana göre olmazsa olmaz bir şey aynı evi paylaşmak, bu yüzden evlenmeden önce 2 ayrı sevgilimle aynı evde yaşamıştım. Benim doğrum bu olduğu için yaptım, herkes bunu yapmalı diyemem. Ama faydalı bir deneyim oldu benim adıma. Çok klişe ama denemeden şapka bile almıyoruz, hayatımıza birini nasıl denemeden kolayca alalım diyorum. Ama bu durum ülkemizde zor bişey, hemen bi etiketleme peşine düşüyor insanlar. Ben sevmediğim, değer vermediğim hiç kimsenin lafını kafaya takmam, o yüzden sıkıntı yaşamadım. Eşim böyle şeyleri kafaya takan biri değil, hoş olsa hayatımda olmazdı. Yani sizin için eksilerini, artılarını tartarak karar vermeniz en mantıklısı. Bu saydıklarımın hepsinden daha önce gereken şeyse ekonomik özgürlük. Birine maddi anlamda bağlıysanız seçimlerinizde özgür olamazsınız.

20 sene evli kalan insanlar boşanıyor o yüzden sanki aynı evde olmak da çözüm değil.
Bence evlilik tam kumar şu an buraya yazan herkesin eşi bir gün başkasına aşık olup çekip gidebilir bunun bir garantisi yokki. Kaldi ki biz de başkasına aşık olup çekip gidebiliriz.
Evlenmeden illa yakından tanımak istiyorsanız bence tatile çıkın, bırakın her şeyi o planların.Yolda ya da tatilde kötü suprizler karşısında tepkisini görürsünüz.

X