Evlenmeden önce eşinizi nasıl araştırdınız?

t3soft65

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2011
193
0
merhaba eşlerinizle tanıstınız pekı onun yasadıgı çevreyı olsun ailesını nasıl ınsan oldgunu nasıl arastırdınız uzaktan nasıl anladınız aılenız ne tepkıgosterdı demedımı sıze arastıramayız dıye nasıl gelıstı kabul ettıler merak edyorumda

merhaba eşlerinizle tanıstınız pekı onun yasadıgı çevreyı olsun ailesını nasıl ınsan oldgunu nasıl arastırdınız uzaktan nasıl anladınız aılenız ne tepkıgosterdı demedımı sıze arastıramayız dıye nasıl gelıstı kabul ettıler merak edyorumda

Öğrenmek istediğiniz tam olarak nedir?

merak ettigim olay 2 saat yada12saat uzaklıktasın onu sevdıgınızı nasıl arastırdınız çevresınıaılesını zor olmadımı

demek istedıgım olay su siz 2 saat yada 12 saatuzaklıktakı esinizi nasıl arastırdınız çevresını hanı arastrırlarda pat dıye evlenılmez onu soruyorum

valla bizde hiç oyle araştırma olmadı sevdim guvendim babam da verdi:KK1: zaten kime neyi soracaksın ki. ne bileyim kalkıp kötulemez kimse bence benim adım kötü olmasın diye. zaten bu işlerde tamamen şans değil mi. eski sevgilimi butun sulalem tanırdı şöyle iyiler böyle iyiler derlerdi. noldu sanki gördük ne b..k olduğunu affeder siniz

haklısınız tabide hanı arastırırlar ya ondan sordum verılırmı ya kotu çıkarsa dıye uzakta arastırmakta zor olur o durumda napmam gerekır nasıl ogrenebılırım memleketıne gıdemem

bir insanı dışardan araştırmakta bir yere kadar bence..dışardaki insanlar dışarıdaki kadar tanır.. aynı evde yaşamak evlilik başka bir olay kendin yapı olarak olgun bir insansan ne istediğini bilyorsan zaten doğru kararı verirsin canım.. ben eşimle işyerinde tanıştım ve 4. ayda evlendik ve 6 yıllık evliyiz allaha şükür çok mutluyuz. :nazar: bana karşı tavrı ve konuşmaları saygısı hareketleri ile ben kendim değerlendirdim araştırma gereği duymadım.. öyle araştırıpta etrafa soruşturupta evlenip evde şiddet gören çok tanıdıklarım var... netice itibari ile insan az çok kendini belli eder ne zaman ne mekan çokda önemli değil.. mantıklı ol allah yardımcın olsun ..Allah huzurlu bir yuva nasip etsin.

Amin allahım en iyisini versın gönlune gore versın sizede mutluluklar tesekur ederm haklısınız benımsevgılımde dısarıda arkadasım var onunkı burda babamlar arastırdı tanıyorlarmıs yanı senınkı uzakta nasıl arastırcaz dedıler kurt duştu bnde daraldım ıstemıyorlar arkadasımınkı el ustunde çocuk ii işi var evı var benmkı dışlandı onunda çiftlıgı var koyde oturmucaklar benım sevdıgımın var sen gt inek bak dıyrlar bnde arkadasımda bksın dedm o bkmazmıs hep ben sevıyorum napım

yakın bi akrabamız araştırdı.onun mahallesine gidip soruşturdu.gbtsine kadar baktırdı.sonuç temiz ve güvenilir çıktı :KK1:

haklısın ama işte hanı arastırırlar bizimkilerde ya temız çıkmssa dıyorlar hatta ben kuçkken derdm sabıkasına dahı baktırcam simdi düşündmde bakcan nolcak yapan adam evlnmednde yapar herseyı o yuzden blmyrum uzaklık zormus yanı

Sen kendin güveniyorsan seviyorsan bu işlerle uğraşma derim...
En basitinden şöyle izah edeyim:
Kuzenim bir kızla görüşüyordu. Nitekim anlaştılar isteme faslına geçilecek. Annesi babası usülden diye etrafa sormak istedi.
Alınan sonuçlara bak sen:
- O kızdan oğlunuza eş olmaz.
- O kızın yaptıklarının haddi hesabı yok. (Kendilerince kızın namusunu karalamaya çalışıyorlar.)
- Çok sinirlidir öle sakin durduğuna bakmayın siz.
Bu gibi saçma sapan laflar....
Kuzenimin çok siniri bozulmuştu bu tarz lafların çıkmasına. Ama baktı olacak gibi değil, herkesin ağzını kapadı. Evlendi.
Maaşallah çok da mutlular. Böyle anlattıkları gibi sorunları da olmadı.
Dieceğim o ki, insanlar fesat, insanlar çevrelerindeki insanlar mutlu olsun istemiyor...
Kendi kararınızı kendiniz verin ve çok mutlu olun inşallah :nazar:

araştırmak fln hepsi yalan diye düşünüyorum,
elbette bi parça faydası dokunuyodur ama dışarıya tavuk eve horoz öyle erkekler varki..
çok iyi insan şöyle böyle derler, evlenince zindan eder adama hayatı :KK50:
bu işler biraz nasip işi..
Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın :nazar:

ben nişanlımla uzun bi flört dönemi yaşadım, sonra babamda birbirimizi seviyoruz diye verdi :KK16:
öyle araştırma vs olmadı :KK51:
bakalım evlenince yazarım araştırmadan nasıl oluyomuş diye :KK53:

tesekkur ederımbenimbi arkadasım var sevdıgı brdan onu arastrıyo kız ailemle uzakta olunca nasıl olcak dedler bncede gerek yok çnku evlenınce mutlaka bellı olur işte aile takıntısı

bencede insan kendini belli eder.zaten sana yansıtmasadaa görüyorsun görmek istedikten sonra.görmek istemiyorsanda görmüyorsun.belki biraz komik kaçacak bir örnek olacak ama yaprak dökümünde şevket bankaya bakmaya gitmişti.daha ferhundeyle evlenmeden.oradaki görevli gene geç kaldınız demişti.erhunde de umursamamıştı.zaten şevket milletin gülmelerini falanda görnedi.görmek isteyen gayet net görür zaten herşeyi.belki sadece işte sakin duruyor ama garsona falan ve hatta ailesine kötü davranıyorsa eninde sonunda sizede kötü davranacaktır.ayrıca araştırdığınız kişlerinde güvenirliği çok önemli.bazı kişler gerçekten haset oluyor.kimsenin mutlu olmasını istemiyor.zaten şunu yaparsan iyisindir bunu yaparsan kötüsün demek çok acımasızca.ve şekilcilik.tabii sorumlulukları kast etmiyorum.dziden örnek verdim gene diziden örnek vereğim.yaprak dökümünde sedef evli, adama aşıktı.duyunca ne kadar rahatsız edici bir durum.ama bir şey yapmadı.bu duyulsaydı.gerçek hayatta evleneceği adamın kulağına gelene kadar bu durum ne hal alırdı bilmiyorum.artı son dizi örneğim aşk-ı memnu bihter ziyagil zarif bir hanım gibi duruyordu.oysa eşinin oğlum dediyi adamla beraberdi.aşık olsa bile en azından kaçıp git di mi.ama o rahat yaşamayıda bırakamadı bir türlü.kaçarken bile adamın parasını aldı mesala.:KK1: çok komik bir mesaj oldu bu.bu araştırma işi biraz şans demek ki sorulduğun kişinin vicdanına kalmış.

çok dogru yalan yanlıs anlatıyorlar zatende genede bu aıleler htalarınıda herseynı goruyorsun zaten illa sevdıgıne vermeyıp gorucu usulu dıyrolar anlamıyorum gerçı bnmde olcagı o da

hislerimle:) hislerimle araştırdım eşimi evlenmeden. sadece kendime ve onun bana olan sevgisine güvendim başka da birşey yapmadım, bir de aşkımızın gücüne inandım:)

bir şey sorucam konuyu açan arkadaşım kusura bakma ama senin yaşın kaç. ya da çok cahil olmalısın ama interneti aktif kullandığına göre cahil de değilsi. yok böyle saçma bir soru yaaa.... bunda zor olan birşey yok madem evlenmek istiyorsun alır ailesini gelir önce tanışmaya sonra sen ailenle gidersin. böylece onların yaşadığı yeri görmüş akrabalarıyla da tanışmış olursunuz. bu kadar sonra ailen zaten nasıl olup olmadıklarına senin yerine karar verir.

X