Evlenmek için kılını kıpırdatmayan sorumsuz sevgili

Merhaba hanımlar
Benim bu Ağustosta 7 yılın dolacağı bir ilişkim var. Lisansım geçen sene bitti ve haliyle işe girip çeyiz düzmeye başladım. askerlikte aradan cıkmıştı. Herşeyi tamamladım bu sırada sevgilime herşeyi atıyordum fiyat araştırması yapıyorduk beğenip beğenmediğimizi konuşuyorduk hatta evde yer kalmadıgı için yarı aldıklarım onun evinde . sevgilimin borcu vardı bana çekersen cok rahatlarım dedi ve ben krediyi çektim sadece ödeyecektik bütün borcumuz bitmişti cok sevinmiştim ben çalışıyorum o çalışıyor herşey cok guzeldi fakat sevgilim benden gizli kendiside kredi cekmiş ve hepsiyle benim verdiğimde dahil idda oynamış hiç birini ödememiş eve icra kağıdı gelince 7 ayı birden ödedi. benimkinide ara sıra aklına gelince yolluyor.. ben calısırken yemeğimi bile evden götürüyordum para biriktirmek için ama onun 3 senedir sürekli borcu var ve yakalıyorum idda oynuyor 6bin lira maas alan birisi 200tl kredi borcu var diye nasıl para biriktiremez? lafa gelincede sürekli seni yanımda istiyorum falan diyor. ben konuyu açınca gene başladık vs gibi şeyler diyor ama benim acıklama yapmak zprunda oldugum bir ailem var daha dün teyzem köye cagırdı ve annem bizim kızın bu yaz sözü olur gelemeyiz galiba dedi?? ona söyleyince ailene söylemeseydin beni diyor. nasıl o kadar sene saklayabilirdim ? çeyiz alınca annem haliyle anladı zaten.. ben kendi kendime gelin güvey oldum sanırım. karşımda ki insanda büyük genç değil 28 yasında. Onun aileside beni arayıp bu oğlan bu parayı ne yapıyor para biriktirsede sizi nişanlasak gibi konusuyor annesi anlayacagınız ailecek sorumsuzlar ne yapmalıyım? canıma tak etti artık yeni kıyafetler markalı ayakkabılar almış onu görünce konu açmaya karar verdim evlilik meraklısı gibi gözükmek istemiyorum ama artık kaç yasına geldim hep böyle mi olacak bir söz yapmak ne kadar maliyetli olabilir ki? hemen evlenelim demiyorum zaten lütfen yorumlarınıza ihtiyacım var.. beni yönlendirin. yasak bitince alıp karşıma konuşmayı düşünüyorum ben ikinci el satıs yapıyorum ordan para biriktirdim ona ne gerek var falan diyor bana bile mani oluyor
Sakın evleneyim deme ..insanın hayatını mahveder bu tip adamlar ..iddia maalesef kötü bir bağımlılık belliki kumar falanda var ...bir yolunu bul ayrıl yazık etme kendine...sorumsuzluğuyla başbaşa kalsın

Ayrılmış mi diye baktım evet çok sevindim geçmiş olsun

Ya yanlış anlamayında daha evlenmeden adama kredi çekip vermek niye?
adam resmen kumar bağımlısı ve onla evlenmek istiyorsunuz aslında tam tersi sizin evlenmek istememeniz lazım bu durumda. Gözünüzü açın ve ayrılın 7 sene olmuşsa olmuş. Karşınıza daha iyi biri çıkar inş. Ve evlenmeden kimsenin borcunu üstlenmeyin.

Gercekten seven insanlar okulu işi halledince hemen evlilik yoluna gidiyor. Bunun evlenmede gözü yok anlasılan rahat bir tip demekki. 7 yılı falan düşünme bunlar tecrübe önünde güzel bir gelecek var yasında küçük daha çok kişi cıkar karsına. Yazdıklarını tekrar okusan ayrılman gerektiğini kendinde anlayacaksın. Eve falan bakmaz bu kişi

X