Evlenmek istemiyorum..

evliliğin çok zor olduğuna inananlardanım ben de. şöyle ki bi erkeği idare etmek kolaydır değildir kişiye göre değişir fakat zorluktan kastım insan kendinden bile sıkılabiliyor, bir başkasıyla sürekli aynı çatı altında olmak veya çocukların sorumluluğunu sürekli olarak almak çıldırtıcı geliyor bana da. bir çocuğun günde bilmem kaç kez besleneceğini düşünmek bile beni delirtir. yani yapım buna uygun değil. ya da bir erkeğe her akşam yemek hazırlamak akıl almaz geliyor bana. evliler lütfen yanlış anlamasınlar ben böyle hissediyorum.

birinin hayatına müdahale etmekten nefret ederim. benim hayatıma müdahaleden de aynı şekilde. böyle olunca birini hayatına sokmak çok zor oluyor. ve bence sokmak zorunda da değiliz.

ancak sevgi istiyorsun... bu da kafa karışmasına neden oluyor. gerisi yok yazımın...

offf aynı işte benn ve ben yanı sıra insanlardan bir anda inanılmaz soğurum. bütün bunlar beni hiç evlenmeme isteğine götürüyor ama etraf ve annem şimdiden başımın etini yemeye başladı daha 26 yaşındayken bu kadar üstüme geliyorlarsa 30 lu yaşlarda nolcak halim diye üzülüyorum hem de çok :KK43:(

...............................

Son düzenleme:
Seni o kadar iyi anlıyorumki yaşadıklarının aynılarını yaşadım.Başımdan talihsiz bir ilişkide geçti.Erkeklerden nefret eder duruma gelmiştim.Kendime her zaman evlilik hayatım bekarlık hayatımdan daha kötü olacaksa hiç evlenmem daha iyi derdim.Sonra bir gün karşıma eşim çıktı ve benim bu düşüncelerimden dolayı benden çekmediği kalmadı.Ama o hep bana göreceksin bekarlığında yapmak isteyipte yapamadığın biçok şeyi büyük bir özgürlükle yapacaksın derdi ama ona inanan kim.Velhasıl dediğide oldu şimdi 2,5 yıllık evliyiz ve ben o kadar huzurlu ve rahatımki dilediğim herşeyi özgürce yapabiliyorum.Bana karşı baskıcı olan ailemin durumuda o kadar değişti ki bizden çıktın artık eşin var senin sorumlulukların ona diyorlar.
Evlilik işi nasip işidir sen bol bol dua et inan rabbim gönlüne göre birini verecektir sana çünkü o seni senden daha iyi tanıyor.

ne kadar güzel allah bana da böyle bir evlilik nasip etsin inş..

Evlenmek doğru zamanda doğru kişiyle ki bu kişinin kişiliği, karakteri, duyguları, ailesi, kültürü, eğitimi, mesleğiyle doğru kişi olması lazım ayrıca iki taraf da hem madden hem de manenen bu evliliğe hazır olduğu zaman güzel bir birliktelik yaşanabiliyor. Aksi takdirde ya maddi sorunlar, eşlerin anlayışsızlığı, birbirlerine karşı saygısızlığı ya da karakterlerinin, kültürlerinin ve aile yapılarının çok farklı oluşu evlilikte olumsuzluklara sebep oluyor bence. Yani bir nevi evlilik hep kalp hem de mantık işi ikisinden biriniden yoksunsa o evlilik tam bir birlikteliğe dönüşemiyor mutlaka bir yerde patlak veriyor sorunlar.

Son düzenleme:
evlilik iyi ya
ne biliyim başınızı yaslayacak bir omuz olması
sizi şefkatla kucaklayan birinin olması
hayatta etrafında kim kalacak sanki
canım ciğreim dediğimiz ana babalarımız rahmetli olunca
bizler etrafta kimsesiz kalacağız
dost arkadaş sevgili hepsi gelip geçici
bi düşünün kimler kalacak yaş ilerleyince etrafımızda
bi erkeğe muhtaç olmak zorunda değilim diyenler olabilir
hayatın kuralı bu evlenmek bir gerekliliktir diye düşünüyorum
ilerde çocuklarınız torunlarınız olacak
tek kişi iken birden kalabalık bir aile oluvereceksiniz
bunları düşünmek çok heyecan verici
çenem düştü:KK62:
allah herkesin gönlüne göre versin
:KK66:

yaşımda geldi diye evlenirsen muhtemelen doğru insanla değil önüne çıkan ilk insanla evleniceksin ve sonra tabiki gelsin sorunlarr!
önemli olan yaşın gelmesi deil dogru insanın gelmesi =) evlenmek bi zorunluluk mu ki bırak düşünme böyle =)

düğünüme sayılı günler kaldı ama mutsuzum evet... korkuyorum evlenmeken nişanlımla bi süredir sorunlar yaşıyoruz sonunda da geçen gece olan olayla ipler şu an kopma noktasın da çok kararsıızm... geçen gece defalarca aramam rağmen cevap vermeyince merak edip annesini aradım oda haberi olmadığını evde olmadığını söyledi daha da merak edip aramaya devam ettim ona bişi olmasından korkarak...ağlayarak onu aramaya devam ettim ve sonunda telefo açıldı müzik sesleri bi kaç erkek sesi konuşmalar... anladım ki telefon yanlışlıkla açılmıştı ve 2dk kadar dinledim canlı müzik sohbet... bende evde oturmuş onu merak ediyorum tabi... telefonun açık olduğunu farkedince aramaya devam ettim çok sinirlenmiştim... ikinci kez telefonu açtığında hiç bir ses yoktu ve bana tanıdığım bi arkadaşıyla evin yakınıda olduğunu arkadaşının morali bozuk olduğu için yanında olduğunu söyledi... sesleri duyduğumu farketmedi sanırım bende telefonu yüzüne kapatıp hemen o arkadaşını aradım ve oda yanında olmadığını ama ona doğru gittiğini söyledi... saçma sapan bir sürü yalan çok mutsuzum... elim kolum bağlı bu durumda olmasak 1 dk durmaz çeker giderdim:KK43:((

Aynı sorun benimde başımda maalesef ve ben 30 yaşındayım durumum daha da vahim aslında hayatımda benimle evlenmek isteyen iki kişi var ben bir seçim yapamıyorum yada ikiside istediğim gibi olmadığı için kararda veremiyorum bu yaştan sonra başkasıda çıkarmı karşıma bilemiyorum birine duygusal anlamda bir şeyler hissediyorum fakat arada yaş kültür ailelerin istememesi birde gelecek kaygısı yaşayacağım maddi anlamda zorluklar çekeceğim bir insan diğer tarafta ailemin istediği iyi fakat benim acaba alışırmıyım diye kendimden emin olamadığım aşk değilde sadece iyi bir arkadaş gözüyle baktığım bir insan var şu an o kadar sıkışmış gibi hissediyorum ki kendimi anlatamam en önemlisi çocuk istiyorum yazdıklarımda kafam kadar karışık oldu değil mi ?
:KK59:

hazır değilsen hiç deneme bile.Zaten günümüzde evliliklerin yüzde 98 i bitiyor. O yüzden pek bir kaybın da olmaz kanaatindeyim. Hayat kısa doya doya yaşa.

gençliğimde yaşayamadığım içimde kalan şeyler var diyorsun ya bir yuva sahibi olmak da ihtiyarlığında içimde kaldı dediğin birşey olursa. çok da düşünmemek lazım bu konuları nasip işi bunlar. rabbim sana gözünü gönlünü aydınlatacak iki dünyanı da cennete çevirecek bir eş ve zürriyetler nasip etsin .

hiçççççççççç acele etmeyin bence ...erken evlenmeyin..sonradan neler çıkıyo nelerrrrrrrrr

Ben de evlenmek istemiyorum...erkeklere bir gram guvenmiyorum...aileden cikip bir erkegin baskisina girmek istemiyorum...hayatimi yasamak istiyorum...evliligin sorumluluklarini almak istemiyorum...monoton bir hayatimin olmasini istemiyorum...dertsiz basima dert almak istemiyorum...hele cocuk...cocuk yetistirmek ve sorumluluklari hic bana gore degil...cevremde ailemde hic mutlu bir evlilik gormedim ben...5 yillik bir iliskim erkeklerden soguttu beni...yedi bitirdi beni...evlenince aldatilmaktan da korkuyorum...guvenmiyorum cunku hicbirine...24 yasindayim bu arada...butun arkadaslarim evlendi nerdeyse coluk cocuga karistilar...evlilige karsi o kadar sogugum ki arkadaslarimin dugunune bile bahaneler uydurup gitmiyorum gidesim gelmiyor...

zaten kendinde söylemişsin güzelim güvenimi kırdılar, gerçek birisi karşıma çıkana kadar olmaz diye
ben evlenmedim henüz yaşım gelmedi ama bence zaten evlilik fikri o kişiyle tanıştığında oluşur

canım ,,zatenn,,evlenmek istemiosan zorla evlenecek değilsinn,,tabiki karşına yanlış insanlar çıkması nedeniyle soğumuşunn,,,karşına sevebileceğin anlaştığın biri çıkarsa evlenirsinn,,ozaman o zor dediğin evlilik sana çok güzel gelirr zorluğunu anlamazsın bilee çünkü seversin onu,,,ama diğer türlü evlenmek için evlenme sakın....zaman ver canım kendine..

ah bende nasıl evlenmek ıstıyorum anlatamam valahi. bı mucıze olsada nısan falan yapsam bu yıl seneye de evlensem ınan dogru ınsanı bulunca o kadar ıstenıyorkı evlılık ılıskıyı resmıyete dokmek:103:

evde kalabildiginiz kadar kalin bence bekarlik sultanliktir:KK12:

bı yandan da alıskanlık lur tadı kacar dıye de dusunuyorum ama bu durumları yasamadgım ıcın ıstıyorum ıste hep sevgılım yanımda olsun dıye ne bılım nasıp aslında bu ısler. zaten evlılk gunu bellıymıs bı ınsanın yani:44:

X