Evli olup 4 yil kardeşle yaşamak

isikcicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2019
147
239
Merhaba arkadaşlar,
Benim üniversiteye başlayacak olan kız kardeşim var. Ailem sehir dışında yaşıyor. Benim yanımda benim evimde üniversite okumasını istiyorlar
Bekar olsam çok isterdim ayni evde yaşayalım ama 4 yıl evliliğimi olumsuz etkileyecek diye düşünüyorum. Eşim de istemiyor. Yine buraya gelsin ama yurt felan ayarlayalım diyor
Ailemde benim bakış açımla düşünen hiçkimse yok, bir sey deyip de kardeşimin kalbini kırmak da istemiyorum. İşin içinden çıkamadım açıkçası

Kalacak yer ayarlayana kadar bizde kalabilir, haftasonlari uygun oldugumuzda gelebilir ama 4 sene boyunca boyle bir sorumlulugun altina giremem, derdim ben olsam. Cocuk var mi? Varsa cocukla zor olur, ders de calisamaz falan dersiniz. Insan ailesi ile boyle konulari konusabilmeli bence.

Benim esimin erkek kardesi yasadigimiz ulkeye is bulup geldi. Ki kendisinden hic hoslanmam not geceyim. Sirketi ev kiralayacakti, evi ayarlanana kadar bizde kalabilir uzun sureli olmaz dedim. Geldi ve gercekten de birkac hafta kaldi sirketi evi ayarlayinca evine gecti. Bu tip durumlarda sinirlarinizi en bastan cizmezseniz eninde sonunda yine siz kotu olursunuz. En iyisi gerekirse en bastan kotu olun.

Esiniz istememekte hakli. Siz olsaniz siz de esinizin kardesi ile 4 yil yasamak istemezdiniz. Aileniz kardesinizin butun sorumlukugunu size birakip kardesinizi okutmus olmayacak. Esim istemiyor deyin. En kolay yolu bu. Ev ikimizin ve bu karari ben tek basima veremem deyin. Onlar sizin hakkinizda karar verirken dusunmuyorlarsa bir zahmet kirilmayacaklar.

Üstteki yorumların hepsine katılıyorum. Olmaz. Anne babanız sorumluluklarını size yüklemesinler. Kaldı ki kardeşiniz de reşittir zaten. Yurtta kalsın veya işe girip çalışsın harçlığını çıkarsın anne babasının desteğiyle de arkadaşlarıyla bir daire tutsun.

Kalacak yer ayarlayana kadar bizde kalabilir, haftasonlari uygun oldugumuzda gelebilir ama 4 sene boyunca boyle bir sorumlulugun altina giremem, derdim ben olsam. Cocuk var mi? Varsa cocukla zor olur, ders de calisamaz falan dersiniz. Insan ailesi ile boyle konulari konusabilmeli bence.

Benim esimin erkek kardesi yasadigimiz ulkeye is bulup geldi. Ki kendisinden hic hoslanmam not geceyim. Sirketi ev kiralayacakti, evi ayarlanana kadar bizde kalabilir uzun sureli olmaz dedim. Geldi ve gercekten de birkac hafta kaldi sirketi evi ayarlayinca evine gecti. Bu tip durumlarda sinirlarinizi en bastan cizmezseniz eninde sonunda yine siz kotu olursunuz. En iyisi gerekirse en bastan kotu olun.
Yok zaten daha 5-6 aylık evliyiz

Eşim uygun görmüyor bencede uygun değil deyin açık açık yani bekarken olur ama zorunluluk olmadıkça evliyken ben hoş görmüyorum sonuçta 4 yıl az değil evliliğiniz olumsuz etkilenir kardeşinizde mutlu olmaz zaten.yurt ayarlayın sizde çağırın ilgilenin kardeşinizle sık sık.

Benim cevabım şartlara göre değişirdi.

Atıyorum üniversite bulunmayan şehirde ise, istediği bölüm burda ise, tırt bir bölüm değilse, ailenin yurt vs durum karşılama durumu asla yoksa ben yaşamasına izin verirdim.

Ama dediğim gibi çok ihtimal var karar vermek için.

Eşim uygun görmüyor bencede uygun değil deyin açık açık yani bekarken olur ama zorunluluk olmadıkça evliyken ben hoş görmüyorum sonuçta 4 yıl az değil evliliğiniz olumsuz etkilenir kardeşinizde mutlu olmaz zaten.yurt ayarlayın sizde çağırın ilgilenin kardeşinizle sık sık.
Büyük ihtimalle eşimi ön plana atacağım zaten. Eşim de bu şekilde söyle dedi
Yine de içim daraldı

Evliyken olmaz..
Yani ziyarete gelir,hafta sonları bir kaç gün kalabilir de temelli 4 yıl olmaz.
Burada esirgenen ev veya bir yatak değil,eşini evine yabancilastirirsin.
Yani yurt olur,ev tutulur,maddi durumunuz el veriyorsa yardım da edilebilir ancak 4 sene çok uzun bir zaman.
Ayrıca benim eşimin (misal) erkek kardeşi 4 sene bizimle kalmak istese rahatsız olurum.
Sevmediğimden veya çok gördüğümden degil mahremiyet için uygun değil.
Adam sokulmak istese dert.
Rahat giyinmek istese dert.
Misafir gelse,okuyan kardes ders çalışacağı için zaten problem vs..

Benim komşumun akrabası staj gördüğü için haftada 4 gün geliyor yemek yiyip,yatıyor.
Komşum o kadar rahatsız ki anlatamam.
Resmen gün sayıyor okullar kapansın diye.
Çok zorlanırsınız,düzeniniz çok bozulur.
Evet kardeşimiz canınız ama aynı eve girince birde eş olunca size çok zorluk çıkar.
1-2 üniversite vakası yaşadık biz yurtta kalan akrabalar gelip kaldı sürekli değil ama sonuçta bi süre bile çok zorlandık.
Bunu bir şekilde çözün güzellikle konuşun,anlamaz kuserlerse illaki barisirlar ama baştan söyleyin olmaz diye.

X