Evliler bakabilir mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba güzel kadınlar. Benimki öncelikle büyük bi dert değil, ama deneyimli kadınlardan bilgi sahibi almak istedim. Ben düğün organizasyonunda oynamalı, göbek atmalı bi ortam sevmiyorum. Zarif, sade ama şık törenleri seviyorum. Merak ettiğim şu bunu düğün teması altında nasıl gerçekleştiririm? Sadece nikah değilde zamanı zenginleştirecek ne yapabilirim? Sadece nikah salonunda, nikah ile de evlenmek istemiyorum, ama ihtişamlı çok büyük düğünle de değil umarım anlatabildim. Özellikle göbek atmalı, oynamalı şeyleri hiç sevmiyorum kendim de oynayamam erkek arkadaşım da.Oynamayı sevmediğim ve bilmediğim için de (öğrenmek de istemiyorum) gerilmek, zorla mutlu pozları atmak hiç istemiyorum. Arkası Denizli nikahın kıyıldığı kır konsepti mekanları çok seviyorum , fakat oynama olmuyorsa o boşluk nasıl dolacak ? Nikah kısa bişey yemek ile mi takviye ediliyor acaba yardımcı olabilir misiniz

Not: Düğünü şu sıralar değil pandemi geçince ortalık sakinleşince istiyorum
Acaba fon müzikli orkestralı bir düğün nasıl olur? Bence düşünülebilir .

Saygıyı bozmayı kendinizden biliyorsunuz herhalde banınız açılmış sevindim boşa ban yenmiyor ya hani . Ayrıca sizin yazmadığınız hiç bişeyi alıntılanmadım neyse başka yoruma gerek yok saygılı yorumlar yapalım lütfen yorum yapmak var yorum yapmak var düğün zahmetine girmeyin demekle saygı sınırını aşan siz oldunuz ben değil iyi akşamlar
Böyle bir konuya bile azar çeken bir yorum geldi yani kk ilginç bir platform insanlar gerçek hayatta atamadiklari sinirlerini burda boşaltıyorlar sanırım klavyeden azarlamak daha kolay tabi

Sizin istediginiz konsept bence açık büfe kokteyl olan bir açık hava düğün
U . Kapalı mekan çok sıkıcı olur düğünü de kıza tutarsınız çok da uzatmaya gerek yok bence .

Böyle bir konuya bile azar çeken bir yorum geldi yani kk ilginç bir platform insanlar gerçek hayatta atamadiklari sinirlerini burda boşaltıyorlar sanırım klavyeden azarlamak daha kolay tabi

Sizin istediginiz konsept bence açık büfe kokteyl olan bir açık hava düğün
U . Kapalı mekan çok sıkıcı olur düğünü de kıza tutarsınız çok da uzatmaya gerek yok bence .
Evet tercihlere saygı duymak bu kadar zor olmamalı bu konuyu açtığım için ne özentiliğim kaldı ne gelenek görenek bilmediğim düğün zahmetine girmemem lazımmış bide bu kafayla millet evinde sorun yaşıyor gelip burada patlıyor işte

Ya canım benim konumda ban yemişsin şimdi okudum hepsini İnan ki sinirlerim bozuldu ve çok üzüldüm gerçekten yazdığın değerli şeyler için çok teşekkür ederim gerçekten samimiyetin en başından beri içime aktı resmen inşallah bir an önce dönde senin gibi aydın fikirli özgüvenli biriyle arkadaş olurum

Tekrar teşekkür ederim valla kimse umrum değil tekrar söylüyorum benim günüm ya benim gecem insanlar göbek atmasa ölüyor mu anlamış değilim gören duyan da sanki Türk der gelenek görenekleri yerle bir eden saygısızlık eden bişey planladım sanacak alt tarafı göbek atma halay istemedim ne olay oldu anlamış değilim ya insanlar o kadar hırslı ki sataşacak yer arıyorlar kendi hayatlarında kendi özel günlerinde bile hiç bişeye müdahil olamadıkları için başkaları da aynı olsun diye can atıyorlar
Hakikaten konuna çok samimi şekilde yazdım. Bunun böyle yansımasına da çok sevindim :) duygularımız karlıklıklı :)))
Bozma sinirlerini, benzer şeyleri sonra da duyacaksın, idman olmuştur şimdi :)) insanlar anlamıyor, anlamadığına 'ben anlamadıysam yanlıştır' deyip saygı da duymuyor. İnşallah karşında 'insana saygılı' ve anlayışlı insanlar bulursun :)
Kesinlikle aynı fikirdeyim, kendisi içinden geldiği gibi yaşayamayan, yaşayanı görünce öfkeleniyor. Yazık gerçekten.

Ay kendim geldim aklıma ☺️ bizde hiç düğün yapmayacaktık düşündükki tatile gideriz direk birde hayvan barınağına yarsımda bulunacaktık ama şehir dışına evlendim ben memleketimde kına&düğün evlendiğim şehirde düğün derken hiç düğün yapmayacak biz 2 düğün yaptık birinde davul birinde darbuka çaldım daha sonra bir akrabam çok güzel bir düğün yapmak istemiş sahil kenarı bi otel bahçesinde kokteyl canlı müzik eşliğinde yemekli ve havuzlu hatta şehir dışından gelen misafirler o otelde konakladı nikah sahil kenarı kıyıldı ve masalara geçildi başta böyle başladı daha sonra misafirler böyle düğünmü olur diip telefonlarından müzik açıp masalara çocukları çıkardılar kimi ses bombası açtı dans etti en son solist sanırım kendini mahçup hissedip düğün müziklerine geçti birara solistin parmağında mendil vardı ortadada halay çeken grup gelin ve damatta denize kaçmış deniz fotoğrafı çekiliyorlardı demem oki düğününüzü planlarken bulunduğunuz şehirde önemli misafirler bir yerden sonra yönetimi ellerine alabilir bence hiç canlı müzikte olmamalı keman vs olabilir hoş bi yemek verilebilir hatta masalarıda dikkate alın derim üzerine çocuk koyulmayacak kadar ufak olmalı biraz uzun oldu helal et okurken inşallah hayallerinden daha güzel bir düğünün ondan daha güzel bir evlilik hayatın olur şimdiden mutluluklar 😊

Hakikaten konuna çok samimi şekilde yazdım. Bunun böyle yansımasına da çok sevindim :) duygularımız karlıklıklı :)))
Bozma sinirlerini, benzer şeyleri sonra da duyacaksın, idman olmuştur şimdi :)) insanlar anlamıyor, anlamadığına 'ben anlamadıysam yanlıştır' deyip saygı da duymuyor. İnşallah karşında 'insana saygılı' ve anlayışlı insanlar bulursun :)
Kesinlikle aynı fikirdeyim, kendisi içinden geldiği gibi yaşayamayan, yaşayanı görünce öfkeleniyor. Yazık gerçekten.
Teşekkür ederim sevgili arkadaşım hep mutlu huzurlu ol inşallah 🧡

Kırda nikah konseptleri bu ara moda. Googleda aratıp göz atabilirsin, kırda nikah ve daha sonra kokteyl tarzı ikramlar. Genelde oynama istemeyenler yemekli yapar ama ben o kadar masrafa girmeyi gereksiz buluyorum, onun yerine sağlam bir balayına harcamayı tercih ederim.

Bizimki havuzbaşı nikah ve kokteyl tarzı olmuştu, bistro masalarda. Ama kır organizasyonu da içimde kalmadı desem yalan olur 😊 zaten nikahtan önce konuklar geliyor senin gelmen çıkman nikah fotoğraf derken yine 1,5 saat geçiyor. Ben canlı müzik de çağırmıştım ama düğün orgu falan değil tabiki. Keman kanun vs çok şık oldu. Daha sonra tek tek misafirlerin yanına gittim fotoğraf çekildik falan derken zaman konusunda sıkıntı yaşamadım.

Merhaba güzel kadınlar. Benimki öncelikle büyük bi dert değil, ama deneyimli kadınlardan bilgi sahibi almak istedim. Ben düğün organizasyonunda oynamalı, göbek atmalı bi ortam sevmiyorum. Zarif, sade ama şık törenleri seviyorum. Merak ettiğim şu bunu düğün teması altında nasıl gerçekleştiririm? Sadece nikah değilde zamanı zenginleştirecek ne yapabilirim? Sadece nikah salonunda, nikah ile de evlenmek istemiyorum, ama ihtişamlı çok büyük düğünle de değil umarım anlatabildim. Özellikle göbek atmalı, oynamalı şeyleri hiç sevmiyorum kendim de oynayamam erkek arkadaşım da.Oynamayı sevmediğim ve bilmediğim için de (öğrenmek de istemiyorum) gerilmek, zorla mutlu pozları atmak hiç istemiyorum. Arkası Denizli nikahın kıyıldığı kır konsepti mekanları çok seviyorum , fakat oynama olmuyorsa o boşluk nasıl dolacak ? Nikah kısa bişey yemek ile mi takviye ediliyor acaba yardımcı olabilir misiniz

Not: Düğünü şu sıralar değil pandemi geçince ortalık sakinleşince istiyorum
Modern orkestra getirtti komşumuz gençler forma gibi bir örnek giyinmişşer modern enstrümanlarla çaldılar ama oyun havadı değildi çaldıkları işte modern müzikler. Herkes sevdi çok hoştu

Ne nişanıma, ne kınama ne de düğünüme ne eşim ne ben karıştırmadık.
Gelen konuklar eğlendi mi eglenmedi mi diyede pek düşünmedik. Kendimizi düşündük. Halay oldu mu oldu. Ama misal göçmen bandosu geldi. Çoğu sıkılmıştır... Dediler de... Biz mutluyduk biz eğlendik... Gelin almada konvoy istemedik, davul istemedik.. yapmadık.. ha yine dediler mi niye olmadı diye dediler ama o kadar konuğun her istediğini yapamam... üzgünüm bu eşim ile benim düğünüm...halaylı vs yapıp içinde kalacağına mutsuz olarak hatirlayacagina o günü yapmamalisin zaten...ilk baş slayt gösterileri, nikah, dans müziği belki bunu 3e cikartirsin, pasta, takı...zaten yine uzun sürüyor Kokteyl de gayet güzel oluyor... ya da nikah sonrası after parti ... Umarım istediğin gibi olur 😊😊

Konuma yorum yapan arkadaşlardan yeterince güzel fikirler edindim konumu kapatabilir miyiz Mune Mune

Ben de yakın 100 kafa arkadaşla cundada eglenmeli düğün istiodum sonuç 1000 kisilik salon ankarada ve erik dalı. Ama allah var hic oynamadim. Arada yukari kactim kulise :KK70: sigara ve alkole abandim. Millet iyi eglendi ama gelin nerde diyen cok olmus.

Tatlım göbek atmadan dugunmu olur .sen göbek atma isteyen atsın.daha eğlenceli olur
Neden o müziğe, göbek atan insanların görüntüsüne katlanmak zorunda kalalım ki? İnanılmaz geriliyor ve tiksiniyorum ben bu tarz şeylerden. “Sen göbek atma”yla da kalmaz o, tutar çekerler gelini zorla oynatmaya çalışırlar. İnsanımız hayırdan anlamıyor hiçbir şekilde, nazlanıyor falan sanıyorlar. Hiç sevmediğim şeyleri seviyormuş gibi davranamam, oynuyormuş gibi bile yapamam mesela ben. Zaten o tarz müzikler oldu mu 😒😒😒 oluyorum, hiçbir şekilde belli etmemezlik yapamam bu mutsuzluğumu.

Ay kendim geldim aklıma ☺️ bizde hiç düğün yapmayacaktık düşündükki tatile gideriz direk birde hayvan barınağına yarsımda bulunacaktık ama şehir dışına evlendim ben memleketimde kına&düğün evlendiğim şehirde düğün derken hiç düğün yapmayacak biz 2 düğün yaptık birinde davul birinde darbuka çaldım daha sonra bir akrabam çok güzel bir düğün yapmak istemiş sahil kenarı bi otel bahçesinde kokteyl canlı müzik eşliğinde yemekli ve havuzlu hatta şehir dışından gelen misafirler o otelde konakladı nikah sahil kenarı kıyıldı ve masalara geçildi başta böyle başladı daha sonra misafirler böyle düğünmü olur diip telefonlarından müzik açıp masalara çocukları çıkardılar kimi ses bombası açtı dans etti en son solist sanırım kendini mahçup hissedip düğün müziklerine geçti birara solistin parmağında mendil vardı ortadada halay çeken grup gelin ve damatta denize kaçmış deniz fotoğrafı çekiliyorlardı demem oki düğününüzü planlarken bulunduğunuz şehirde önemli misafirler bir yerden sonra yönetimi ellerine alabilir bence hiç canlı müzikte olmamalı keman vs olabilir hoş bi yemek verilebilir hatta masalarıda dikkate alın derim üzerine çocuk koyulmayacak kadar ufak olmalı biraz uzun oldu helal et okurken inşallah hayallerinden daha güzel bir düğünün ondan daha güzel bir evlilik hayatın olur şimdiden mutluluklar 😊
Bu ne saygısızlık, ne iğrenç bir davranışmış böyle ya. Çok çok kötü. Ben sanırım ağlayarak terk ederdim o ortamı, asla gelemiyorum böyle şeylere.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X