Evlilige 24 gun kala

İyide öyle zaten. Ne kız nede kızın ailesi 1 lira dahi masraf etmemişler bak bardak dahi almamışlar
herşeyi damat ve damadın ailesi yapıyor . Üstüne kız çalışsa bile 1 yıl maaşının tamamını ailesine verecek.
Adamlar daha ne yapsın?

Şimdiden evlenmek zorundaymışsınız, onlara muhtaçmışsınız gibi bir tavır... sizi çok ezerler...

Siz takılan altınları onlar size çeyiz konusunda yardim edecek diye onlara vermeyi kabul etmissiniz.Ama onlar size ev esyalariniz konusunda maddi yardim yapmamis.hatta simdiden dugundeki takılarla araba alma hayalleri kuruyorlar.bence restini simdiden çek yani.Dügundeki takıları kimseye vermek zorunda degilsin.Zaten alinan esyaların borcunu da dügünden sonra eşinle çalısıp ödersiniz. Dügündeki altınları kaynana verme bence.Çeyizin icin yardim etseler de vermei zorunda degildin.sonucta evlenen oğulları.Bir karsılık beklemeleri cok sacma

Mari çok tatlı sormuşsun aldılar tabi ama taksitle taksitte bize kaldı bize takılan misafirden gelen takılarla da küçük damat almanyada iş bulmus onun yol masrafları oldu
Kendimde tatlıyımdır 😊 hayırlı olsun da küçük damat ne alaka ya, ben olsam kıyameti koparırdım, neyse geçmiş olsun umarım evliliğin güzel olur,,

Akılsızlık sizde tek bir magazadan alacaktınız senetle her şeyinizi takılarla düğünden sonra borcu kapatırız diyecektiniz ailesinede onların yaptığı 10 binlik masraf takılar 40 bin tutsa hak mı olur yani

Kendimde tatlıyımdır 😊 hayırlı olsun da küçük damat ne alaka ya, ben olsam kıyameti koparırdım, neyse geçmiş olsun umarım evliliğin güzel olur,,
Ya valla bizim burda çok bir çevremiz yok ben düğün isteyen biride değildim benim arkadaş çevrem falan gelse gelse 7 bin falan geldi ne geldiyse onların kendi tarafı takmış yani bana söylenen bu şimdi gelen 40 binin içindeki 7 bin için laf etmek istemedim zaten düğün yapıycaktım onlar istedi diye yaptık. Bilmiyorum belki şu an daha cicim ayında olduğumdan kafamda kavak yelleri de esiyor olabilir ama ben eşimle huzurlu olayım da naparlarsa yapsınlar modundayım umarım doğru moddayımdır:halay::halay:

Cok üzgünüm ama bunu demem lazım. Yani 8 yıllık evliyim. Az da olsa bazı şeylerde tecrübem olustu. Ben sizin nisanlinizda evlendikten sonra mutlu olacağınızı hiç sanmıyorum. Çünkü şimdi birşey alamayıp kafasına takan insan evlendikten sonra da borç ödemekten alamayacaktır. Ve siz suanki tepkinizden daha çok tepki vericeksiniz. Mutlu olmicaksiniz. Birinin evi duzulmus gördüğünüz zaman çok uzulceksiniz. İçinizde ukde kalacak. Ya lutfen ertelemeye calisin düğünü. Onu bunu düşüncem diye kendi basini yakma.

Arkadaşlar günaydın yine herkese fikir verip kendine hayrı dokunmayan bir ben ile karşınızdayım. Şimdi nişanlılık sürecim çok zor geçti diyemem hani çok kolay değildi ama ailemin desteksizligi oldu beni yoran. Şimdi ben çalışıyorum iyi de bir maaşım var ama babamın zamanında amcama kredi çekmesi amcamın batması babamı borçlarının altında kalkamaması ve benim babama destek amaclı yüklü bir miktar kredi çekmem kreşin Allahtan 1 sene kaldı ama babamın maaşı da borçlara gidiyor o da 1 seneye toplar bütün borcu bitmesede evin kirası kredisi mutfağı bendeydi 1 2 ay sonra babamlar bi tık daha rahata erecek inşallah kendilerine bakabilirler diye düşünüyorum. Şimdi ben borç harç ödediğim için doğru düzgün ne çeyiz yapabildim ne eşya alabildim. Istemeue geldiklerinde de ise babama düğün tarihini uzatmasini istedim ama babam da annemde evde kalmışım gibi direk verdiler beni söz nişan isteme dua okuma bile aynı gün oldu. Ben nişanlıma maddi olarak sıkıntıda olduğumu hemen evlenmek istemdigimi söylemiştim o da ailesi ile konusunca ailesi bizde adettir kıza çeyiz parası verilir kiź çeyizini alır çeyiz parası veririz demiş babama isteme olmadan önce söyledim babamda istememiş kızın eksikleri alınsın biz sizden para falan istemiyoruz demiş ama inanın borçtur ev giderleridir elimde avcumda o ay kuruş kalmıyo kaç zamandır kıyafet bile alamıyorum hani bu ay kenara 50 lira koyayım desem asla kalmıyo. Neyse isteme sırasında kaynanamlar biz herseyi yapariz destek oluruz borc bırakmayız falan dediler bana kalirsa elbette yapmak zorunda değiller ama yapmayacaklar ise bende ayağımı ona gore uzatırdım yorganıma bu sene olmazdı seneye evlenirdim. Şimdi hiç bisey alamıyor olmak çok koyuyor bana. Üstelik onlarda almıyorlar düğünü onlar yapacak diye gelen takıları onlar biz alalım mı kızım demişlerdi tamam dedim bende ama şu an oturma gurubu ile yatak odam hariç hiç bişeyim yok nişanlım kredi çekti beyaz eşya için onun borcuda bize kalcak. Herşeyden kıstım daha yemek masam bile yok dedim gerek yok kalsın ama evin ufak tefeklerini alalım ütü masası baharatlık ne bilim kirli sepeti kurutmalık banyo takımı ama nişanlım param yok dedi evet olmaya bilir benimde yok onu anlıyorum ama benden önce eltime 30 binliralik yatak odası almışlar ve sadece onlara borç olarak yatak odası takımın yarısını ödemek kalmış ama ben ne kadar kısarsam kısayım hoc bisey alamıyorum borç bize kalıyor. Takıları da onlar alacaklar nişanlımda evlendikten sonra eksiklerimizi alırız diyo madem sonra alacaz, sonra evleneydik. Ailemde hep aman tadın kacmasın aman ses çıkarma aman onlar nasıl istiyorsa öyle giyin bile diyen bi aile sizce ben nasıl bi yol izleyeyim nişanlımla konuşayım ama ailesini sanki kotuluyor gibi olmak istemiyorum çünkü ben hiç bisey yapamamışım hakkım yokmuş gibi geliyor eksiklerimi söylemeye ama susmakta çok koyuyor bana çünkü bana takılan ufak tefek altınları paraları alıp üzerine para koyup araba alacaklarmış şimdi nişanlıma hani bunlar bunlar alınacaktı desem çok mu paragöz mal düşkünü görünürüm o da sende bisey yapmıyorsun der bisey yapmıyor ama istiyor diye düşünür diye çok cekiniyorum sizce nasıl konuşmalıyım
Bence bir yıl daha bekle .Benım eksıklerım var aılen alacagını soyledı evlemdıkten sonra altınlarlada alamayız ben boş eve gelın gıtmek ıstemıyorum kendımı toparlayıp ceyızımı alacagım de.Babanada soyle baba su an ıstemıyorum evlenmeyı boş eve mı gıdeyım de .

Arkadaşlar günaydın yine herkese fikir verip kendine hayrı dokunmayan bir ben ile karşınızdayım. Şimdi nişanlılık sürecim çok zor geçti diyemem hani çok kolay değildi ama ailemin desteksizligi oldu beni yoran. Şimdi ben çalışıyorum iyi de bir maaşım var ama babamın zamanında amcama kredi çekmesi amcamın batması babamı borçlarının altında kalkamaması ve benim babama destek amaclı yüklü bir miktar kredi çekmem kreşin Allahtan 1 sene kaldı ama babamın maaşı da borçlara gidiyor o da 1 seneye toplar bütün borcu bitmesede evin kirası kredisi mutfağı bendeydi 1 2 ay sonra babamlar bi tık daha rahata erecek inşallah kendilerine bakabilirler diye düşünüyorum. Şimdi ben borç harç ödediğim için doğru düzgün ne çeyiz yapabildim ne eşya alabildim. Istemeue geldiklerinde de ise babama düğün tarihini uzatmasini istedim ama babam da annemde evde kalmışım gibi direk verdiler beni söz nişan isteme dua okuma bile aynı gün oldu. Ben nişanlıma maddi olarak sıkıntıda olduğumu hemen evlenmek istemdigimi söylemiştim o da ailesi ile konusunca ailesi bizde adettir kıza çeyiz parası verilir kiź çeyizini alır çeyiz parası veririz demiş babama isteme olmadan önce söyledim babamda istememiş kızın eksikleri alınsın biz sizden para falan istemiyoruz demiş ama inanın borçtur ev giderleridir elimde avcumda o ay kuruş kalmıyo kaç zamandır kıyafet bile alamıyorum hani bu ay kenara 50 lira koyayım desem asla kalmıyo. Neyse isteme sırasında kaynanamlar biz herseyi yapariz destek oluruz borc bırakmayız falan dediler bana kalirsa elbette yapmak zorunda değiller ama yapmayacaklar ise bende ayağımı ona gore uzatırdım yorganıma bu sene olmazdı seneye evlenirdim. Şimdi hiç bisey alamıyor olmak çok koyuyor bana. Üstelik onlarda almıyorlar düğünü onlar yapacak diye gelen takıları onlar biz alalım mı kızım demişlerdi tamam dedim bende ama şu an oturma gurubu ile yatak odam hariç hiç bişeyim yok nişanlım kredi çekti beyaz eşya için onun borcuda bize kalcak. Herşeyden kıstım daha yemek masam bile yok dedim gerek yok kalsın ama evin ufak tefeklerini alalım ütü masası baharatlık ne bilim kirli sepeti kurutmalık banyo takımı ama nişanlım param yok dedi evet olmaya bilir benimde yok onu anlıyorum ama benden önce eltime 30 binliralik yatak odası almışlar ve sadece onlara borç olarak yatak odası takımın yarısını ödemek kalmış ama ben ne kadar kısarsam kısayım hoc bisey alamıyorum borç bize kalıyor. Takıları da onlar alacaklar nişanlımda evlendikten sonra eksiklerimizi alırız diyo madem sonra alacaz, sonra evleneydik. Ailemde hep aman tadın kacmasın aman ses çıkarma aman onlar nasıl istiyorsa öyle giyin bile diyen bi aile sizce ben nasıl bi yol izleyeyim nişanlımla konuşayım ama ailesini sanki kotuluyor gibi olmak istemiyorum çünkü ben hiç bisey yapamamışım hakkım yokmuş gibi geliyor eksiklerimi söylemeye ama susmakta çok koyuyor bana çünkü bana takılan ufak tefek altınları paraları alıp üzerine para koyup araba alacaklarmış şimdi nişanlıma hani bunlar bunlar alınacaktı desem çok mu paragöz mal düşkünü görünürüm o da sende bisey yapmıyorsun der .

Erkek tarafı düğünden sonra altınları almak için yol yapıyor.eminim onlarında çok borcu var.dizin düğünde toplananlarla yollarını bulacaklar.Evlilik aceleye gelmesin aman diyeyim.Babanıza gelince kusura bakmayın bir kuruş vermeyin bence.koca adam olmuş kardeşine yardim etmiş.etmeseymis.kardeş kim yaaa.eşini çocuğunu dara düsür sonra çocuğundan para iste.sende aklını başına al.babama yedirme paranın.evlilik isini de ağırdan al.zaman ne gösterecek

Sizin taraftan cok gelecekse arıza çıkartın ama karsı taraf yogun altın takacaksa bosverın tadınız kacmasın esınızle

Arkadaşlar günaydın yine herkese fikir verip kendine hayrı dokunmayan bir ben ile karşınızdayım. Şimdi nişanlılık sürecim çok zor geçti diyemem hani çok kolay değildi ama ailemin desteksizligi oldu beni yoran. Şimdi ben çalışıyorum iyi de bir maaşım var ama babamın zamanında amcama kredi çekmesi amcamın batması babamı borçlarının altında kalkamaması ve benim babama destek amaclı yüklü bir miktar kredi çekmem kreşin Allahtan 1 sene kaldı ama babamın maaşı da borçlara gidiyor o da 1 seneye toplar bütün borcu bitmesede evin kirası kredisi mutfağı bendeydi 1 2 ay sonra babamlar bi tık daha rahata erecek inşallah kendilerine bakabilirler diye düşünüyorum. Şimdi ben borç harç ödediğim için doğru düzgün ne çeyiz yapabildim ne eşya alabildim. Istemeue geldiklerinde de ise babama düğün tarihini uzatmasini istedim ama babam da annemde evde kalmışım gibi direk verdiler beni söz nişan isteme dua okuma bile aynı gün oldu. Ben nişanlıma maddi olarak sıkıntıda olduğumu hemen evlenmek istemdigimi söylemiştim o da ailesi ile konusunca ailesi bizde adettir kıza çeyiz parası verilir kiź çeyizini alır çeyiz parası veririz demiş babama isteme olmadan önce söyledim babamda istememiş kızın eksikleri alınsın biz sizden para falan istemiyoruz demiş ama inanın borçtur ev giderleridir elimde avcumda o ay kuruş kalmıyo kaç zamandır kıyafet bile alamıyorum hani bu ay kenara 50 lira koyayım desem asla kalmıyo. Neyse isteme sırasında kaynanamlar biz herseyi yapariz destek oluruz borc bırakmayız falan dediler bana kalirsa elbette yapmak zorunda değiller ama yapmayacaklar ise bende ayağımı ona gore uzatırdım yorganıma bu sene olmazdı seneye evlenirdim. Şimdi hiç bisey alamıyor olmak çok koyuyor bana. Üstelik onlarda almıyorlar düğünü onlar yapacak diye gelen takıları onlar biz alalım mı kızım demişlerdi tamam dedim bende ama şu an oturma gurubu ile yatak odam hariç hiç bişeyim yok nişanlım kredi çekti beyaz eşya için onun borcuda bize kalcak. Herşeyden kıstım daha yemek masam bile yok dedim gerek yok kalsın ama evin ufak tefeklerini alalım ütü masası baharatlık ne bilim kirli sepeti kurutmalık banyo takımı ama nişanlım param yok dedi evet olmaya bilir benimde yok onu anlıyorum ama benden önce eltime 30 binliralik yatak odası almışlar ve sadece onlara borç olarak yatak odası takımın yarısını ödemek kalmış ama ben ne kadar kısarsam kısayım hoc bisey alamıyorum borç bize kalıyor. Takıları da onlar alacaklar nişanlımda evlendikten sonra eksiklerimizi alırız diyo madem sonra alacaz, sonra evleneydik. Ailemde hep aman tadın kacmasın aman ses çıkarma aman onlar nasıl istiyorsa öyle giyin bile diyen bi aile sizce ben nasıl bi yol izleyeyim nişanlımla konuşayım ama ailesini sanki kotuluyor gibi olmak istemiyorum çünkü ben hiç bisey yapamamışım hakkım yokmuş gibi geliyor eksiklerimi söylemeye ama susmakta çok koyuyor bana çünkü bana takılan ufak tefek altınları paraları alıp üzerine para koyup araba alacaklarmış şimdi nişanlıma hani bunlar bunlar alınacaktı desem çok mu paragöz mal düşkünü görünürüm o da sende bisey yapmıyorsun der bisey yapmıyor ama istiyor diye düşünür diye çok cekiniyorum sizce nasıl konuşmalıyım
Sizin durumunuz musait degil bu durumu onlar iyi niyetle karsiliyorsa sizde iyi niyetinizi gosterin derim. Bu surecler evliligi cok etkiliyor. Ulke degistirdim nokta kadar birseyim yoktu. 6 ay kayinvalide yaninda yasadim. Evet cok zor oldu ama sira sira hepsi oldu. Ilk etapta mobilyam dahi yoktu ev tuttugumuzda kanepe de yattik. Ustelik babaevinde prensestim ben otobüs tren bilmedim hic... Ama hepsi tamamlandi. Arabamizi da aldik. Insallah ev de nasip olur... Sevgi, saygi ve anlayisi elden birakmayin. Su an kendi yuvama baktigimda huzur kokuyor. Cok eksiklikler aksilikler oldu ama kimseden birsey beklemeden kendimiz gördük, kendimiz basardik. Eltimse hala kayinpederimden birseyler bekler, kartlarini kullanir, ona harcanan paranin haddi hesabi yoktur ama zerre umrumda degil. Ben kendi hesabima bakarım ayagimi yorganima gore uzatirim. Mutlulugun sırrı esin ve sizsiniz birbirinize destek olarak bugunleri asmaya bakin

Hem evleneksin hemde babanın borçlarını mı ödeceksin hiç bir erkek buna tepkisiz kalmaz. Erkek tarafı onun için altınları istiyor siz birşey yapmıyorsanuz diye
Babana rest cek hem bir borçlarını kızına ödet hemde kızı çeyiz siz ezik şekilde evlendir.
Düğünü bir yıl ertele hemde korona zamanı kimse zaten altın takmaz ki ekonomi zaten kötü.

Erkek tarafı çeyiz parası vercez demişler vermemişler sizde takıları vermeyin

birileri uzulmesin diye sen kendini uzme acik acik konus neyi nasil istiyorsan kaabul ederlerse evlen etmezlersede nasip degilmis de gec bence

X