Evliliğim yürümüyor...

Aynen bn babamdan boyle gormedim kimse demezdi bulasik niye duruyo toz niye kalmis diye cok detayci...herseye dikkat ediyo bnde geriliyrm iyice iyilesemiyorum erkek kismi niye karisir ki bunlara
erkek kısmı bunlara karışmaz . çok duramıyorsan lütfen kendin yap. diyebilirsin .
sizin evde haftada 1 kez toz alsan yeter . çalışan insanlarsınız . nasıl kirleniyor tozlanıyor .

Basin sagolsun canim evlilik gercekten zor o duzene alismak icin zaman gerekiyor hele bi de calisiyorsan haftada bir kadin alsan keske .Bu arada bende sana bi tavsiye hicbir erkege annen bunu dedi bana sunu yaptilar deme asla demez haklisin hayatim cok huysuz lanet insalar diye sana hak vermez sen suclu duruma dusersin .Hic onlari sikayet etme.

Normalde oluyo ama bi sorun yasayalim hemen basa kalkiyo.gecen bi konuda elestirdim sen kndine bak dedi ki kavga etmedim neyi dogru yapiyon ki beni elestiriyon dedi dogru durust temizlik yapmiyon bi yaptigin yemek aylardr depresyon baskasi olsa ertesi gun kapiya koyardi dedi
aaaaaaa
bu lafa karşılık yi hala o adamın yüzüne bakıyorsun .
kapıya koyardı ne demek . yok arkadaş .deli olcam.

Normalde oluyo ama bi sorun yasayalim hemen basa kalkiyo.gecen bi konuda elestirdim sen kndine bak dedi ki kavga etmedim neyi dogru yapiyon ki beni elestiriyon dedi dogru durust temizlik yapmiyon bi yaptigin yemek aylardr depresyon baskasi olsa ertesi gun kapiya koyardi dedi

çok çirkin bir hareket bu. kapıya koymak ne ya. sen koymadan ben gidiyorum merak etme diyip bi çıksaydınız görseydi gününü

Aynen bn babamdan boyle gormedim kimse demezdi bulasik niye duruyo toz niye kalmis diye cok detayci...herseye dikkat ediyo bnde geriliyrm iyice iyilesemiyorum erkek kismi niye karisir ki bunlara

ona verin görevleri

bulaşıkları yıkasın mesela

ya da çamaşırı

benim eşim ay şimdi gideyim bulaşıkları makineye koyayım deyince bile aman boş ver yarın yaparsın der

annesi de titizdir temizdir aman çok dikkatlidir

adam o ortamı, gergin kadını istemiyor

yardımcım var son 3-4 yıldır eşim dedi ki evi sen temizlemediğin için kirletince eskisi kadar kızmıyorsun dedi

eskiden bir şey döktüklerinde vs daha kızıyormuşum

doğru gözlemlemiştir zira ben yoruluyorum siz kıymet bilmiyorsunuz derdim

bir de evde yoksunuz ikiniz de çoluk çocuk da yok bir haftada o ev niye kirlensin ki

kirliler sepete atılır bir yerden bir şey alınırken düzgün alınır işi bitince kaldırılırsa hiç dağılmaz da kirlenmez de

İşte başa kaktıktan sonra normalde destek olmasının da bir anlamı kalmıyor ki.
Doğru dürüst temizlikten kastı neymiş peki çalışan bir kadınsın bunun için yardımcı oluyor mu sana, olmuyorsa eve yardımcı çağırmanıza itirazı var mı?

bu arada siz çalışan bir bayansınız.ev işleri ortak olmalı. neden sadece sizin sorumluluğunuzda ki?

tonla laf ettiklerinde çenelerini kapamazsan yıllarca böyle sürer gider .
ama çenelerini eşinle kötü olmadan nasıl kaparsın bilmiyorum.
ben olsam eşimle aramın bozulacağını düşünmeden hareket ederdim. ya o sustursun anasını kardeşini. ya da ben susturmasını bilirim de.
kavga çıkar demiyorum ama bi laf dersin oturur yerine.
Hayatta laf ettirmez...ailemi atmam dedi bi kere at demiyrm ki...ailemle iyi gecin diyo bn kimseye bisey ypmadimki onlar kudur bulup duruyo biter faln diyo

Biraz daha duzgun ve anlasilir yazsaydin keske bazi cumleleri anlamayip 2 3 kere basa dondum.
Konuya gelince sana bu kadar sayan bir adamın neden altında kalmakda ısrar ediyorsun. Yasadıgın bir cok zor sey varken bunları düsünmeden ustune gelen bir adama neden katlaniyorsun ki. Babanı kaybetmissin depresyon esnasinda adam senin yaninda durdugunu senin basına kakıyor pes.

"Aylardır hastalığınla uğraşıyorum" demesi bana göre bir saygısızlık ve küstahlıktır..!!
Bende ugrasma dedim o zamsn hastalik bu hersey ust uste geldi yani hatta annesinin yaninda bi kez tartisma cikti ikidide ustumr geldi annesine birak ya itelemisler iste bunu bana dedi o kadar agladim ki bi sogukluk girdi yani bana. Insaniz ne zamn ne yasayacagimizi bilemeyix o gun toparlandim gidecektim birakmadi ama surekli kavga ve hemen konu bnm sorunlu olmam

Hayatta laf ettirmez...ailemi atmam dedi bi kere at demiyrm ki...ailemle iyi gecin diyo bn kimseye bisey ypmadimki onlar kudur bulup duruyo biter faln diyo
gözleri kör olmuş gibi gerçekten.
söylemiyor musunuz . görmüyor musun . ben ne söyledim ya da ne yaptım . bi kanıt gösterir misin . ben miyim laf söyleyen taraf desen . onları suçlamadan .

Onun ailesi kıymetli ama seninki kıymetli değil bu durumda, babanın ölümünde bile bunalıma girmeye hakkın yok anlamına geliyor, başkası olsa kapıya koyarmış ya. Çok kızdım eşine çok.

Bende ugrasma dedim o zamsn hastalik bu hersey ust uste geldi yani hatta annesinin yaninda bi kez tartisma cikti ikidide ustumr geldi annesine birak ya itelemisler iste bunu bana dedi o kadar agladim ki bi sogukluk girdi yani bana. Insaniz ne zamn ne yasayacagimizi bilemeyix o gun toparlandim gidecektim birakmadi ama surekli kavga ve hemen konu bnm sorunlu olmam
Şimdi anlamışsınızdır umarım ne demek istediğimi.
Eğer saygı görmüyorsanız, sevgide beklemeyin...
Eşinizin davranışları böyle dewam eder değişmez de cunku hep bu tutumla size geliyor anladığım kadarıyla...

gözleri kör olmuş gibi gerçekten.
söylemiyor musunuz . görmüyor musun . ben ne söyledim ya da ne yaptım . bi kanıt gösterir misin . ben miyim laf söyleyen taraf desen . onları suçlamadan .
Yayilarak oturmusum tamm onda hakli lafim yok sonra duzelttim...Milletin caylarini dolduruyodum o anda biriyle konusyrm sanirim amnesi kalkip cay koymus boyle sey olurmuymus ya gormedim ne var bunda sanki...Ya komik yemin ediyrm dondurms almistik magnum yiyorum o anda tel caldi benimki bitmis gibiydi lavabonun ustune koydum kapiya baktim annesi bunu demis düşünün ya yedigini ortaya atiyo diye...ve esim bunu gelip bana söyledi. ya bu ne sacma bisey dedim kapiya baktim unuttum orda annem atmis cope diyo unutmican iste ya gercekten komik deilmi

temizliğe takmayan erkek yok. hepsi temiz pak ev istiyor sıcak tencere yemeği istiyor
çoğunluk öyle siz kabul etmiyorsanız boşanma tez oluyor kadının eve getirdiği parayı görmüyorlar hep anneleri gibi bir kadın profili istiyorlar ama çoğuunun annesi ev hanımı olduğunu unutuyorlar
çok ısrar ederse ayrılmak kaçınilmaz her evin düzeni farklı bunu anlamıyorlar idrak edemiyorlar

B
temizliğe takmayan erkek yok. hepsi temiz pak ev istiyor sıcak tencere yemeği istiyor
çoğunluk öyle siz kabul etmiyorsanız boşanma tez oluyor kadının eve getirdiği parayı görmüyorlar hep anneleri gibi bir kadın profili istiyorlar ama çoğuunun annesi ev hanımı olduğunu unutuyorlar
çok ısrar ederse ayrılmak kaçınilmaz her evin düzeni farklı bunu anlamıyorlar idrak edemiyorlar
Ktim inanki 8 aydr hep ayni sey...Ve esinle yasadigimiz bazi sorunlar olmustu benim hatam diyelim konuyu kapattik ama her firsatta yuzume vuruyor bunu yaptin da bn kabul ettim hani elestiriyon bide laf söylüyon diye

gelini sevdiren hizmeti hörmeti annem bak yavrum dedi ilk intiba önemli nasıl tanınırsan öyle gider dedi
bende saygıda kusur etmedim hizmet hörmet ettm
etraf es dost sevdi beni öyle tanıdı esimde bilir yemegimi ev işimi dört dörtlük yaparım tek sikayeti ben agır yaparım ev işini daha detaylı ondan sikayetcidir savsaklamam üstün körü yapmam içime sinmez
yani diyecegm o ki ev isini yap yemegin cayın güzel olsun sen söz sahibi ol konusturma onları canım
sustur caresi bu bu sayede yuvanda kurtulur

X