Evliliğim yürümüyor...

aklimkaristi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2017
74
34
34
Merhaba arkadaşlar.Çok sıkıntılıyım ve ne yapacagımı bilmiyorum.8 aylık evliyim.Evlendigimiz günden itibaren esimle sorunlar yasiyoruz.Ailesinin laf getirmeleri yok adap bilmiyo oturması böyle şöyle gibi sorunlu bi görümcem var kaprisli saygı göstermiyomusum ona vs...Hep esime laf getirdiler kavga ettik.Sonra ben depresyon yasamaya basladim agır bi sekilde ve evliligimde sorunlar devam ettikcede artti ve babami kaybettim derkn toparlanamadım.Esim sürekli benden sikayetci iyi bi ev kadini degilmisim calisan biriyim bu arada evi haftada bi temizliyomusum heryer pismis daginikmisim faln filan...Evet alisamadim evlilige ben cok rahattim herseyi annem yapardi evlilik bana zor geldi hergun evde yemek yap temizlik faln bide anneme cok düşündüm ondan ayrilmk baska sehir fln zor oldu alisamadim bi türlü...Esim sagolsun bi cok konuda yardimci yanimda ama bi tartisma oldugunda aylardr hastaliginla ugrasiyorum diyo normlde destek oluyo yanimda ama kavga edince hemn bunu diyo zoruma gidiyo.Sen bu evliligi benimsemedin olmuyo bitsin kac kere dedi.Bnde tamm dedim blöf yapitodu sanirim ssonra baristik bu hep boyle oluyo ama.Gecen ablasiyla bi tartisma oldu bana baya laf saydi bnde cok sinirlndim esime dedim anneside aradi tabi sibele boyke demissin yok aylardr hastasin oglum yinede yaninda ki kndi kizida senelerdir ilac kullaniyo psikolojisi bozuk baskasi olsa bi dakka durmazdi dedi bnde bu hastalik dedim kotu gunde yanimda olmyacaksa hic olnasin dedim.Esime anlattim daha dinlemeden sen takmissin onlara sevemedin yok iyi bi gelin olamadin yok evin haline bak ki bnce evde bise yok abartiyo yine onlari savundu konusamadim bile sinir oldum.Hmn eski konular acikiyo bu nereye kadr devam edecek boyle napmaliyim nasil davranmaliyim fikirlerinizee igtiyacim var

Merhaba arkadaşlar.Çok sıkıntılıyım ve ne yapacagımı bilmiyorum.8 aylık evliyim.Evlendigimiz günden itibaren esimle sorunlar yasiyoruz.Ailesinin laf getirmeleri yok adap bilmiyo oturması böyle şöyle gibi sorunlu bi görümcem var kaprisli saygı göstermiyomusum ona vs...Hep esime laf getirdiler kavga ettik.Sonra ben depresyon yasamaya basladim agır bi sekilde ve evliligimde sorunlar devam ettikcede artti ve babami kaybettim derkn toparlanamadım.Esim sürekli benden sikayetci iyi bi ev kadini degilmisim calisan biriyim bu arada evi haftada bi temizliyomusum heryer pismis daginikmisim faln filan...Evet alisamadim evlilige ben cok rahattim herseyi annem yapardi evlilik bana zor geldi hergun evde yemek yap temizlik faln bide anneme cok düşündüm ondan ayrilmk baska sehir fln zor oldu alisamadim bi türlü...Esim sagolsun bi cok konuda yardimci yanimda ama bi tartisma oldugunda aylardr hastaliginla ugrasiyorum diyo normlde destek oluyo yanimda ama kavga edince hemn bunu diyo zoruma gidiyo.Sen bu evliligi benimsemedin olmuyo bitsin kac kere dedi.Bnde tamm dedim blöf yapitodu sanirim ssonra baristik bu hep boyle oluyo ama.Gecen ablasiyla bi tartisma oldu bana baya laf saydi bnde cok sinirlndim esime dedim anneside aradi tabi sibele boyke demissin yok aylardr hastasin oglum yinede yaninda ki kndi kizida senelerdir ilac kullaniyo psikolojisi bozuk baskasi olsa bi dakka durmazdi dedi bnde bu hastalik dedim kotu gunde yanimda olmyacaksa hic olnasin dedim.Esime anlattim daha dinlemeden sen takmissin onlara sevemedin yok iyi bi gelin olamadin yok evin haline bak ki bnce evde bise yok abartiyo yine onlari savundu konusamadim bile sinir oldum.Hmn eski konular acikiyo bu nereye kadr devam edecek boyle napmaliyim nasil davranmaliyim fikirlerinizee igtiyacim var
Zamanla oturur derler hep büyüklerimiz ben de yeni evliyim bizim de aileyle alakali ufak tefek sorunlarımız oluyor ama buyutmemeye çalışıyoruz. Zamanla her şey yoluna girer.

Allah kolaylik cersin. Evlilik terapisini tavsiye ederim. Bence baska turlu çözümu cook zor. Ya da siz hep alttan alan taraf olacaksiniz ki bu daha zor sizin icin. Kimse icin uzulmeye degmez

İlk zamanlar oluyor böyle şeyler özellikle aileler yüzünden çok oluyor.Ama zamanla oturur tabi eşinizin yaptığı da ayıp bu arada.

Sorunlu evlilikle başa çıkmaya çalışırken, babanızı kaybediyorsunuz, depresyona giriyorsunuz doğal olarak, eşiniz destek olaması gerekirken ailesiyle birlikte bunu başınıza kakıyor.
Yarın daha büyük bir rahatsızlık geçirseniz ne olacak, yine böyle mi davranacak ?
İyi bir ev kadını nasıl oluyormuş?
Eşinizle birlikte terapi almadıkça, ya da kafasına sihirli değnekle vurulmadıkça zor başa çıkarsınız.

Son düzenleme:
herkesi yok sayarak yaşamaya devam ederek mutlu olursun.
takma . takılma.
beğenmeyen almasaydı küçük oğluna.
bırak Allah aşkına .
temizlik yemek bunlar öğrenilecek şeyler .
ki çocuk yok bi şey yok ev nasıl pisleniyor anlamıyorum . 1 saate biter o evin 1 haftalık işi.

şahsınıza değil de bu yazdıklarım genel olarak günümüz erkeklerine

ya bunlar neden bu kadar garip

hepsi bir temizlik dağınıklık vs takmış

ben ne babamdan ne eşimden böyle şey duydum, gördüm

dağınıksa dağınık

eğer yemeği varsa üstü de çıplak değilse yeter erkeğe

şifonyerin üstünün tozunun ne önemi var

size kolaylıklar dileirm

madem çalışıyorsunuz yardımcı ayarlayın

para yok demeyin kıssın eşiniz bir yerden

ev müşterek hayat müşterek temizlik de müşterek

konuşacağına temizlesin demeyeceğim zira üçüncü gün yine size yıkar o nedenle yardımcı tutsun

herkesi yok sayarak yaşamaya devam ederek mutlu olursun.
takma . takılma.
beğenmeyen almasaydı küçük oğluna.
bırak Allah aşkına .
temizlik yemek bunlar öğrenilecek şeyler .
ki çocuk yok bi şey yok ev nasıl pisleniyor anlamıyorum . 1 saate biter o evin 1 haftalık işi.
Ya esim cok takintili ve gercekten antidepresan kullniyrm yerimden kaljamiyrm bazen bunun bi hastslik oldugunu dedim ama boyle yaparak nasil duzelebilirim...bardak burda kalmissa diyo niye burda kalmis toz almissam burada toz kalmis nasil temizlik yapiyon

Ya esim cok takintili ve gercekten antidepresan kullniyrm yerimden kaljamiyrm bazen bunun bi hastslik oldugunu dedim ama boyle yaparak nasil duzelebilirim...bardak burda kalmissa diyo niye burda kalmis toz almissam burada toz kalmis nasil temizlik yapiyon
eşin takıntılı ama depresan ilacı kullanan sensin . yanlış mı anladım.
babandan sonra mı kullanmaya başladın

Bnde koyucam mesafemi. Ayri sehirlerdeyiz zaten topu topu iki kere geldiler tonla laf
tonla laf ettiklerinde çenelerini kapamazsan yıllarca böyle sürer gider .
ama çenelerini eşinle kötü olmadan nasıl kaparsın bilmiyorum.
ben olsam eşimle aramın bozulacağını düşünmeden hareket ederdim. ya o sustursun anasını kardeşini. ya da ben susturmasını bilirim de.
kavga çıkar demiyorum ama bi laf dersin oturur yerine.

şahsınıza değil de bu yazdıklarım genel olarak günümüz erkeklerine

ya bunlar neden bu kadar garip

hepsi bir temizlik dağınıklık vs takmış

ben ne babamdan ne eşimden böyle şey duydum, gördüm

dağınıksa dağınık

eğer yemeği varsa üstü de çıplak değilse yeter erkeğe

şifonyerin üstünün tozunun ne önemi var

size kolaylıklar dileirm

madem çalışıyorsunuz yardımcı ayarlayın

para yok demeyin kıssın eşiniz bir yerden

ev müşterek hayat müşterek temizlik de müşterek

konuşacağına temizlesin demeyeceğim zira üçüncü gün yine size yıkar o nedenle yardımcı tutsun
Aynen bn babamdan boyle gormedim kimse demezdi bulasik niye duruyo toz niye kalmis diye cok detayci...herseye dikkat ediyo bnde geriliyrm iyice iyilesemiyorum erkek kismi niye karisir ki bunlara

Sorunlu evlilikle başa çıkmaya çalışırken, babanızı kaybediyorsunuz, depresyona giriyorsunuz doğal olarak, eşiniz destek olaması gerekirken ailesiyle birlikte bunu başınıza kakıyor.
Yarın daha büyük bir rahatsızlık geçirseniz ne olacak, yine böyle mi davranacak ?
İyi bir ev kadını nasıl oluyormuş?
Eşinizle birlikte terapi almadıkça, ya da kafasına sihirli değnekle vurulmadıkça zor başa çıkarsınız.
Normalde oluyo ama bi sorun yasayalim hemen basa kalkiyo.gecen bi konuda elestirdim sen kndine bak dedi ki kavga etmedim neyi dogru yapiyon ki beni elestiriyon dedi dogru durust temizlik yapmiyon bi yaptigin yemek aylardr depresyon baskasi olsa ertesi gun kapiya koyardi dedi

X