Evliliğin ilk yılı? Hanımlar sizi dinliyorum.

Hanımlar :)
Aranızda evliliğe yıllarını vermiş fikirlerine saygı duyduğum insanlar var, sorularım cevaplandığında fark ettim bunu.
Sizlere sorum, evliliğinizin ilk yılına gitseydiniz
“Yapardım veya yapmazdım” dediğiniz ne var ?

3 5 10 20 yıllık tecrübe fark etmez, tecrübe tecrübedir. Kıymetli düşüncelerinizi bekliyorum 🙂

Not: Sizleri tanımasam da hepimiz anonim de olsak, çok çok kıymetli olduğunuzu söylemek istiyorum.
Alışma sürecinde aşkımdan olmeme rağmen cazgırlik yapan bı tiptim.alisma süreci sancılı oluyor

Beş altı ay çirkeflik yaptım
Şimdi çok utanıyorum düşündükçe

Aranızda evliliğe yıllarını vermiş fikirlerine saygı duyduğum insanlar var, sorularım cevaplandığında fark ettim bunu.

3 5 10 20 yıllık tecrübe fark etmez, tecrübe tecrübedir. Kıymetli düşüncelerinizi bekliyorum 🙂

Not: Sizleri tanımasam da hepimiz anonim de olsak, çok çok kıymetli olduğunuzu söylemek istiyorum.
Başkalarından önce kendimi düşünürdüm. İlk 3yil çocuk yapmazdım. Evlendikten sonra çalışmadığım için eşimin parasını hiç ortak görmedim isteyemedim daha dgrusu böyle davranmaz isterdim 😂

Benim evliliğimin ilk yılı eşimle ilişkimiz açısından güzeldi ama ailem eşime karşı çok önyargılı idi sevmiyor beğenmiyorlardı ben de onların etkisinde kalıp sürekli ezik hissediyor eşimin de böyle hissetmesine neden oluyordum eksikli gibi yani.
Bir daha o zamanı yaşasam asla burnumuzdan kıl aldırmam kimseye yaranmaya memnun etmeye çalışmam.

20 yıllık evlilikten bana ders olan..Asla kendi ailem de dahil kimsrye sorunlarımızı anlatmam kimseyi evliliğimize evimize, hayatımıza asla ama asla karıştırmam sorunları ona trip atarak, kavga ederek sakin iyi zamanda uygun dille anlatarak çözerdim..Empati yapardım..Eşimi asla kimseyle kıyaslamaz , hatalarını onu olumsuz eleştirmeden onu anladığımı hissettirerek yapardım..Eşimi kimsenin yanında küçük düşürecek bir davranış ta asla bulunmazdım..Ona asla kavga anında da olsa hakaret aşağılama içeren cümle kurmazdım..Ailesini ona kötülrmezdim..Evlendim diye kendimi salmazdım..Evlendim diye eğitimi kendimi geliştirmeyi bırakmazdım..Hemen çocuk yapmazdım..Eşimle bereber gezip tozardım..Hemen çocuk yapmak yerine çalışıp kendimizi toparlayana kadar eşime destek olurdum..Dışardaki her sese kulağımı tıkar hatta onlara cevabını verip sustururdum..Ailemin eşimi ezmesine ve bize karışmasına aslaaa izin vermezdim....vs vs vs daha çok vardır..Ne çok pişmanlığım varmış..Günah çıkardım sanki...Geçmişe gidebilseydim keşke

Hahah evet evlilikte eşler arası ilişkiye büyük darbe vuruyor çünkü..ben 7 sene yapmadım bazen diyorum çocuğu erken yaptık :KK70:
Bence ondan değilde çocuk bakımı çok zor ya insan sorumluluktan bunalıyor 28 yasında doğurdum bazen 35 ten sonra mı yapsaydım diyorum da o zaman kafam hiç çekmezdi 😅

Bence ondan değilde çocuk bakımı çok zor ya insan sorumluluktan bunalıyor 28 yasında doğurdum bazen 35 ten sonra mı yapsaydım diyorum da o zaman kafam hiç çekmezdi 😅
Çok haklısın ben de 28 de doğurdum. Yaş ilerleyince kafa kalmıyor ama erkenden de yapınca gençliğe doyamadan sorumluluk:)

Hemen çocuk yapmazdım. 2 yıl evliliğin tadını çıkarırdım.

Kendimi ezdirmeyeceğim diye boş yere eşimin kalbini kırmazdım. Saygısızlık etmezdim. Bazen alttan almam gerektiğini şimdi farkındayım.

Yemek yapmaya daha fazla gayret ederdim.

Cinselliğe daha fazla önem verirdim.

Okb için daha erken psikologa giderdim. Böylelikle takıntılarım yüzünden birbirimizi bu kadar yıpratmamış olurduk.
Alakasız olacak ama tedaviyle düzeldimi ben bi kez gittim doktora devamına gitmedim

Evliliğimin 1 yıl olmasına 10 gün kaldı. Şuan 3 yıllık veya daha fazla evli olsam bugüne gelsem yapabileceğim hiç bişey yok :)

Not: Evliliğimin birinci haftası eşimin doğu tayini cıktı. Ve korana çıktı. Atamalar ertelendi haliyle düzen kuramadık atama olana kadar 3 ay baba evinde bekledim :) doğunun küçük bi yerine geldik 4 valizle bilmediğimiz bi şehirde düzen kurduk. Eşimle ve duvarlarla günü gün ediyoruz :)

Çok haklısın ben de 28 de doğurdum. Yaş ilerleyince kafa kalmıyor ama erkenden de yapınca gençliğe doyamadan sorumluluk:)
Ben hep şey diyorum ya çok genç yapıp hemen kurtulcan yada 40 a doğru doğurcan. İki türlüde Aradaki önemli yılları kurtarmış oluyorsun 😹😹

Ben hep şey diyorum ya çok genç yapıp hemen kurtulcan yada 40 a doğru doğurcan. İki türlüde Aradaki önemli yılları kurtarmış oluyorsun 😹😹
Şuan işyerinde kırk yaşında kadına okadar özeniyorum ki üniye giden kızı var
Vay be dedim maasallah
Ben de o yaşta nasipse 7yasinda anca olacak

Kesinlikle mesafe herkese iyi niyetle yaklaşıp samimi olmazdım sonradan enayi yerine konulduğunu anlamak ve yapılanların çabuk unutulup karşılığında birde nankörlük görmek büyük bir yıkım oluyor şimdi ki aklım olsa kimsenin lafına sözüne takılmaz herkesle en baştan mesafemi koyup cicim aylarını berbat etmezdim

Herşeyi çok büyütmez uzatmazdm ne çok kavgalarmz oldu ilk yıl boşanmayı bile düşündüğümü bilirim.. daha sabırlı ve sakin olmaya çalışırdım.. ailesyle hala bir mesafem var onu harika yaptım. :KK70: baska aklma bşeygelmyo ya

Temmuzda 2 yıl olacak. Bence evlilikte en önemli şey iletişimi düzgün kurmaktır. Ben evliliğim de hiç keşke şöyle yapsaydım dediğim bir şey olmadı. Ben çok çok ciddi bir şey olmadıkça hiçbir şeyi büyütüp uzatmıyorum. Canımı sıkan konu olduğunda elimden geldiği kadar konuşup çözmeye çalışıyorum. ilk yılımız dönseydik de hiçbir şeyi değiştirmeye çalışmazdım

X