evliliğinizi kıskanan arkadaşınız var mı ya da böyle hissettiğiniz durumlar oluyor mu

simgem7137

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
567
5
merhaba arkadaşlar..ben yeni evliyim eşimle arkadaşlığımız üç yıl sürdü..ve sonrada evlendik..eşimi çok seviyorum allaha şükür
oda beni seviyor..sevgililik dönemimizde başımdan şöyle bi olay geçti..ikimizde izmirde okuyorduk ancak o istanbullu
olduğu için ailesinin yanına gitmişti yaz tatilinde..bende değişiklik olsun hemde sevdiğimi göreyim diye istanbula gittim ayrıca
teyzemlerde istanbulda olduğu için gitmemde bi sakınca olmadı..bi kız arkadaşım vardı çok iyi anlaştığım o da istanbulda çalışıyordu yaşça benden büyüktü 30 yaşında ve bekardı bizi
eşimle evine davet etti tabi ozmanlar evli değildik daha eşimle..neyse o gün herşey iyi gitti..eşim akşam saatlerinde evine döndü bende arkadaşımın ısrarı üzerine o gün onda kaldım ..ertesi gün eşimi öğle yemeğine çağırabileceğimi söyledi öğle ..neyse tabi ben aradım ve eşimi davet ettim..
telefon görüşmemden kısa bir süre sonra arkadaşım duşa girdi..eşim zili çalmasıyla açmam bir oldu ama o anda o da dustan küçüçük bi elbise ve ıslak saçlarla çıkıverdi..tabi eşim şok oldu müsaiit değilseniz ben gideyim falan dedi hatta kız pişkin pişkin yok müsaitiz dedi..bende tabi belli etmedim ama çok sinirlendim..neyse mutfağa geçtim yemek hazırlıyorum..inanmayacaksınız ama kız gitmiş her tarafına yapışan bi erkek boxırı giymiş..şaka gibi diymi kızın giydiği şeye bak..:)
kıza dedim bu ne hal..işte eski erkek arkadaşımın dedi burda kalmış bende rahat diye
giyiyorum dedi utanmadan..benimde başımdan kaynar sular döküldü oan..bu kızla nasıl arkadaşlık etmişim nasıl güvenmişim
diye kendimi suçladım..bu eşime kur yapmak değildir de nedir.. hemde benim gözlerimin önünde..misafir olmasaydık kesin kavga ederdim ama o an ne yapıcağımı bilemedim..ama eşim saolsun beni köşeye çekti hadi çıkalım ben burda rahatsız oldum dedi..ve bi daha o kızla görüşmemem konusunda beni uyardı..uzun zamandır görüşmemiştik ama yeni telimi başka bi arkadaşımdan almış bu arayıp
duruyo bende soğuk konuşuyorum..gerekirse tersliycem..görüşmemekte kararlıyım hayır gelmez böyle kişilikte bi insandan diyorum..siz neler düşünüyorsunuz..

Herşey o kadar net ki;söylenebilecek birşey yok aslında burada!
Arkadaşınız sevgilinizi baştan çıkarmak istemiş,sevgiliniz ilgilenmemiş, aradan zaman geçmiş ve o sevgiliniz sizin eşiniz olmuş,o kız arkadaşınız geçmişte kalmış!
Bugün için neyin endişesine düştüğünü anlayamadım çünkü görüşme isteğini de geri çevirmişsiniz :KK34:

Başlığınızdaki cümle ise asıl ortaya sunulan tartışma konusu;
Evet benim de çevremde oldu hala da var,sevgilisi olan,evli olan erkeklerin çekici gelmesinden midir yoksa sadece kadınlar arası üstünlük savaşından mıdır bu tip rahatsız edici durumlarla karşılaştığım oldu,hem de çok yakın bir arkadaşım tarafından.
Ben kendimce sebeplerini anladım ama eski diyaloglarımızı bulamaz oldukça o daha çok üzüldü.
İş ortamında,sosyal ortamlarda hatta eşli ortamlarda bile değişik durumlarla karşılaşabiliyor insan,eşinin kaşı gözü oynamadığı sürece diğer kadının çabası çırpınışı beni hiç ilgilendirmiyor açıkçası,koyuyorsun mesafeyi oluyor bitiyor :KK34:

Son düzenleme:
Herşey o kadar net ki;söylenebilecek birşey yok aslında burada!
Arkadaşınız sevgilinizi baştan çıkarmak istemiş,sevgiliniz ilgilenmemiş, aradan zaman geçmiş ve o sevgiliniz sizin eşiniz olmuş,o kız arkadaşınız geçmişte kalmış!
Bugün için neyin endişesine düştüğünü anlayamadım çünkü görüşme isteğini de geri çevirmişsiniz :KK34:

Başlığınızdaki cümle ise asıl ortaya sunulan tartışma konusu;
Evet benim de çevremde oldu hala da var,sevgilisi olan,evli olan erkeklerin çekici gelmesinden midir yoksa sadece kadınlar arası üstünlük savaşından mıdır bu tip rahatsız edici durumlarla karşılaştığım oldu,hem de çok yakın bir arkadaşım tarafından.
Ben kendimce sebeplerini anladım ama eski diyaloglarımızı bulamaz oldukça o daha çok üzüldü.
İş ortamında,sosyal ortamlarda hatta eşli ortamlarda bile değişik durumlarla karşılaşabiliyor insan,eşinin kaşı gözü oynamadığı sürece diğer kadının çabası çırpınışı beni hiç ilgilendirmiyor açıkçası,koyuyorsun mesafeyi oluyor bitiyor :KK34:

mrb arakorya menun oldum.. eşime güveniyorum her konuda onunla alakalı herhangi bir endişemde yok..yalnızca bazı kadınların bu tavırlarının neden kaynaklandığını hep meraketmişimdir..yani aslında o bana karşı yapılmış bi hareketti ve de bi bakıma hakaret tabi..yani etrafta başka erkek mi yok benim sevgilimle ilgilenmenin gerekçesi nedir..allaha şükür eli ayağı düzgün bi bayanım..sanırım bazı şeyleri sahip olmamı içine sindiremedi diyorum..ama tabi insan gerçekten üzülüyor.. zamanında derdimi paylaşmış olduğum insandan böyle bi karşılık görmek üzücüydü..
bu bende evime girip çıkacak insanlara dikkat etmen gerektiği düşüncesini uyandırdı ki böyle bi duyguyu hissetmek hiç istemezdim.
ama ne yazık ki herkes kendimiz gibi değil ve sahip olamadıkları karşısında çok acımasız düşünceler içine girebiliyorlar..devir kötü ve
bence bi çok sevgilisi yada eşi olan bi çok bayanında gözünün açılması gerekiyor...

Haklısın! Kadın olduğumuz halde kadınları bazen anlayamıyoruz.
Neden onda var bende yok veya o benim olmalıydı benim neyim eksik duygusu,kıskançlık.
Bunlardı mutlaka arkadaşının böyle davranmasına neden.Veya da sadece eşinin dikkatini çekmek,kendisini güzel bulmasını istemek,bazı kadınlar çevresindeki tüm erkekler tarafından karşı konulmaz,çekici bulunmak istiyor.Yani;ben istersem ilgisini kendime çekerim dürtüsüyle egolarını tatmin ediyor.
Kadınların doğasında var demek ki rekabet duygusu,hırs.
Arkadaşları özenli seçmekte fayda var ama paranoya yapmadan tabi,herkesi potensiyel tehlike görmek de insanı yıpratır,yapayalnız bırakır. :KK34:

Haklısın! Kadın olduğumuz halde kadınları bazen anlayamıyoruz.
Neden onda var bende yok veya o benim olmalıydı benim neyim eksik duygusu,kıskançlık.
Bunlardı mutlaka arkadaşının böyle davranmasına neden.Veya da sadece eşinin dikkatini çekmek,kendisini güzel bulmasını istemek,bazı kadınlar çevresindeki tüm erkekler tarafından karşı konulmaz,çekici bulunmak istiyor.Yani;ben istersem ilgisini kendime çekerim dürtüsüyle egolarını tatmin ediyor.
Kadınların doğasında var demek ki rekabet duygusu,hırs.
Arkadaşları özenli seçmekte fayda var ama paranoya yapmadan tabi,herkesi potensiyel tehlike görmek de insanı yıpratır,yapayalnız bırakır. :KK34:

evet katılıyorum bayanların birbirlerini kıskandıkları bilindik bişey ama kimisi bunu akıl almaz derecelerde yaşıyo..ve karşındakine
zrar vermeye yönelik davranışlar sergileyebiliyor..bu benim yaşadığım bi olaydı ama çevremde de okadar çok buna benzer şey duydum ki hiç aklımden geçmezken bu konularda temkinli olmaya başladım..bazen lise yıllarımı öyle özlüyorum..herşey ne kadar saf
ve temizdi..arkadaşlıklar içtendi..sonra üniversitede çevremdeki insanlardan bunun hiçte böyle olmadığını öğrendim..allahtan güvenilir bi eşe sahibiö ki bu günümüzde gerçekten zor yakanılan bir his..allah senin benim herkesin ilişkisini kurduğu düzeni korusun..nazarlardan saklasın cnm..

evet katılıyorum bayanların birbirlerini kıskandıkları bilindik bişey ama kimisi bunu akıl almaz derecelerde yaşıyo..ve karşındakine
zrar vermeye yönelik davranışlar sergileyebiliyor..bu benim yaşadığım bi olaydı ama çevremde de okadar çok buna benzer şey duydum ki hiç aklımden geçmezken bu konularda temkinli olmaya başladım..bazen lise yıllarımı öyle özlüyorum..herşey ne kadar saf
ve temizdi..arkadaşlıklar içtendi..sonra üniversitede çevremdeki insanlardan bunun hiçte böyle olmadığını öğrendim..allahtan güvenilir bi eşe sahibiö ki bu günümüzde gerçekten zor yakanılan bir his..allah senin benim herkesin ilişkisini kurduğu düzeni korusun..nazarlardan saklasın cnm..

Çok teşekkürler canım,seni de,hepimizi...

Evet öğrenciyken arkadaşlarınla ortak dertlerin oluyor,okul ders,eğlence,gezme vs.
Statüler değiştikçe işler de değişiyor.Biri evli biri bekar,biri iş kariyer sahibi diğeri hayatta yapmak istediklerini yapamadıkça,yapanları hedef alıyor.
Hırs,insanı başarıya da götürebilir,mutsuzluğu da sürükleyebilir.Azı karar fazlası zarar işte :KK1:
İnsan her konuda güvenebildiği eşe sahipse gerisi kolay aslında.
Tehlikeli bir kadın varsa yaklaştırmazsın kendine,tehlikeyi sonradan farkettiğin ama hayatına soktuğun bir arkadaşınsa bu kadın,onu uzaklaştırırsın :KK3:

doğru söylüyosun canm..insanları iyi analiz etmek gerek..eninde sonunda anlaşılıyor zaten..kötülük su yüzüne çıkıyo..
bu arada benim eşim kaptan..başlarda çok kararsız kalmıştım bi kaptanla yapabilirmiyim diye..yadsınamaz zorlukları var tabi..
fakat bi o kadar da güzelliği var..ama arkadaşlık dönemimizde bana
çevremdeki bi çok insandan daha güvenilir olduğunu ispatladı pek çok şekilde..zaman neler getirir götürür bilinmez tabi ama
hayattaki en güzel duygu bi insana bağlanmak ve sonsuz güven duymak..

doğru söylüyosun canm..insanları iyi analiz etmek gerek..eninde sonunda anlaşılıyor zaten..kötülük su yüzüne çıkıyo..
bu arada benim eşim kaptan..başlarda çok kararsız kalmıştım bi kaptanla yapabilirmiyim diye..yadsınamaz zorlukları var tabi..
fakat bi o kadar da güzelliği var..ama arkadaşlık dönemimizde bana
çevremdeki bi çok insandan daha güvenilir olduğunu ispatladı pek çok şekilde..zaman neler getirir götürür bilinmez tabi ama
hayattaki en güzel duygu bi insana bağlanmak ve sonsuz güven duymak..

herkes çok rahat anlaşılan

valla evli değilim ama ne zaman birinle görüşsem çıkmaya başlasak bütün arkadaşlarım sinir oluyor nedense sorgulamaya başlıyorlar ne neci ne iş yapıyor vs vs gıcık bi durum yani kardeşim sanane ya ayrılınca da seviniyorlar yani bazen bana mı öle geliyor diyorum ama yok gayette kıskaknıyolar hani kıza bak nasıl adam bulmuş gibi sanki benim hakkım yok allahhım sen görüyorsun .evlensem heralde iyi biriyle ortadan çatlayacaklar .

özellikle ilişkiler ileri yönelik ciddiyete bindikten sonra genelde arkadaş ortamlarınızda değişebiliyor.

Bende her bayan gibi eşimin iş dışında biri ile arkadaş olmasından rahatsızlık duyarım eminim onun içinde aynı şey geçerlidir.Ben eşim seyahatte değilse eğer asla yakın arkadaşlarımı davet etmiyorum. Arada bir resmiyet olmasını isterim. Bu kıskançlık olarak adlandırılabilir ama sadece insanlar arasındaki mesafeyi gösteriyor bence..

valla evli değilim ama ne zaman birinle görüşsem çıkmaya başlasak bütün arkadaşlarım sinir oluyor nedense sorgulamaya başlıyorlar ne neci ne iş yapıyor vs vs gıcık bi durum yani kardeşim sanane ya ayrılınca da seviniyorlar yani bazen bana mı öle geliyor diyorum ama yok gayette kıskaknıyolar hani kıza bak nasıl adam bulmuş gibi sanki benim hakkım yok allahhım sen görüyorsun .evlensem heralde iyi biriyle ortadan çatlayacaklar .

evt cnm ya insanlar kendilerinde olmayını kıskanıyorlar malesef..gıpta etmelerinde bir sorun yok ama kıskançlık çok sinir bozucu birşey ve malesef bu duydu insanları çok kötü şekillere sokabiliyor..bazen yakınlarında bile bu hisselerin barındığını görebiliyorsun..en üzücüsüde bu sanırım.dikkat ediyorum böyle bi duygu erkeklerde pek fazla yok..kadının en büyük düşmanı düşmanı kadın yani..

özellikle ilişkiler ileri yönelik ciddiyete bindikten sonra genelde arkadaş ortamlarınızda değişebiliyor.

Bende her bayan gibi eşimin iş dışında biri ile arkadaş olmasından rahatsızlık duyarım eminim onun içinde aynı şey geçerlidir.Ben eşim seyahatte değilse eğer asla yakın arkadaşlarımı davet etmiyorum. Arada bir resmiyet olmasını isterim. Bu kıskançlık olarak adlandırılabilir ama sadece insanlar arasındaki mesafeyi gösteriyor bence..

evt cnm haklısın..önceleri ben bu tarz düşünceleri tatsız ve yakışıksız bulşurdum ama hayat pek çok seyi zamnla öğretiyor..tecrübe denilen bişy var..aile büyüklerimizden hep duymuşumdur bu konularda dikkatli olunması gerektiğini..eskiler bile bunu söylüyorsa
dikkate almak gerek diy mi..tabi eşimize sevgilimize güvenmek gerek ama bazı konulardada tedbiri elden bırakmamakta fayda var..

evt cnm ya insanlar kendilerinde olmayını kıskanıyorlar malesef..gıpta etmelerinde bir sorun yok ama kıskançlık çok sinir bozucu birşey ve malesef bu duydu insanları çok kötü şekillere sokabiliyor..bazen yakınlarında bile bu hisselerin barındığını görebiliyorsun..en üzücüsüde bu sanırım.dikkat ediyorum böyle bi duygu erkeklerde pek fazla yok..kadının en büyük düşmanı düşmanı kadın yani..

evet erkeklerde pek yok kadınlarda var neden senin sevgilinin çok parası var sana ne aldı ?vs vs bende çok sıkılıyorum ama takmamak gerek muhattab bile olmaya değmez .yani hoşlandığım çocuğa o mu güzel ben mi diyeni gördüm ben ben yani artık takılmıyorum pek sen güzel olsaydın senle çıkardı demiştim ben ahahha yaşasın kötlülük .

evet erkeklerde pek yok kadınlarda var neden senin sevgilinin çok parası var sana ne aldı ?vs vs bende çok sıkılıyorum ama takmamak gerek muhattab bile olmaya değmez .yani hoşlandığım çocuğa o mu güzel ben mi diyeni gördüm ben ben yani artık takılmıyorum pek sen güzel olsaydın senle çıkardı demiştim ben ahahha yaşasın kötlülük .

e yuhh diyorum nasıl bi kıskançlık ve patavatsızlık varmış kızda..yüzsüz yüzsüz o kelimeleri kullanabildiğine inanamadım..sende güzel vermişsin cevabını ama..kötülük değil cnm bu ya..hakedene hakettiği şekilde davranmak..

X