Evlilik- Aileler- Hepinizin desteine yorumlar覺na ihtiyac覺m var

xDerinMavix

Guru
Pro ye
5 May覺s 2013
30.006
30.994
Ay yok ne savc覺s覺 ya b繹yle basiretsiz muhakeme g羹癟l羹羹 癟eken savc覺 m覺 olur zaten nas覺l oluyorsa t羹rkiyede hukuk eitimi alm覺 yurtd覺覺nda master yap覺p da savc覺 olmu yine yurtd覺覺nda 癟al覺覺yorm覺
Bir de asgari ucretin az ustunde maas almasi var Avrupa'da bir savci olarak.

okkesa

Kilom:63.6 hedef:60
Kay覺tl覺 ye
8 Austos 2011
2.407
2.708
Yaa face konumuymu inallah 繹yledir. Senin gibi bir e ve gelin d羹man ba覺na okumusun ama cahilin 繹nde gidenisin.
Ya 22 yazm覺s覺n buradan yalanc覺 olduun ortaya 癟覺k覺yor ama.
Einin yerinde olsam seni yollard覺m can覺m. Yaz覺k adama ve g羹zelim kv te

FearEatsTheSoul

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
13 Temmuz 2020
417
1.276
26
Ay yok ne savc覺s覺 ya b繹yle basiretsiz muhakeme g羹癟l羹羹 癟eken savc覺 m覺 olur zaten nas覺l oluyorsa t羹rkiyede hukuk eitimi alm覺 yurtd覺覺nda master yap覺p da savc覺 olmu yine yurtd覺覺nda 癟al覺覺yorm覺
襤nsanlar kendisine "T羹rkiyede hukuk okuyup yurt d覺覺nda nas覺l savc覺l覺k yapabiliyor? " diye sorduklar覺nda da sonras覺nda bir yerde "t羹rkiyede okumad覺 yurt d覺覺nda oran覺n hukuuna g繹re okudu" dedi. Ama 羹癟 y覺ld覺r yurt d覺覺nda ya覺yorlarm覺?! Baka 羹lkelerde hukuk eitimi ne kadar? Bilmiyorum ama 羹癟 y覺l deildir diye d羹羹n羹yorum, hele ki savc覺l覺k. Bir de bir deeee bu 羹癟 y覺l覺n i癟ine dil kursu da var:KK70: bir yabanc覺 dilde savc覺l覺k yapabilecek kadar kendini 羹癟 y覺lda gelitirebileceini sanm覺yorum.
Konu sahibinin bir g羹nde 25 ya覺ndan 22 ya覺na k羹癟羹lmesi de Allah'覺n baka bir hikmeti :KK70: k覺sacas覺 konu sahibi osurup osurup ipe dizdi ama kk yemez :KK70:

emili98

Pop羹ler ye
Kay覺tl覺 ye
21 Aral覺k 2014
1.293
1.149
Uzun uzun anlatmak istiyorum akl覺n覺zda iyice canlans覺n.
Ben 22 ya覺nday覺m eim ise 33 ya覺nda ikimizde 羹niversite mezunuyuz. Benim ve eimin ailesi t羹rkiyede ya覺yorlar. Eimin ailesi 癟ocuklar覺n覺 ekstra artlarda yurtd覺覺nda okutmu dil eitimine g繹ndermi master yapmasina yard覺mc覺 olmular ve eim 3 y覺ld覺r yurtd覺覺nda ya覺yor. Bende onunla 2 y覺l sevgili olduktan sonra evlenme karar覺 ald覺k. Evlendik.
1,5 y覺ll覺k evliyim/
Eimin ailesi d羹羹n s羹recinde yard覺m etmediler dersem yalan olur ama u ekilde; s繹z elbisem, nian elbisem, nian aksesuarlar覺m hereyi ben kendim yapt覺m. ok g羹zel bir nian t繹reni 癟ok g羹zel bir s繹z yapt覺m.
D羹羹n s羹recine gelirkende k覺na elbisemi kendim ald覺m k覺na yerimi kendi annem tuttu. Eimin ailesinden para istemedim ama gelinliimi al覺n dedim. Nikah ilemlerimin paras覺n覺 onlara 繹dettim. Ama mesela gelinliim 8 bin tldi babas覺 5.000 tl g繹nderdi. Bana sormad覺 gelinliin ne kadar diye? Bende 羹stelemedim hi癟.
S覺rf ben istiyorum diye 45 bin tllik d羹羹n mekan覺 tutup yemekli d羹羹n yapt覺lar bunda da haklar覺n覺 yiyemem.
Ama ben alt覺ndan falan anlamam
Bana nianlan覺rken 2 kez boyundan dolanan zincir, saat, ve bir kelep癟e takt覺lar.
D羹羹nde ise 15 bin tl lik kolye
5 bilezik takt覺lar,
Ama ben bunlar覺n az ya da 癟ok olduunu anlayabilcek bir merakta insan deildim. Ve keke anlasaym覺覺m da daha fazla isteyebilseymiim. Ailem hi癟 kar覺maz b繹le elere. Kim ne yapmak isterse 繹le yaps覺n derler. Ama ben biraz sivriyimdir s繹ylerdim ama salak ben bilmediim i癟in bi tane bile bilezik tamam benim i癟in demitim
Sonra biz yurtd覺覺nda yaayaca覺m覺z i癟in eyal覺 evde yaayaca覺z ama sonra gelimelerden haber ederiz dedk.
3 ay sonra ben eyal覺 bir evde yaayamica覺m覺 anlad覺m
Zor geldi bakas覺n覺n eyas覺nda yaamak.
Sonrw farkettim ki ben valizimi toplay覺p gelmiim yeni bir hayata b繹yle balanmaz diye kimse beni uyarmam覺.
ok k覺zg覺n覺m!
Sonra ben 5. Ayda eyas覺z eve 癟覺kaca覺m覺z覺 ve eya alaca覺m覺z覺 hem kendi aileme hemde eimin ailesine aray覺p s繹ledim.
Benim sadece annem olduu i癟in annem 15 bin tl ve 羹t羹, s羹p羹rge, mutfak robotu, nevresim tak覺m覺 gibi eyler ald覺.
Elimin ailesi de 20 bin tl g繹nderdiler. Siz gerisini yap覺n biz size 6 ay sonra param覺z gelince ( bunlar y覺lda bir kere toplu ekilde para kazaniyolar) 繹dicez dediler. Biz yurtd覺覺nda yaad覺覺m覺z i癟in euro daha y羹ksek.
2+1 bi ev d羹zd羹k ama hepsini en uygun ekilde ald覺k. Bir tane koltuk nir berjer var mesela salonda. Gardrop bile almad覺k demir k覺yafet takma dolab覺 ald覺k.
ama b羹y羹k bi tv g羹zel mutfak eyalar覺 ald覺k ama mesela hala bi yemek tak覺m覺m hala bi hal覺m perdem beyaz eyam yok ( evde vard覺 beyaz eya)
Ama toplam 80 -85 bin tl para harcad覺k
Makas tornavida bile almak zorurndayd覺k gtti yani
Bu arada ben 癟al覺覺yorum 癟al覺t覺覺m覺da eime veren biriyim/
Neyse gel gelelim o g羹n geldi babas覺 bize 20 bin daha verdi. Bende dedm eime ne bu aka m覺 dalga m覺 ge癟iyorlar toplam 40 bin tl g繹ndermi oldu ailesi. Hem geleneksel bi ailesi de var gelin ald覺k ev d繹ememiz gereken gibi d羹羹nen.
40 bin tle ev d繹emediimizi biliyorlar
Sinir krizi ge癟irdim.
Hem siz al覺n biz size 繹dicez diyolar hemde yok.
Paralar覺 var m覺 evet?

peki neden bize bu kadar az yapm覺lar.
Kay覺nvalidem ve kay覺nvalides k繹y evlerinde kavga etmiler.
Babas覺 da babannesini k繹y evinde deil g羹zel bir evde kalmas覺 i癟in ona ev yapt覺racakm覺.
Bu arada babanneninde, kay覺nvalideminde hem merkezde hem k繹yde evleri var :)
Kay覺npederimin 4 tane evi var birinden kirac覺y覺 癟覺kart覺p k覺z覺n覺 oturttular.
Ee ben neyin benim bir y覺ll覺k evliliimde ben neden kendimi gelin? Ya da elin 羹st羹nde hissetmiyorum?
O zaman dedim kimse beni arayip s羹rekli dert s覺k覺nt覺 anlatmayacak.
Kimse seni aramayacak.
Eime kar覺 sinir krizi ge癟irdim
Eimde hakl覺 olduumu bildii i癟in annesine bir s羹re bizi arama kar覺m覺n biraz kafas覺n覺 dinlemeye ihtiyac覺 var dedi.
Annesi de bana telefonda ben ona izah ederken 繹yle dedi
Sende hereyi hemen olsun istiyorsun
Bak ben bile ka癟 y覺l sabrettim?
Sen dedim hata yapm覺s覺n.
Ben yeni evliyim ve bir y覺ld覺r ben zaten sabrettim o zaman biz yapicaz edicez demicektiniz.
Falan filan u an hala sinirliyim ve nefret etme boyutuna geldim 癟羹nk羹 bir y覺l boyunca s羹rekli beni ariyip ba覺m ar覺y覺 g繹t羹m ar覺yo vah k覺z覺m ( 繹z k覺z覺) durumh k繹t羹 onun 癟ocuuna bakcam. Ona bireyler ald覺m diyip durdu.
Senin bir olun var olun zar zor ev ge癟indiriyor bir koli g繹nderemediniz mi? 襤lla eya deil yaln覺z hissettirmemek i癟in bir tarhana bir 羹z羹m bireyler.

Normalde herg羹n arar iki haftad覺r aratt覺rm覺yorum. Oluna s繹ledim bi s羹re evde ses duyarsam arad覺覺n覺 繹renirsem evi ba覺na y覺kar覺m dedim. Y覺kar覺m da.

癟羹nk羹 bana g繹re bu deersizliktir bir y覺l boyunca ben sevgi belirtisi duymad覺m. K覺z覺m nas覺ls覺n, iyiyim annecim sen? Vah doktora gideyim vah g繹t羹m ar覺d覺 temizlik yapt覺m. 55 ya覺nda insanlar...

benim annem 55 yas覺nda emekli olmad覺na ragmen 癟al覺覺yor iten sonra lohusa ablama gisip bakiyor gik demiyor kay覺nvalidem 繹mr羹nce 癟al覺mam覺 koca paras覺 yemi. 5 tane evi var hala mutsuz hala kay覺nvalide sorunu ya覺yor. K繹ydeki kad覺ndan rahats覺z olup onu evden 癟覺kartt覺r覺yor.
Banada gelip k覺z覺m seninle biz gelin kaynana olmayal覺m anne k覺z olal覺m nolur seni k覺rd覺ysam 繹z羹r dilerim diyo.
Ama arkas覺 yok
Bana g繹re gelin bir s羹re en az覺ndan evliliin ba覺nda iyi hissettirilir.
Sonrw zaten k覺z覺n yerine koyars覺n
Ama evliliimin ba覺nda ben hi癟 biey g繹rmemiken
Asla gitmem kap覺lar覺na.
Kocam覺 da boamam
s羹r羹nd羹r羹r羹m.
Ama sinir krizindeyim hala bunu kendi i癟imde nas覺l atlat覺r覺m?
kocay覺da esir alm覺s覺n覺z ,ailesini aratmamak ney yaasiz resmen despotsunuz peki sizin evde hi癟mi 癟al覺覺p bieyinizi almayacaks覺n覺z koca taraf覺na bu kadar d羹man olmay覺n bence i癟inizde biraz fesatl覺kla doldurmay覺n

Hamilelik g羹nl羹羹 : Doumdan bu g羹ne 1983 g羹n ge癟ti.

giggles

Shady's back.打
Kay覺tl覺 ye
30 May覺s 2020
3.871
16.983
襤nsanlar kendisine "T羹rkiyede hukuk okuyup yurt d覺覺nda nas覺l savc覺l覺k yapabiliyor? " diye sorduklar覺nda da sonras覺nda bir yerde "t羹rkiyede okumad覺 yurt d覺覺nda oran覺n hukuuna g繹re okudu" dedi. Ama 羹癟 y覺ld覺r yurt d覺覺nda ya覺yorlarm覺?! Baka 羹lkelerde hukuk eitimi ne kadar? Bilmiyorum ama 羹癟 y覺l deildir diye d羹羹n羹yorum, hele ki savc覺l覺k. Bir de bir deeee bu 羹癟 y覺l覺n i癟ine dil kursu da var:KK70: bir yabanc覺 dilde savc覺l覺k yapabilecek kadar kendini 羹癟 y覺lda gelitirebileceini sanm覺yorum.
Konu sahibinin bir g羹nde 25 ya覺ndan 22 ya覺na k羹癟羹lmesi de Allah'覺n baka bir hikmeti :KK70: k覺sacas覺 konu sahibi osurup osurup ipe dizdi ama kk yemez :KK70:
Birine g覺c覺k olunca b繹yle arat覺rmadan duram覺yorum ben zaten

BlupBlupBlup

Hami, d羹羹len not demektir. renelim unu.
Doa Severler Kul羹b羹
Kay覺tl覺 ye
26 ubat 2012
6.432
17.123
Nank繹rl羹k b繹yle bir ey olsa gerek. Sana al覺nan覺n binde biri al覺nmad覺 bana ki umrumda deil, yine de sayg覺da asla kusur etmedim.

Hamilelik g羹nl羹羹 : Doumdan bu g羹ne 330 g羹n ge癟ti.

V羹cut Kitle 襤ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI deer aral覺覺n覺n 羹st羹nde.
Boyuma g繹re tavsiye edilen VKI aral覺覺nda olmam i癟in a覺rl覺覺m覺n 44 Kg. ile 60 Kg. aras覺nda olmas覺 gerekir.
Boyum : 155 cm. Balang覺癟 Kilom :62 Kg. imdiki Kilom :62 Kg.

LesaM

﹦伐
Pro ye
Anneler Kul羹b羹
24 Ekim 2016
3.208
4.469
O degil de 2arti1eve 85 bin harcam覺lar ama evde nas覺l "HICBIR EY" yok ben hala oradayim:KK64:

Bebeimin doaca覺 muhtemel tarih : 08-06-2021

Hamileliimin 27. haftas覺 i癟indeyim.
Bebeimi kuca覺ma almama 96 g羹n kald覺.

Bebeiniz erkekse, 繹n羹m羹zdeki 羹癟 ay i癟inde bebeinizin testisleri testis torbas覺na inecektir. Bebeinizin g繹zleri bug羹nlerde a癟覺lmaya balayacak. Dier k羹lt羹rlerde doum: Filipinlerde, plasentan覺n bebein kardei olduu d羹羹n羹l羹r ve gelenek olarak evin alt覺na g繹m羹l羹r daha sonra plesantan覺n ruhunun g繹ky羹z羹ne d繹nceine inan覺rlar.

Bebeimin yakla覺k a覺rl覺覺 : 960 gr. - Yakla覺k boyu : 36.6 cm. (Batan Topua)

Hamilelik G羹nl羹羹n羹 襤mza alan覺na eklemek i癟in t覺klay覺n

sandriyon

Pop羹ler ye
Anneler Kul羹b羹
Kay覺tl覺 ye
1 Kas覺m 2012
4.061
3.962
Kuzenim avukatlik okuyo, 5yil
Uzerine master yapacak 3 yil
Hakim olmak icin ekstra kac ondan emin degilim bos konusmak istemiyorum
Yani avukatlik bile 8yilsa dusun yani
Haa evet su dil konusu
Neredeyse ana dilim gibi fransizca konusurum ama hakim olmak icinde nebilim yani benim bile fransizcam yetersiz kalir, ki o 3yilda cozmus olayi.

Atiyonda guzel at be cocuk gibi yalanlar atiyon yuh

Hamilelik g羹nl羹羹 : Doumdan bu g羹ne 226 g羹n ge癟ti.

Peynirdelisi

Pop羹ler ye
Kay覺tl覺 ye
31 Ekim 2013
3.690
5.813
Ben 22 ya覺nday覺m eim ise 33 ya覺nda ikimizde 羹niversite mezunuyuz. Benim ve eimin ailesi t羹rkiyede ya覺yorlar. Eimin ailesi 癟ocuklar覺n覺 ekstra artlarda yurtd覺覺nda okutmu dil eitimine g繹ndermi master yapmasina yard覺mc覺 olmular ve eim 3 y覺ld覺r yurtd覺覺nda ya覺yor. Bende onunla 2 y覺l sevgili olduktan sonra evlenme karar覺 ald覺k. Evlendik.
1,5 y覺ll覺k evliyim/
Eimin ailesi d羹羹n s羹recinde yard覺m etmediler dersem yalan olur ama u ekilde; s繹z elbisem, nian elbisem, nian aksesuarlar覺m hereyi ben kendim yapt覺m. ok g羹zel bir nian t繹reni 癟ok g羹zel bir s繹z yapt覺m.
D羹羹n s羹recine gelirkende k覺na elbisemi kendim ald覺m k覺na yerimi kendi annem tuttu. Eimin ailesinden para istemedim ama gelinliimi al覺n dedim. Nikah ilemlerimin paras覺n覺 onlara 繹dettim. Ama mesela gelinliim 8 bin tldi babas覺 5.000 tl g繹nderdi. Bana sormad覺 gelinliin ne kadar diye? Bende 羹stelemedim hi癟.
S覺rf ben istiyorum diye 45 bin tllik d羹羹n mekan覺 tutup yemekli d羹羹n yapt覺lar bunda da haklar覺n覺 yiyemem.
5 bilezik takt覺lar,
Ama ben bunlar覺n az ya da 癟ok olduunu anlayabilcek bir merakta insan deildim. Ve keke anlasaym覺覺m da daha fazla isteyebilseymiim. Ailem hi癟 kar覺maz b繹le elere. Kim ne yapmak isterse 繹le yaps覺n derler. Ama ben biraz sivriyimdir s繹ylerdim ama salak ben bilmediim i癟in bi tane bile bilezik tamam benim i癟in demitim
Sonra biz yurtd覺覺nda yaayaca覺m覺z i癟in eyal覺 evde yaayaca覺z ama sonra gelimelerden haber ederiz dedk.
Sonrw farkettim ki ben valizimi toplay覺p gelmiim yeni bir hayata b繹yle balanmaz diye kimse beni uyarmam覺.
ok k覺zg覺n覺m!
Sonra ben 5. Ayda eyas覺z eve 癟覺kaca覺m覺z覺 ve eya alaca覺m覺z覺 hem kendi aileme hemde eimin ailesine aray覺p s繹ledim.
Benim sadece annem olduu i癟in annem 15 bin tl ve 羹t羹, s羹p羹rge, mutfak robotu, nevresim tak覺m覺 gibi eyler ald覺.
Elimin ailesi de 20 bin tl g繹nderdiler. Siz gerisini yap覺n biz size 6 ay sonra param覺z gelince ( bunlar y覺lda bir kere toplu ekilde para kazaniyolar) 繹dicez dediler. Biz yurtd覺覺nda yaad覺覺m覺z i癟in euro daha y羹ksek.
2+1 bi ev d羹zd羹k ama hepsini en uygun ekilde ald覺k. Bir tane koltuk nir berjer var mesela salonda. Gardrop bile almad覺k demir k覺yafet takma dolab覺 ald覺k.
ama b羹y羹k bi tv g羹zel mutfak eyalar覺 ald覺k ama mesela hala bi yemek tak覺m覺m hala bi hal覺m perdem beyaz eyam yok ( evde vard覺 beyaz eya)
Neyse gel gelelim o g羹n geldi babas覺 bize 20 bin daha verdi. Bende dedm eime ne bu aka m覺 dalga m覺 ge癟iyorlar toplam 40 bin tl g繹ndermi oldu ailesi. Hem geleneksel bi ailesi de var gelin ald覺k ev d繹ememiz gereken gibi d羹羹nen.
Sinir krizi ge癟irdim.
Paralar覺 var m覺 evet?

Babas覺 da babannesini k繹y evinde deil g羹zel bir evde kalmas覺 i癟in ona ev yapt覺racakm覺.
Ee ben neyin benim bir y覺ll覺k evliliimde ben neden kendimi gelin? Ya da elin 羹st羹nde hissetmiyorum?
Kimse seni aramayacak.
Eimde hakl覺 olduumu bildii i癟in annesine bir s羹re bizi arama kar覺m覺n biraz kafas覺n覺 dinlemeye ihtiyac覺 var dedi.
Sen dedim hata yapm覺s覺n.
Ben yeni evliyim ve bir y覺ld覺r ben zaten sabrettim o zaman biz yapicaz edicez demicektiniz.
Falan filan u an hala sinirliyim ve nefret etme boyutuna geldim 癟羹nk羹 bir y覺l boyunca s羹rekli beni ariyip ba覺m ar覺y覺 g繹t羹m ar覺yo vah k覺z覺m ( 繹z k覺z覺) durumh k繹t羹 onun 癟ocuuna bakcam. Ona bireyler ald覺m diyip durdu.
Senin bir olun var olun zar zor ev ge癟indiriyor bir koli g繹nderemediniz mi? 襤lla eya deil yaln覺z hissettirmemek i癟in bir tarhana bir 羹z羹m bireyler.

Normalde herg羹n arar iki haftad覺r aratt覺rm覺yorum. Oluna s繹ledim bi s羹re evde ses duyarsam arad覺覺n覺 繹renirsem evi ba覺na y覺kar覺m dedim. Y覺kar覺m da.

癟羹nk羹 bana g繹re bu deersizliktir bir y覺l boyunca ben sevgi belirtisi duymad覺m. K覺z覺m nas覺ls覺n, iyiyim annecim sen? Vah doktora gideyim vah g繹t羹m ar覺d覺 temizlik yapt覺m. 55 ya覺nda insanlar...

benim annem 55 yas覺nda emekli olmad覺na ragmen 癟al覺覺yor iten sonra lohusa ablama gisip bakiyor gik demiyor kay覺nvalidem 繹mr羹nce 癟al覺mam覺 koca paras覺 yemi. 5 tane evi var hala mutsuz hala kay覺nvalide sorunu ya覺yor. K繹ydeki kad覺ndan rahats覺z olup onu evden 癟覺kartt覺r覺yor.
Banada gelip k覺z覺m seninle biz gelin kaynana olmayal覺m anne k覺z olal覺m nolur seni k覺rd覺ysam 繹z羹r dilerim diyo.
Ama arkas覺 yok
Asla gitmem kap覺lar覺na.
Kocam覺 da boamam
s羹r羹nd羹r羹r羹m.
Dier 3 cocuga ne yapm覺 bu k覺s覺m 繹nemli. Anne baba onlara evlatlara Esit yapmak haklar覺. 40 bine tr de ev dizilir. Orada olmad覺ysa bastan sorsan覺z daha uygun olurdu. Varl覺klar覺 var diye bastan yagd覺rmak zorunda deiller. Kald覺 ki einizi okumular.
Benim g繹r羹羹me g繹re annr baba okutmusa ve evlad覺 kazan覺yorsa ev kurmak zorunda olan evlatt覺r. Ben de evlenirken Herseyimi kendim yapt覺m. Aileme de gerek yok dedim
K覺saca kendinizi doldurmay覺n

Tns0

咕.t.04.2021奔.k.85妮.k.??1h.k.652h.k.58
Doa Severler Kul羹b羹
Kay覺tl覺 ye
9 Ocak 2018
3.921
10.750
Bu sey deil mi ya gorumu kv sinin evinde oturan gelin

Asyanur90

ye
Kay覺tl覺 ye
21 Haziran 2019
17
4
30
1,5 y覺ll覺k evliyim/
5 bilezik takt覺lar,
ok k覺zg覺n覺m!
Sinir krizi ge癟irdim.
Paralar覺 var m覺 evet?

Kimse seni aramayacak.
Sen dedim hata yapm覺s覺n.

Ama arkas覺 yok
Asla gitmem kap覺lar覺na.
Kocam覺 da boamam
s羹r羹nd羹r羹r羹m.
Ayy okurken i癟im iti valla.Kusura bakmay覺n ama siz evlenmek i癟in evlenmisiniz.Einizide sevmiyorsunuz.Bu kadar maddiyat癟覺 olmay覺n yaz覺k g羹nah insanlar mecburmu ul 癟aputla 3 5 eyayla parayla mutlu olunur san覺yorsunuz ama yanl覺.Ne kadar yanl覺 eyler yazm覺s覺n覺z aramam aratt覺rmam evi ba覺na y覺kar覺m s羹r羹nd羹r羹r羹m boamam ne 繹ylesiniz ne b繹yle ne istediinizi bilmiyorsunuz.Evlenicek kadar akl覺n覺z ba覺n覺zda madem ergen gibi davranmay覺n.Kay覺nvalideniz 癟al覺m覺yor koca paras覺 yiyorsa sefas覺 olsun 7 kat elin paras覺m覺 senin paranm覺 yicek tabi 癟al覺an 癟al覺覺r 癟al覺mayan 癟al覺maz sizi alakadar eden bi durum yok