Evlilik- Aileler- Hepinizin desteğine yorumlarına ihtiyacım var 🤍

NaaNaa

Duam belli,duyan belli gerisi takdiri ilahi...🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
920
1.014
Uzun uzun anlatmak istiyorum aklınızda iyice canlansın.
Ben 22 yaşındayım eşim ise 33 yaşında ikimizde üniversite mezunuyuz. Benim ve eşimin ailesi türkiye’de yaşıyorlar. Eşimin ailesi çocuklarını ekstra şartlarda yurtdışında okutmuş dil eğitimine göndermiş master yapmasina yardımcı olmuşlar ve eşim 3 yıldır yurtdışında yaşıyor. Bende onunla 2 yıl sevgili olduktan sonra evlenme kararı aldık. Evlendik.
1,5 yıllık evliyim/
Eşimin ailesi düğün sürecinde yardım etmediler dersem yalan olur ama şu şekilde; söz elbisem, nişan elbisem, nişan aksesuarlarım herşeyi ben kendim yaptım. Çok güzel bir nişan töreni çok güzel bir söz yaptım.
Düğün sürecine gelirkende kına elbisemi kendim aldım kına yerimi kendi annem tuttu. Eşimin ailesinden para istemedim ama gelinliğimi alın dedim. Nikah işlemlerimin parasını onlara ödettim. Ama mesela gelinliğim 8 bin tldi babası 5.000 tl gönderdi. Bana sormadı gelinliğin ne kadar diye? Bende üstelemedim hiç.
Sırf ben istiyorum diye 45 bin tllik düğün mekanı tutup yemekli düğün yaptılar bunda da haklarını yiyemem.
Ama ben altından falan anlamam
Bana nişanlanırken 2 kez boyundan dolanan zincir, saat, ve bir kelepçe taktılar.
Düğünde ise 15 bin tl lik kolye
5 bilezik taktılar,
Ama ben bunların az ya da çok olduğunu anlayabilcek bir merakta insan değildim. Ve keşke anlasaymışım da daha fazla isteyebilseymişim. Ailem hiç karışmaz böle şelere. Kim ne yapmak isterse öle yapsın derler. Ama ben biraz sivriyimdir söylerdim ama salak ben bilmediğim için bi tane bile bilezik tamam benim için demiştim😄
Sonra biz yurtdışında yaşayacağımız için eşyalı evde yaşayacağız ama sonra gelişmelerden haber ederiz dedk.
3 ay sonra ben eşyalı bir evde yaşayamicağımı anladım
Zor geldi başkasının eşyasında yaşamak.
Sonrw farkettim ki ben valizimi toplayıp gelmişim yeni bir hayata böyle başlanmaz diye kimse beni uyarmamış.
Çok kızgınım!
Sonra ben 5. Ayda eşyasız eve çıkacağımızı ve eşya alacağımızı hem kendi aileme hemde eşimin ailesine arayıp söledim.
Benim sadece annem olduğu için annem 15 bin tl ve ütü, süpürge, mutfak robotu, nevresim takımı gibi şeyler aldı.
Elimin ailesi de 20 bin tl gönderdiler. Siz gerisini yapın biz size 6 ay sonra paramız gelince ( bunlar yılda bir kere toplu şekilde para kazaniyolar) ödicez dediler. Biz yurtdışında yaşadığımız için euro daha yüksek.
2+1 bi ev düzdük ama hepsini en uygun şekilde aldık. Bir tane koltuk nir berjer var mesela salonda. Gardrop bile almadık demir kıyafet takma dolabı aldık.
ama büyük bi tv güzel mutfak eşyaları aldık ama mesela hala bi yemek takımım hala bi halım perdem beyaz eşyam yok ( evde vardı beyaz eşya)
Ama toplam 80 -85 bin tl para harcadık
Makas tornavida bile almak zorurndaydık gtti yani
Bu arada ben çalışıyorum çalıştığımıda eşime veren biriyim/
Neyse gel gelelim o gün geldi babası bize 20 bin daha verdi. Bende dedm eşime ne bu şaka mı dalga mı geçiyorlar toplam 40 bin tl göndermiş oldu ailesi. Hem geleneksel bi ailesi de var gelin aldık ev döşememiz gereken gibi düşünen.
40 bin tl’e ev döşemediğimizi biliyorlar
Sinir krizi geçirdim.
Hem siz alın biz size ödicez diyolar hemde yok.
Paraları var mı evet?

peki neden bize bu kadar az yapmışlar.
Kayınvalidem ve kayınvalides köy evlerinde kavga etmişler.
Babası da babannesini köy evinde değil güzel bir evde kalması için ona ev yaptıracakmış.
Bu arada babanneninde, kayınvalideminde hem merkezde hem köyde evleri var :)
Kayınpederimin 4 tane evi var birinden kiracıyı çıkartıp kızını oturttular.
Ee ben neyin benim bir yıllık evliliğimde ben neden kendimi gelin? Ya da elin üstünde hissetmiyorum?
O zaman dedim kimse beni arayip sürekli dert sıkıntı anlatmayacak.
Kimse seni aramayacak.
Eşime karşı sinir krizi geçirdim
Eşimde haklı olduğumu bildiği için annesine bir süre bizi arama karımın biraz kafasını dinlemeye ihtiyacı var dedi.
Annesi de bana telefonda ben ona izah ederken şöyle dedi
Sende herşeyi hemen olsun istiyorsun
Bak ben bile kaç yıl sabrettim?
Sen dedim hata yapmışsın.
Ben yeni evliyim ve bir yıldır ben zaten sabrettim o zaman biz yapicaz edicez demicektiniz.
Falan filan şu an hala sinirliyim ve nefret etme boyutuna geldim çünkü bir yıl boyunca sürekli beni ariyip başım ağrıyı götüm ağrıyo vah kızım ( öz kızı) durumh kötü onun çocuğuna bakcam. Ona birşeyler aldım diyip durdu.
Senin bir oğlun var oğlun zar zor ev geçindiriyor bir koli gönderemediniz mi? İlla eşya değil yalnız hissettirmemek için bir tarhana bir üzüm birşeyler.

Normalde hergün arar iki haftadır arattırmıyorum. Oğluna söledim bi süre evde ses duyarsam aradığını öğrenirsem evi başına yıkarım dedim. Yıkarım da.

çünkü bana göre bu değersizliktir bir yıl boyunca ben sevgi belirtisi duymadım. Kızım nasılsın, iyiyim annecim sen? Vah doktora gideyim vah götüm ağrıdı temizlik yaptım. 55 yaşında insanlar...

benim annem 55 yasında emekli olmadına ragmen çalışıyor işten sonra lohusa ablama gisip bakiyor gik demiyor kayınvalidem ömrünce çalışmamış koca parası yemiş. 5 tane evi var hala mutsuz hala kayınvalide sorunu yaşıyor. Köydeki kadından rahatsız olup onu evden çıkarttırıyor.
Banada gelip kızım seninle biz gelin kaynana olmayalım anne kız olalım nolur seni kırdıysam özür dilerim diyo.
Ama arkası yok
Bana göre gelin bir süre en azından evliliğin başında iyi hissettirilir.
Sonrw zaten kızın yerine koyarsın
Ama evliliğimin başında ben hiç bişey görmemişken
Asla gitmem kapılarına.
Kocamı da boşamam
süründürürüm.
Ama sinir krizindeyim hala bunu kendi içimde nasıl atlatırım?
Açıkçasıilk girişte yazdıklarınızı takdirle karşıladım.Fakat sonlara doğru takdirimin yerini tamamen telkinlerle bıraktı.Sizi eleştirmeyecegim ama şunu da söylemeden edemedim. Sırf aile yardım edecek sözlerine guvendiginuz için,gidip masraf yaptınız kendi zevkinize göre aldınız herşeyi.Ailenin alacakları belki sizin zevkinize uymayacakti.sizler ailelre göre daha lüks yaşıyorsunuz ki aile bu kadar bütçeyi uygun görmüş.Sizin yaşınız itibari belki bunlarin farkında değilsiniz.Ama en büyük suç esinizde!...Yazık bu anne babaların bu çocukları sizin karsiniza çıkana kadar ne zorlukta yetiştirdikleri bilseniz anlasaniz.Siz kendi annenizdeb bile medet bekliyorsunuz annelere babalara yazık inanın çok yazık....sinirleriniz yatıstiğında umarım daha mantıklı ve makul davranışlar sergileyip her iki ailenince canını sıkmazsiniz.Asil sözünde durmayan sizlersiniz .önce çuvaldızı kendinize batırın sonra başkasına umarım nişanlıyken bastirdiginiz biriktirdiğiniz duygularinizin gereksiz yere huzurunuzu kacirmasina daha fazla fırsat vermezsiniz.Allah akıl fikir versin
 

CeReNnnKeskn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2018
793
1.100
Ben en çok taktıkları zincirin 2 defa dolanmasına sinirlendim. Oysa adettir, o zincirin en az şöyle 5 kez dolanması lazım. Bence o noktada düğünü terk etmeliydiniz.

Çocuk konusunda da haklısınız. Yemek takımınız olmadan kesinlikle çocuk düşünmeyin. Benim bir arkadaşım yemek takımı olmadan çocuk doğurdu, şimdi çok pişman.
Gece gece kahkaha attım Allahım da seni güldürsün kızzz 🤣🤣🤣🤣
 


CeReNnnKeskn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2018
793
1.100
Kayınvalideni ve kayınpedereni ben alabilirim valla size o kadar şey yapmışlar helal olsun valla ellerinden öpülecek insanlar... Benimde var başımda ama ne eşyaya ne düğüne yardım ettiler hamileyim arayıp sormazlar oğullarını ararlar oğlan olursa adımı koy diye direktif verir böyle bir aileye denk gelsen napardın acaba
 


NaaNaa

Duam belli,duyan belli gerisi takdiri ilahi...🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
920
1.014
Ben en çok taktıkları zincirin 2 defa dolanmasına sinirlendim. Oysa adettir, o zincirin en az şöyle 5 kez dolanması lazım. Bence o noktada düğünü terk etmeliydiniz.

Çocuk konusunda da haklısınız. Yemek takımınız olmadan kesinlikle çocuk düşünmeyin. Benim bir arkadaşım yemek takımı olmadan çocuk doğurdu, şimdi çok pişman.
:skandal::skandal::skandal::KK55::KK55:
 

NaaNaa

Duam belli,duyan belli gerisi takdiri ilahi...🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
920
1.014
Ben dalga gecmiyorum. Yemin ederim gercekler... ama ben burada hakli olmaya calismiyorum her birinizin yorumundan kendiminde yanlis yaptigini farkedebilmek istedim? Neden bu acidan bakmiyorsunuz? Benim yanimda annem yok annemle bile konusamiyorum. Cunku sadece nasilsin iyimisin bunu merak ediyolar kimseye anlatmadigim birseyi sizle pylasmak fikie edinmek belkide hatalarimi bulmak istedim hepiniz sadece kizdiniz.
Burada kimsenin kimseyi kırdığı yok.Eğer konuyu actiysaniz herkesin olumlu ve olumsuz yorumuna maruz kalacağınız düşünmeniz gerekirdi.Yazdiginiz şu yorumu bir değil bir kaç kez okuyun ve anlamaya çalışın ne kadar çelişkili bir yorum.Hakli olmaya değil kendindeki yanlışları görmeye çalışıyorum diyorsunuz ama altı üstü boş kalıyor.Demek ki siz düşünceleri ile değil duyguları ile hareket eden birisiniz ki.sonradsn aklınız başınıza geliyor.aklim olsaydı şunu yapardım bunu yapardım.O zaman kendi akilsizliginizin faturasını başkasına ödetmeye hakkınız olmadığını anlarsiniz.Gercekten kayinvalideniz içinde kullandiginiz kelimeler sizin içinizdeki vasatligi varoslugu vb duyguları dışa vurdu.Bir tane size karşı olumlu yorum yok.Bence ilk sorgulamanın gerek bu!..Evliliklerde erkekler köprü olacak.Karisini ailesine karşı ezdirmeyecek,ailesini de eşi için harcamayacak.Esinize ve size yazıklar olsun!...Umarım burada yazılan yorumları dikkate alır içinizde biriktirdiğiniz o zehiri ailelere ve evliliginize daha fazla yansitmazsiniz.Bence de siz çocuk yapma planlarınızı oteleyin.Mazallah bebeğe beşik almadılar bez almadilar muhabbetini girerseniz işin içinden çıkamayız.:KK35:Umarim bu sizin evlilikte ve aile hayatınızda ilk hatanız olmuştur.Su saatten itibaren ailelerden tek kuruş istemeden kendi yağiniz ile kavrulmaya ve artık onlardan tek kuruş beklemeyin.Emin olun daha mutlu olursunuz.
 

SnowHound

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2019
16
11
Uzun uzun anlatmak istiyorum aklınızda iyice canlansın.
Ben 22 yaşındayım eşim ise 33 yaşında ikimizde üniversite mezunuyuz. Benim ve eşimin ailesi türkiye’de yaşıyorlar. Eşimin ailesi çocuklarını ekstra şartlarda yurtdışında okutmuş dil eğitimine göndermiş master yapmasina yardımcı olmuşlar ve eşim 3 yıldır yurtdışında yaşıyor. Bende onunla 2 yıl sevgili olduktan sonra evlenme kararı aldık. Evlendik.
1,5 yıllık evliyim/
Eşimin ailesi düğün sürecinde yardım etmediler dersem yalan olur ama şu şekilde; söz elbisem, nişan elbisem, nişan aksesuarlarım herşeyi ben kendim yaptım. Çok güzel bir nişan töreni çok güzel bir söz yaptım.
Düğün sürecine gelirkende kına elbisemi kendim aldım kına yerimi kendi annem tuttu. Eşimin ailesinden para istemedim ama gelinliğimi alın dedim. Nikah işlemlerimin parasını onlara ödettim. Ama mesela gelinliğim 8 bin tldi babası 5.000 tl gönderdi. Bana sormadı gelinliğin ne kadar diye? Bende üstelemedim hiç.
Sırf ben istiyorum diye 45 bin tllik düğün mekanı tutup yemekli düğün yaptılar bunda da haklarını yiyemem.
Ama ben altından falan anlamam
Bana nişanlanırken 2 kez boyundan dolanan zincir, saat, ve bir kelepçe taktılar.
Düğünde ise 15 bin tl lik kolye
5 bilezik taktılar,
Ama ben bunların az ya da çok olduğunu anlayabilcek bir merakta insan değildim. Ve keşke anlasaymışım da daha fazla isteyebilseymişim. Ailem hiç karışmaz böle şelere. Kim ne yapmak isterse öle yapsın derler. Ama ben biraz sivriyimdir söylerdim ama salak ben bilmediğim için bi tane bile bilezik tamam benim için demiştim😄
Sonra biz yurtdışında yaşayacağımız için eşyalı evde yaşayacağız ama sonra gelişmelerden haber ederiz dedk.
3 ay sonra ben eşyalı bir evde yaşayamicağımı anladım
Zor geldi başkasının eşyasında yaşamak.
Sonrw farkettim ki ben valizimi toplayıp gelmişim yeni bir hayata böyle başlanmaz diye kimse beni uyarmamış.
Çok kızgınım!
Sonra ben 5. Ayda eşyasız eve çıkacağımızı ve eşya alacağımızı hem kendi aileme hemde eşimin ailesine arayıp söledim.
Benim sadece annem olduğu için annem 15 bin tl ve ütü, süpürge, mutfak robotu, nevresim takımı gibi şeyler aldı.
Elimin ailesi de 20 bin tl gönderdiler. Siz gerisini yapın biz size 6 ay sonra paramız gelince ( bunlar yılda bir kere toplu şekilde para kazaniyolar) ödicez dediler. Biz yurtdışında yaşadığımız için euro daha yüksek.
2+1 bi ev düzdük ama hepsini en uygun şekilde aldık. Bir tane koltuk nir berjer var mesela salonda. Gardrop bile almadık demir kıyafet takma dolabı aldık.
ama büyük bi tv güzel mutfak eşyaları aldık ama mesela hala bi yemek takımım hala bi halım perdem beyaz eşyam yok ( evde vardı beyaz eşya)
Ama toplam 80 -85 bin tl para harcadık
Makas tornavida bile almak zorurndaydık gtti yani
Bu arada ben çalışıyorum çalıştığımıda eşime veren biriyim/
Neyse gel gelelim o gün geldi babası bize 20 bin daha verdi. Bende dedm eşime ne bu şaka mı dalga mı geçiyorlar toplam 40 bin tl göndermiş oldu ailesi. Hem geleneksel bi ailesi de var gelin aldık ev döşememiz gereken gibi düşünen.
40 bin tl’e ev döşemediğimizi biliyorlar
Sinir krizi geçirdim.
Hem siz alın biz size ödicez diyolar hemde yok.
Paraları var mı evet?

peki neden bize bu kadar az yapmışlar.
Kayınvalidem ve kayınvalides köy evlerinde kavga etmişler.
Babası da babannesini köy evinde değil güzel bir evde kalması için ona ev yaptıracakmış.
Bu arada babanneninde, kayınvalideminde hem merkezde hem köyde evleri var :)
Kayınpederimin 4 tane evi var birinden kiracıyı çıkartıp kızını oturttular.
Ee ben neyin benim bir yıllık evliliğimde ben neden kendimi gelin? Ya da elin üstünde hissetmiyorum?
O zaman dedim kimse beni arayip sürekli dert sıkıntı anlatmayacak.
Kimse seni aramayacak.
Eşime karşı sinir krizi geçirdim
Eşimde haklı olduğumu bildiği için annesine bir süre bizi arama karımın biraz kafasını dinlemeye ihtiyacı var dedi.
Annesi de bana telefonda ben ona izah ederken şöyle dedi
Sende herşeyi hemen olsun istiyorsun
Bak ben bile kaç yıl sabrettim?
Sen dedim hata yapmışsın.
Ben yeni evliyim ve bir yıldır ben zaten sabrettim o zaman biz yapicaz edicez demicektiniz.
Falan filan şu an hala sinirliyim ve nefret etme boyutuna geldim çünkü bir yıl boyunca sürekli beni ariyip başım ağrıyı götüm ağrıyo vah kızım ( öz kızı) durumh kötü onun çocuğuna bakcam. Ona birşeyler aldım diyip durdu.
Senin bir oğlun var oğlun zar zor ev geçindiriyor bir koli gönderemediniz mi? İlla eşya değil yalnız hissettirmemek için bir tarhana bir üzüm birşeyler.

Normalde hergün arar iki haftadır arattırmıyorum. Oğluna söledim bi süre evde ses duyarsam aradığını öğrenirsem evi başına yıkarım dedim. Yıkarım da.

çünkü bana göre bu değersizliktir bir yıl boyunca ben sevgi belirtisi duymadım. Kızım nasılsın, iyiyim annecim sen? Vah doktora gideyim vah götüm ağrıdı temizlik yaptım. 55 yaşında insanlar...

benim annem 55 yasında emekli olmadına ragmen çalışıyor işten sonra lohusa ablama gisip bakiyor gik demiyor kayınvalidem ömrünce çalışmamış koca parası yemiş. 5 tane evi var hala mutsuz hala kayınvalide sorunu yaşıyor. Köydeki kadından rahatsız olup onu evden çıkarttırıyor.
Banada gelip kızım seninle biz gelin kaynana olmayalım anne kız olalım nolur seni kırdıysam özür dilerim diyo.
Ama arkası yok
Bana göre gelin bir süre en azından evliliğin başında iyi hissettirilir.
Sonrw zaten kızın yerine koyarsın
Ama evliliğimin başında ben hiç bişey görmemişken
Asla gitmem kapılarına.
Kocamı da boşamam
süründürürüm.
Ama sinir krizindeyim hala bunu kendi içimde nasıl atlatırım?
NE kadar da ukalasınız. Ben sizin kaymamıza ve eşinize çok acıdım . Onlar evlenmedi siz evlendiniz kendi eşyanızı kendiniz alın 5 yaşında değilsiniz verilen her söze inanmasaydınız ve 40 bin göndermiş daha ne istiyorsunuz ?daha saydırırdım da ban yemek istemiyorum allah kaynananıza ve özelikle de eşinize yardımcı olsun görmemiş insana katlanmak zor
 

Koalina

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Pro Üye
Anneler Kulübü
26 Eylül 2010
16.707
29.601
Kaç yaşına gelmiş insanlarsınız hala asalak gibi totonuzu koyacağınız koltuğu ana babadan bekliyorsunuz. Bir salın artık, paranız varsa kendiniz alın yoksa yerde oturun.
Benim tam üç yıl mutfak masam olmadı, zigon sehpada yemek yedik. Çok elzem bir şey de değildi açıkçası bu kadar her şeyi hayatiymiş gibi abartmayın.
 

Bittercoffee

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Mart 2016
6.438
13.145
Allah şerrinizden korusun. Rabbim sizin gibi gelin ve öyle hayırsız bir oğul vermesin iyi yürekli olan kimseye. Nefret ettim sizden o kadar diyeyim.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 933 gün geçti.

NaaNaa

Duam belli,duyan belli gerisi takdiri ilahi...🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
920
1.014
Esim buranin hukukunu okudugu icin burada yasamak zorunda
Eşiniz yanlış bölüm okumuş.Hak hukuktan adaletten yana olsaydı,şimdi bu konulara yorum yapmayacaktik.Buranin hukukunu okuduğu için burada yaşamak zorunda nasıl bilinçsizce yapılmış bir yorum.İnsanlar yurt dışına gidip master yapıyor vs.sonra gelip ülkesinde çok güzel kariyer yapabiliyor. :skandal: :skandal:
 

cameliee

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2014
1.421
1.662
Ben ingilizce bilmediğim için şu an çalışamıyorum. Türkiye’ye destek ekibinde çalışıyorum 200 euro ediyor ayda ona da mutfak alışverşi yapiyorum. Eşimin maaşı ise sadece ev kirasına sigortalarımıza ve işte elektrik internet gibi şeylerle sıfırlaniyor.

şımarıklıginiz ve belli bi yaşa kadar gelmiş olmasina rağmen hala utanmadan yurt dislarinda okutan aileden 33 yaşinda medet umulmasi bir kenara, sizde utanmadan kv'nin yillarca calisip didinip edindiği mal varliginin hesabini yapiyor oluşunuzu da diğer bi tarafa itip..
yurt dışında yasam şöyle ii insanlar böyle mutlu diyenlere kapak niteliginde olan son cumlenizin altini itina ile cizmek istiyorum 😀
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 93 gün geçti.

lenasmom

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
31
24
32
Bu platformda haklı olduğunuzu düşündüğünüz bir konu açıp destek görememek bazen yıpratıcı oluyor. O yüzden çok sert eleştiren arkadaşları uygun bir dil kullanmaya davet ediyorum. Gelelim olaya yorumuma:
Daha çok gençsiniz, yolun başındasınız. Muhtemelen de mezun olur olmaz evlendiniz. Eşiniz de siz de kendi ayalarınızın üstünde durmak için üniversite okuduğunuzu tahmin ediyorum. Peki aileden bu kadar destek beklemek neden ? Ömrümüz boyunca sizi okutup bir yerlere getirmişler ki üstüne tam hesaplamadım ama 100 bin lira kadar destek olmuşlar. Daha bir şey beklemeye gerek yok bence. Hem kendi ailenize, hem eşinizin ailesine daha fazla yüklenmeyin bence. Biraz farklı pencereden bakmaya çalışın. Yurtdışında geçiminiz zor ise kendinizi geliştirin, mesela İngilizce öğrenin ve siz de gelire destek olun mesela.
Ben evlenirken ne kendi ailemden ne eşimin ailesinden hiç destek istemedim. Eşimin ailesinin destek olamayacağını öğrenince kendi aileme siz de bir şey yapmayın dedim. Sadece ele güne karşı 5 bilezik taksınlar düğünde dedim. Onun da üç tanesini evde unutmuşlar, yine de rezil olduk o ayrı. 4 sene önce ülke şartları bugüne nazaran daha iyiydi tabii. Kendimiz para biriktirip o şekilde evlendik, tüm eşyalarımızı alıp düğünümüzü yaptık. Bunlar yavaş yavaş oldu tabii. Düğünde gelen takılar ile de krediye girip ev aldık. Dışardan bakınca imkansız geliyor ama belki de ailelerimizi zorlamadığımız için Allah bize yardım etti. Şimdi kimseye gebe değilim. Eşimin ailesini istediğim zaman ararım, istediğim zaman aramam.
Yani anne baba olmak demek evlenince her şeyi yapacaklar demek değil. Eskide kalmış bence o kadar destek. Siz de hayatı size ve eşinize zindan etmeyi bırakın. Ailesini aramayı engellemek ne demek? Üniversite mezunu insansınız, biraz mantıklı davranmayı deneyin. Siz konuşmayım ama onu engellemek üzgünüm ama biraz varoş bir yaklaşım.