Evlilik- Aileler- Hepinizin desteğine yorumlarına ihtiyacım var 🤍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşinizin ailesini aramasına kısıtlama getirmek gibi hoş olmayan davranışları yapmayarak başlayabilirsiniz aşmaya. Çünkü bu sizi ilgilendiren bir ilişki değil o da size bu konuda engel koyamaz aynı şekilde. Kv arayıp hep sıkıntısını anlattığında kısa keserek dinlemekten hoşnut olmadığınızı belirtin derdini dinliyorsunuz diye size bunun karşılığında maddi yardımda bulunmak zorunda değil. Beklentileriniz olmuş olabilir herkesin maddiyata verdiği değer de farklıdır, beklentiniz karşılanmamış da olabilir ama sonuçta kimsenin cebindeki paraya müdahale etmeye hakkkıniz olmayacağından boşu boşuna kendinizi strese sokup eşinize yansıtıp huzurunuzu bozmayın. Yemek takımınız olmasın plastik tabakta yeyin ama huzurla ve kendi kazancınızla alıp yaptığınız yemeği yeyin. Kimseyle de maddi konularda yüz göz olmayın yanlış anlaşılırsınız. Sonuç olarak bu konudan sebep boşanacak mısınız ? Hayırsa o zaman bu konuyu kapatın kimseden beklentiniz olmasın. Kafanızdaki miktari ailesi yarın gönderse her şey düzelecek mi?
Benim çevremdeki herkesin evini erkeğin babası aldı eşyalarını erkeğin babası düzdü. Ben böyle gördüm. Ama bu benim için önemli değildi ta ki benim kayınvalidem de siz istanbulda olsaydınız evinizi alacaktik içini de döşeyecektik diyene kadar. O zaman ortalama istanbulda bi ev ne kadara döşeniyorsa bende o kadarını istedim. Ona rağmen ev parasını da gönderin diyebilirdi eşim biz sadece eşyalarımızın ücretini istedik. Benim eşimin ailesinin her şeyi bana söylemelerinden ve benimde herşeyi nutuk gibi kullanmamdan dolayı işler karıştı

Benim çevremdeki herkesin evini erkeğin babası aldı eşyalarını erkeğin babası düzdü. Ben böyle gördüm. Ama bu benim için önemli değildi ta ki benim kayınvalidem de siz istanbulda olsaydınız evinizi alacaktik içini de döşeyecektik diyene kadar. O zaman ortalama istanbulda bi ev ne kadara döşeniyorsa bende o kadarını istedim. Ona rağmen ev parasını da gönderin diyebilirdi eşim biz sadece eşyalarımızın ücretini istedik. Benim eşimin ailesinin her şeyi bana söylemelerinden ve benimde herşeyi nutuk gibi kullanmamdan dolayı işler karıştı
Puhaaaaaaa dua etsinler di mi? Ahahahsgshsha ya gercekten bu kadar misiniz? Okudum diyorsunuz ne okudunuz cin ali mi😂😂😂

Ama insanlar hala istemen ayıp diyolar bunu diyen insanların kocalaları kayınvalideleri düğünden sonra hemen altınlarını onun elinden alan insanlar nolur böle yapmayın bakış açım kötü olabilir ama yönlendirmeleriniz inanın sağlıklı değil

Sizin için bu kadar önemli ise o zaman bırakın oradaki düzeni eşinizle İstanbul a yerleşin evi alsınlar içini de zevkinize göre döşeyin mutfak eşyasından mobilyasına kadar. Bakalım mutlu olacak mısınız bi de öyle deneyin.
Yok buradan gidemeyiz diyorsanız o zaman mevcut durumda nasıl mutlu olabilirim ona bakın. Kabullenin ve yolunuza devam edin bu konu sizi yıpratır ve benim için önemli değil dediğiniz parasal mevzular üzerinize kalır sonunda ifade edemezsiniz kendinizi. Beklentiyi keserseniz canınız sıkılmaz anlatabiliyo muyum ? Bize eşya alacaklardi, ev alacaklardi, şu kadar milyar yollayacaklardi, şu kadar bilezik takacaklardı tamam artık bu düşünceleri atın kafanızdan yani

Tamam al çekirdeğini gel birlikte okuyalım kenarda uslu uslu, ben de ban yemek istemiyorum ondan yazmiycam🤪😅😅

Kimseyi şikayet etmiyorum isterseniz küfür yazın ok yani. Hanımefendinin bebeği olacağı için stresse maruz kalmasını istemedim🤚🏻
Hanımefendi özelden de yazmış beni strese sokmak istemiyor teşekkür ederim beni düşündüğü için.
Ama bak kardeşim bu şekil de huysuzluk yapmaya devam edersen evinin yuvanın huzurunu kaçırırsın esin şuan yanında seni destekliyor. Ama gün gelecek o adam da bunalacak ehh yeter beee diyeceği gün emin ol gelecek.
Sana kendimden örnek vereyim eşimin mesleği iyi bi arabası vardı düğün zamanı sattı ve bir kısmını ailesine verdi evin arabasıdır diye halbuki kredisini eşim ödüyordu. Düğünüm de sadece 4 bilezik takıldı. Eşim boynun boş kalmasın diye 3 taksit halinde bana set aldı zorlanmasin diye de bilekligini almamıştım. Gelinliğimi eşim aldı salon parasıni düğünde takılan takılarla verdik acaba yetecek mi endişesi vardı o da sıradan bi yer .Benim annem babamla ayrı old halde iğneden ipliğe herseyimi annemle yaptık yatak odamı halilarimi perdelerimi nevresim tüm elektronik aletlerimi mutfak eşyalarımı bi evin ne eksiği varsa annemle alıp ödedik dört dörtlük bi çeyiz dizdik annem dul ve emekli old halde çalıştı eş tarafına bi kez bisey demedi ben kızıma yapıyorum dedi.Carsiya eşim çıkardı masraf olmasın diye sembolik 1 takim gecelik 1 takim iç giyim havlu terlik i vir zıvır alimdi eşim annem sana çeyizlik bi hediye veremediği için güzel şık bir de nevresim takımı al canim dedi bu kadar .biz eşimi baştan aşağı giydirdik takım elbiseler en iyi markadan ayakkabilar aklıma ne geliyorsa ama yüzüne hiç vurmadık yada neden ailen yok hani benim takim bohcam demedik .En son kına günüme gitmeden annem kredi kartımın borcunu da ödedi eş evine borçla gitme kızım dedi eşim se 2014 de kredi kartları ful geldi sen diyorsun ya makas i bile aldık boya fırçasını bile kartla alıyordu aile ortada yok. Evlendik düğün takım çok oldu benim taraf hep bilezik beşi bi yerdeler taktı düğünün ertesi günü pazar günü old için kuyumcular kapalıydı pazartesi açılır açılmaz bozdurduk kartlara ev borcuna girdiğimiz için yapılandırmaya gitti kolumda tek bir aksesuar takı kalmadı. Bu arada ev alırken 100 tl dahi destek olmadılar 0 pesinatla ev aldık. Bu yazdiklarim sadece bir kısmı zerre yanimda olmadılar ama hicbir zaman eşime görüşemezsin arayamazsin demedim diyemem de öyle bir hakkım yok.
Kayinvalidem hergun arar sorar bebek olacak 1 çöplerini görmedim ama saygimi bozmam bende arar sorar giderim bana kızım der güleç yüzlü kızım der bende anne derim .Bana faydası da yok zararı da diye avuturum kendimi. Allaha şükür oğlunu dolduran bi kadın da olabilirdi diyorum aksine ogullarina hep nasihat verir onlar benim kızlarım sakin üzmeyin sevin değer verin der.
Eşim ise pırlanta hayatimdaki tek şansım. 0 destekle evimde arabamda arsam da güzel bir hayatım var kendimiz yaptık yorulduk mu yorulduk ama emek verdiğimiz için bizim için çok kiymetli.
Ben eş ailesinde bir sorun göremedim elinden geleni yapmışlar bu saatten sonra ilişkinizi yıpratmak iki taraf için de kötü olur .
Bence bir kadın eşini sevip değer veriyorsa gözü hicbir yapılanı görmez.
Çok uzun yazdım belki kıyaslayıp sana yapılan güzellikleri görmeni istedim

Yani kullanıcı adınız elzemdegil ama bazı şeyler sizin için haddinden fazla elzem hale gelmiş salın biraz anacım öyle olmuştu böyle olmalıydı falan olmamış işte yani ne gerek var eşini de kendini de daralıyorsun. Bi çatının altında helal lokma ile oturuyor musunuz şu an sağlıkla? Tamam gerisi boş... O çatı illa kp parasıyla olmak zorunda değil çevrendeki herkes öyleymiş ama sen değilsin kısmet işte :KK51:

Hanımefendi özelden de yazmış beni strese sokmak istemiyor teşekkür ederim beni düşündüğü için.
Ama bak kardeşim bu şekil de huysuzluk yapmaya devam edersen evinin yuvanın huzurunu kaçırırsın esin şuan yanında seni destekliyor. Ama gün gelecek o adam da bunalacak ehh yeter beee diyeceği gün emin ol gelecek.
Sana kendimden örnek vereyim eşimin mesleği iyi bi arabası vardı düğün zamanı sattı ve bir kısmını ailesine verdi evin arabasıdır diye halbuki kredisini eşim ödüyordu. Düğünüm de sadece 4 bilezik takıldı. Eşim boynun boş kalmasın diye 3 taksit halinde bana set aldı zorlanmasin diye de bilekligini almamıştım. Gelinliğimi eşim aldı salon parasıni düğünde takılan takılarla verdik acaba yetecek mi endişesi vardı o da sıradan bi yer .Benim annem babamla ayrı old halde iğneden ipliğe herseyimi annemle yaptık yatak odamı halilarimi perdelerimi nevresim tüm elektronik aletlerimi mutfak eşyalarımı bi evin ne eksiği varsa annemle alıp ödedik dört dörtlük bi çeyiz dizdik annem dul ve emekli old halde çalıştı eş tarafına bi kez bisey demedi ben kızıma yapıyorum dedi.Carsiya eşim çıkardı masraf olmasın diye sembolik 1 takim gecelik 1 takim iç giyim havlu terlik i vir zıvır alimdi eşim annem sana çeyizlik bi hediye veremediği için güzel şık bir de nevresim takımı al canim dedi bu kadar .biz eşimi baştan aşağı giydirdik takım elbiseler en iyi markadan ayakkabilar aklıma ne geliyorsa ama yüzüne hiç vurmadık yada neden ailen yok hani benim takim bohcam demedik .En son kına günüme gitmeden annem kredi kartımın borcunu da ödedi eş evine borçla gitme kızım dedi eşim se 2014 de kredi kartları ful geldi sen diyorsun ya makas i bile aldık boya fırçasını bile kartla alıyordu aile ortada yok. Evlendik düğün takım çok oldu benim taraf hep bilezik beşi bi yerdeler taktı düğünün ertesi günü pazar günü old için kuyumcular kapalıydı pazartesi açılır açılmaz bozdurduk kartlara ev borcuna girdiğimiz için yapılandırmaya gitti kolumda tek bir aksesuar takı kalmadı. Bu arada ev alırken 100 tl dahi destek olmadılar 0 pesinatla ev aldık. Bu yazdiklarim sadece bir kısmı zerre yanimda olmadılar ama hicbir zaman eşime görüşemezsin arayamazsin demedim diyemem de öyle bir hakkım yok.
Kayinvalidem hergun arar sorar bebek olacak 1 çöplerini görmedim ama saygimi bozmam bende arar sorar giderim bana kızım der güleç yüzlü kızım der bende anne derim .Bana faydası da yok zararı da diye avuturum kendimi. Allaha şükür oğlunu dolduran bi kadın da olabilirdi diyorum aksine ogullarina hep nasihat verir onlar benim kızlarım sakin üzmeyin sevin değer verin der.
Eşim ise pırlanta hayatimdaki tek şansım. 0 destekle evimde arabamda arsam da güzel bir hayatım var kendimiz yaptık yorulduk mu yorulduk ama emek verdiğimiz için bizim için çok kiymetli.
Ben eş ailesinde bir sorun göremedim elinden geleni yapmışlar bu saatten sonra ilişkinizi yıpratmak iki taraf için de kötü olur .
Bence bir kadın eşini sevip değer veriyorsa gözü hicbir yapılanı görmez.
Çok uzun yazdım belki kıyaslayıp sana yapılan güzellikleri görmeni istedim
Ah ne kadar güzel anlatmışsın hep de böyle güzel kalın inşallah! Peki kayınvaliden ya da kayınpederin her gün arayip evine ne aldığından bahsediyosa babana zorla 250 bin tllik ev yaptırcam inşallah diyosa? Ablamın kızına çeyizlik göndericem sence ne göndersem diyosa...? Bizde gelenek görenek önemlidir diyosa...? Eeee demez misin? Bende bugün mesajına cevap veriyorum ama midem bulaniyor bu tutarsızlıktan.

Onların kocaları ev işi yapıyor mu? Kayın aileyi bir hafta aramasalar ne olur mesela? Yağnii, geleneklerde bunlar da var. Bütüüüüün masrafları erkek tarafı yapar. Gelin ne yapmak durumunda geleneklere göre ? Eş ailesini kendi ailesinin de üstünde tutmak, kaynanasına haftada en az bir kere gitmek, uzak yolda ise gün aşırı aramak durumunda. Bi de kayın aile yaşlanınca gelin bakacak tabi, yok öyle paraya mala gelince ver ver, hizmet etmeye gelince ben el kızıyım kendi kızı baksın. Üzgünüm, gelenekler. 🤷🏻‍♀️

Yani kullanıcı adınız elzemdegil ama bazı şeyler sizin için haddinden fazla elzem hale gelmiş salın biraz anacım öyle olmuştu böyle olmalıydı falan olmamış işte yani ne gerek var eşini de kendini de daralıyorsun. Bi çatının altında helal lokma ile oturuyor musunuz şu an sağlıkla? Tamam gerisi boş... O çatı illa kp parasıyla olmak zorunda değil çevrendeki herkes öyleymiş ama sen değilsin kısmet işte :KK51:
Peki kayınvaliden ya da kayınpederin her gün arayip evine ne aldığından bahsediyosa babana zorla 250 bin tllik ev yaptırcam inşallah diyosa? Ablamın kızına çeyizlik göndericem sence ne göndersem diyosa...? Bizde gelenek görenek önemlidir diyosa...? Eeee demez misin? Bende bugün mesajına cevap veriyorum ama midem bulaniyor bu tutarsızlıktan.

Kimseyi şikayet etmiyorum isterseniz küfür yazın ok yani. Hanımefendinin bebeği olacağı için stresse maruz kalmasını istemedim🤚🏻
Yalnız kendine verdiğin değer, atfettiğin önem takdire şayan. Hamile/doğurmak üzere olan kadıncağız senden dolayı niye strese girsin, babasının kızı mısın:KK70: yazdıklarına baksana, gülmüş geçmiş sana, stres değil neşe kaynağı olmuşsun :KK70: ona yazma dediğin için ben yazdım kusura bakma:KK70:

Yalnız kendine verdiğin değer, atfettiğin önem takdire şayan. Hamile/doğurmak üzere olan kadıncağız senden dolayı niye strese girsin, babasının kızı mısın:KK70: yazdıklarına baksana, gülmüş geçmiş sana, stres değil neşe kaynağı olmuşsun :KK70: ona yazma dediğin için ben yazdım kusura bakma:KK70:
❤️

Peki kayınvaliden ya da kayınpederin her gün arayip evine ne aldığından bahsediyosa babana zorla 250 bin tllik ev yaptırcam inşallah diyosa? Ablamın kızına çeyizlik göndericem sence ne göndersem diyosa...? Bizde gelenek görenek önemlidir diyosa...? Eeee demez misin? Bende bugün mesajına cevap veriyorum ama midem bulaniyor bu tutarsızlıktan.
Asla Eee?? Demem.
Bunu anlatmaya çalışıyorum size ama anlamak istemiyorsunuz.
Anlattığınızı birebir yaşasam asla ağzımı açıp ee hani bana hani bana demem çünkü bunu kendime hak görecek aymazlıkta biri değilim, kimsenin lütfedip vereceği paralara da muhtaç olacak duruma kendimi düşürecek değilim. Siz çok fazla bel bağlamıs fazla beklentiye girmiş mecburlarmış gibi bir havaya bürünmüşsünüz.
Evine ne aldığını bahsediyor diye size de almak zorunda mı? Kv kp elindeki tüm paranın üzerinde kendinizi hak sahibi ilan etmişsiniz kendinizce de sebepleriniz var enteresan. Kocanız size nasıl hak veriyor onu da anlamıyorum.
Neyse benden bu kadar anlaşılmayınca kendimi yormayı bırakıyorum bu son mesajım yani. Yorumları okumaya dewamke😅👍

Şimdi benim kayınvalidem ben nişanlı olduğum dönem beni bir yeni gelin evine götürdü. 3 tane salonu olan bir ev baştan aşağıya döşenmiş gelin ise 45 bileziği ile karşımda oturuyodu bende güldüm bu ne ya şaka gibi dedim. Kayınvalidem de sen az istedin bizde sana az yaptık bak o çok istedi oldu istediği. Sen türkiye de yaşasaydın seninde böle evin olurdu. Ama ben yurtdışına yetemem artik dedi😄 bende o türkiye şartlarında yapabilcekleri e istiyorum. Bu çok mu ya 😄 siz yalan söylüyorsunuz kadınlar.
Evlenmeseydin o zaman :sinirli: :kızgın:

Kayınvalidenin evine ne aldığından size ne? Siz kendi evinize bakın. Evlendiniz eviniz barkınız ayrı. Karı-koca istediğiniz hayat standardında yaşamıyorsanız 20 yaşında koşa koşa evleneceğinize önce çalışıp kenarda paranızı biriktirseydiniz. Tek damla emeğinizin olmadığı parada söz sahibi değilsiniz. Kadın ister kocasına 250 bin tllik ev yaptırır ister 250 bin tlsini sobada yakar. Sizi ilgilendiren bir şey yok burda.
Ablasının kızına gönderdiği çeyizlikte yine sizi ilgilendiren bir şey yok. Gelenek-görenek bizde önemlidirin sizdeki karşılığı 33 yaşındaki dana kadar oğlumla 22 yaşındaki gelinime para yollamalıyım mı? O kadar gelenekten hoşlanıyorsanız gelinler de kayınvalidelerine hizmet etmeli, evini temizlemeli. Bu geleneği kaç kere yerine getirdiniz? Zaten size düğün yapmışlar istediğiniz gibi daha ne bekliyorsunuz? 40 bin para da vermişler hiç zorunda olmadıkları halde. Evlenecek olgunluğa erimişsiniz madem bir zahmet kendi eşyalarınızı kendiniz alabilin. Benim de sizin açgözlülüğünüzden midem bulandı. Allah sizin gibilerden korusun

Onların kocaları ev işi yapıyor mu? Kayın aileyi bir hafta aramasalar ne olur mesela? Yağnii, geleneklerde bunlar da var. Bütüüüüün masrafları erkek tarafı yapar. Gelin ne yapmak durumunda geleneklere göre ? Eş ailesini kendi ailesinin de üstünde tutmak, kaynanasına haftada en az bir kere gitmek, uzak yolda ise gün aşırı aramak durumunda. Bi de kayın aile yaşlanınca gelin bakacak tabi, yok öyle paraya mala gelince ver ver, hizmet etmeye gelince ben el kızıyım kendi kızı baksın. Üzgünüm, gelenekler. 🤷🏻‍♀️
Ya zaten insanlar 40 bin lira vermiş kendi anneside 15 bin vermiş 55 bine nasıl bir ev kurulmıyor anlam veremiyorum gerçekten kendini paşa torunu falan sanıo galiba altın varaklı koltuk takımı alamadım die üzülüo bence. Burada insanlar yeri gelio bütğn evini 15/20bine diziyor o 55 bine az diyor allah gözünü doyursun valla kızımızın.

Ya zaten insanlar 40 bin lira vermiş kendi anneside 15 bin vermiş 55 bine nasıl bir ev kurulmıyor anlam veremiyorum gerçekten kendini paşa torunu falan sanıo galiba altın varaklı koltuk takımı alamadım die üzülüo bence. Burada insanlar yeri gelio bütğn evini 15/20bine diziyor o 55 bine az diyor allah gözünü doyursun valla kızımızın.
Yurtdışındalarmış ya, Türkiyedeki imkanları orda talep ediyor. Euronun kaç TL olduğundan haberi yok galiba.

Yurtdışındayım yurtdışında 55 bin tl 5.900 euro yapiyor ve bunun bana annemden gelişi 1000 euro, eşimin ailesi şubatta 2bin euro, eylülde 2 bin euro olarak ödediler 😄 parça parça gelen para neyse arkadaşlar evim de bu arada çok normal bir ev hiç güzel eşyalar da yok buradaki en ucuz eşyayı almaya cabaladığımız için.

Ama kocasıda maaşını euro ile alıyor ama ayrıca savcıymış gerisini siz düşünün 🤷🏻‍♀️
Yurtdışındayım yurtdışında 55 bin tl 5.900 euro yapiyor ve bunun bana annemden gelişi 1000 euro, eşimin ailesi şubatta 2bin euro, eylülde 2 bin euro olarak ödediler 😄 parça parça gelen para neyse arkadaşlar evim de bu arada çok normal bir ev hiç güzel eşyalar da yok buradaki en ucuz eşyayı almaya cabaladığımız için.
Ve bu arada eşimin babası martta 10 bin euroya kadar verebilirim dedi. Ama eylül gelince annenizle babanneniz artik anlaşamıyorlar annenize köyde ayrı bir ev yaptırcam diyerek para kalmadı dediler. Ve 2 bin gönderdiler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X