Evlilik- Aileler- Hepinizin desteğine yorumlarına ihtiyacım var 🤍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaslar guzel esyalarim cok bilezigim yok. Hic biri umrumdq da degil hepsi cekmecede duruyo benim umrumda olan kizim bi sekerlikgordum aklima sen geldin olsun ben aldim ama bir gun sana veririm diyemeyen kayinvalidem varsa kuaurq bakmayin bende cirkef gelin olurum.
Şekerlikten değil o çirkeflik bence,doğuştan :)Anne-babanız premmmses olarak yetiştirmiş sizi belli ki ama rolün bittiğini ve sahnenin çoktan kapandığını söylemeyi unutmuşlar :KK70:

Şimdi ben böyle olmak istemiyorum suç mu bu içimden gelenleri yazmak söylemek? Gerçekten insanları anlamıyorum. Bana göre değer ve iyi niyet vardır. Onlar bana değeri para olarak biçtilerse bende biçerim. Bana kızım diyorlarsa zorlaniyor musun? Oğlum sana bakabiliyor mu diyebilmeliydiler. Diyemedilerse benimle de konuşmasınlar
ben aslında öfkenizi anlıyorum. şuan size yorum yazmamın sebebi, çoğu kişinin size sizin hoşunuza gitmeyen yorumları yazması. açıkcası bende size hak vermiyorum. ama bunu diğerleri gibi kırarak söylemek istemiyorum. çünkü şuan çoık sağlıklı düşünemeyeceğinizi tahmin ediyorum.
inanın eşinizin ailesi size fazla fazla yapmış. gelinini, oğlunu soyanlar, destek değil köstek olan çok fazla hikayesi olan arkadaşlar var. size önerim şu.. lütfen kimseden birşey beklemeyin. eşinizle kendiniz yapın. kimseye yük olmayın. birgün neden beklentilerimi bu kadar yüksek tutmuşum diye kendi kendinizi sorgularsınız.. şunu düşündünüz mü?.. "bana değer verilmediğini, bana karşı hassas davranılmadığını ben sadece bana harcanan maddiyatla ölçüyorum".. eşinizle aranızda mutluluk problemi yaşarsınız. konusunu bile etmeyin böyle şeylerin..

ben sok olmaktan konuyu okumayi bitiremedim.

anacim cocugunu yurtdislarinda okutuyorsun hala senden evlenirken para taki ev esyasi istiyor,
sok sok sok,

ya bi dusun su ana babalarinizin yakasindan rica edicem.

hic hakli yaninizi goremedim.
Ne sizin ne esinizin,
benim evladim olsaniz, evlat olsa sevilmezler kategorisinde yer alacaginiz icin ancak zirnik gorurdunuz...

oğlum ben sana vezir olamazsın demedim adam olamazsın dedim hikayesi var ya aynı o

hanfendi 40 000 TL beğenmemiş

iyi ki benim oğlumla evlenmemiş valla tek kurul göndermezdim

33 yaşında koca adam okumuş etmiş, yurtdışında kursun evini

onun nedne birikimi yok demiyor da kv kp neden göndermedi diyor

acelesi neymiş konu sahibinin onu da anlamadım çalışsın biriktirip alsın

Şimdi benim kayınvalidem ben nişanlı olduğum dönem beni bir yeni gelin evine götürdü. 3 tane salonu olan bir ev baştan aşağıya döşenmiş gelin ise 45 bileziği ile karşımda oturuyodu bende güldüm bu ne ya şaka gibi dedim. Kayınvalidem de sen az istedin bizde sana az yaptık bak o çok istedi oldu istediği. Sen türkiye de yaşasaydın seninde böle evin olurdu. Ama ben yurtdışına yetemem artik dedi😄 bende o türkiye şartlarında yapabilcekleri e istiyorum. Bu çok mu ya 😄 siz yalan söylüyorsunuz kadınlar.

sen şakacısın ya

ben de okuyup yazayım demiştim de cıks

ama bu altyapı ile hangi bölümü bitirdiğini de merak ettim

sen üniversiteyi Türkiye de bitirdi isen nasıl üniversite o 20 yaşında biten

İngilizcen yok madem öğren ama sen kv nasılsa zengin yapsın modundasın

bir de o 30 yaşına kadar evlenmeyen eşin seni nerden buldu onu da merak ettim

Benim evimi arabamı aldılar eşyaları aldılar annemlerle beraber herşey ortak oldu . Bak aileden para almadık yakalarından düşmedik size niye böyle yaptınız demem ama çok gereksiz saçma buldum sinir krizi, eşinize ailesini kötülemeniz falan yazık... Bana 4 bilezik , set, 1 günlük kolye, 2 günlük bilezik takıldı. Ben ne yaptım düğünde takamadan eşimin ailesine verdim evimize peşinat oldu. Dünya malı bu kadar önemsenir mi yazık size değil eşinize acıdım. Ki şu devirde insanlar ekmek alacak para bulamazken şunu niye istemedim, bilsem altını fazla isterdim vs vs ne kadar gereksiz. Naptı eşinizin ailesi huzurunuzu mu bozdu, size ağır mı davrandı, hakaret mi etti naptı da bu kadar sinir krizi geçirip eşinize dadandınız br para mevzusu mu. Allah az verip aratmasın çok verip azdırmasın lafının anlam bulmuş hali gibi hissettim sizi. Ödeyemeyecek borca girdiğinizi yada eşinizin ailesini arayıp baba anne bu para yetmedi biraz daha destek çıkarmısınız dese yok diyeceklerini düşünmüyorum . Pişman olacağınız şekilde davranmayın bence eşinize ve ailesine. Bu devirde bırak ev eşyalarına yardım etmeyi, bırak 45 milyarlık düğün yapmayı erkek aileleri bir çeğrek takmayanlar var dua edin bence

Ah can Preemses Diana 😊
Adam 40 bine dugun mekani tutmus altinini takmis etmis pardon da adam daha ne yapacakti?altindaki donuna kadar alaydin madem😕
Cok simariksinnn...

Benim es ailesi ne dugunumu yapti ne altin takti. Hepsi esim kendi yapti imkanlariyla...1 tane ogullari vardi ev dahi yapamadilar ustelik 1+1 yeterdedigim halde onu da esimle biz yaptik cok sukur. 4 yildir borcunu odedik yeni bitirdik.
Unv mezunusunuz bir zahmet ayaklarnz uzeronde durmayi ogrenin o zamam daha tatli olur bazi seyler

Ha bu arada 4 yillik unv mezunuyum ozel sektörde yoneticiyim, ( bir arkadasa bu tarz bir yorum yaptigi icin okumadgnz belli demissiniz ya)
Tesekkurler 😊

ay daha okumayacağım

eşi yurtdışında savcı mıymış

babasını bulalım, yazık amcaya

"ay oğul, ben sana savcı olamazsın demedim, adam olamazsın dedim" repliğini cidden hak etmiş

konu sahibi sen ya hiç dayak yememişsin ya sayı saymayı bilmiyorsun (söz şiddet içermez bir deyimdir)

Adam savcı :) boşasa boşardı sanirim

ay cidden nerde savcı olmuş bu adam

aldığı sadece kiraya sigortalara elektrik ve internete gidiyor

dünyada hiçbir ülkede savcıların geliri bu kadar düşük değil

kaldı ki adam savcı ise o kadar saygın düzgün mesleği olan adamın evlenmeden önce neden evi yoktu

hadi yoktu diyelim evlenirken neden eşyalı ev de olsa olur dedi kurarız evimizi demedi

sen şimdi savcı eşi olarak orada günlere de gidersin o zaman bileziğinin az olduğu göze çarpar tüh tüh

Valla 32 yaşındayım 18 imden itibaren kadar ne ailemden para İstedm nede evlenirken eşimin ailesinden isteyememki kendi paramı kazanıyorum onlar beni büyütmüş zaten
Çok yanlış düşünüyorsunuz şimdi hamileyim yine herkeyi kendimiz aldık manevi destek tabiki var düğünde tabiki altın alındı ama tok gözlüyüz ki size ekstra ekstra para yollamışlar iyi eşiniz birşey demiyor valla ben şaşırdım kaldım

takılar takılıyor , masraf paraları veriliyor , 45bin tl salon tutuluyor , üstüne üzüm göndermedi diyorsun ve kayınvaliden kırdıysam özür dilerim diyorum.
Yok artık eşeğin semeri diyesim geldi. :KK70: sizin kına salonunu da 45 bin mi ??? 30bine eşine saat aldın mı ???

Eşimin maaşı ise sadece ev kirasına sigortalarımıza ve işte elektrik internet gibi şeylerle sıfırlaniyor.

ben buna ilişkin cevap istiyorum

hangi ülkede savcı maaşı sadece buna yetiyor

burada 10.000 civarı yeni başlayanın salt maaşı

ha bu arada savcının sigortası da dışarıdan mı ödeniyor, isteğe bağlı emeklilik gibi

ben buna ilişkin cevap istiyorum

hangi ülkede savcı maaşı sadece buna yetiyor

burada 10.000 civarı yeni başlayanın salt maaşı

ha bu arada savcının sigortası da dışarıdan mı ödeniyor, isteğe bağlı emeklilik gibi

he he esyali evi begenmeyen senin benim oturdugumuz evlerde oturacak degil ya,
ona savci maasi degil milletvekili maasi falan lazim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X