Evlilik baskısı 🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında ne istediğini çok iyi bilen birisin ve bunu çok net ifade ediyorsun..şimdi evlenirsen bu yapmak istediklerini yapabilecekmisin onu sor kendine? Aslında bu sorunun cevabı belirleyici çünkü neden? sevgilin ilişkinizin evlilikle sonuçlanmasını istiyor...ki sen yapmak istediklerinin arasında yani hayal olarak evli çocuklu mutlu ifadelerini çıkartamadım...tabiki bu onu oyaladığını göstermez ama o artık sonuca varmak istiyor...ki ikinizin varmak istediği sonuç farklı gibi
Yaa teşekkürler güzel söyleriniz için.
Evet hayallerimde şuan evlenip çoluk çocuğa karışayım gibi bir hayal yok.
Ben hep kendimi ileride maddi özgürlüğümü elime alınca gezeceğim, sorumluluk almadan kendi paramı yiyeceğim, değişik yerler göreceğim diye büyüttüm.
Evet evlilik güzel bir durum ama iki kişinin hazır olmasıyla yapılan evlilik güzel. Evlensek büyük ihtimalle bu söylediklerimi yapamam, çünkü kendi ayaklarımın üstünde durmak gibi bir hedefim var. Bunları ona son kez anlatıcam, anlarsa anlaar, anlamazsa herkes kendi yolunu çizsin diyeceğim.

Yorum yazan herkese teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz , Mune abla gerekli cevapları aldım konumu kapatabilirsen sevinirim. Mune Mune

Yaa teşekkürler güzel söyleriniz için.
Evet hayallerimde şuan evlenip çoluk çocuğa karışayım gibi bir hayal yok.
Ben hep kendimi ileride maddi özgürlüğümü elime alınca gezeceğim, sorumluluk almadan kendi paramı yiyeceğim, değişik yerler göreceğim diye büyüttüm.
Evet evlilik güzel bir durum ama iki kişinin hazır olmasıyla yapılan evlilik güzel. Evlensek büyük ihtimalle bu söylediklerimi yapamam, çünkü kendi ayaklarımın üstünde durmak gibi bir hedefim var. Bunları ona son kez anlatıcam, anlarsa anlaar, anlamazsa herkes kendi yolunu çizsin diyeceğim.
yani bencede...çünkü burunlar aynı tarafa bakmıyorsa aynı yolda yürüyemezsiniz zaten ...en güzeli dürüstce düşüncelerinizi söylemek

Sen doğru yoldasın bu arada.
7 senedir evliyim, sevgililikteki ferahlık yol evlilikte. Sorumluluk yok, eş ailesi yok, geldim gittim bayramı bilmem nesi yok. Başka ailenin de dertleri sana geçiyor otomatik. 27den önce evlenmek akıllıca değil. En erken 25 hadi bir derece. Ama bu yaşta gaza gelmeyin. Evlilik öyle çok minnoş
Bir ortam da değil bence 😆😆

Bence de.
1 yıl okul olsa 2 3 yıl çalışma olsa 3 4 yıl, 26 27 bandında evlenmek istiyorum ben.
O bu kadar beklersek hayatımız biter gibi düşünüyor. Benim kendimi bulmak için istediğim zaman ona kayıp gibi geliyor, saygısı yok.
Birde şu var 23 yaşındaki düşünce yapısı ile 27 28 yaşındaki düşünce yapısı bir değil. O yaşlarda eş adayında aradığı özellikler bile değişicek.

Sen doğru yoldasın bu arada.
7 senedir evliyim, sevgililikteki ferahlık yol evlilikte. Sorumluluk yok, eş ailesi yok, geldim gittim bayramı bilmem nesi yok. Başka ailenin de dertleri sana geçiyor otomatik. 27den önce evlenmek akıllıca değil. En erken 25 hadi bir derece. Ama bu yaşta gaza gelmeyin. Evlilik öyle çok minnoş
Bir ortam da değil bence 😆😆
Ailesi çok tatlı insanlar ama evlenince ne olur bilemem, bir de misafie ağırlamayı seven yeni pembik gelinlerden değilim, mesela o da arkadaş çok sever sürekli gelip gitsinler ister, şimdi oturup düşününce bir sürü uyuşmayan yönlerimiz var, zamanla ya törpülecek ya ayrılacağız ortası yok bu işin.
Bence de 26 27 bandında evlilik daha makul.

Birde şu var 23 yaşındaki düşünce yapısı ile 27 28 yaşındaki düşünce yapısı bir değil. O yaşlarda eş adayında aradığı özellikler bile değişicek.
Onun eş adayında aradığı özellikler "ben" olması akdjjsjdjd adamın başka kriteri yok, benim beğendiğim ne varsa sende diyor. Çabuk alevlenen aşklar çabuk söner mesela bu da beni korkutuyor.

Onun eş adayında aradığı özellikler "ben" olması akdjjsjdjd adamın başka kriteri yok, benim beğendiğim ne varsa sende diyor. Çabuk alevlenen aşklar çabuk söner mesela bu da beni korkutuyor.
Kız seni nickini değişmişsin bende başkası yazdı sanıyorum adgjk Canım senin düşüncen değişicek senin olduğunu anlamayınca seni kastederek yorum yaptım afhjj

Kız seni nickini değişmişsin bende başkası yazdı sanıyorum adgjk Canım senin düşüncen değişicek senin olduğunu anlamayınca seni kastederek yorum yaptım afhjj
Ayy, olur öyle şeyleer 😂❤️
Evet ikimizinde düşünceleri değişecek, bakalım hayırlısı diyorum hakkımızda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X