evlilik nasıl sürdürülür

incikartanesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
1.075
1.018
4.5 yıldır evliyiz. küçük bi ilçede yaşıyoruz birbirimizi çok severek evlendik. fakat düzeltemediğimiz problemler var. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bir yaşında ikizlerimiz var hayat beni çok yoruyor.işe git çocuklarla ilgilen kocanla ilgilen bide aradaki problemler.problemler şunlar ;evlendikten 1.5 yıl sonra başladı. başta eşim çok pupg oynardı aşırı oynardı benle ilgilenmediği için kızardım . sonra 1 yıl kadar hemen hemen hergün dışarı çıkmaya başladı sebep olarak da şunu söylüyordu dogum yapmıştım sen çocuklarla sürekli yatıyosun babam tv izliyor annem diğer odada yatıyor benim evde canım sıkılıyor gerçekten öyle ama bir iki kaldı ben çocuklarla 7/8 dedimi yatıyodum bitek emzirmek için kalkıyodum o da mutfakda tek takılıyordu.sonra arkdaslarının tayini çıktı çıkmaz oldu dışarı çocuklarda büyüdü geç yatıyolar birlikte oyun oynuyoruz. sorun şu ki ilk çıktıgı dönem nargile içmeye başlamış ilk öğrendiğimde söz verdi içmicem dedi sonra üç kere nargile ucu buldum cebinde.içtiğine kızmadım içiceksin madem niye içmicem diye söz veriyosunki sonra ark. nargile hediye etti birlikte içtiğimiz de oldu yani. uzun zamandır dışarı çıkmıyodu geçen çıktı ama bana işe gidiyorum dedi işteyken aradım görev erken bitti bizde iş yerindeki arkdaslarla cafede takılıyoruz. ama göreve gitmemiş çok samimi bi arkadası var onla *2 kişi daha okey oynamışlar dışarı çıkmasını kızmıyorum o arkdaslarıyla görüşmesinede kızmıyorum neden böyle yalan söylediki. ona sordum neden yalan söyledin dedim daha öncede samimi arkd. dışarı çıkarken eşine işe gidiyorum demişti ben bunu biliyodum yine oda eşine öyle dimiş benim eşimde onun eşine söylerim diye bana öyle demiş ama daha öncesinde söylemedimki bu bahane söylediğini unuttu sonraki bahanesi bana çok soru soruyosun beni bunaltıyosun çok karışıyosun insan eşine nereye gittin kimlerle buluştun diye sormak hesap sormakmı dedim bu da bi bahane değil bana mantıklı bi açıklama yapamıyosun tripli yani benim trip atıp küsmem gerekiyor ama ben aramız bozulsun istemiyorum ne gerek var kavgaya bi sıkıntı varsa konuşarak halledebiliriz

İnsan neden yalan söyler
Durumu kurtarmak için
Eğer bir rahatsızlığa dönüşmemişse
Demekki sizin baskınızdan kurtulmak için yalan söylüyor
Arkadaşları ile olmak onu mutlu ediyor
Teşhisim bu yönde
Tedavi eşiniz siz ve çocukları ile olmaktan daha çok mutlu olacak farkındalık kazanacak ki dışarda mutluluğu aramayacak haliyle yalan söylemeyi bırakacak
Alternatif dışardaki bu kadarcık mutluluğu çok görmeyin rahat bırakın
Sizde alternatifler bulun kendiniz

birbirinize biraz vakit ayırsanız toparlarsınız gibi geliyor ,

belli günler arkaşalarınızla görüşmek için plan yapın , kimse kimseye yalan söylemek zorunda kalmasın

Aile ile birlikte mi yaşıyorsunuz? Çocukları bırakıp arada birlikte dışarı çıkın. Çocuk olunca, üstelik Bi de ikiz olunca aradaki aşkın sevginin yerini sorumluluklar almış sanırım. İster istemez uzaklaşmışsınız birbirinizden. Çok normall. Geçici bir süreç olduğunu unutmayın. Çözülmicek problemler değil

Çocuklarla ilgilenmek senin görevin değil. Ikinizin görevi. Zaten baştan kopmuş olay. Sen herşeyi üstlenmişsin ona da gezip tozmak kalmış. Kaldı ki bir de eşle ilgilenme kısmı var. Onun seninle ilgilenmesi gerekmiyor muydu iki çocuk doğurmuşsun.evlilik karşılıklı güven ve özveriyle büyür. Eşin ikisini de yok etmiş.

Eşinizin çocuklar küçükken her gün dışarı çıkmasını nasıl sıkılıyordu diye normal görürsünüz?
Siz yorgun olduğunuz için uyuyordunuz çocuklarla, eşiniz de ilgilenseydi baba olarak, sizinle ilgilenseydi eş olarak. İkiz çocuklara bakmak kolay mı? Sorumsuzun tekiymiş eşiniz. Bunun bu kadar rahat kabul görmesi çok tuhaf.

Arada arkadaşlarla çıkılır bunun sorun edilmemesi lazım karşılıklı olarak ama bu kadar kolay yalan söyleyen eşe nasıl güvenilir? Bir de trip atıyor, alışmış zeytinyağı gibi üste çıkmaya öncesinden.

Eşiniz bunalmış sizde bunalmışsınız

Birden bire 2 tane çocuk girmiş hayatınıza kolay değil adaptasyon süreci
Ama iletişiminizi sıklaştırın , birlikte planlar yapın.

Misal bazen o çocuklara baksın siz çıkın bazen siz bakın o çıksın.

Bebeleri babamın evinden getirmediğime göre,ikimize de eşit sorumluluk düşer. O zaman akşamları bebek bakımıyla ilgilensin siz de kendinize alan açın. Güzel bir duş alın,dışarı kahve içmeye gidin. Eve tikilip kalmışsınız iki çocukla. Hangi durumda olursa olsun yalan kabul edilebilir birşey değil benim gözümde. Biri çok bunaldım diyorsa bence o siz olmaliydiniz. 7-8 gibi bebeleriyle yatağa giren bir annenin enerjisi nasıl yüksek olsun ki? Eşiniz yalanlarına kılıf uyduruyor siz de seyrediyorsunuz. Kıyamet kopacaksa kopsun,cinnet geçirilecekse gecirilsin kardeşim,en azından bir kere olur herkes duracağı yeri bilir. Siz böyle aramız bozulmasın,kavga gürültü olmasın diye boyun egerseniz daha büyük şeylere hazırlıklı olun.

İnsan neden yalan söyler
Durumu kurtarmak için
Eğer bir rahatsızlığa dönüşmemişse
Demekki sizin baskınızdan kurtulmak için yalan söylüyor
Arkadaşları ile olmak onu mutlu ediyor
Teşhisim bu yönde
Tedavi eşiniz siz ve çocukları ile olmaktan daha çok mutlu olacak farkındalık kazanacak ki dışarda mutluluğu aramayacak haliyle yalan söylemeyi bırakacak
Alternatif dışardaki bu kadarcık mutluluğu çok görmeyin rahat bırakın
Sizde alternatifler bulun kendiniz
dışarı çıkmasına kızmıyorumki zaten bana işte yarım saat durduk dedi 3.5 saat dısardaydı 3 saati ni iş yerindeki arkdaslarla sanıyodum yarım saatı ve görüştüğü kileri başka söyledi onlarlada görüşmesine kızmıyorum

Eşiniz bunalmış sizde bunalmışsınız

Birden bire 2 tane çocuk girmiş hayatınıza kolay değil adaptasyon süreci
Ama iletişiminizi sıklaştırın , birlikte planlar yapın.

Misal bazen o çocuklara baksın siz çıkın bazen siz bakın o çıksın.
Eş neye bunalmış acaba, kadını iki çocukla bırakıp ergenler gibi sürekli dışarı çıkmış bir yıl boyunca.

Çocuklardan sonra 1-2 yıl anlayış gösterilip, her türlü desteğin sağlanması gereken kadınlardır. Ama kadınlar bebek bakımı, yorgunluğu üzerine birde ergen kocalarıyla uğraşıyor, değil destek görmek.

4.5 yıldır evliyiz. küçük bi ilçede yaşıyoruz birbirimizi çok severek evlendik. fakat düzeltemediğimiz problemler var. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bir yaşında ikizlerimiz var hayat beni çok yoruyor.işe git çocuklarla ilgilen kocanla ilgilen bide aradaki problemler.problemler şunlar ;evlendikten 1.5 yıl sonra başladı. başta eşim çok pupg oynardı aşırı oynardı benle ilgilenmediği için kızardım . sonra 1 yıl kadar hemen hemen hergün dışarı çıkmaya başladı sebep olarak da şunu söylüyordu dogum yapmıştım sen çocuklarla sürekli yatıyosun babam tv izliyor annem diğer odada yatıyor benim evde canım sıkılıyor gerçekten öyle ama bir iki kaldı ben çocuklarla 7/8 dedimi yatıyodum bitek emzirmek için kalkıyodum o da mutfakda tek takılıyordu.sonra arkdaslarının tayini çıktı çıkmaz oldu dışarı çocuklarda büyüdü geç yatıyolar birlikte oyun oynuyoruz. sorun şu ki ilk çıktıgı dönem nargile içmeye başlamış ilk öğrendiğimde söz verdi içmicem dedi sonra üç kere nargile ucu buldum cebinde.içtiğine kızmadım içiceksin madem niye içmicem diye söz veriyosunki sonra ark. nargile hediye etti birlikte içtiğimiz de oldu yani. uzun zamandır dışarı çıkmıyodu geçen çıktı ama bana işe gidiyorum dedi işteyken aradım görev erken bitti bizde iş yerindeki arkdaslarla cafede takılıyoruz. ama göreve gitmemiş çok samimi bi arkadası var onla *2 kişi daha okey oynamışlar dışarı çıkmasını kızmıyorum o arkdaslarıyla görüşmesinede kızmıyorum neden böyle yalan söylediki. ona sordum neden yalan söyledin dedim daha öncede samimi arkd. dışarı çıkarken eşine işe gidiyorum demişti ben bunu biliyodum yine oda eşine öyle dimiş benim eşimde onun eşine söylerim diye bana öyle demiş ama daha öncesinde söylemedimki bu bahane söylediğini unuttu sonraki bahanesi bana çok soru soruyosun beni bunaltıyosun çok karışıyosun insan eşine nereye gittin kimlerle buluştun diye sormak hesap sormakmı dedim bu da bi bahane değil bana mantıklı bi açıklama yapamıyosun tripli yani benim trip atıp küsmem gerekiyor ama ben aramız bozulsun istemiyorum ne gerek var kavgaya bi sıkıntı varsa konuşarak halledebiliriz

çocukları bırakabileceğiniz birisi varsa bi akşam eşinle başbaşa çıkın ve içinizdekileri güzelce anlatın..
evet sıkılmakta haklı ama sen de çok haklısın ve bu çocukları birlikte idare edip birlikte bu süreci atlatmanın önemini ve güzelliğini dile getirin.
ben ortada çok sorunlu bir evlilik görmüyorum. eşiniz süreçte biraz sorumsuzlaşmış sadece ve iletişimi doğru kurduğunuzda çözülebileceğini düşünüyorum.
ara sıra da birlikte vakit geçirmeye özen gösterin. bu ikiniz için de önemli.. ve bazen de o akşam çocuklara bakarken sen çık arkadaşlarınla.. ikinizin birbirinizle geçirmesi gereken zaman olduğu kadar senin de tek başına geçirmen gereken bir zamana ihtiyacın var..

İkiz çocuk baya yorucu olsa gerek.tüm sorumluluk sizde gibi görünüyor.eşinizede biraz sorumluluk yükleseniz faydası olur belki.ailece eğlenceli aktiviteler yapabilirsiniz.

Eş neye bunalmış acaba, kadını iki çocukla bırakıp ergenler gibi sürekli dışarı çıkmış bir yıl boyunca.

Çocuklardan sonra 1-2 yıl anlayış gösterilip, her türlü desteğin sağlanması gereken kadınlardır. Ama kadınlar bebek bakımı, yorgunluğu üzerine birde ergen kocalarıyla uğraşıyor, değil destek görmek.
Belki beni taşlayacaklar ama bunun sorumlusu da kadınlar özellikle erkek anneleri
Yani toplumda erkek çocuğuna hiç bir sorumluluk vermeden büyüten tüm kadınlar suçlu.

Kendinize mesgale mi bulsanız?
Yani adam nargile iciyor diye neden bozuldnuz anlamadım?
Yada cafeye is cıkısı gitmis kahve icmis niye sorun oluyor?
Evlilik her haltı birlikte yapmak degilki.

Aksam eve gelince gorev verin cani sikilmasin. Gitsin meyve puresi yapsin. Oyuncaklari toplasin cocuklarin altini acsin.cocuklar seni ozluyo deyin. Aksam eve gelince tutusturun eline. Pubg oynarken ozellikle. Oyunun icine s*cin ölsün oyunda tavayla gebertsinler inş.😁 ben firsat vermiyorum sahsen veriyorum eline cocugu hadi bakalim. Ilk gunler soylenir sonra alisir ya yetisemiyorum deyin. Arada bi hasta olmus gibi yapin kim ölmus yalandan 😅

Aksam eve gelince gorev verin cani sikilmasin. Gitsin meyve puresi yapsin. Oyuncaklari toplasin cocuklarin altini acsin.cocuklar seni ozluyo deyin. Aksam eve gelince tutusturun eline. Pubg oynarken ozellikle. Oyunun icine s*cin ölsün oyunda tavayla gebertsinler inş.😁 ben firsat vermiyorum sahsen veriyorum eline cocugu hadi bakalim. Ilk gunler soylenir sonra alisir ya yetisemiyorum deyin. Arada bi hasta olmus gibi yapin kim ölmus yalandan 😅

Ya dün bebeği ayağımda sallıyorum eşimde çok yorgun. Dedim ki bi el call of duty oynasak :KK70: adam ana oldun ana öldürme insanları boşver diyor 🤣

X