Evlilik

2 ayda izinlerde neden ailelere koştuğunuzu sorgula bence. hele de 20 gün... asıl sorun neden izinde evinizde durmadığınız ya da başka bir yere tatile gezmeye falan gitmediğiniz.
Kesinlikle o zamanlar çok kıymetli boşa tartışıyorsunuz daha çok gidersiniz ailesine bilmem neye şimdi tam tatlı zamanlar...

Merhaba kızlar🌸 ben 2 aylık evliyim eşim asker olduğu için gurbetteyiz fakat derdim bambaşka. Eşimle aynı memleketteniz ne zaman izne gitsek eşim hep kendi ailesinin evinde kalmak istiyor benim ailemin evinde kalmamızın uygun olmadığını söylüyor 2 aylık evliyiz 2 kere izne gittik ve bu konu yüzünden hiç mutlu vakit geçiremedim yani uzaktan gelip büyüdüğüm evde 20 gün içinde sadece 1 gece kaldım zoruma gitti. Sizce bu durum normal mi evlendikten sonra böyle izinler de erkek evinde mi kalınır. Ben hep izinde arada kalıyorum ailem bizimle de kalın diyor eşim kalmıyor kavga ediyoruz falan. Eşimin babasından çekindiğini düşünüyorum gözlemlediğim kadar ailesinden kimse bişey de demiyor bu konuda ama o benim aileme karşı garip biraz yani ben hep gergin oluyorum keyif alamıyorum düşünceleriniz neler ben bu huyunu kırmak istiyorum zaman alacak sanırım baya ama gidiyoruz hep onun ailesiyle kalıyoruz falan ben 10 gün izin varsa 5 5 kalalım diyorum ama yok olmuyor son gece kalmadı demesin diye benim ailemde kalıyoruz o kadar. Birde bazen kendimi yetersiz hissediyorum titiz ve sürekli karışıyor zamanla düzene girer mi yalnızken kavgamız olmuyor hiç aslında ama yani hep ben ona uyum sağlıyorum o hiç uyum sağlamıyor bana sorun bu sanırım
Evliliğin başlarında uyum süreci ve bu tarz tartışmalar oluyor otorite kurma çabası oluyor özellikle erkeklerde ben de yaşadım evliliğinin ilk 7 ayı facia gibiydi sonraları düzene giriyor ama taviz vermemek lazım hani sürekli kavga et demiyorum ama istemediğin şeyleri yapma çünkü alıştırırsan da düzeniniz öyle devam eder ve sen hep mutsuz olursun.

X