Evlilikte İlk İki Yıl Tehlikeli

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
37
evlilikte ilk iki yıl tehlikeli

Evliliğinizi bitirmeye karar vermeden önce, elinizden gelen her şeyi yapıp yapmadığınızı düşünün. Bir şeyi yıkmak, yapmaktan daha kolaydır unutmayın...

Psikologlar evlilikte artık ilk 7 değil, ilk 2 yılın tehlikeli olduğuna dikkat çekiyor. Yapılan bir araştırma, evliliğin ilk 2 yılında duygusallıktan, uyum ve sevgiden ödün vermeyen çiftlerin bir ömür boyu birlikte olma ihtimallerinin çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.

KISA AYRILIKLAR...

1981 yılında evlenen 156 çifti inceleyen bu kişilerin eşlerine karşı hissettiklerini, tavırlarını mercek altına alan ekip, \"Çiftin boşanıp boşanmayacağı, ilk 24 ayda belli oluyor\" diyor.

Evlilik terapistlerinin çoğu \'uzun evliliğin sırrı kısa süreli ayrılıklardır\' prensibinde birleşiyor. Uzmanlar her 2-3 yılda bir çiflere 1 ila 5 ay arası değişen sürelerle ayrı kalmalarını öneriyor ve \'tedavi amaçlı ayrılıkların\' mucizeler yarattığını söylüyor. Uzmanlar, birlikteliğin ilk günlerindeki heyecanı, tutkuyu yakalamak için şu önerilerde de bulunuyor:

* Eşinize nasıl davranıyorsunuz? O-na, herhangi bir tanıdığa gösterdiğiniz ilgi ve sevecenliği gösteriyor musunuz? Eşinizin sizin için her gün yaptığı şeylerin bir listesini çıkarın ve sonra kendi kendinize, bunların kaçı için ona teşekkür ettiğinizi sorun.

* Eşinizin düşündüğü ve duyduğu şeyleri tahmin etmekten vazgeçin. Kaç kere karşımızdakinin hareketlerinden yanlış sonuçlar çıkardığımızı, gerçeği çok zaman sonra anladığınızı bir düşünün.

* Çoğu kez eşimize, doğru olmayan istekler yükleriz. Mesafeli duran bir eş sorunlu veya üzgün olabilir, unutmayın.​

evliliksarayi.com

Cok dogru zaten benim evliligimde bu 2 yil icinde bitti...Ama maalesef o zaman burayi okumamistim...

kızlar ben cicim ayları diye bişeyin olduğuna bile inanmıyorum
evlediğin gün olay bitmiştir
çok şükür biz inişli çıkışlı devam ettik 6 yıl daha da ederiz eminim
doğru kişiyi bulmak çok önemli
herkese mutluluklar :)

cevremde gozlemledigim kadariyla esler birbirini bu yil 2 yil icinde tanima firsati buluyorlar, aslinda birbirlerini kesfediyorlar bi nevi..Zamanla oturuyor evlilikler,inisler cikislar oluyor..
herkese mutluluklar..

Offf offff, dün akşamdan beri çok ciddi bir şekilde evliliğimi bitirmeyi düşünüyorum ve daha 11 aylık evliyim. Bu yazıyı da tam bunları düşünürken gördüm. En tehlikeli zaman ilk yıl galiba. Rabbim kimsenin mutluluğunu bozmasın.

evlilikte ilk iki yıl tehlikeli

* Eşinizin düşündüğü ve duyduğu şeyleri tahmin etmekten vazgeçin. Kaç kere karşımızdakinin hareketlerinden yanlış sonuçlar çıkardığımızı, gerçeği çok zaman sonra anladığınızı bir düşünün.

* Çoğu kez eşimize, doğru olmayan istekler yükleriz. Mesafeli duran bir eş sorunlu veya üzgün olabilir, unutmayın.​

evliliksarayi.com

Bu iki madde tam bizim ilişkimizi anlatıyor, nişanlım hemen hemen her gün söylüyor niyet okumaktan vazgeç, diye ama sürekli kendi içimde tahminler yürütüp düşündüklerim sanki onun fikirleriymiş gibi tartışıyorum onunla güzel bir paylaşım teşekkürler umarım bizler bu iki yılı en az hasarla geçiririz. :hulya:

X