Evlilikte karar aşaması

peki normal kız arkadaşlarıyla senin istemediğin halde mi mesajlaşmış gizli gizli bu da önemli ayrıntı

Ne deseydim canım. 😀 Evliliğin elle tutulur tarafı kalmamış. Hakaret, şiddet, güvensizlik... İş bolumu yok, aşağılık kompleksine girmiş bir adam kadının özgüvenini yıkarak kendini iyi hissetmeye çalışıyor. Yazarken içim karardı.
Konu sahibini kocasının etkisinden sıyrılmış, kendi başına, özgür, rahat, ferahlamış hayal ettim. Şıkır şıkır olmuş, hayat enerjisi yerine gelmiş, gülümsemeye başlamış yeniden gözlerinin içi gülerek...
Desteklemezsem ayıp.
Ah ah yazdıklarınızı okurken biran kendimi çok iyi hissetim. Ben gezmeyi çok severim. Eşim hemen bahane buluyor araba yok para yok. Yani günü birlik bir hava almaya ne kadar gidicek ki evde kasa benim hesabı kitabı biliyorum. Yorgunum yorgunum olduğum için yaşamayI unuttum

peki normal kız arkadaşlarıyla senin istemediğin halde mi mesajlaşmış gizli gizli bu da önemli ayrıntı
Benim haberim yok ki. Şöyle telefonun şifresini eskiden biliyordum ve haberi yokken kurcaladım bunu farketti ve şifresini değiştirdi bildiğimi şuan bilmiyor baktığımı gördüğümü bilmiyor. Normal arkadaş gibi konuşuyor ama konuşuyor öyle bir arkadaşından bana hiç bahsetmedi. Ve geçen gün de bi kız arkadaşıyla benim tanıdığım bir kız ayak üstü onla görüşmüş ama bana söylemedi

Tanımış her fırsatta didişmişler o dedi bu gazladı nişanlanmış gönülsüz evlrnmişler itişip kakışarak da evlilik sürüyor. Konu sahibi durumunuza üzüldüm. O dedi bu istedi diye evlenilir mi? Neyse ki çocuk yok. İyi düşünün.
Evet bir nevi ittire kaktıra. Hep küsmeler tartışmalar benim adım atmamla barıştık. Bazen diyorum atmıcam adım. Ev huzuru diyorum ama artık yoruldum. Yani evde onu niye oraya koydun bunu niye böyle yaptın herşeye bir eleştiri

Karaktersizlerde aşağılık kompleksi ortaya çıkıyor. Normal insanlarda egitim farkı sorun yaratmıyor. Eşim benden daha önde olsun, daha ileri gitsin diyen adamlar da gördüm.
Bana diyor ki ben şimdi mali müşavir eşi mi olcam yapıyo gurur yapıyor ama kendisi hiç.. ders çalışıyorum bu konuda mesela ben ders çalışırken geliyor bölüyor birşeyler istiyor sen içerdesin beni yalnız bırakıyosun diye tavır yapıyor

Ailesi karşı çıktığı için evlenmiştir. İmkansızı başarmak var ya. Aile gerçekten kötü insanlardan oluşmuyorsa sözleri dinlenmeli diye düşünüyorum, özellikle böyle konularda. Genellikle haklı çıkıyorlar.
Az önce okudum annesi boşanırsan memnun olurum demiş ama hala tık yok anladığım kadarıyla. İnsan koşa koşa gider annesinin evine. Evdeki zırtapoz da duvarları aşağılayarak kendini var etsin biraz da.
Yazık diyeceğim de insan üzülemiyor da böyle olunca.
Annem ilk andan beri gözü tutmadı. Bize göre değil dedi ama saygı duyarım dedi. Hala daha oğlum oğlum der. Ama ben onlara gittiğimde gelin olurum. Kv oturur ben sofra hazırlar yemek koyar toplar yaparım. Allahtan çalışıyorum😂

Benim haberim yok ki. Şöyle telefonun şifresini eskiden biliyordum ve haberi yokken kurcaladım bunu farketti ve şifresini değiştirdi bildiğimi şuan bilmiyor baktığımı gördüğümü bilmiyor. Normal arkadaş gibi konuşuyor ama konuşuyor öyle bir arkadaşından bana hiç bahsetmedi. Ve geçen gün de bi kız arkadaşıyla benim tanıdığım bir kız ayak üstü onla görüşmüş ama bana söylemedi
çok sabırlı bi kadınsınız sanıyorum ki
siz tanımıyorsanız konuştuğu arkadaşını tabiki dile getirin bunu öğrenin içinizde tutmayın kendinize zarar vermeyin ruhsal olarak

Bana diyor ki ben şimdi mali müşavir eşi mi olcam yapıyo gurur yapıyor ama kendisi hiç.. ders çalışıyorum bu konuda mesela ben ders çalışırken geliyor bölüyor birşeyler istiyor sen içerdesin beni yalnız bırakıyosun diye tavır yapıyor
Yani?
Ne istiyorsun bacım bizden? Eşinden iyice nefret edelim diye mi yazıyorsun bunları? Biliyorsun işte, görüyorsun, farkındasın. Daha ne istiyorsun bizden?

Bu adam iyi ki elini tutmuyor.
Bu mu dert!
Adam insanlıktan nasibini almamış
Baştan zaten göstermiş bu inat niye?
İlla da evlenecem demissiniz.
Şimdi de ille de ayrılacağım deyin ve kurtulun.

Sürmesi için ben artık bıraktım. Geçenlerde konuştuk. Bana sen değişmedikçe bendem değişme bekleme dedi. İşini sevmiyorum dedi. Ama çalışmak zorundayım. İşte eve yorgun geliyorum diye suratımın asık olmasına takık
Sız calısmayınca evı omu gecındırıcekmıs

En cok buna üzülüyorum biliyormusunuz. Sizin gibi becerikli ve hayat dolu kadinlarin ışıgını sömürüp söndürüyor böyle herifler, cünkü en cok ondan korkuyorlar. Ben isterdim ki hic bosanmalar olmasin, ama kadinlarimizin böyle insanlae tarafindan harcanmasina da asla razi degilim.
kadınlar razı

Maalesef bizim toplumda kizlara ve kadinlara kücüklükten bu "yuvayi dis kusu yapar" "evlenince degisir/baba olunca degisir" akillari da veriliyor. Onu üstüne birde su "gelinlikle ciktin kefenlw dönersin" kafasi var bir cok ailede daha. Bosanmis kadinlara ikinci sinif kadin muamelesi yapan cok. Kadinlar ondanda korkuyor. Bir cok etken var. Ama katiliyorum: kadinlar buna dur demedikce hicbirsey degismeyecek

Maalesef bizim toplumda kizlara ve kadinlara kücüklükten bu "yuvayi dis kusu yapar" "evlenince degisir/baba olunca degisir" akillari da veriliyor. Onu üstüne birde su "gelinlikle ciktin kefenlw dönersin" kafasi var bir cok ailede daha. Bosanmis kadinlara ikinci sinif kadin muamelesi yapan cok. Kadinlar ondanda korkuyor. Bir cok etken var. Ama katiliyorum: kadinlar buna dur demedikce hicbirsey degismeyecek
boyle hanımlar parası olsun yada olmasın degısmıyor..kızkardesımın esı bır kg vermedı kılo yuzunden kalp seker tansyon hastası..ısyerınden ucretsız ızınlı..bır kg ver aılen ıcın
kızkardesım veremıyor dıyor..yuklu para kaybettı borsada odedı kızkardesım..bırlıkte yapmıstık dıyo..borcu 1cocuk var cocukta ıstemeyınce bosanmalarını vb..boyle geldı boyle gıdıyor yanı

Neden bu adamla evliyim ve neden boşanmıyorum sorularına cevap arayın bence. Burdan o adamla evli kalmanız için tek bir mantıklı sebep göremiyorum.

X