EVLİLİKTE TAPU SORUNU

yasemin010103

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
445
269
32
Günaydın arkadaşlarım
19 haziranda düğünum olacak allahin izniyle. Son bir ay zaten zehir oldu zaten neredeyse hergun kavgamız var. Kavgalardan biride ev yüzünden oldu merkezi olmayan biryerde evleri vardı ve ev annesinin üzerindeydi ben o evde oturmak istemedim ev ulaşıma ve işimize ters diye nişanlım satıp daha merkezi daha benim işime yakın bir yerde ev aldı fakat evi aldıklarında evi tekrar annesinin üzerine yapmak istediler ve yapmak istemelerini sebebi güya zamanında nişanlım biriyle kavga etmiş o kavgadan tazminat davası devam ediyor tazminat ödemesi çıkarsa evi alabilirler diye fakat ben ve babamla evi annesinin üzerine olacağını emlakcidan öğrendik babam bunu duyunca tabiki çok kızdı kızımdan malmi kaçırıyorlar diye neyse sorun oldu diye nişanlım evi üstüne aldı hatta ev alınırken 40 binlira bende evin üstüne ekledim. Şimdi tüm bunlardan sonra gizli gizli evi tekrar annesinin üstüne aldığından şüpheleniyorum evimiz dizildi tapu ortada yok ve bana ettiği Bi cümleden bu şüphe girdi içime ben şimdi napmaliyim bilmiyorum sürekli başka sebeplerden yüzünden kavgamiz var düğünümüze 2 hafta kala ayrılma konumuna geldi yeni barıştık benim tapuyu öğrenmem lazım benden gizli annesinin üzerine aldıysa tavrım nasıl olmadı

Satilan ev annesinin ustuneymis zaten, satip yeni alıyorsaniz annesinin uzerine olacak tabi?
Ben de böyle düşünüyordum ama konu sahibi de 40 bin lira katmış.
Bence nasıl başlarsa öyle gider. Bunca kavga gürültüyle mutlu yuva kurulmaz..KKda nikah haftası ayrılan çok kız var, iclerinden hiç pikman olan görmedim. Zararın neresinden dönsen kârdır.
Umarım kurtulacak cesaretin olur bu çirkin yoldan

Satilan ev annesinin ustuneymis zaten, satip yeni alıyorsaniz annesinin uzerine olacak tabi?
Evet birde bu var satılan mal benimse yenisi alınınca tapuyu yine ben alırım mal kaçırma ile ilgisi yok ama gelinde 40 milyar para koymuş oda az para değil keşke hiç para vermeseydi gelin tarafı

Ben de ona şaşırdım
Eşimin annesinin üstünde olan bi evde ben hak iddia edemezdim
Eşim babamın evini üstüme alayım diye kavga etse ondan da bi huylanırdım

Sizin konuda rahatsız edici olan konu şu bana göre
Bu konuları en baştan konuşmak yerine nişanlınızın gizli kapaklı yapmaya çalışması
Evi boşverin de asıl bu duruma odaklanın
Ev annesinin üstüneyse sizin paranızı da size geri ödesinler

Zaten satılan ev ailenin eviymiş tekrar kayinvalidenin üstüne yapılmalı bence.Ev almak ne kadar zor biliyormusun bu zamanda 40 bini ev pesinatı yapamazsın.Bana göre bu durumda eger kayınvalidemin evi satılıyorsa tekrar onun üstüne yapılması için bir sebebe gerek yok.Ne güzel kira vermeyeceksiniz buna şükür o parayı kıyıya koyarız yeni ev aliriz yatırımlık.Bu kadar kavga gürültüye gerek yok.Benimde çocuğum var evimi oturmak için versem birde nişanlısı tapusunu istese ister oturun ister oturmayın zira ben ölene kadar mal benim ben öldükten sonra ne bok yerseniz yiyin derim hastalık ve eğitim için lazım olmadığı surece(15 yıllık evliyim kayinvalidemin evinde oturuyorum tapuda onun üstüne herzamanda şükrederim kira vermediğim icin)

Evet birde bu var satılan mal benimse yenisi alınınca tapuyu yine ben alırım mal kaçırma ile ilgisi yok ama gelinde 40 milyar para koymuş oda az para değil keşke hiç para vermeseydi gelin tarafı
40 bin tl ye ev alinir mi :KK70:? Kendi ustlerine olacak diye dusundugu icin vermis. Vermemeliydi o zaman.

Ev kv ‘nin değil mi zaten?Yine onun üzerine olacak tabii..Beklentiniz neydi?Sizin üzerinize mi yapmaları?
Hayır tabiki ama ben üstüne para kattım ayrıca çocuk avutur kendi üstüne alıp sonra gizli gizli tekrar annesinin üstüne yaptıysa göstermelik bu duruma ben napmaliyim bunun için yazdım bu foruma

satılan ev nişanlınızın annesinin zaten,yeni evde tabi onun üzerine olacak. Siz kayınvalidenizin üzerind olan evde oturmak istemiyorsanız kiralık ev bakacaksınız kendinize. Ne güzel dünya ya.. 40 bin lira verip evin yarısına sahip olacağınızı düşündünüz dimi ? Yazık olmuş.. Benimde var oğlum,allah iyi niyetli insanlarla karşılaştırsın diyor ve susuyorum.

Ben de ona şaşırdım
Eşimin annesinin üstünde olan bi evde ben hak iddia edemezdim
Eşim babamın evini üstüme alayım diye kavga etse ondan da bi huylanırdım

Sizin konuda rahatsız edici olan konu şu bana göre
Bu konuları en baştan konuşmak yerine nişanlınızın gizli kapaklı yapmaya çalışması
Evi boşverin de asıl bu duruma odaklanın
Ev annesinin üstüneyse sizin paranızı da size geri ödesinler
Giggles konu sahibi evli degilki henüz .Ayrıca sıfırdan ev borcuna girilmiyor anneye ait olan ev oturulmak için veriliyor gelin hanım beğenmiyor.Siz dişinizden tırnağınızdan arttirsanız alsanız çocuğunuza otursun diye verseniz beğenmeyip satsalar tapuyu da isteseler boşanma durumda sizin bunca yıl didinmeniz boşa gitse ne düşünürsünüz.Başka çocuğunuzda varsa peki onun hakkı nerede.40 bini bu devirde peşinat saymazlar. Evlendikten sonra tüm borcu karı koca ödese borca girseler birlikte tamam gelin hanım haklı derim.

Evin değerini bilmiyorum ama sizin kattığınız para devede kulak. 40 bine karşılık yıllarca kira vermeden oturacaksınız. Evin vergisini de kv öder onun üstüne olduğu için. Daha ne ister insan... bu kadar hesap yapmayı bu fani dünya kaldırmaz. Para da vermeseydiniz tapu da beklemeseydiniz. Vereyim kırk bincik, alayım koskoca tapu... olllldu 😂

Annenin evi satılıp yeniden ev alındıysa tabii ki yine annenin üzerine yapılacak tapu. Bu konuda babanız bile niye kendinç söz sahibi sanıp bir de üstüne kızma hakkını kendinde buluyor anlamadım. Vermeseydiniz 40 bin lira da, siz en başta tapu için diretmeyecektiniz. Madem öyle paranızı geri isteyin yada bedavadan, kira vermeden oturacağınız bir ev bulduğunuz için şükredip, ona sayın. Kaldı ki ben olsam evimi hiç vermezdim, beğenmeyen kendine ev bulsun çıksın kiraya. Benim yıllarca dişimden tırnağımdan artırdığım malım üstünde bırakın çocuğumun, sonradan piyasaya çıkan bir insanın da söz hakkı olamaz. Ben olsam kiraya verir, keyfime bakardım. Kimin malının hesabını tutuyorsunuz? Sizinle ne ilgisi var? Evin tapusundan size ne? Gizlice veya değil, nişanlınız böyle bir şey yapmışsa da iyi yapmış.

X