Evlilikten beklentiler - görücü usulü

Biri konudan hırsımı alamıyorum demiş, yeminle ben de :KK70:dürüstlük zannettiğiniz şey sonradan 'ben sana demiştim kendin kabul ettin şimdi ağlama' diyebilmek için.
Burda bir çok kadın yaşadı bunları gördük gerçekten, amerikayı yeniden keşfetmenize gerek yok
Tecrübe, tecrübe edilmemeli☹️

Acaba yaşının geçmiş olduğunu mu düşündürtmek istiyor, hani daha iyi yorumlar gelsin diye. 😀27 yaş da geç değil gerçi. İşi bırak çocuklarımı doğur, anama babama hizmet et diyen adamla da hangi yaş olursa olsun evlen diyecek değiliz ama.
27 yasinda devlet memuru kadin da kocişi calismasina izin vermiyor diye nikahli hizmetçi olmamali ya. Bu kadar da olmasin artik. Inanmak istemiyorum.

Merhaba hesabimi bu yuzden actim yeni uye oldugum icin fake konu sanmayin. 27 yasindayim. Halamin esinin tanidigi bir cocuk varmis (32) yasinda mimar ve cocugun babasiyla işli dislilar. Bunlar da konusurlarken iste oglum niye evlenmiyorsun falan demisler , cocuk ben namaz kilan bir es ariyorum temiz ahlakli ailem yasli insanlar onlara da iyi davranacak birini bulamadım. suana kadar da pek bi kadinla da sohbetim olmadi demis ve onlarda bizim tanidigimiz bir kiz var isterseniz gorusun memur aradigin gibi bir kiz falan namaz da kılıyor tum sulale bilir guler yuzlu vs.o da demisler.neyse bana da soylediler itiraz etmedim bi goruselim dedim geldiler cay kahve falan derken bizim oturma odasi bos kaldi halam bizi aldi odaya ayni gorucu usulu gibi anlatmaya basladi siz konusun dedi kapiyi acik birakti gitti. Valla o an cok heyecanlandim uzun zamandir hayatima da biri girmemisti yuzune bakamiyordum ama o konuskandi o konustukca bende yuzune baktim yorulacaksin, uzu var ve etkilendim gercekten surekli profiline bakiyorum :KK70: iste maddi olarak isim var evimi de aldim ailemin de katkisi var sagolsunlar falan dedi istedigin gibi dayar dosersin maddi konuda sıkıntımız yok sukur sadece manevi yönden ısınalım yeter ki dedj..ailemle gidip gelmeni onlara saygi göstermeni isterim keza aynısını bende senin ailen icin gosteririm dedi kafamla onayliyordum aklima soracak bir şey gelmedi hic .ha istersen ailene yakin bir yerde ev tutarız da dedi ama en son dedi ki calismani istemiyorum.bunu bastan söyleyeyim bir adım atmadan. Ev isi yemek derken zaten yorulacaksin ,aklim sende kalmasin ben kiskanc biriyim.bunları söylerken de cok rahattı belki de görüştüğü 10.kizimdir bilemem. Sonra babasigil kalkti numarani yaz haberlesiriz deyip telefonu verdi yazdim numarami ... 10 gun once yasandi ve benden haber bekliyorlar kalbim isindi ama tamda emin degilim gibi arada nasilsin vs.seklinde mesajlastik zaten isten telefona zor bakiyorum eve gelince de dus alip uyuyordum Simdi ben bu isten bir sey anlamadım evet kucuk değiliz ama biraz farkli bir şey olmadı mi ya da ben daha önce görücü usulü kimseyle tanışmadığım icin mi garip geldi birde aslinda buraya yazmakta kararsizdim 2 gündür her yazılani okudum evlilik yazilarinda bazilari diyor ki ten uyumumuz yok evlenmeden cinsellik yasamam mümkün degil zaten hem dini yönden hemde yapmam yani ama bunlar problem olur diye de korkuyorum falan ya kafam niye bu kadar karışık.ya lütfen tavsiyenii yazın..
Adam resmen kriterlerini söylemiş evlilik programı gibi sanki siz ona talip olmuşsunuz. Ayrıca sessiz durmanız hoş olmamış o yüzden böyle konuşmuş. Siz söyleyin bence bu devirde memur olmak hiç kolay değil misal ben çırpınıyorum memur olmak için. Bence siz bunun konusunu açın hala çalışmamanız konusunda ısrar ediyorsa bu adamla evlenmeyin. Yemek temizlik falan nedir siz hizmetçi değilsiniz yeri gelince o da yapacak.

Bakin siz benim yazdığımı okumamissiniz ki ben asla anneme babama bak dedi demedim onlar zaten kendi ayakları üstünde duran insanlar sadece ailelerimise saygılı olalim bende seninkine dedi . yani o kadar abartıyorsunuz ki yok evden cikamazsin gezemezsin hangi devirde yasiyorsunuz anlamadım. İtaaat bekliyormus da falan da filan da .çok düşünüyorsunuz dört dörtlük insan mi var olsa da ben mi bulacagim gerci olmadi zaten buradakileri okuyunca konuşmayı kestim sırf icim karardi diye yoksa onun yanlışını görmedim Allah var. Ailemi ikna edip isi de bırakacağım artık insanlara fikir de soramaz olduk her sey de karamsarlık dalga geçeni mi ararsın
Ne kadar tanıdık bir profilsiniz. İşe girene kadar kırk takla, kadroyu elde edince mıymıymıy. Bence de bırakın tez vakitte işi, dışarda milyonlar var yerinizde olmak isteyen. Allah kıymet bilene nasip etsin.

Aman diyeyim, adam narsist gibi geldi bana. En uzak durulması gereken tipler bunlar. Başta kartları açık oynuyorum ben dürüstüm havası estirip karşıdakinde hüküm sürmek istemek. Bunu da seni düşünüyormuş gibi yapmak.

Bakin siz benim yazdığımı okumamissiniz ki ben asla anneme babama bak dedi demedim onlar zaten kendi ayakları üstünde duran insanlar sadece ailelerimise saygılı olalim bende seninkine dedi . yani o kadar abartıyorsunuz ki yok evden cikamazsin gezemezsin hangi devirde yasiyorsunuz anlamadım. İtaaat bekliyormus da falan da filan da .çok düşünüyorsunuz dört dörtlük insan mi var olsa da ben mi bulacagim gerci olmadi zaten buradakileri okuyunca konuşmayı kestim sırf icim karardi diye yoksa onun yanlışını görmedim Allah var. Ailemi ikna edip isi de bırakacağım artık insanlara fikir de soramaz olduk her sey de karamsarlık dalga geçeni mi ararsın

Adamın yanlışlarını göremediğiniz belli. O yüzden gözünüzü açmaya çalışıyor insanlar.
Ama siz evlenin bence bu adamla. Ben bu forumda bazı şeyleri kabullendim artık. Sizin gerçeğiniz bu. Gidin evlenin. Herkes güzel yaşamak, eşit ve mutlu bir hayat sürmek zorunda değil. Çünkü bunu istemiyorlar. Bazıları bir gün yüzü görmeden yaşamak istiyor. Neden o kişilerden biri de siz olmayasınız ki?

"Dört dörtlük adam vardı da beni mi bulacak" diyen siz, 1 kez gördüğünüz adamın sizi düşündüğü için çalışmanızı istemediğini zanneden siz... Çok mantıklı bir insansınız belli ki. Hemen gidip evlenin :KK66:

Aklıma kırmızı oda daki selvi geldi.O köpek herif eş diye hizmetçi alıp üstüne gün yüzü göstermemişti.Senin mimarın tek farkı ise henüz dayağını göstermemiş olması .

Anlamadığım şu ki ilk görüşmede direkt evlilik konusu ve evlilikte beklentiler mi konustu, anneme babama, saygı filan.

Demediiniz mi ya Bi bismillah diye.

İlk kez, gördüğünüz Bir adam icin de memuriyet bırakmak cok acma geldi.
Mimarmış isterse prof olsun. Kim ki o.

Daha 1 kere görmüşüm.

Gerçekten şu mesajınıza şok oldum. Bu kadar kolay mı yaaa memurluğu bırakmak. İnsanlar çırpınıyor memur olabilmek için. Bir erkek için işini mi bırakacaksın pes cidden. Bence de siz istifa edin de yerinize bunu çok isteyen biri gelsin bari. Adama sen talip olmuşsun gibi o sana kriterlerini söylemiş ve öyle söylemiş ki. Bence çok da normal şeyler söylememiş tabi size göre normal bu belli de...

Benim nişanlım da objektif olarak söylüyorum ki çok yakışıklı. Tipi fiziği, efsane. Kadın/erkek, eş dost akraba, tanıdık tanımadık herkes çok beğenir onu. Bazen bakıyorum bu adam bu tiple nasıl beni seçti diyorum. (bence ben de fena değilim ama o çok daha üst level:p) ilk görüşte tipine vurulmuştum ama sonra karakteri ve bana olan sevgisi daha ağır bastı. Sadece görüntü ile asla olmaz zaten. Ama her şeye rağmen bana gelip "çalışmanı istemiyorum evde zaten yorulursun, kıskancım" dese totomla güler bay bay derim ona. Yakışıklı diye ilk görüşte bir mimara vuruldun, burda da herkese çemkiriyorsun, ama bu insanlar ne seni ne o kişiyi tanımıyor. Sadece akıl veriyorlar. Bi dinle derim.

Dipnot:4 yıllık memurum (27yaş), sağlıkçıyım

Şöyle ki namaz kılmak güzel ama bunu Allah için yaparız, Allah korusun bi dönem geldi şeytana uydun namazı bıraktın napacak boşayacak mı? Ayrıca yeni evliyim şehir değiştirdiğim için şuan çalışmıyorum eşimin herhangi bir baskısı yok çalışma falan demez ama buna rağmen çalışmaya kendi paramı kazanmaya alıştığım için garipsiyorum hala bi yetersiz hissediyorum ki Allah razı olsun eşim para bırakır hani maddi olarak zorlamaz ama kendi paran gibi olmuyor işte... Eşime deli divane aşık olarak evlendim bana çalışmayacaksın dese sevgime rağmen ayrılırdım KESİNLİKLE

Merhaba hesabimi bu yuzden actim yeni uye oldugum icin fake konu sanmayin. 27 yasindayim. Halamin esinin tanidigi bir cocuk varmis (32) yasinda mimar ve cocugun babasiyla işli dislilar. Bunlar da konusurlarken iste oglum niye evlenmiyorsun falan demisler , cocuk ben namaz kilan bir es ariyorum temiz ahlakli ailem yasli insanlar onlara da iyi davranacak birini bulamadım. suana kadar da pek bi kadinla da sohbetim olmadi demis ve onlarda bizim tanidigimiz bir kiz var isterseniz gorusun memur aradigin gibi bir kiz falan namaz da kılıyor tum sulale bilir guler yuzlu vs.o da demisler.neyse bana da soylediler itiraz etmedim bi goruselim dedim geldiler cay kahve falan derken bizim oturma odasi bos kaldi halam bizi aldi odaya ayni gorucu usulu gibi anlatmaya basladi siz konusun dedi kapiyi acik birakti gitti. Valla o an cok heyecanlandim uzun zamandir hayatima da biri girmemisti yuzune bakamiyordum ama o konuskandi o konustukca bende yuzune baktim yorulacaksin, uzu var ve etkilendim gercekten surekli profiline bakiyorum :KK70: iste maddi olarak isim var evimi de aldim ailemin de katkisi var sagolsunlar falan dedi istedigin gibi dayar dosersin maddi konuda sıkıntımız yok sukur sadece manevi yönden ısınalım yeter ki dedj..ailemle gidip gelmeni onlara saygi göstermeni isterim keza aynısını bende senin ailen icin gosteririm dedi kafamla onayliyordum aklima soracak bir şey gelmedi hic .ha istersen ailene yakin bir yerde ev tutarız da dedi ama en son dedi ki calismani istemiyorum.bunu bastan söyleyeyim bir adım atmadan. Ev isi yemek derken zaten yorulacaksin ,aklim sende kalmasin ben kiskanc biriyim.bunları söylerken de cok rahattı belki de görüştüğü 10.kizimdir bilemem. Sonra babasigil kalkti numarani yaz haberlesiriz deyip telefonu verdi yazdim numarami ... 10 gun once yasandi ve benden haber bekliyorlar kalbim isindi ama tamda emin degilim gibi arada nasilsin vs.seklinde mesajlastik zaten isten telefona zor bakiyorum eve gelince de dus alip uyuyordum Simdi ben bu isten bir sey anlamadım evet kucuk değiliz ama biraz farkli bir şey olmadı mi ya da ben daha önce görücü usulü kimseyle tanışmadığım icin mi garip geldi birde aslinda buraya yazmakta kararsizdim 2 gündür her yazılani okudum evlilik yazilarinda bazilari diyor ki ten uyumumuz yok evlenmeden cinsellik yasamam mümkün degil zaten hem dini yönden hemde yapmam yani ama bunlar problem olur diye de korkuyorum falan ya kafam niye bu kadar karışık.ya lütfen tavsiyenii yazın..
Onca yıl okuyup didinip,sınava girip atanıp memur olucam?sonra herifin biri çıkıp 'bön çölüşmönö östömöm'dicek ..yok yaaaaaa😁

bisey sorucam ben ya. memurmussun ya hani, yani eger dogruysa. elin herifi icin memurlugu biraktin diyelim. 5 yil sonra bu adam seni aldatti veya anlasamadiniz bosandiniz diyelim. napicaksin? nedense ben memur olmaniza pek inanamadim ya. cevrem hep memurlarla cevrili. onlar birakin is birakmayi en ufak bir sorusturma acilmamasi icin bile nasil didiniyorlar. bu kadar dar bir bakis acisi ile memur olmussaniz demekki kendinizi gelistirememissiniz. koca icin tum emeklerinizi cope atacak kadar dar bir bakis acisi... yazik

Memur olmak ne kadar zor biliyor musunuz bir bir hayat verdik annem 20 yılını verdi olamadı

Nerden biliyorsun belki gizli alkolik, pedofili, gay, şiddete meyilli, kadını hizmetçi edebilecek, sinirli, aldatmaya meyilli, iktidarsız, farklı cinsel istekleri olabilecek, saygısız, dedikoducu, kadını küçük gören, ailesine hizmetçi arayan, hayvanlara zarar veren, çapkın, sadist, narsist, psikopat, şizofreni çıkacak.

Belki evlendikten sonra gerçek yüzünü görüp boşanacaksın.

Napacaksın 12 saat ayakta durulan patronun bağırdığı özel sektöre mi gireceksin

Şimdi Allah rızası için, sünnet için evlen diye tutturanlar o zaman sana aylık 4 bin verecekler mi

Hiç kusura bakma yaşam tarzını tahmin ediyorum kolay değil

Tanımak için seks yapmak hiç olmazsa sevişmek gerek çünkü bazı erkekler cinsellikte farklı oluyor acıtmayı seveni mi dersin yoksa yılda bir canı seks isteyeni mi dersin

Türlü türlü insan var

Ten uyumu şart

Zaten uzmanlar 3 sene tanımadan asla evlenmeyin diyor o yüzdendir ki Müslüman ülkelerde boşanma oranı çok çünkü emrivaki yapıyorlar

Sen cinselliği denemek istemiyorsun ee haliyle adamı 3 sene tanıman için vakitte vermez bunlar

O yüzden zaten hayatınla kumar oynuyorsun

O yüzden mesleğini bırakırsan adam seni parmağında oyum oyum oynatır canım

Belki döver bile çünkü dinin o kısmını kullanıyor erkekler

Ha bana sorarsan anasına babasına saygılı aradığında göre seni ilerde onlara bakıcı yapacak ama sen bilirsin tek dileğim mesleğini bırakmazsın umarım.

X