Evlilikten beklentim

Haklısınız zaten benim de düşündüğüm şey değil "2-3 yurtdışı yurtiçi gezisi olmazsa o evlilikten mutlu olmam" sadece böyle gezmeli tozmalı bir kafa yapısında olabilelim eşimle :) maddi şartlar elverdiğince :)

iste kendiniz gibi birini bulmaniz lazim,
bazi insana bu anlattiklariniz zul gelir, parasi olsa da yapmak istemez,
ama o insanin da baska hobisi vardir o da baska kisi ile cok mutlu olacaktir.
o yuzden sizin evlilik taniminiz size guzel.

O yuzden sadece sevgi saygi yetmez bence, hayata ayni pencereden bakmak ve ortak zevklere sahip olmak da onemlidir.

ben esimle bir on seneyi deviricem yakin zamanda, cok da iyi gidiyoruz, donem donem zorlaniyoruz, o da hayat zor yani gene iyiyiz :nazar:

Ben anladım, benim kafadansın :) Bu yazdıklarının hepsini rahat rahat yapabilmek için 3 yıl çocuk erteledik biz :))) Umarım gönlüne göre bulursun sen de, hayattan alacağın zevk katlanarak artıp, yaşama tutkun tepeye çıkacaktır bulduğunda :)

Ay inşallah ya :KK70: Siz nasıl tanışmıştınız?? :)

iste kendiniz gibi birini bulmaniz lazim,
bazi insana bu anlattiklariniz zul gelir, parasi olsa da yapmak istemez,
ama o insanin da baska hobisi vardir o da baska kisi ile cok mutlu olacaktir.
o yuzden sizin evlilik taniminiz size guzel.

O yuzden sadece sevgi saygi yetmez bence, hayata ayni pencereden bakmak ve ortak zevklere sahip olmak da onemlidir.

ben esimle bir on seneyi deviricem yakin zamanda, cok da iyi gidiyoruz, donem donem zorlaniyoruz, o da hayat zor yani gene iyiyiz :nazar:

Haklısınız. Aynı pencereden bakabilmek en önemlisi :)

Maşallah mutluluğunuz daim olsun:nazar:

Aslında kendimi doğru ifade edemedim galiba o kısımda. Düşündüğümde dünyayı beraber gezdiğim bir eş düşlüyorum. Bu maddi yetersizliklerden olmaz o ayrı tabiki ama ikimizin de o kafa yapısında olabilmesi, maddi durumumuzun yettiğince ülke içinde gezmeyi isterim mesela o zaman da :) kamp kurmayı deneyelim doğaya karışalım, otel tatili yapalım, doğu karadeniz'in yaylalarını keşfedelim, gaziantep'te dibine kadar yiyelim gibi :):)

Ben seni cok iyi anladim

Mesela ben yazinca bana da cok saldirirlar 😂
Mutsuz evliligini mutlu gibi yansıtmaya calisma tarzi yorumlar gelir.

Biz cok evden 1 saat uzakta agvada kamp yapariz yani piknik tupunu mu decatlondan 4 sene evvel en uygunun bi ustu aldigimiz cadiri mi sallama cay icmemizi mi asiri luks bulurlar bilmem ama cok abarttigi hayatimi mukemmel gostermeye calistigimi ima ederler. Halbuki esimle kafa nereye biz oraya takilabiliyoruz hepsi bu.

69 tlye hataya aldigimiz bilet
249 tlye parise aldigimiz bilet
400e karadaga aldigimiz bilet

Yani cift maasli evlerde bunlarin hic biri sorun yaratacak rakamlar degil bence. Sen 8 bin aliyorsan esin de 4 bin bile alsa yani cocuk yokken cok rahat gezersiniz zaten isin maddiyati cok cok buyuk degil.
Yeter ki kafalar uyussun.

Ama insanlarda bu kafa yapisi olmayinca bu sekilde yasayamiyorlar. Sanirim bu yuzden cogunluga imkansiz geliyor.

Merhaba kızlar,

Malum karantina günleri yapacak bir şey yok bol bol düşünür oldum 🙈

Evlilik fikri beni hep korkutmuştur çevremde arkadaşlarım evlenmeye karar verdikçe tepkim “oha nası yaniii emin misin” falan olmuştur. Nasıl bir evlilik beni mutlu eder diye düşünüyordum ve kriterlerim çok mu arş dağında diye size danışmak istedim. Gerçekçi olmayan şeyler düşünüyor olabilirim. Kendi evliliklerinizden, çevrenizden gördüklerinizle beni bi gerçek hayata döndürür müsünüz 🥴🤣

Öncelikle eşimle en yakın arkadaş olabilmek çok isterim. Beraber gülmekten ölebilmek çok önemli. Hep konuşacak bir şeyler bulabilmek, saçmalayabilmek...
Eşim hem çocuk ruhlu olmalı hem de yeri gelince dağ gibi duracak bana güç güç olabilecek bir adam olmalı çünkü ben kaygılı bir insanım
Maddi olarak orta üstü yaşayabilecek olmamız, en azından bekarkenki standartımın altına düşmeyecek olmam
Gezme görme tutkusu olan yılda 2-3 kere bir ülkeye gidip gezebileceğimiz, tatillerimiz, haftasonu kaçamaklarımız olan
Bu hayatta bir şeyler başarmak için yaşamak için bir tutkusu olan
Akşam işten eve geldiğimizde beraber mutfağa girip güle eğlene yemeğimizi yapıp yiyip, belki bir kadeh şarabımızı içip salaş salaş koltuğumuzda tv karşısında sarmaş dolaş takılabileceğimiz
Tatmin eden bir cinsel hayatımızın olduğu
Beraber takıldığımız bir arkadaş grubumuzun olması güzel olur (how i met your mother ya da friendsteki ortam gibi mesela)...

Öyle aklıma gelenleri yazdım.. Bunlar gerçekçi olmayan istekler mi? Çok mu abartıyorum? Başarılı evlilikler böyle mi oluyor? ☺
Gulmekten oldugum esimle konusmalarimiz oldukca kisitlandi. Cunku anlatacak cogu seyimiz bitti. Simdi konusmalarimiz gunluk konusmalarla kisitli, cocuk ev is gundem vs. O yuzden bence bu kimse ile olabilecek degil. Anlat anlat illaki bitiyor.

2.si icin konusayim. Bence surekli kaygili insan cekilecek cile degil. Bir yerden sonra anasinin avutamadigini ben mi acutucam deyip daraliyorsun. O yuzden sahsen ben kaygili insan istemem. Ama her kor saticinin bir kör alicisi vardir hesabi belki olabilir bu madde.

3. Su tek basina olmuyor. Sizde calisip katacaksaniz pekala olur ama yok koca beyim calissin sadece derseniz cok beklersiniz ..
4.su cok uc bir hayal. Hem maddi olarak hem manevi olarak. Yani 4 ulke icin 1 er hafta ayirsaniz. Calisma kanununda 2 haftalik olan izin ile zor. Ha gezersiniz o ayri. Ama standart biraz düşmeli. Bu hali gercekci degil.
5.hayatta bir sey basarmak icin tutkusu olan ile ne demek istenmis bilemedim. Bir tutkusu olmayan var mi ki. Yada ne cesit bir tutku. Misal yemek icin yasayan bir arkadasim var. Yerken olecek muhtemelen. Bir ara yerinden kalkip yemek yapamayacak hale gelince ameliyat olup zayiflamisti. Yemek yapabilmeye baslayinca yine kilo aldi. Tutkuda onemli yani..

6.olur bu. Bizde sistem bu misal. Gerci cocuktan sonra sarabin yerini kahve aldi ama olsun. Mutluyuz umutluyuz.
7.bak bu cok enteresan madde. Cinselikte tarminkarlik degisken. Ama neden olmasin.
8. O olmuyor ya. En azindan cocuktan sonra. Misal bizde vardi bir ara. Is ciki illa 1 er bira icer oyle dagilirdik evlere. Ee simdi cocuk uyuyor 20de. Biz isten cikiyoruz 17 de. Kosa kosa eve gidiliyor mecbur. Arkadaslarla takilmaca evde cekirdek caya dondu.

Imkansız degil olur böyle bir evlilik ama türkiye şartlarında biraz zor 😂 bi kac seçeneği daha makul yaparsan mutlu olursun gibi geliyor 😂

Sizi de cok karamsar buldum ya.
Acaba herkesin beklentisi farkli oldugu icin mi boyle oluyor?
Konu sahibinin beklentisinde bisey yok ki. Anlasip uyusabilecegi bir es istiyor sadece.
Zaten bu da olmayacaksa evlenmenin amaci ne?
Surprizler pahali hediyeler ne bileyim cok yakisikli bir adam, cok zengin bir adam falan istemiyor. Aksam yemegine fransaya gidelim, miamiden ev isterim falan demiyor.

Siz evli misiniz 😣 birlikte eglenip tatile falan gitmiyor musunuz mesela? Veya etrafinizdaki ciftler yapmiyor mu hic boyle seyler?

Evliyim eşim benim şükür sebebim🙏 tatilede çok şükür gidiyoruz..ama konu sahibi dört dörtlük bir evlilik çizmiş buda mümkün olmuyor malesef...hele ilk yıllardan sonra yoğun çalışma temposu ve çocuktan sonra...ben evliliğimi anlatıp ovuncek değilim hiç hazetmem öyle insanlardan...ama bunu yapan okadar çok kişi var ki malesef...

Şükürler olsun bende evlilik konusunda doğru karar verdiğini düşünenlerdenim.(10 yıllık evliyim) Ama yazdıklarınız bana itici geldi doğru kelimeyi buldum mu emin değilim ama itici evet. Yurtdışı tatilleri dışında hayallerinize eşdeğer bir evlilik yürüttük, çocuk olunca işlet tamamen değişti. Yaş ilerledi biz büyüdük ama mesela bu yaz kamp işlerine yeniden başlayacağız, hala en yakın arkadaşım eşim, yıpranmadık desem yalan söylemiş olurum, sonuçta 14 yıldır birlikteyiz. Evlilikte bence bu kadar çok kriter gözetilmemeli. Niye çünkü hiçbirimiz mükemmel değiliz.Hee kadınların çoğu para var ise diğerleri de varmış (?) gibi davranıyor. Kendini buna inandırıyor o ayrı, o da bir tercih saygı duyuyorum. Ama gerçek değil.

Ben seni cok iyi anladim

Mesela ben yazinca bana da cok saldirirlar 😂
Mutsuz evliligini mutlu gibi yansıtmaya calisma tarzi yorumlar gelir.

Biz cok evden 1 saat uzakta agvada kamp yapariz yani piknik tupunu mu decatlondan 4 sene evvel en uygunun bi ustu aldigimiz cadiri mi sallama cay icmemizi mi asiri luks bulurlar bilmem ama cok abarttigi hayatimi mukemmel gostermeye calistigimi ima ederler. Halbuki esimle kafa nereye biz oraya takilabiliyoruz hepsi bu.

69 tlye hataya aldigimiz bilet
249 tlye parise aldigimiz bilet
400e karadaga aldigimiz bilet

Yani cift maasli evlerde bunlarin hic biri sorun yaratacak rakamlar degil bence. Sen 8 bin aliyorsan esin de 4 bin bile alsa yani cocuk yokken cok rahat gezersiniz zaten isin maddiyati cok cok buyuk degil.
Yeter ki kafalar uyussun.

Ama insanlarda bu kafa yapisi olmayinca bu sekilde yasayamiyorlar. Sanirim bu yuzden cogunluga imkansiz geliyor.

Ay çok cizeell 🤩 bugün doğumgünüm böyle güzel bir ilişki diliyorum kendime :))

Şükürler olsun bende evlilik konusunda doğru karar verdiğini düşünenlerdenim.(10 yıllık evliyim) Ama yazdıklarınız bana itici geldi doğru kelimeyi buldum mu emin değilim ama itici evet. Yurtdışı tatilleri dışında hayallerinize eşdeğer bir evlilik yürüttük, çocuk olunca işlet tamamen değişti. Yaş ilerledi biz büyüdük ama mesela bu yaz kamp işlerine yeniden başlayacağız, hala en yakın arkadaşım eşim, yıpranmadık desem yalan söylemiş olurum, sonuçta 14 yıldır birlikteyiz. Evlilikte bence bu kadar çok kriter gözetilmemeli. Niye çünkü hiçbirimiz mükemmel değiliz.Hee kadınların çoğu para var ise diğerleri de varmış (?) gibi davranıyor. Kendini buna inandırıyor o ayrı, o da bir tercih saygı duyuyorum. Ama gerçek değil.

Yaa biriyle tanışırken bu kriterlere göre değerlendirmiyorum zaten ama düşünüp hayal kurduğumda evliliğimin böyle olduğunu hayal ediyorum ve beni bu mutlu ediyor ☺️ Neden itici? 😊

X