Evlililten ürküttüm mü?

CicimBalim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2017
240
155
31
Iyi aksamlar
Hemen konuya gireyim
Bir beyfendiyle birlikteyiz ben 29 O 33 yasinda. Bastan beri ciddi bir birliktelikten yanaydik hatta evlilik amaci olustu zamanla. Cünki cok iyi anlasiyorduk zevkler vs hep ayniydi hatta büyük bir tartismamiz bile olmamisti oluncada güzelce hal ediyorduk.
Neyse adimlar atildi o ailemle ben ailesiyle tanistim ve en sonunda Ailelerimiz tanisti.
Simdi sirada Isteme var aslinda fakat Annemin beklenmedik saglik sorunu cikti 1 ay tedavideydi ve haliyle bizim islerde durdu.
Tabi biz o 1 ay icinde büyük bir tartisma yasadik sacma bir sebepten dolayi,
ayrilik noktasina gelecek kadar.
Tabi kafamizda soru isaretleri olustu. Onun daha cok olustu kendisi kavga tartismayi sevmeyen biri oldugu icin isi gücü huzurlu yasam. Haliyle aramiz buz gibiydi fakat 1 haftadir düzelttik ve hersey eskisi gibi yine.

Gel gelelim bugün sohbet ederken bu demezmi "O büyük tartismamiz beni cok etkiledi belkide cok hizli adimlar attik toz pembe gördük herseyi, bu yüzden kendim icin bir karara vardim biraz yavaslamamiz lazim sanirsam daha cok tanimamiz gerek birbirmizi"
Ben tabi altta kalmamak icin gururumdan onayladim ve benimde böyle düsündügümü dedim.
Benim icin iliskide/evlilikte tartismak normaldir tabiki dozunda hersey ama sirf bu yüzden gelecegimize olumsuz bakmak biraz sacma degil mi?
Bende artik adini koyalim istiyorum
Ayrica ailesi muhazafakar ve bana kesin hak verecekler fakat kendisi olumsuz düsünüyor nedense..
Düsüncelerinizi merak ediyorum
Bundan sonra nasil adim atmam lazim?
Bitirmem mi lazim sizce?

Iyi aksamlar
Hemen konuya gireyim
Bir beyfendiyle birlikteyiz ben 29 O 33 yasinda. Bastan beri ciddi bir birliktelikten yanaydik hatta evlilik amaci olustu zamanla. Cünki cok iyi anlasiyorduk zevkler vs hep ayniydi hatta büyük bir tartismamiz bile olmamisti oluncada güzelce hal ediyorduk.
Neyse adimlar atildi o ailemle ben ailesiyle tanistim ve en sonunda Ailelerimiz tanisti.
Simdi sirada Isteme var aslinda fakat Annemin beklenmedik saglik sorunu cikti 1 ay tedavideydi ve haliyle bizim islerde durdu.
Tabi kafamizda soru isaretleri olustu. Onun daha cok olustu kendisi kavga tartismayi sevmeyen biri oldugu icin isi gücü huzurlu yasam. Haliyle aramiz buz gibiydi fakat 1 haftadir düzelttik ve hersey eskisi gibi yine.

Gel gelelim bugün sohbet ederken bu demezmi "O büyük tartismamiz beni cok etkiledi belkide cok hizli adimlar attik toz pembe gördük herseyi, bu yüzden kendim icin bir karara vardim biraz yavaslamamiz lazim sanirsam daha cok tanimamiz gerek birbirmizi"
Ben tabi altta kalmamak icin gururumdan onayladim ve benimde böyle düsündügümü dedim.
Benim icin iliskide/evlilikte tartismak normaldir tabiki dozunda hersey ama sirf bu yüzden gelecegimize olumsuz bakmak biraz sacma degil mi?
Ayrica ailesi muhazafakar ve bana kesin hak verecekler fakat kendisi olumsuz düsünüyor nedense..
Bitirmem mi lazim sizce?
Ailenin muhafazakar olmasıyla size hak vermesinin alakası ne o kısmı çözemedim.

Tartışmanın sebebini bilmeden bir şey söylemek çok zor. Ama henüz evlilik öncesinde bu kadar büyük tartışmalar insanları kararını sorgulamaya itebilir.

Tartışmanın ne olduğuna, tartışma arasında iki tarafın hâl ve hareketlerine bağlı bence. Misal benim için basit bir konuda büyük bir olay gibi tartışma çıkarsa bir düşünürüm, fikir ayrılığı yaşamışsam durur bir düşünürüm. Tartışma esnasında kırıcı sözler söylenmişse ilişkiyi uzatırım, daha şimdi böyleyse ileride ne olur diye düşünürüm. Her ilişkide tartışmada olur ama tartışmanın içeriği, neyden çıktığı, tartışırkenki üsluplar burada belirleyicidir bence.

Karsi tarafın ikinci evliliği olacaktı değil mi?

Daha temkinli olabilir o yüzden.

Basit bir sebep deseniz de neden tartıştiginiz önemli.

Iyi aksamlar
Hemen konuya gireyim

Bitirmem mi lazim sizce?
Beyimizin icine şüphe girmiş gibi sanki. Ne kadardir berabersiniz canım? Bi erkeğin kavga anındaki tavri, otokontrolü, öfke kontrolü çok çok çok önemli. Sonrasında alıngan olmamasi, sorunu medeni şekilde çözebilmesi. Bu beyimiz şimdi evlense ilk kavga da 'biz niye evlendik ki' tarzinda sitem etmesin sana sonra.

Asla ama asla üzerine düşme. Zaman lazım diyorsa tamam de. O koşsun peşinden. İyi yapmışsın. Yumuşama bence. Kimse bulunmaz hint kumaşı değil. Üzerine düşersen totosu kalkar emin ol. Tartışma olmadan evlilik olmaz zaten. Eğer bu tartışmadan dolayı huzursuz olduysa biraz daha tanıyalım birbirimizi dediyse tamam paşa gönlü bilir. Maximum 6 ay verirsin. Sonra hala bir girişim yoksa dehle gitsin.

Tartışma konusu ve sizin verdiğiniz tepkiler vs çok önemli. Bu yüzden geri çekilmiş olabilir

X