Ezikmiyim bennn

mutlumelo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2014
1.741
3.174
Hanımlar merhaba..Benim derdim kimseyle hiçbirşeyle uğraşma isteğimin olmayışı ve hep kaçma eğiliminde olmak.Bir ortama girince sivri olmamama rağmen mutlaka olumsuz olaylar beni buluyor ve pat kendimi çaresiz hissediyorum. Sessiz ve kimseye karışmak istemeyen yapım birilerine beni ez mesajımı veriyor anlamıyorum.Olayların akabindede pantere dönüşüyorum:KK43: Bu da egomu haksızlığa tahammül edememek mi onu da anlamıyorum. Şimdi yeni bir işe girdim mesela. Bir kadınla sorun yaşadım bana sözel saldırı yaptı ve bende sustum polemik yaşasam daha kötü yerlere gidecekti,kadın şirret birşeydi. Yukarıyı aramadım çünkü yönetici bu şirret kadının eski arkadaşı. Baktım ki o aramış ve birilerini üzerime salmış. Detayları anlattığım herkes olaydaki çarpıklığı anlıyor. Fakat taraftar durumlarına sinir oluşumdan dolayı birilerine sürekli konuyu deşiyorum ve amaaan boşver parana bak gibi sözler duyuyorum etrafımdan.Bense herşeyi bırakıp gitmek istiyorum.Bu kurtlar sofrasında mücadele etmek beni yıpratacak çünkü. Öyle el bebek gül bebek büyümedim aslında varlıklı falanda değiliz.Bugüne dek çeşitli mücadeleler yürüttüm evet başarılarımda oldu. Ancak ben yoruldum insanların acımasız düşüncesiz hallerinden. Şu an o kadar mutsuzum ki bunu anlatacak kimsem kalmadı adeta. Çünki dicekleri şey aman parana bak takılma. Peki ben bu tuhaf ortamda mutsuz mutsuz nasıl çalışıcam? Cidden ben mi zayıf karakterliyim? Eğer öyle isem napmalıyım? Çok cevval hareketlerde bulunmama rağmen özünde korkak biriyim:KK43: Sanırım hayatımdaki olumsuzluklarıda bu korkular üzerime çekiyor. Kendimi yapayalnız güçsüz sevilmeyen biri olarak görüyorum.Unutkanım ve sürekli birilerinin alay konusu oluyorum,bunu farkedenler beğendiği lafı söylemeye başlıyor. Hep dalgınım ve insanları dinleyemiyorum dinlesem anlamıyorum.Anlasam unutuyorum.Biri bana şunu yap dediğinde o an ölmek istiyorum yok olmak istiyorum. Hiç yaşama isteğim yok.Mücadele edecek gücü kendimde bulamıyorum. Ve sanki birgün mutlaka kendimi öldürüp bu dünyadan gidecek gibi hissediyorum:KK43: Çünkü yaşamak çok ağır geliyor. Sizce ben bu anlattıklarıma bakılırsa neden böyleyim? Psikolojik sorunlarım mı var?

Canim bunun altinda yatan sebepleri bulman lazim. Imkanin varsa psikolojik destek al. Kendini öldürmek yerine hayatini nasil güzellestirebilecegini düsün

Derhal derhal derhal tedavi al...
Derhal...

Depresyon gibi geldi bana Parana bak lafı mantıklı işten çıksan bile evde olsanda karşına böyle insanlar hep çıkar mesafeni korusanda yine eziklerle böyle insanlar saf kötü bence takılacak insan arıyorlar

unutuyorum.Biri bana şunu yap dediğinde o an ölmek istiyorum yok olmak istiyorum. Hiç yaşama isteğim yok.Mücadele edecek gücü kendimde bulamıyorum. Ve sanki birgün mutlaka kendimi öldürüp bu dünyadan gidecek gibi hissediyorum:KK43:

Bu hisler çok ilginç doktora gidilmeli. Güçlü olmak zorundasınız bu hayatta. Bunun için lütfen tedavi için doktora gidin

Son düzenleme:
Oturup intihar düşünmüyorum.. sadece yok olmak istiyorum:KK43:

Onu bende uzun bir süre istedim. Hatta o kadar istedim ki 48 kiloya düstüm (boyum uzun bu arada). Ama bu düsünceler bunu gercekten istedigimizden olmuyor, sadece yok olmakla olumsuz düsüncelerin ve acilarin son bulacagini ümit ediyoruz.

Bu hisler çok ilginç doktora gidilmeli. Güçlü olmak zorundasınız bu hayatta. Bunun için lütfen tedaviye gidin
Evet banada tuhaf gelmeye başladı. Bir insana birşeyi yapması söylenince neden bu hale gelir ki..Yüksek eğitim almış sayısal alanda başarı kazanmış biriyim öyle el ense yatıp hayatta sürmedim. Ama kendimi tam bir gerizekalı gibi hissediyorum:KK43: Beyinsel bir sorunum olabilirmi diye düşünmeye başladım..Tükenmişlik sendromuda olabilir. Adı her ne ise beni içten içe yiyip bitirmeye başladı.Bu yaşta bunuyormuyum diye de düşünmüyor değilim:KK43:

Evet banada tuhaf gelmeye başladı. Bir insana birşeyi yapması söylenince neden bu hale gelir ki..Yüksek eğitim almış sayısal alanda başarı kazanmış biriyim öyle el ense yatıp hayatta sürmedim. Ama kendimi tam bir gerizekalı gibi hissediyorum:KK43: Beyinsel bir sorunum olabilirmi diye düşünmeye başladım..Tükenmişlik sendromuda olabilir. Adı her ne ise beni içten içe yiyip bitirmeye başladı.Bu yaşta bunuyormuyum diye de düşünmüyor değilim:KK43:
Peki siz emir altında çalışmaktan dolayı mi kendinizi kötü hissediyorsunuz bu da önemli bir husus bence?

Peki siz emir altında çalışmaktan dolayı mi kendinizi kötü hissediyorsunuz bu da önemli bir husus bence?
Hayır annemde bana marketten gelirken şunu al dese saçımı başımı yolasım geliyor..hiç ama hiçbirşey yapmak isyemiyorum. Yalnızca yatağımda yatıp yıllarca konuşmadan öyle bakınmak..uyumak..hep pasife kaçan eylemler..yok olmaya eğilim..Gücüm mü tükendi,hastamıyım inanın bilmiyorum ve ızdırap çekiyorum:KK43:

Hangi ortama girersen gir, karşına böyle insanlar çıkacak. Mücadele etmeyi öğrenmen lazım. Bu işten çıkarsın yarın başka bir işte karşılaşırsın. Kaçmak çözüm olmuyor ne yazık ki.

Hayır annemde bana marketten gelirken şunu al dese saçımı başımı yolasım geliyor..hiç ama hiçbirşey yapmak isyemiyorum. Yalnızca yatağımda yatıp yıllarca konuşmadan öyle bakınmak..uyumak..hep pasife kaçan eylemler..yok olmaya eğilim..Gücüm mü tükendi,hastamıyım inanın bilmiyorum ve ızdırap çekiyorum:KK43:
Tükenmişlik sendromu gibi bir şey sanırım sizinki elbette biz teşhis falan koyamayiz ihtimalleri konuşmaktan öte gidemeyiz.
Normal değil hisleriniz.
Kan değeriniz nasıl kan değeri düşüklüğü de bu hislere sebep olabilir diye duymuştum.
Önce bir sağlık merkezine gidip kan tahlili yaptırın.
Ordan bir psikiyatrist den randevu alın.
Her şeyin çözümü var bu hayatta. Eminim sizde bu duygulardan arinacaksiniz.

Peki bu hisler ne zamandır sizde mevcut?

Hangi ortama girersen gir, karşına böyle insanlar çıkacak. Mücadele etmeyi öğrenmen lazım. Bu işten çıkarsın yarın başka bir işte karşılaşırsın. Kaçmak çözüm olmuyor ne yazık ki.
Malesef öyle:KK43: işte o gücü kendimde bulmak çok ağır geliyor..

Ne zamandır var bu hisler.. son yıllarda arttı,artık sıfır konuşma isteğine kadar dayandı::KK43: telefonları bile açasım gelmiyor. Yazışarak iletişim kuruyorum insanlarla:/

Psikolojik destek dışında birkaç tavsiyem var belki klişe olacak ama yararı olur belki:

- Çok sevdiğiniz insanlarla daha fazla muhabbet etmeye başlayın ve yürüyüşe çıkın sizi sakinleştiren yerlerde. Sizi sevenlerle muhabbette alay edilmekten, kavga çıkacağından vs. korkmazsınız ve sorunun sizden kaynaklı olmadığını kavrayıp özgüveninize iyi gelir.

- Zaten panter gibi cevap veriyorum kavga edenlere demişsiniz. Sinirlenmeden, soğukkanlılıkla cevapları yapıştırın tek tek, sonra dönün işinizi yapın ve umursamayın cidden.
Siz sinirlendiğinizi gösterip sonra balon gibi sönüp, kendinize güveninizi kaybediyor gibi duruyorsanız çünkü daha çok üstünüze gelirler.

- Dalga geçenlerle gülümseyin, hiç umursamayın. Aynı zaman siz dalga geçin gayet cool bir biçimde. O kişi gülmeyecek tabii. Daha çok sırıtın ve dönün işinizi yapın.

Sizin asıl sorunuz kendizi güçsüz görmeniz.
O iş yerinde sonuna kadar savaşın demiyorum ama kendi hakkınızı savunduğunuza ikna olana kadar çünkü panter gibi desenizde buna ikna olmamışsınız kendiniz sanki.

Ben size inaniyorum. ⚘

psikolojik desteksiz bu işi çözmek zor ama şanslısınız ki eminim kolayca altından kalkabileceğiniz bir durum bu

Hanımlar merhaba..Benim derdim kimseyle hiçbirşeyle uğraşma isteğimin olmayışı ve hep kaçma eğiliminde olmak.Bir ortama girince sivri olmamama rağmen mutlaka olumsuz olaylar beni buluyor ve pat kendimi çaresiz hissediyorum. Sessiz ve kimseye karışmak istemeyen yapım birilerine beni ez mesajımı veriyor anlamıyorum.Olayların akabindede pantere dönüşüyorum:KK43: Bu da egomu haksızlığa tahammül edememek mi onu da anlamıyorum. Şimdi yeni bir işe girdim mesela. Bir kadınla sorun yaşadım bana sözel saldırı yaptı ve bende sustum polemik yaşasam daha kötü yerlere gidecekti,kadın şirret birşeydi. Yukarıyı aramadım çünkü yönetici bu şirret kadının eski arkadaşı. Baktım ki o aramış ve birilerini üzerime salmış. Detayları anlattığım herkes olaydaki çarpıklığı anlıyor. Fakat taraftar durumlarına sinir oluşumdan dolayı birilerine sürekli konuyu deşiyorum ve amaaan boşver parana bak gibi sözler duyuyorum etrafımdan.Bense herşeyi bırakıp gitmek istiyorum.Bu kurtlar sofrasında mücadele etmek beni yıpratacak çünkü. Öyle el bebek gül bebek büyümedim aslında varlıklı falanda değiliz.Bugüne dek çeşitli mücadeleler yürüttüm evet başarılarımda oldu. Ancak ben yoruldum insanların acımasız düşüncesiz hallerinden. Şu an o kadar mutsuzum ki bunu anlatacak kimsem kalmadı adeta. Çünki dicekleri şey aman parana bak takılma. Peki ben bu tuhaf ortamda mutsuz mutsuz nasıl çalışıcam? Cidden ben mi zayıf karakterliyim? Eğer öyle isem napmalıyım? Çok cevval hareketlerde bulunmama rağmen özünde korkak biriyim:KK43: Sanırım hayatımdaki olumsuzluklarıda bu korkular üzerime çekiyor. Kendimi yapayalnız güçsüz sevilmeyen biri olarak görüyorum.Unutkanım ve sürekli birilerinin alay konusu oluyorum,bunu farkedenler beğendiği lafı söylemeye başlıyor. Hep dalgınım ve insanları dinleyemiyorum dinlesem anlamıyorum.Anlasam unutuyorum.Biri bana şunu yap dediğinde o an ölmek istiyorum yok olmak istiyorum. Hiç yaşama isteğim yok.Mücadele edecek gücü kendimde bulamıyorum. Ve sanki birgün mutlaka kendimi öldürüp bu dünyadan gidecek gibi hissediyorum:KK43: Çünkü yaşamak çok ağır geliyor. Sizce ben bu anlattıklarıma bakılırsa neden böyleyim? Psikolojik sorunlarım mı var?
Neden dalgisin bu kadar onu çözmem lazim neyi bu kadar düşünüyorsunuz diğer konulara adapte olamıyorsun

Çekingenlik var insanlardan çekinip yıllarca aileden gördüğünüz rahat ettiğiniz çekingen ezik hale dönüşüyorsunuz bu nedenle öfke kontrolümüz zayıflıyor öfke kontrolü ile beraber sosyal fobiye dönüşmüş sizin durumunuz , doktor değilim ama durum sanki böyle gibi

1 Kurtlarıın arasında olduğunu söylemişsin bu doğru şöyle düşün neden herkes bir kurt; çünkü onlarda geçmişlerinde senin geçtiğin yollardan geçtiler kazık yediler fırça işittiler iftiraya uğradılar ekmekleri ile oynandı ve artık işin raconunu öğrendiler tekrar aynı duruma düşmemek için kendilerini kollamak için onlarda kurt oldu. Belki seni rahatır bu yaşadıklarını hemen hemen herkes yaşadı.

2 Ezik değilsin bence ama ne yapman nasıl hareket etmen gerektiğini bilmiyorsun nasıl mı olman gerek tamamen politik olmalısın işterinde ''kimse haklı değil kimse haksız değil'' çünkü haklı dediğinide birgün karşında kurt olarak göreceksin haksız dediğinide.

3 Eğer somurtuk bir karaktersen bittin zaten sürekli güler yüzlü ponçik bir tip olman gerekli içinden küfürde etsen ağzından senle bir çay içelim mi çıkmalı çok mu sinirlendin içinden 10 a kadar say

4 Başkalarının yaptığı iyi yada kötü işlere odaklanmak yerine ve sürekli farkedilip övülmeyi beklemek yerine kendi işlerinin reklamını yapmalısın.

5 Eğer yönetici değilsen tabiki sana ne yapılması gerektiği söylenecek heleki senden tecrübeliler varsa onlarda söyleyecek çünkü onlar geçmişte o yapılmayan işler yüzünden şamarı yedi, herkesin yapmak zorunda olduğu konusu kanlarına işledi işin ne gerektiriyorsa yapacaksın en güzelini yapıcaksın hemde , zamanı iyi planlamalı kendini eğitmelisin o tecrübelileri izlemeli mailleşme varsa yazı dili nasıl kullanmış nasıl cevap vermiş takip etmelisin..

6 Bence sen kendini ezik ilan etmişsin kendine acımaktan vazgeçmezsen herkes başarısını senin başarısızlıkların üzerine kuracak şöyleki sen ne kadar başarısız olursan onlar o kadar başarılı gözükeceğinden uğraşılması düzeltilmesi gereken sen olacaksın lütfen kendine acıma..

7 Bu hayatta senden daha kıymetli biri yokken sen oturmuş kendine ağlayıp ölmeyi düşünüyorsun hayat bu kadar kolaymı insanlar fabrikada 3 kuruşa 4 kişilik ailesinin bakım eğitim sağlık yiyecek giderleri için elini kolunu kaptırıyor sen o bana bunu dediler yüzünden bunalıma girmişsin

bence bi yüzünü yıka ve kendine gel tedavimi olacaksın git ol onu bilemem ama KENDİNE ACIMAYI BIRAK

X