Facebook herkese açık paylaşım

Herkese acik kullanmak istemedim hiç. O yuzden eşim istese ne dusunurdum diye olaya bakarak yorum yapacagim. "Neden inatla herkese acik paylasmak istiyorsun? Kim gorsun istiyorsun meselaa?" Derim yani.

Hani çok gezer, özel bir alanda blog tarzi forograflar ceker, yazi yayimlar o zaman daha cok insana ulaşmak isteyebilir, sayfasini buyutmek ister olabilir. Onun disinda amacin nedir? Derdim galiba.

Ha yine de onu dinlemek zorunda ve amacinizi kabul ettirmek zorunda degilsinjz. Ayrilikta secenek.

Arkadaşlar , erkek arkadaşınız facebook profil ve paylaşımlarınıza karışıyor mu ? Herkese açık paylaşım yapmanıza tepki veriyor mu ? Tüm paylaşımlarınızı sadece arkadaşlarınıza yapmanız ve herkese açık olmaması için baskı uyguluyor mu ? Herkese açık fotoğraf paylaşmak ( tek başınıza veya ailenizle hatta manzara vs...) sorun oluyor mu ? Facebookum herkese kapalı kapak bile koyamıyorum. Düşüncelerinizi net yazar mısınız lütfen. Bıktım bu baskıdan.
Erkek arkadaş değilde gardiyanınız olmasın sakın..
Annen resim koyma dese dinleyecekmisin peki ...
Darling diyince daha mı havalı oluyor..

sevgiliyken manipüle ve hasarları 5 sene kadar kalıcı olabiliyor en fazla, evliyken hasta edip ölme raddesine getirene kadar
Harikasın. Çok doğru. Ben yaşını başını almış okumuş yazmış biriyim. Beni bile hasta etti manüple etti. Narsist kişilik bozukluğu konusunda beni psikolog uyardı. Çok zor ayrılık sonrası başa çıkmak...

Erkek arkadaş değilde gardiyanınız olmasın sakın..
Annen resim koyma dese dinleyecekmisin peki ...
Darling diyince daha mı havalı oluyor..
Genç kızken annemi dinlerdim tabiki :) Darling daha havalı olmuyor. Narsist kişilik bozukluğu olan biriyle tanışmadıysan bunu anlaman mümkün değil. Çünkü yasaklar çok sinsice ilerliyor. Birden bakıyorsun ki kendi kişiliğinden ödün vermişsin. Önce sevgi bombardımanı sonra sürekli değişimler ve karşında bambaşka bir kişilk buluyorsun . Benim şu anda zaten iletişimim yok . Ama etkileri sürüyor . Bu konuyu açmamın nedeni böyle bir yasak konusunda kadınlarımız ve kızlarımızın düşüncelerini öğrenmekti. Resimler herkese açık olunca pisliğin yaptığı yorum...resimlerime kamu malı diyordu. Düşündükçe nefret ediyorum. Bu arada çok genç değilim.

Genç kızken annemi dinlerdim tabiki :) Darling daha havalı olmuyor. Narsist kişilik bozukluğu olan biriyle tanışmadıysan bunu anlaman mümkün değil. Çünkü yasaklar çok sinsice ilerliyor. Birden bakıyorsun ki kendi kişiliğinden ödün vermişsin. Önce sevgi bombardımanı sonra sürekli değişimler ve karşında bambaşka bir kişilk buluyorsun . Benim şu anda zaten iletişimim yok . Ama etkileri sürüyor . Bu konuyu açmamın nedeni böyle bir yasak konusunda kadınlarımız ve kızlarımızın düşüncelerini öğrenmekti. Resimler herkese açık olunca pisliğin yaptığı yorum...resimlerime kamu malı diyordu. Düşündükçe nefret ediyorum. Bu arada çok genç değilim.
Ben yaşınızı elbette bilemem.
Bu zamana kadar da narsist birini hiç tanımadım tanımakta istemem kesinlikle.
Sosyal medya kullanmadığım için şayet kullansaydım dışarıya açmazdım foto işini.
Siz artık görüşmüyorsunuz herhalde o kişiyle,en sağlıklısıda bu zaten.

tamam işte nasıl anlaşılıyor diye sordum.
baktım ben face de paylaşım yapan bir arkadaşımın fotosuna kime açık falan yazmıyor öyle bir şey.
Simgeler var. Örneğin herkese açık olduğu zaman simge yuvarlak oluyor. Arkadaşlara açık olunca arkadaş simgesi var. Arkadaşlarının arkadaşlarına açık olursa üçlü arkadaş simgesi var. Bu şekilde anlaşılıyor.

Hayır. Benim aklım, iradem, karakterim yok mu ki bana karışsın? Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilecek yaştaysan ne yapacağına kimse karışamaz, karışmamalı.

Bu arada kişi sevgilim filan değil. Öyle bir ilişki yok. İyikide olmamış. Sadece sosyal medyada yazışma ve bir kaç defa görüşmeden ibaret. Hepiniz sağolun kızlar . Her birinize teşekkür ederim. ❤❤

X