Popüler Konu Howl'un Kitap Kulübü 🏰

TEMMUZ AYI LİSTESİ

Listede eksik ya da yanlış varsa bildirir misiniz? bu mesaja dönüş yapmayanlar listeden çıkartılacaktır

Calcifer Calcifer 5 - 1176
@kk birinci noteri 🐣
@Life light 6 - 2140 syf
@Eleadora 4 - 1218 syf
@Levaiz 0
@Teyocan 0
@Ziya 0
@Bonus 2 - 340 syf
Kukrim Kukrim 2 - 605 syf
@Ysf42 3 - 397 syf
@Oriana ??
@Natsume 2 - 448 syf
@Limonsuzzcay 9 - 2359 syf
@-nemesis- 0
@dayler dayler 0
@Keira- 0
@mimesis ???
@ummhnisa ????
sudem34 sudem34 0
@Nikinik ??
@_BuRc_ 1 - 70 syf
@Amanita 1 - 760 syf
@Arrietty_ 3 -712 syf
Aspasiaa Aspasiaa 4 - 1205 syf
Black Light Black Light 6 - 1108 syf
Mrsay Mrsay 6 - 1778 syf
@LADY VEGA 5 - 1661 syf
@HAbibte 5 - 1377 syf
@fesang 2 - 832 syf
@Aylakkadin ??
@Boncoboorkodos 4 - 845 syf
@Kurk Mantosuz Madonna 🐣
@M e r i d a 1 - 256 syf
E Emine1990 ??
@Gelincik78 0
@berresuu 8 - 1713 syf
yet07 yet07 4 - 1792 syf
@Atalanteda ??
@mmelisaa ??
@Mavi Menekse 2 - 696 syf
@Rowlet 5 - 1178 syf
@Etkisiz Eleman ??
@larinnia ??
Pozitivite Pozitivite ??
@marmeladova ??
@waitingirl ???
bir civciv annesi bir civciv annesi 1 - 904 syf
Orangegreysky Orangegreysky ???
@La Vie ???

@Ciela 3 - 1111 syf
Meraba bu ay hiç kitap okuyamadım uzmanlık sınavına calismaya başladım. Sonrada doğum olacak zaten ins seneye tekrar gelirim 😍

Eki Görüntüle 3105916

Eki Görüntüle 3105917

RUMKALE ( GAZİANTEP )

Fırat Nehri ile Merzimen Çayı’nın birleştiği noktada, bir yarımada üzerinde yer alan Rumkale, yüksek kayalarla örtülü bir tepede konumlanıyor. Tarihi bir kale olan Rumkale, antik çağlardan günümüze gelene kadar birçok farklı isimle anılmış. Örneğin, Sitamrat, Kal-a Rhomayta, Hromklay, Ranculat, Kal-at el Rum, Kal-at el Müslimin ve Kale-i Zerrin gibi. Mimari yapısında Genç Roma ve Ortaçağ karakteri taşıyan kale, oldukça eski bir geçmişe sahip ve hem kale hem de çevresinde birçok medeniyet gelip geçmiş. Fırat Nehri ve çevresinden ele geçen kalıntılardan, Rumkale ve çevresinin Yontma Taş Devri’nden bu yana bir yerleşim yeri olduğu anlaşılıyor.

Roma Dönemi’nde Hz.İsa’nın havarilerinden olan Yohannes’in, Rumkale’ye yerleştiği ve İncil’in bir kopyasını çevredeki mağaralardan birine sakladığı biliniyordu. Bu nedenle Rumkale, Hristiyanlar için ayrı bir önem taşıyor. Geçmişte Şanlıurfa ve Gaziantep arasında sınır görevi gören Rumkale, o zamanlarda Fırat Nehri kıyısında bulunuyordu. Günümüzde ise, üç tarafı Baraj Gölü ile çevrelenmiş bir yarımada görünümündedir. Ayrıca kalenin eteklerinde eskiden bir antik şehir yer alıyordu ancak şu an bu bölgenin sularla kaplı.

Rumkale’nin iki ana giriş kapısı bulunuyor ve biri Fırat Nehri, diğeri de Merzimen Çayı tarafında yer alıyor. Rumkale’ye eskiden bir köprü ile kara bağlantısı sağlanıyordu ancak şimdilerde bu köprünün sadece ayaklarının kalıntısı kalmış. Bu nedenden dolayı, Rumkale’ye sadece tekne turları ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Kale içerisinde; Şair Aziz Nersev Kilisesi ve Barşavma Manastırı’na ait kalıntılar ile birlikte aynı zamanda su kuyusu ve sarnıçlarına ait kalıntılar yer alıyor.

Günaydınlar Herkese ❤️

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Teyocan
@Ziya
@Bonus
Kukrim Kukrim
@Ysf42
@Oriana
@Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@M e r i d a
E Emine1990
@Gelincik78
@berresuu
yet07 yet07
@Atalanteda
@mmelisaa
@Mavi Menekse
@Rowlet
@Etkisiz Eleman
@larinnia
Pozitivite Pozitivite
@marmeladova
@waitingirl
bir civciv annesi bir civciv annesi
Orangegreysky Orangegreysky
@La Vie
Günaydın 🍀
Emeğine sağlık başkanım 💜 Tüm arkadaşları tebrik ederim 🌺

Kolik bebekle uğraşmak ne zormuş, cidden bu listede olup bir de bebişi olan tüm anneleri tebrik ederim. Yanında anası babası varken sadece dinlemek bile yordu beni 🥲😅
kolik bebek çok zor gerçekten. kızım özellikle belli bi saatte daha çok ağlardı ne yapacağımı bilemez oturur ben de ağlardım 🤣🤣🤣

tavsiye istemedin ama haddim olmayarak bişey söylemek istiyorum, kiraz çekirdeği torbası ve karın-ayak masajının çok ama çok faydasını gördüm ben. bayağı azaltmıştı gazını belki faydası olur ❤️

kolik bebek çok zor gerçekten. kızım özellikle belli bi saatte daha çok ağlardı ne yapacağımı bilemez oturur ben de ağlardım 🤣🤣🤣

tavsiye istemedin ama haddim olmayarak bişey söylemek istiyorum, kiraz çekirdeği torbası ve karın-ayak masajının çok ama çok faydasını gördüm ben. bayağı azaltmıştı gazını belki faydası olur ❤️
İki yıl boyunca yediğim kirazların çekirdeğini biriktirdim :KK70:

Eki Görüntüle 3105916

Eki Görüntüle 3105917

RUMKALE ( GAZİANTEP )

Fırat Nehri ile Merzimen Çayı’nın birleştiği noktada, bir yarımada üzerinde yer alan Rumkale, yüksek kayalarla örtülü bir tepede konumlanıyor. Tarihi bir kale olan Rumkale, antik çağlardan günümüze gelene kadar birçok farklı isimle anılmış. Örneğin, Sitamrat, Kal-a Rhomayta, Hromklay, Ranculat, Kal-at el Rum, Kal-at el Müslimin ve Kale-i Zerrin gibi. Mimari yapısında Genç Roma ve Ortaçağ karakteri taşıyan kale, oldukça eski bir geçmişe sahip ve hem kale hem de çevresinde birçok medeniyet gelip geçmiş. Fırat Nehri ve çevresinden ele geçen kalıntılardan, Rumkale ve çevresinin Yontma Taş Devri’nden bu yana bir yerleşim yeri olduğu anlaşılıyor.

Roma Dönemi’nde Hz.İsa’nın havarilerinden olan Yohannes’in, Rumkale’ye yerleştiği ve İncil’in bir kopyasını çevredeki mağaralardan birine sakladığı biliniyordu. Bu nedenle Rumkale, Hristiyanlar için ayrı bir önem taşıyor. Geçmişte Şanlıurfa ve Gaziantep arasında sınır görevi gören Rumkale, o zamanlarda Fırat Nehri kıyısında bulunuyordu. Günümüzde ise, üç tarafı Baraj Gölü ile çevrelenmiş bir yarımada görünümündedir. Ayrıca kalenin eteklerinde eskiden bir antik şehir yer alıyordu ancak şu an bu bölgenin sularla kaplı.

Rumkale’nin iki ana giriş kapısı bulunuyor ve biri Fırat Nehri, diğeri de Merzimen Çayı tarafında yer alıyor. Rumkale’ye eskiden bir köprü ile kara bağlantısı sağlanıyordu ancak şimdilerde bu köprünün sadece ayaklarının kalıntısı kalmış. Bu nedenden dolayı, Rumkale’ye sadece tekne turları ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Kale içerisinde; Şair Aziz Nersev Kilisesi ve Barşavma Manastırı’na ait kalıntılar ile birlikte aynı zamanda su kuyusu ve sarnıçlarına ait kalıntılar yer alıyor.

Günaydınlar Herkese ❤️

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Teyocan
@Ziya
@Bonus
Kukrim Kukrim
@Ysf42
@Oriana
@Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@M e r i d a
E Emine1990
@Gelincik78
@berresuu
yet07 yet07
@Atalanteda
@mmelisaa
@Mavi Menekse
@Rowlet
@Etkisiz Eleman
@larinnia
Pozitivite Pozitivite
@marmeladova
@waitingirl
bir civciv annesi bir civciv annesi
Orangegreysky Orangegreysky
@La Vie
Herkese güzel bir gün diliyorum 🥰

Kukrim Kukrim kitap yanımda olmadığı için henüz 'Ev' e başlayamadım. Diğer ortak kitabımız olan Fransız Teğmenin Kadınına baslasam mi ?Merak ediyorum nasıl bi kadınmış ☺
Bende Ev in son bölümlerindeki başka canım 🥰
Ben yetişirim inşallah bende merak ediyorum çok 🤗

Yok estağfurullah ne demek, eltimin bebeği ve evlerine geçtiler ama iletirim mesajınızı. 36 saat hiç uyumadığını bilirim diyordu, dua eder size 😅 Çok teşekkürler 😍

:KK9:TEMMUZ AYI LİSTESİ

Listede eksik ya da yanlış varsa bildirir misiniz? bu mesaja dönüş yapmayanlar listeden çıkartılacaktır

Calcifer Calcifer 5 - 1176
@kk birinci noteri 🐣
@Life light 6 - 2140 syf
@Eleadora 4 - 1218 syf
@Levaiz 0
@Teyocan 0
@Ziya 0
@Bonus 2 - 340 syf
Kukrim Kukrim 2 - 605 syf
@Ysf42 3 - 397 syf
@Oriana ??
@Natsume 2 - 448 syf
@Limonsuzzcay 9 - 2359 syf
@-nemesis- 0
@dayler dayler 0
@Keira- 0
@mimesis ???
@ummhnisa ????
sudem34 sudem34 0
@Nikinik ??
@_BuRc_ 1 - 70 syf
@Amanita 1 - 760 syf
@Arrietty_ 3 -712 syf
Aspasiaa Aspasiaa 4 - 1205 syf
Black Light Black Light 6 - 1108 syf
Mrsay Mrsay 6 - 1778 syf
@LADY VEGA 5 - 1661 syf
@HAbibte 5 - 1377 syf
@fesang 2 - 832 syf
@Aylakkadin ??
@Boncoboorkodos 4 - 845 syf
@Kurk Mantosuz Madonna 🐣
@M e r i d a 1 - 256 syf
E Emine1990 ??
@Gelincik78 0
@berresuu 8 - 1713 syf
yet07 yet07 4 - 1792 syf
@Atalanteda ??
@mmelisaa ??
@Mavi Menekse 2 - 696 syf
@Rowlet 5 - 1178 syf
@Etkisiz Eleman ??
@larinnia ??
Pozitivite Pozitivite ??
@marmeladova ??
@waitingirl ???
bir civciv annesi bir civciv annesi 1 - 904 syf
Orangegreysky Orangegreysky ???
@La Vie ???

@Ciela 3 - 1111 syf
Bu ay ne kadar 0 var 😔
Okuyan herkesi tebrik ederim ❤️ bir ay aradan sonra sayfa olmasa da kitap olarak listeye girmişim :KK9:

Bende Ev in son bölümlerindeki başka canım 🥰
Ben yetişirim inşallah bende merak ediyorum çok 🤗
Anlaştık iyi bir enerjiyle başlıyorum o zaman. Bu arada bu kitabı ilk senden duydum biliyormusun .Kitap hakkında hiçbir fikrim olmadan tamamen senin önerinle 400 küsür sayfalik kitaba başlıyorum hadi bakalım 😊

Anlaştık iyi bir enerjiyle başlıyorum o zaman. Bu arada bu kitabı ilk senden duydum biliyormusun .Kitap hakkında hiçbir fikrim olmadan tamamen senin önerinle 400 küsür sayfalik kitaba başlıyorum hadi bakalım 😊
İnşallah seversin.Ben çok beğendim ev i bitsin yazacağım yorumumu ☺️

Gunaydiin herkeslere 😊 ben bebekten dolayi gecen ay hic okuyamadim malesef. Ve okumayanlar okuyamiyorum vs yazmasın digerlerinide etkiliyor demistiniz diye grubada yazmadim. Yani bildigirim sayfasina sifir mi yazmaliyim?

Amaaa bu ay geri donuyorum 😊 outlander serisini okuyordum ve ona basladim yeniden. Serinin 4. Kitabini okuyorum suan 600 kusur sayfaydi yanlis hatirlamiyorsam. Hem telefona indirdim ordan okuyorum emzirirken bebek uyuturken fln. Imkanim oldukcada fiziki olarak okuyorum ozlemisim okumayi 😊😊

Outlander dizisinin kitapları mı ?

Listeye bile girmişim 🥰 çok mutlu oldum benim için güzel bir motivasyon kaynağı oldu💕

X