Popüler Konu Howl'un Kitap Kulübü 🏰

1984 de 182. Sayfadayim erken bitirip Mart başlamadan ince memed 3 te ilerlemiş olmak istiyorum . Yoksa Mart'ta ince memed ten başka kitap okuyamayacak yogunlugum olacak. Kendi planlamam dışına çıkmak istemiyorum.

Her gün en az 15 dk kitap okunacak haftada en az bir kitap bitirilecek. Bu planla şimdilik başarılı ilerliyorum ama oğlumun köpek dişleri beni sürüm sürüm süründürüyo. :cry:
Ay kıyamam sen birde onun çektiğini düşün çok berbat bu diş dönemi uyku yok yemek yok mızmızlık ota moka ağlamak çok çabucak kolay çıksın inşallah

Günaydın her kese. Kaç gündür hiç kitap okuyamıyorum. Saatleri ayarlama enstitüsü kitabına başladım. Ne kadar zormuş... 10sayfa okudum kenara koydum, elim gitmiyor. Bilmediğim çok söz var...
Ben oysa ki çok severek okumuştum. O bilmediğim kelimeler beni cezbetmişti

)[1] Lev Tolstoy tarafından yazılmış, Rus Habercisi'nin 1873-1877 yılları arasındaki döneminde, bölümler hâlinde basılmış roman. 125 farklı yazarın belirlediği bir listede zamanımıza kadar yazılmış en iyi roman olarak görülmüştür.[2]

Gelde inan şimdi:işsiz:
Yalaaan😂 anna bana bsy katmadi açıkçası. O kadar sayfayi bosa okumuş gibiyim🙄

Günaydın her kese. Kaç gündür hiç kitap okuyamıyorum. Saatleri ayarlama enstitüsü kitabına başladım. Ne kadar zormuş... 10sayfa okudum kenara koydum, elim gitmiyor. Bilmediğim çok söz var...
O kitapla ilgili çok övgü vardı diye bende aldım okumak için heyecanlıyken senin bu yazdıkların soğuk duş etkisi yaptı 🤦🏼‍♀️😂😂 umarım okuyabilirim 😏

1984 de 182. Sayfadayim erken bitirip Mart başlamadan ince memed 3 te ilerlemiş olmak istiyorum . Yoksa Mart'ta ince memed ten başka kitap okuyamayacak yogunlugum olacak. Kendi planlamam dışına çıkmak istemiyorum.

Her gün en az 15 dk kitap okunacak haftada en az bir kitap bitirilecek. Bu planla şimdilik başarılı ilerliyorum ama oğlumun köpek dişleri beni sürüm sürüm süründürüyo. :cry:
Yaa kıyamam yavruya 😕

O dişler yok mu o dişler :KK43: Hem anneye hem bebeye neler çektiriyor. en çok da bebeye :KK43:

İtiraf da biterrr 😅 yeni kitabım yine İskender pala akşam yıldızı olacak. Gel gelelim İtirafın yorumuna;

Kurguyla birleştirip tarihin derinlerine inan bir kitap. Molla Lütfinin zındıklık suçlamasıyla idamını anlatiyor. Fatih Sultan Mehmet, 2. Bayezid, Ali kuşçu, Sinan paşa vs. birçok tarihten kişilere de değiniliyor.

Ailesi Fatih dönemi Osmanlı saldırısında gözü önünde ölen ve esir olarak İstanbul'a götülen Egribozlu Ornionun artık tek hedefi vardır intikam...

Molla Lütfinin vaazında dinlediği Musa ve Hızır hikayesinden etkilenmiş ve intikam planını da hazırlamıştı. Bundan böyle,
Delinecek bi gemi. ( Osmanlı)
Tamir edilecek bir duvar (Molla Lütfi)
Ve öldürülecek bir çocuk (Fatih Sultan Mehmet) vardı...

...ve herşey 3 yıl sonra bir Salı ikindisinde çardak altında Molla Lütfinin bir cümlesiyle başladı "İnsan ya birşey yazmali ya yazmaya değer birşey yapmali"...ve Ornion yazacaktı ama asıl hedef yazmaya değer amaçlardı.

Molla Lütfi herşeyden habersiz hayatına devam ederken, sonu olacak yanıbaşındaki kâtibi ise planlarını uygulamak için fırsat kollamaya başlamıştı bile...

X