Fesat mıyım gerçekten ?

Seraa0606

Güzeldim ben o yazlar kadar zamanında...
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
4.912
6.160
Ben buyuk kardesin biraz daha fazla emegi oldugundan yanayim hep. Sizde durum farkli olabilir ise baslarken ikiside esit sartlarda basladiysa ayni miktarda sermaye koyduysa haklisiniz. Bunun kardes olmakla alakasi yok. Disaridan biriyle ortak olsa boyle yapabilir miydi? Elin adami burnundan kan getirirdi nasil 60 bin tl fazla olur diye. Yani abi insiyatif kullanip size haksizlik etmis kardesim birsey demez nasil olsa diye dusunmus.

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2013
30.110
24.866
esase sız calısmadınız ıcın eve katkınız olmadıgı ıcın acıkcası pek karısma hakkını sızde gormuyorlar gıbı geldı kı bana gorede boyle
ben calısıyorum esımde calısıyor bızde boyle bır ortaklık durumu olsa benımde sozum gecer

soruna gelınce fesat degılsın cunku abısı sızın sıparıs vermenızı basbaya beklemış ve kendisine daha iyi bir araba almış.
siz hangi arabadan aldınız bılmıyorum ama 60 bın cıddı bır fark

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1490 gün geçti.

024

..alnımın yazısı yarim..
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
1.291
816
Burda yazilanlari esinize okutun bence..

ben oyle yapiyorum bazen bak diyorum esime bi ben degilim boyle dusunen, biz kadinlar hem fikir olduk diyorum "hay su kadinlar kulubune"diyip soylensedeee getir bakim ne demisler diyo :KK48:

gecem1984

ponçiğim benim
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2012
1.076
629
Boşverin bu işleri çocuklarınıza ilgilenin bunlar yerine naparsa yapsınlar kardeş onlar

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2019 gün geçti.

flz99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2015
647
936
Fesat değilsiniz hatta haklısınız. Eğer bu ortak işe başlangıçta hem eşiniz hem de onun abisi eşit miktarda para yatırmışsa ve çalışma sırasında iş yükleri de eşitse, ikisi de birbirlerine denk arabalar almalıydı. 5 10 bin fark olsa neyse ama 60 bin çok fazla resmen bir araba daha alınabilir o parayla. Ama başlangıçta abisi daha fazla para koyduysa ortaya, belki şu an onu çıkarmaya çalışıyordur. O zaman çok sorun yapmayabilirsiniz ama dediğim gibi olay diğer türlüyse siz kesinlikle haklısınız, eşiniz klasik ailesine laf söyletmeme moduna girmiş.

dejavu_one

canım oğlum varlığına şükür..
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
27.736
14.835
Bu kadar maddi şeylere neden takılıyorsunuz anlamıyorum. O lüks alacakmış da siz normal araba alacakmışsınız da sonra biz de alırız demiş zaten ayrıca dükkan ortak olsa bile herkes kendi parasından kendi kullanacağı arabayı almıyor mu ay ayağımı yerden kessin de yani. Ne kadar küçük basit şeyler bunlar ya ileride biz de alırız demiş eşin zaten ne güzel artık kendinize ait bir arabanız olacak. Şimdilik idare edin. Lüks dediğiniz ne kadar lüks yani hem orada konuşulsaydı bunlar beraber gittiğinizde. Siz eşinizle mutluysanız sorununuz yoksa eşinizin ailesiyle bunlar saçma geliyor bana.

kupkek

Alırım bi dal.
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2013
1.794
1.794
ay sıkıldım okuyamadım lux pahalı kamyon lux pahalı bi gelmedi sonu.
Allah gözünüzü doyursun derken haklı eşiniz.
İki evladınız olacak,eşinizin işi gücü yerinde,kenidinize sıfır araba alabilecek imkanınızda var.
Ne istiyorsunuz Allah'tan??
Bırakın onların ki lüks olsun sizin ki orta halli olsun,ne kaybettirir bu size?
Ne çok şey bekliyorsunuz şu hayattan..

madam_pasakli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2013
419
350
yazıda 17 kere "lux " sıfatı geçmiş.... :KK48::KK48:

ortak işlerden özellikle (aile ile ortak yapılan işlerden) mumkun olduğunca uzak durmaya çalışırım...

tabiki yaşayan sizsiniz sinirinizi bozuyor olabilir..belki haklı da olabilirsiniz... ama bence içten içe rekabet en çok kişinin kendine zarar verir..acaba onlar da sizi bu kadar önemsiyor mu ?

onların bindiği gezdiği sizinkinden "lüks" , "yeni" , "sıfır" , "iyi durumda" ki otomobilleri sizin evinizin huzurunuzu bozmamalı...eşinizle aranıza girmemeli...

daha da açığı hayatınızda bu kadar önemli olmamalılar...
ne güzel eşiniz ve 2 cocuğunuz varmış...

allah huzur sağlıklı bir hayat nasip etsin hepinize...:nazar:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2156 gün geçti.

benYAZ

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2014
3.832
5.724
lüksün sonu yok, yetişemezsiniz, eltiler yarışa girmişsiniz ama onlar kardeş anlaşmanın yolunu bulurlar, bulmuşlar da ki; kocanız razı.
karışmayın, karıştıkça kötü olursunuz.

filmkolik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2013
218
236
ahh canım senin halinden ortaklık yapanlar anlar :KK43: benim eşimle kardeşi ortak bir dükkan işletiyorlar, biz bütün harcamalarımızı kendi maaşımızdan yaparken kardeşi günlük harcamalarının tamamını(haftada 100-150 lira) dükkandan karşılıyor, maaşına hiç dokunmuyor nerdeyse... bende çok bozuluyorum eşime söylüyorum ama kardeşi ya boşver diyor zaten aldığımız maaşlar çok az dükkanın borçları var onları ödüyorlar bebekte bekliyoruz artık yetmiyor maaşı artır diyorum ona da kardeşi yanaşmıyor borç ödedikleri için... benim eşim abi olan ama dükkanda kardeşinin borusu ötüyor, yani büyük küçüğe bakmıyo bu işler iyiniyetli olan eziliyor olanda biz eşlerine oluyor herşeyde fedakarlık yapmak zorunda kalıyoruz.
senin durumunda çok kötüymüş 60000tl lik fark olurmu? madem ki ortaksınız herşeyin eşit olması lazım eşinde artık bu iyiniyeti bıraksın yoksa bu farklar 100-200 bine çıkar abi lüx içinde yaşarken siz sürekli hesap kitap yaparsınız...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2291 gün geçti.