Fetal Dna Nifty testi yaptıranlar

Alba35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
50
10
Merhaba anne adayları, ben 15. haftalık hamileyim. Genel kontrollerde hiçbir sorun görünmezken, yaştan dolayı doktorum fetal dna testi yaptırmamı istedi.
2li, 3lü zaten yanlış çıkabiliyor yaptırma dedi bende onları yaptırmadım..
Direk fetal DNA yaptıralım dedi. Zaten ultrasonda bulgular normal bir sorun yok test de temiz gelecektir dedi. Biz de Panorama nıfty denen testi yaptırdık ve sonuç, yüksek risk Trizomi 21 (down sendromlu) çıktı. Oysa hiç bir sorun yok gibiydi, birde benim ve eşimin daha önce genetik taramaları da yapılmıştı hepsi normal ve temiz, ailede de herhangi bir hastalık yok..
Nasıl öyle çıkar diye şok yaşadık. Ama bunlarla pek ilgisi yok, embroyo bölünmesinden kaynaklı fazla bir kromozomdan oluşan bi durum.
Bu haberi aldığımızdan beri zor günler geçiriyoruz.
Kanda Fetal dna, (Panorama Nifty, Harmony vs. isimleri farklı olabilir) bu testleri yatırıp yanlış sonuç alan var mı? paylaşır mısınız lütfen yaşadıklarınızı..
Lütfen sorumu iyi okuyup ona göre yorum yapın. 2li, 3lü, 4lü tarama yaptırmadım, onları sormuyorum.. Yani benimde 2lide riskli çıktı ama saglıklı doğdu, veya benimde 3lü yapıldı risk çıktı ama sağlıklı dogdu diye yorumları zaten çok okudum ve doğrudur. Biliyorum onlar yanlış çıkabiliyor fazlasıyla.
Ben Fetal DNA veya Amniyosentez testi yapanların sonuçlarının yorumlarını merak ediyorum.
Fetal DNA veya Amniyosentez yaptırıp yanlış çıkan ve sağlıklı doğuranlar ile ilgili net bir bilgiye rastlamadım. Dileğim belki vardır ve burdan ulaşır.
Yani benim sorum; fetal dna veya Amniyosentez yaptırıp bebeklerini kucaklarına alanlar, yaptığınız test doğrulanıp bebeğiniz testte yazıldığı gibi hasta mı doğdu, yoksa sağlıklı mı doğdu.
Bu testleri yaptırıp sonuçlarının gerçeklik payını ögrenmek..

Son düzenleme:
Merhaba anne adayları, ben 15. haftalık hamileyim. Genel kontrollerde hiçbir sorun görünmezken, yaştan dolayı doktorum 2li, 3lü, 4lü yatama yaptırmayalım sonuç yanlış çıkabiliyor diye,
bana kanda fetal dna testi yapmamı önerdi, panorama nıfty testi yaptırdık ve sonuç down sendromlu çıktı. Oysa hiç bir sorun yok gibiydi, daha önce benim ve eşiimn genetik taramaları da yapılmıştı temiz, ailede de herhangi bir hastalık yok, nasıl öyle çıkar diye uyuyamıyorum. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum bu habari aldıgımdan beri, zehir gibi geçiyor günler.
Kanda Fetal dna, (Panorama Nifty, Harmony vs. isimleri farkli olabilir) bu testlerri yatırıp yanlış sonuç alan var mı? paylaşır mısınız lütfen yaşadıklarınızı..
(Sizden ricam benimde 2li, 3lü, 4,lü test riskli çıktı diye kıyaslamayın, onlar zaten yanlış çıkabiliyor, benim sorum fetal dna yaptırıp sonuçlarının gerçeklik payını ögrenmek,
fetal dna yaptırıp sonçlarının ne oldugunu merak ediyorum)
Canım ben yaptırdım benim bebeğim de trizomi 18 çıktı.. Ve maalesef doğruydu.. Şu an durumunuz nedir merak ettim..???

Bşr de bende çok araştırdım ama yanılma payı öokmöok düşük bu testlerin.. Fakat bşr kişiye rastladım yanlış çıkmış sonucu amniyosentez yaptırdıktan sonra gayet sağlıklı olduğunu öğrenmişler..Şuan nasıl durumunuz ne yaptınız???

Benim melek yavruma da doktorum kromozom bozukluğu var dedi hala düşünüyorum acaba var miydi.. Suyu bitmişti kaybettim kızımı 4 aylikken

Canım ben yaptırdım benim bebeğim de trizomi 18 çıktı.. Ve maalesef doğruydu.. Şu an durumunuz nedir merak ettim..???
Amniyosentez sonucu da ayni cikti cok olumsuz konusulunca aldirmak zorunda kaldik, cok zor bir surec acisi dinmiyor.

Sizinki hangi testle kromozom bozuklugu var dendi. Suyu neden bitti amniyosentezden mi
Suyu hasta olduğu için bitti dedi doktorum gelişimi durdu zaten kizimin. Sizin kesin tani neydi down sendromu mu

Çok geçmiş olsun şu anda aynı süreci yaşıyorum. 12,i haftalığım şu an geçen hafta Nifty yapıldı ama sonucunu beklemeden cvs yapılmasına karar verildi. Onu da dün verdim. Benim ultrasonda bir sürü problemi var. Ense kalınlığı 3.8 mm, burun kemiği küçük, barsak ekojenitesi artmış ikili testim de yüksek riskli. Yasal sonlandırma için cvs sonucunu beklememiz gerekiyor 2 hafta verdiler bu süreç insanı çok yoruyor gerçekten.

Baska bulgular var mi ultrasonda peki

İşte burun kemiği kısalığı, barsak ekojenitesi artışı ciddi bir ense kalınlığı var zaten daha 12. hafta olduğu için ayrıntılı olarak organ gelişimi gözlenemiyor.
Ben melek kızımı kaybettim 15 haftalıkti 49 gün oldu her kromozom bozukluğundan cok etkileniyorum😑 12. Haftada bizim ensemiz 1. 2 ydi gayet normaldi 14 de bianda 3 e çıktı 15 de suyu bitti meleğimin ama ensesi 2 ye inmişti.. Melek oldu canim kizim.. Ultrasonda da kalbinde su toplamıştı beyninde ağır hasar görmüştü doktorum 15.haftada..ıns senin bebeğin sagliklidir

Ben melek kızımı kaybettim 15 haftalıkti 49 gün oldu her kromozom bozukluğundan cok etkileniyorum😑 12. Haftada bizim ensemiz 1. 2 ydi gayet normaldi 14 de bianda 3 e çıktı 15 de suyu bitti meleğimin ama ensesi 2 ye inmişti.. Melek oldu canim kizim.. Ultrasonda da kalbinde su toplamıştı beyninde ağır hasar görmüştü doktorum 15.haftada..ıns senin bebeğin sagliklidir
Başınız sağolsun çok geçmiş olsun. Kaç doktora gittiysem de hiçbiri umutlu konuşmadı. Dawn sendromu olmasa bile ağır kalp hastalığı ya da bedensel bozukluklardan şüphe ediyorlar. Plasentasından parça aldılar sonuç kromozomal anomali derse gebelik sonlandırılacak ben kabullendim artık bir an evvel süreç bitse diye bakıyorum çünkü bu belirsizlik beni daha çok yıpratıyor.

Başınız sağolsun çok geçmiş olsun. Kaç doktora gittiysem de hiçbiri umutlu konuşmadı. Dawn sendromu olmasa bile ağır kalp hastalığı ya da bedensel bozukluklardan şüphe ediyorlar. Plasentasından parça aldılar sonuç kromozomal anomali derse gebelik sonlandırılacak ben kabullendim artık bir an evvel süreç bitse diye bakıyorum çünkü bu belirsizlik beni daha çok yıpratıyor.
Aynı şeyi yaşadım ama ben asla bebegime kiyamazdim.. Böyle bebekler genelde anne karnında ya kalbi duruyo ya suyu bitiyo.. Iyi düşündün mu suan kalbi atıyo onun 😑

Aynı şeyi yaşadım ama ben asla bebegime kiyamazdim.. Böyle bebekler genelde anne karnında ya kalbi duruyo ya suyu bitiyo.. Iyi düşündün mu suan kalbi atıyo onun 😑
Düşündüm kendim de bir sağlıkçıyım sırf kendi annelik duygum için bu dünyada neler yaşayacağını bile bile ona bu acıları çektiremem.

Düşündüm kendim de bir sağlıkçıyım sırf kendi annelik duygum için bu dünyada neler yaşayacağını bile bile ona bu acıları çektiremem.
İnş sonuç olumlu gelir de gerek kalmaz..

İnş sonuç olumlu gelir de gerek kalmaz..
Bunu anlamanızı beklemiyorum. Ama sonuç olumlu bile gelse bu bebeğin sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor. Şimdiden bir sürü problemi var sonucun olumlu gelmesi sorunun kromozomal olmadığı anlamına gelir sorun olmadığı anlamına gelmez. Ciddi kalp hastalığı ve bedensel sorunları olacak. Ultrasona baktığımda gördüklerimi anlıyorum nelerle karşılaşacağımı biliyorum.

Benim bebegimin 2 lı taraması iyi idi, 16. Hafta kontrolünde kalbinde ciddi anatomik bozukluk tespit edildi..ve gebelik sonlandırıldı. Amniyosentez yapıldı sonucu iyi çıktı genetik değilmiş kalpteki bu sorun.

Yanı genetik olmasa da bebekte gelişme sırasında anatomik bozukluklar çıkabiliyormuş. Hakkinzda hayırlısı olsun.
Bunu anlamanızı beklemiyorum. Ama sonuç olumlu bile gelse bu bebeğin sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor. Şimdiden bir sürü problemi var sonucun olumlu gelmesi sorunun kromozomal olmadığı anlamına gelir sorun olmadığı anlamına gelmez. Ciddi kalp hastalığı ve bedensel sorunları olacak. Ultrasona baktığımda gördüklerimi anlıyorum nelerle karşılaşacağımı biliyorum.

Benim düşünceme ters evet ama sende haklısın kendi açından. Dusununce aslında anlayabiliyorum da onun iyiliği için bunu yapıcagini.. Annesin sonuçta senden daha cok düşünen olmaz evladını.. Böyle bebekler hasta bebekler anne karninda cok yaşamıyor diye biliyorum ben

Merhaba anne adayları, ben 15. haftalık hamileyim. Genel kontrollerde hiçbir sorun görünmezken, yaştan dolayı doktorum fetal dna testi yaptırmamı istedi.
2li, 3lü zaten yanlış çıkabiliyor yaptırma dedi bende onları yaptırmadım..
Direk fetal DNA yaptıralım dedi. Zaten ultrasonda bulgular normal bir sorun yok test de temiz gelecektir dedi. Biz de Panorama nıfty denen testi yaptırdık ve sonuç, yüksek risk Trizomi 21 (down sendromlu) çıktı. Oysa hiç bir sorun yok gibiydi, birde benim ve eşimin daha önce genetik taramaları da yapılmıştı hepsi normal ve temiz, ailede de herhangi bir hastalık yok..
Nasıl öyle çıkar diye şok yaşadık. Ama bunlarla pek ilgisi yok, embroyo bölünmesinden kaynaklı fazla bir kromozomdan oluşan bi durum.
Bu haberi aldığımızdan beri zor günler geçiriyoruz.
Kanda Fetal dna, (Panorama Nifty, Harmony vs. isimleri farklı olabilir) bu testleri yatırıp yanlış sonuç alan var mı? paylaşır mısınız lütfen yaşadıklarınızı..
Lütfen sorumu iyi okuyup ona göre yorum yapın. 2li, 3lü, 4lü tarama yaptırmadım, onları sormuyorum.. Yani benimde 2lide riskli çıktı ama saglıklı doğdu, veya benimde 3lü yapıldı risk çıktı ama sağlıklı dogdu diye yorumları zaten çok okudum ve doğrudur. Biliyorum onlar yanlış çıkabiliyor fazlasıyla.
Ben Fetal DNA veya Amniyosentez testi yapanların sonuçlarının yorumlarını merak ediyorum.
Fetal DNA veya Amniyosentez yaptırıp yanlış çıkan ve sağlıklı doğuranlar ile ilgili net bir bilgiye rastlamadım. Dileğim belki vardır ve burdan ulaşır.
Yani benim sorum; fetal dna veya Amniyosentez yaptırıp bebeklerini kucaklarına alanlar, yaptığınız test doğrulanıp bebeğiniz testte yazıldığı gibi hasta mı doğdu, yoksa sağlıklı mı doğdu.
Bu testleri yaptırıp sonuçlarının gerçeklik payını ögrenmek..
Merhaba bizim bebeğimizin bu sene şubat ayında 12. Haftada verdiğimiz ve yurt dışına yollanan fetal dna testinde %99 down sendromlu çıktı. Ardından Amniyosentez yapıldığı günde, kalbi ve organları çok kötü halde olduğu için böyle olduğunu düşünüyorum; bebeği kaybettik. Zaten büyük ölçüde, yaşayamayacak kadar kötü haldeydi organları. Perinatoloji Amniyosentezden önce öyle demişti. Kaybettikten 1 ay sonra Amniyosentez sonucumuzda down sendromlu çıktı ve yanılma payı hiç yok bu testin. Ben nifty testlerine güveniyorum çünkü bizi üzmemek adına iki kere bakıp sonucu bize biraz geç ulaştırmışlardı. Bildiğim kadarıylada hepsi eğer sonuç bir anomali söz konusuysa ikinci kez bakıyor. Size çok geçmiş olsun diliyorum

X