Fikir verin lütfen 😔

Çoookk gençsiniz.
Sizin fikrinizi önemsemeden eşiniz size dayatma yapıyor hiç adil değil.
Ortak kararlar alınmayacaksa neden evlenmiş.
Arkanıza dönüp bakmayın bile koşa koşa ayrılın

Hayat ikinizin hayati, tek basina yasamiyo sonucta, tabikide sizede sormasi gerekiyo görüsünüzü almasi gerekiyo, yapacaksin ediceksin geliceksin gidiceksin gibi cümleler malesef evliligi zoraki kiliyo, gercekten üzüldüm 😔 bu durumda sakin cocuk yapmayin

ya ben mi anlamıyorum bu anlattığınız adamların özü nasıl iyi olabiliyor? şiddet var, haber vermeden bir sürü şey yapmak var, köye gelmiyorsan git boşan diye tehdit var. seven insanın özünde iyi hali bu mu olur sanıyorsunuz? daha 22 yaşındasın. kayınvalide üstünde yaşayıp, size saygı ve değer göstermeyen bu adamla ömrünüzü çürütmeyin. ben her şeyde boşan deme taraftarı değilim ama sonradan pişman olmamak için bence şimdi bir şeyler yapmalısınız.

Şiddet gördüğün evliliğe asla çocuk yapma!! Bak ben yaptım, çocuğum için canımı veririm ama şu an keşke yapmasaydım diyorum... şiddetin asla arkası kesilmedi sonunda boşandım, kanlı canlı delil olarak burdayım. Seni ablan olarak uyarıyorum kuzum bak çocuğu da ziyan etme!!!
İkincisi de senin boşanmana nasıl "baban izin vermiyo" pardon? Bu senin hayatın senin kararın. Sen boşanmayıp o evde kalıp dayak yerken nerede duracakmış baban mesela?
Kocanın da senden aşağı kalır yanı yok hayır o da anasının babasının sözünden çıkamayan biri. Yemeğini yapan, donunu yıkayan, evini temizleyen ve en önemlisi ekonomik özgürlüğünü elinden aldığı karısına danışmadan; zank diye ben köye yerleşicem gelirsen gel yoksa kapı orda demek ne büyük öküzlüktür acaba... Anasına babasına çıkaramadığı sesi sana çıkmış belli ki..
Siz evlilik değil evcilik yapmışsınız bence. Allah akıl fikir versin de hamile kalma bari...

Hanımlar 9 ay once severek evlendim 4 yıldır tanıyorum evlenmeden önce de çabuk silip atan biriydi ama özünde cok iyidir hasta olsam yanımdan ayrılmaz ne istersem onu yapardı hala da öyle ama eşim normalde köyde yaşayan biriydi ben ise şehirde merkez de yaşıyorum evlenince de sehir merkezinde yaşamaya basladık. Şimdi bana ben fabrikalarda yapamıyorum köye taşınıcaz annemlerle altlıustlü yaşıcaz diyor rızam olmadan koyun aldı çobanlık yapıcakmıs ailesiyle zaten anlaşamıyorum en ufacık bişey de bana surat asıyorlar buraya taşınırsam zaten kavga eksik olmıcak ben köy nedir bilmezken tarlalara götürülüyorum. Annemlerde istemiyor köye tasınma mı ama eşim asla dinlemiyor ben köy varsa ben yokum dedim bunca yaşanmışlıklara rağmen hiçdurma git boşanma davası ac ben köye tasınana kadar da git çalış evin mutfağın parasını cıksrt dedi ben zaten evlenmeden önce calısıyodum o cıkardı isten şimdi ne yapıcam ben bana yeni evliyken 1 2 kez şiddet uyguladı zaten akıl verin nolur annem baban izin vermez boşanmaya diyor daha 22 yasındayım
Valla bak canm sana abla tavsiyesi ben mesela kendimi bilirim bulaşık çamaşır makinası olmasa benden karı olmazmisti o derece yani yapamam hele köy hayatı hiç yapamam buyuzden sonucu ne olursa olsun köye gitmezdim erken kalkamam doğalgaz yoksa soba yakamam rabbim yinede mecbur bırakmasın yani yapamam diyorsan hiç tamam diyip paşa paşa baştan gtme

Hanımlar 9 ay once severek evlendim 4 yıldır tanıyorum evlenmeden önce de çabuk silip atan biriydi ama özünde cok iyidir hasta olsam yanımdan ayrılmaz ne istersem onu yapardı hala da öyle ama eşim normalde köyde yaşayan biriydi ben ise şehirde merkez de yaşıyorum evlenince de sehir merkezinde yaşamaya basladık. Şimdi bana ben fabrikalarda yapamıyorum köye taşınıcaz annemlerle altlıustlü yaşıcaz diyor rızam olmadan koyun aldı çobanlık yapıcakmıs ailesiyle zaten anlaşamıyorum en ufacık bişey de bana surat asıyorlar buraya taşınırsam zaten kavga eksik olmıcak ben köy nedir bilmezken tarlalara götürülüyorum. Annemlerde istemiyor köye tasınma mı ama eşim asla dinlemiyor ben köy varsa ben yokum dedim bunca yaşanmışlıklara rağmen hiçdurma git boşanma davası ac ben köye tasınana kadar da git çalış evin mutfağın parasını cıksrt dedi ben zaten evlenmeden önce calısıyodum o cıkardı isten şimdi ne yapıcam ben bana yeni evliyken 1 2 kez şiddet uyguladı zaten akıl verin nolur annem baban izin vermez boşanmaya diyor daha 22 yasındayım
Bu adamla olmaz köye gidip çobanlık yapacaksa niye seni aldı yaşasaydı ailesi ile köyünde, dik durun ailenizi arkanıza alın gerekirse bitirin , sakın ha çocuk yapmayın bu cahil adamdan ... Böyle adamlarla neden evlenirsiniz ki 🤦‍♀️🤦‍♀️

Sanırım sen ayrılmak istiyorsun fakat hem seviyorsun hem de ailenin tepkisinden çekiniyorsun. Eşin de bu durumun farkında olduğu için kafası rahat, boşanmayacağını düşünüyor. Bence sen önce evliliğine bak, mutlu bi evlilik mi, devam etmek istiyor musun gerçekten? Eğer evet cevabı veriyorsan köyde mi merkezde mi yaşadığın çok da önemli değil. Başlangıçta biraz zorlanırsın ama sonra alışırsın. Eşin de kendine göre haklı olabilir, fabrika şartlarndansa kendi işini yapmak daha iyi olur her açıdan. Biraz zamana ihtiyacın var bence hemen kestirip atma.

Baktı hamilesin bosanamaz nasılsa bu benden diyor..köy kurnazı her istediğimi yaptırırım niyetinde.

Eşiniz çok saygısız çok terbiyesiz ve çok da dönek bir insan. Bir insanın özü sözü bir olur; baştan köy konusu hiç konuşulmamış ki siz şu anda bu kadar tepki veriyorsunuz. Sizin köye gitmeniz de bu sorunu çözmez. O zamanda şunişi yapamıyorsan git, ikinci eş getiririm kabul etmezsen git diyecek. Eşinizin yaptığın şu anda mahkemede kusur sebebi. Şu köylü kurnazının ağına düşmeyin. Bebek vs varsa çaresine bakın diyorum üzülerek. Hemen bir işe girin ve bu terbiyesiz hadsiz hayatınızdan çıkarın lütfen. Umarım çok mutlu olursunuz.

Tüm mevzuları uzun uzun anlatıp son dk bana da şiddet uyguladı zaten demek ne demektir yaa kaç konuda denk geldim böyle araya sıkıştırılıyor. Adam sizi dövüyor yahu ne köyü ne ailesi ne seviyor da bilmem ne!!!
Ayni seyi dusundum. Resmen laf arasinda gecistiriliyor. Halbuki ilk mesele o.

allah yardımcın olsun

Allah akıl fikir versin inşallah. Hiç mi çevrenizde güçlü bir kadın modeli yok ?
İnsan özünü çoğu zaman dışa vurur zaten , içi pis olanın ağzından da pislik saçılır .

9 ayda bir düşük + muhtemel hamilelik , yaş 22 , maddi imkansızlar var , şiddet görüyorsunuz , aileniz arkanızda durmuyor , bilmediğiniz denizlere yelken açacaksınız .... Bu neyin kafası Allah aşkına ??? Nasıl bir yürek var sizde ??? Cahil cesareti mi bu ???

35 yaşındayım , 13 yıldır öğretmenlik yapıyorum sizin kadar cesaretli olamazdım .
Gitmeyeceğim deyin , kesin ve net olarak. Gerekirse ailenize de ya benim arkamda durursunuz ya da beni bir daha göremezsiniz deyin . Sonrasında iş bulun . Ailenize dönecekseniz dönün , yoksa küçücük bir hayat kurun kendinize .
Daha yaşın çok küçük, her şeye yeniden yeniden başlayabilirsin.

X