Fikire ihtiyacım var çok üzgünüm:(

eticicibebe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
55
2
Merhaba Arkadaşlar.Uzun zamandan beri sitenizi takip ediyorum.Ben yeni üyeyim. 26 yaşındayım.2 yıllık evliyim.5-6 aya kadar çocuk düşünmedi eşim. Ben hiç korunmadım.Doğum kontrol hapı bile kullanmadım hayatımda.5-6 aydırda hüsrana uğruyoruz.Doktora gittim. Öncelikli tüm testleri yaptı ve bir sorun olmadığını söyledi.1 sene sonra kanal filmi çekebileceğini ve eşimi sperm testine 1 sene sonra gitmesini önerdi .ve 5 ayın kısa bir süre olduğunu 1 sene denememiz gerektiğini söyledi.Çevremde herkes kolaylıkla hamile kalıyor.Ve yanlışlıkla hamile kalıp aldıranlar oluyor.Ben neden hamile kalamıyorum.İlişkiden sonra bazıları amuda kalkmayı öneriyor,20 dk yataktan kalkılmaması gerektiğini iddia ediyor bunlar doğrumu Ayrıca biri diyor Adet biter bitmez hamile kalınıyor.hangi gün hamile kalınıyor anlamıyorum.Ovulasyon gününe bağımlı kalmak gerekmiyormu? Gün aşırı denemek gerekiyormus. Acaba 10-17 gün arasında sadece denemek yeterlimi?Lütfen fikir verin.her ay hüsrana uğramaktan bıktım artık :KK43:benneyaptımki

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar.Uzun zamandan beri sitenizi takip ediyorum.Ben yeni üyeyim. 26 yaşındayım.2 yıllık evliyim.5-6 aya kadar çocuk düşünmedi eşim. Ben hiç korunmadım.Doğum kontrol hapı bile kullanmadım hayatımda.5-6 aydırda hüsrana uğruyoruz.Doktora gittim. Öncelikli tüm testleri yaptı ve bir sorun olmadığını söyledi.1 sene sonra kanal filmi çekebileceğini ve eşimi sperm testine 1 sene sonra gitmesini önerdi .ve 5 ayın kısa bir süre olduğunu 1 sene denememiz gerektiğini söyledi.Çevremde herkes kolaylıkla hamile kalıyor.Ve yanlışlıkla hamile kalıp aldıranlar oluyor.Ben neden hamile kalamıyorum.İlişkiden sonra bazıları amuda kalkmayı öneriyor,20 dk yataktan kalkılmaması gerektiğini iddia ediyor bunlar doğrumu Ayrıca biri diyor Adet biter bitmez hamile kalınıyor.hangi gün hamile kalınıyor anlamıyorum.Ovulasyon gününe bağımlı kalmak gerekmiyormu? Gün aşırı denemek gerekiyormus. Acaba 10-17 gün arasında sadece denemek yeterlimi?Lütfen fikir verin.her ay hüsrana uğramaktan bıktım artık :KK43:benneyaptımki

ovulasyon testi satın al, bu soru işaretlerinden kurtul tatlım..sengözlerimebaksanab

valla siklusuna dikkat et burada o kadar çok hamile kalamayan varki örnek 1 a :))
hiç bir sorunda yok üstelik :)) işte bazıları çok şanslı bizim zamanımız gelmemiş demekki tatlım
1 sene bekle tatlım ilişkiden sonra hemen kalkma ayaklarını yukarı kaldır yat biraz eşin sperm sonucundan ve senin rahim filminden belli olur zaten birde hormon testi yaptır..

canım hormonsal bir sorun yoksa stres yapma.
sana tavsiyem adetinin 13.ve 18.günleri gün aşırı bilrikte olman.hani adetinin ortasında sıvıkaygan bir sümüksü yapı gelir.o yumurtanın çatladığını gösteriyor.o dönemlerde birlikte olabilirsin mesela.
belini ilişkiden sonra sıcak tut,sarbir şey yat..20 dakika değil.mümkünse hiç kalkma ilişkiden sonra yatağından..birde ph değeri açısından vajina bölgenin sabun,şampuan ile yıkamamaya özen göster canım.
Allahımsana ve diğer tüm arkadaşlarıma en ksıa zamanda nasip etsin

sen bu ay bi yumurtlama testi al,o şekilde takip et..olmazsa doktora git bi yumurtlama takibi yaptır..belki yumurtlama ile ilgili bir sorun vardır..yine olmazsa zeten eşinden tahlil ister doktor..1 yıl falan beklemeyi de doğru bulmuyorum..bize de 1 yıl sonra baktılar..eşimde problem vardı..tam 2 sene uğraştık,ameliyat,tedavi derken 2 yıl geçti..keşke ilk günden bilseydik bu sorunu..

Arkadaşlarım çok teşekkürler öncelikle.Hormon testide yaptırdım normal çıktı.Ovulasyon kitide aldım öylede denedim.Doktor 1 sene bekle diyor. Eşim sperm testine yanaşmıyor :KK43: ne yapacağımı şaşırdım :KK43:

Dün regl oldum tekrar 11eylülde. 19. ve 24. günler ovulasyon olarak görünüyor bilgisayardaki hesaplatıcılarda doğrumu?

adetlerin düzenliyse doğrudur..ama 2 günde bir ilişki olacak,hergün değil..yani 19 21 23 25 denersiniz..bu ay da olmazsa eşini ikna et..bi baktırsın..erkekler çekingen bu konuda ama,ne yazık ki 2-3 ayda çözülmüyor problemleri..

Adetlerim düzenli. Doktor en son çare kanal filminden bahsetti benim için.Ama çok erken bunun için dedi.1 sene sonra dedi. Eşim en azından sperm testine girmeli Ama kabul etmiyor.Sanırım kafaya çok takıyorum..Ama takmamak elde değil.Eşimin ailesi gelin geldi çocuk bile yapamadı diye laf sokuşturuyor habire, 2 sene sanki ben korundum oğulları değil... :mymeka:eek: yüzden eşime kızgınım..belki kızgın olduğum için olmuyordur.. ben tüm kontrollerimi yaptırdım.eşimde kendinde bi sorun çıkmasından korktuğu için gitmiyor sanırım bu teste..ikna edebilirim inşallah.. :..( Çok üzgünüm çoook

korkmayla sonuç değişmeyecek ki..bir sorun varsa biran önce yüzleşmeli..bizi de herkes sıkıştırmaya başladı çocuk için..daha doğrusu beni..niyeyse hep bayandan bilinir..eşim tahlil yaptırdığı gün,gidip ailesine söyledi sorunun kendinde olduğunu..bir daha da konuyu açmadılar hiç..ama biz 2 sene uğraştık..çok şükür 8 haftalık hamileyim..umudumuz tükenmek üzereydi ama,tedaviden sonuç aldık nihayet..bu konuda hassas davranmayan erkeklere çok kızıyorum..:eek:lmaz: ilk başlarda ben de yalvara yakara götürdüm eşimi,sonra işin ciddiyetini anladı,kendi takip etmeye başladı..

üzülme bi sorun yoksa sadece tutturamiyorsunuz demektir..ben ilk deneme ayimda hamile kalmisim...ama ben gecen yil 4 ay boyunca denemiytim araliklarla bilincsizce ve olmadi...bende üzülüyodum aceba bi sorunmu vr diye..bi doktora danis...ve evet ona bende katiliyorum iliskiden hemen sonr kalkmamalisin birakki sperm kolay ulassin..bacaaklarinida birazcik havda tut...2 güne bir dene eminimki sonus alacaksindir..ama ovulasyonunu iyi hesapla...

28 günde bir adet oluyorum. Bide bu beyazımsı akıntı geldiği gün mü ilişkiye girilmesi gerekiyor.Yoksa o günler arasında gün aşırımı yapmak lazım. Ya o sıvı geldiği gün tam boş bırakılması gereken günse yine yapmak gerekirmi?

28 günde bir oluyorsan 12-14-16-18. günler deneyin deniyor. ben ovulasyon yesti kullanarak hamile kaldım.. bence onlardan dene .. çok işe yarıyor..

Hayır anladım da.Şu sıkıntı var. Yumurtlama günü diyelim bugün ama gün aşırı yapmak gerekiyor.Dün denediysen bugün de yumurtladıysan ne olacak :) yani boş mu geçip yarın mı denicem :)

canım ben sana şöyle açıklıyayım yumurtlama 1gün deil 5-6 gün oluyor yani 11i ile 19u mu demiştin sen işte o günlerde senin yumurtlaman spermler senin içinde 3gün falan kalabiliyor endişelenme kolay hamile kalma diye yaz gir bak orda istediğin sorulara cevap alırsın

canım stres yapma eşimde de ben de sorun olmadığı halde ve hiç korunmadığımız halde 18 ay hamile kalmadım klomen kullandım 3 denemeden sonra 6 ay ara verdim kendi kendime dr a gitmicem diye üstelik klomen kullandığım sürede 2 veya 3 yumurtam oluyordu ama hamile kalamıyorum denemediğim koca karı tavsileri kalmamaştı.. en son stres dediler ama insanın stres etmemesi mümkünmü en son ocak ayında tekrar gittim dr a yine klomen verdi olmazsa kanal filmi çektirelim dedi ama o ay oldu çok şükür şimdi ekim ayında kızıma kavuşacağım günüm bekliyorum Allahım inş. seninde muradına ermeni nasip eder. sende kavuşursun bebişine ama sorun yoksa ikinizde de bekle sabret o geleceği günü bekliyodur nazlanıyodur.. belki Allah dua bekliyodur senden bu mübarek ramazan ayında... Her şey gönlünce olsun tatlım sıkma sen canını...opuyorumnanaktan

X