Fikirlerinize ihtiyacim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı apartmanda sınır koruyamazsın. Korumaya kalktığında birde sen suçlu olursun en iyisi hiç aynı apartmanda olmamak. Erkekler evlenince gereksiz ve abartı şekilde anneci oluyor haberin olsunn.

Mezun olmuşsunuz. Çalışmayı düşünmüyor musunuz? İlk önce mesleğinizi elinize alsaydınız daha iyi olurdu ama bir an önce iş bulun derim. Tabii bu aile apartmanı olmasa da şart.
Aile apartmanında iyi geçinenler de var tabii ama zorlananlar daha çok. Umarım şanslı olanlardan olursunuz.
Bu yorumada katılıyorum şöyleki çalışma hayatı ayaklarını kesiyor bencede aynı apartmanda illaki oturacaksınız çalışmak en mantıklısı o zaman kimse pek bulaşamıyor

kapı çalıyor ve siz kapıyı açmak istemiyorum dediniz..... eşiniz ne der ?

kapı çalıyor ve siz kapıyı açmak istemiyorum dediniz..... eşiniz ne der ?
Bu soruya peki hayatım açmayalım diyen çıkar mı ki ? Sınır çizmek böyle bişey değil bence , sınır çizme ile saygısızlık arasında fark var

Konu sahibi evlenmeden önce çoğu aile yüzünü pek göstermiyor , keşke baştan böyle bir şeyi kabul etmeseydiniz umarım sıkıntı çekmezsiniz

Arkadaşlarım herkese merhaba . Size sormak istediklerim var bunları açık açık kimseye soramiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben Allah'ın izniyle 2 gün sonra evleniyorum yaşım 26 biraz geçte olsa üniversite okudum mezun oldum bu sene. Eşimle çok mutluyum onu gerçekten seviyorum onunda beni sevdiğini hissediyorum çok iyi anlaşıyoruz ailesiyle de aram çok iyidir severim kendilerini onlarda beni sever lakin biz aile apartmanında oturacagiz bu zamana kadar nisandan evliliğe kadar hiç birseyimize Allah yukarda hiç karismadilar çok müdahaleci insanlar değiller buralarda okuyorum goruyorum aile apartmanında kaynanayla altlı üstlü oturmayı kimse istemiyor 🙈 soruma gelecek olursak ben üst kattayim kayinvalidemler altkatimda ben çok sıcak kanli bir insanım insanlarla arama mesafe koymayi pek beceremiyorum bu bu yüzden size sormak istiyorum kötü bir imaj çizdirmek istemem ama cizgimi çizmek kapımı rahatça kapatıp dilediğim gibi olmak istiyorum hergun kv evine uğramak istemiyorum yani bunu baştan yapmassam hep böyle gider çünkü hissedebiliyorum ve akraba olarak kalabalık bir aileleri var ve yaşadığımız şehirde istanbuldalar gelip gitme çok oluyor elbette gidicem edicem ama işte o ince cizgiyi korumam gerekiyor bana neler önerirsiniz fikirlerinize ihtiyacım var simdiden teşekkür ederim
Baştan mesafeli olmakta fayda var.. Her taleplerini karşılamayın her çağırdıklarında gitmeyin ve asla onlar istemeden sunmayın..eşinizle aranızdaki ufak tefek problemlere onları asla müdahil etmeyin gelseler bile müsait değiliz,bu bizim sorunumuz ve aramızda deyip kapıları kapatın..özeliniz olsun duruluşunuz tavrınız net olsun..yardım talep etmeden hiçbir konuda yardım etmeyin. .sonra görevinizmiş gibi davranırlar içinden çıkamazsınız..evet aile binasında yaşamak zor ben 18 yıldır yaşıyorum tek dileğim kurtulmak

Bu soruya peki hayatım açmayalım diyen çıkar mı ki ? Sınır çizmek böyle bişey değil bence , sınır çizme ile saygısızlık arasında fark var
Bana haber vermeden, müsait miyim değil miyim, hasta miyim, misafir ağırlamak istiyor muyum diye sormayan olursa fark eder. Yüzüne kapıyı çarparsam saygisizlik olur, ama onlar habersiz gelirse onların ki saygisizlik olur. ( ki genelde habersiz misafir agirlamiyoruz, açmıyoruz kapıyı. )

Forumda yada çevremde hatta en despot arkadaşımda bile görmedim. Kadınlara gelince amann ne olacak ki aç kapıyı diyorlar. Arkadaşım ağlayarak anlatıyordu sabah akşam, özel demeden, bunlar yeni evli demeden sürekli kapıyı çalıyorlar, ya kendileri geliyor ya davet ediyorlar diyordu. Kv kendi gitmese kızını gonderiyordu. Konu sahibinin kocası sınır koyabilecek mi? Ailesine diyebilir mi evimize habersiz gelmeyin, çat kapı gelmeyin diye? Konu sahibi eşine dese ki yorgunum misafir ağırlamak istemiyorum diyince ne diyecek? Yada kv kp falan bu olgunluğa sahip mi? Bunlar evlenmeden konuşulması gereken şeyler.

Baştan mesafeli olmakta fayda var.. Her taleplerini karşılamayın her çağırdıklarında gitmeyin ve asla onlar istemeden sunmayın..eşinizle aranızdaki ufak tefek problemlere onları asla müdahil etmeyin gelseler bile müsait değiliz,bu bizim sorunumuz ve aramızda deyip kapıları kapatın..özeliniz olsun duruluşunuz tavrınız net olsun..yardım talep etmeden hiçbir konuda yardım etmeyin. .sonra görevinizmiş gibi davranırlar içinden çıkamazsınız..evet aile binasında yaşamak zor ben 18 yıldır yaşıyorum tek dileğim kurtulmak
umarım istediğiniz gibi olur

peki eşiniz en baştan size yardımcı oldu mu , yoksa sizinle mi yapabildi bunları

Nişanlına söylemedin mi endişelerini... bak ben her gün her gün kv görüşmek istemem, davet edildikçe gidip gelmek isterim deseydin keşke.

umarım istediğiniz gibi olur

peki eşiniz en baştan size yardımcı oldu mu , yoksa sizinle mi yapabildi bunları
Yok tatlım ben sana bu yazdıklarımın hiçbirini yapamadım..hep iyi olayım diye uğraştım verdim de verdim.. Kıymetim bilinir sandım ama nafile..18 yıllık evliyim aklım yeni yeni başıma geliyor...ywni yeni başkaldırıyorum...sonuçta kimseye yaranamadım yıprandığımla kaldım
Tavsiyelerim tecrübe sonucu öğrendiklerimden ibaret

Konu sahibi eşine dese ki yorgunum misafir ağırlamak istemiyorum diyince ne diyecek? Yada kv kp falan bu olgunluğa sahip mi? Bunlar evlenmeden konuşulması gereken şeyler.
Bunlara sonsuz katılıyorum , aynı fikirdeyiz . Zaten Eşiyle konuşması gereken hususlar bunlar. Ama sizin o bahsettiğiniz soru ile açılışı yaparsa, pek sağlıklı bi sohbet olmaz .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X