Fikirlerinize ihtiyacım var

elmaarmut1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2021
28
6
26
Herkese merhaba hemen konuya girmek istiyorum Okuyup yorum yapan herkese teşekkür ederim
Biz araba aldık benim altınlarım biraz da birikmişimiz ve kayınpederimin de bir miktar yardımıyla her ay maaşından babasına borcunu ödedik
bir süre önce eşim model yükseltmek istediği için arabayı sattı biraz araştırdı ama istediği arabayı bulamadı Bulana kadar idare etmesi için paranın yarısıyla araba aldı diğer yarısını da altın yapıp koyacaktık kenara ama babasına göndermiş toplam paranın dörtte biri kadarını ihtiyacı yok bu arada boş duruyor canı istedikçe harcıyor eşim kalanıyla altın alalım diyor bende diyorum ki hepsini altın yapalım iste zaten duruyor öyle parayı bölmeyelim diyorum daha önceden de ailesine para verdi ve öyle gitti o paralar geri dönmedi yine aynısı olacak biliyorum hesaplarını saklıyor benden ne kadar kaldı söylemiyor herhangi bir giderimiz borcumuz yok biraz tartıştık bu konuda altın falan istemediğimi söyledim ama üzülüyorum da sonuçta benim de birikimim onlar
nasıl davranmalıyım sizce diretmeli miyim hepsini alması konusunda yoksa alabildiği kadarına altın alıp o parayı mı kurtarmalıyım en azından ya da hiç mi karışmamalıyım

Sizin yerinizde olsam ;
Öncelikle kalan parayla hemen altın alıp, eşimle ortak hesaba koyardım.
birbirinin izni olmadan alamayacak şekilde bankaya talimat verirdim böylece en azından paranın yarısını kurtarırdım.
Kavgayı sonra yaparsınız.

Babasının ihtiyacı yokken sırf ıvır-zıvıra para harcasın diye babasına verdiyse çok yanlış yapmış eşiniz . Üstelik size sormadan..
araba alacağınız zaman, baba o parayı verecek mi ?

Ama size araba alırken zaten para vermiş bu insanlar. Belki eşiniz gururlu davranıp paralarını geri vermiştir.

Sizin yerinizde olsam ;
Öncelikle kalan parayla hemen altın alıp, eşimle ortak hesaba koyardım.
birbirinin izni olmadan alamayacak şekilde bankaya talimat verirdim böylece en azından paranın yarısını kurtarırdım.
Kavgayı sonra yaparsınız.

Babasının ihtiyacı yokken sırf ıvır-zıvıra para harcasın diye babasına verdiyse çok yanlış yapmış eşiniz . Üstelik size sormadan..
araba alacağınız zaman, baba o parayı verecek mi ?
Haklısınız en azından o kadarını kurtarayım

eşiniz hem ekonomiden ve yatırımdan anlamıyor hem de zerre güvenilecek bir adam değil
ona göre düşünün karar verin
ben olsam bütün birikimlerimi ondan gizli yapardım.
bir evlilikte
yine aynısı olacak biliyorum hesaplarını saklıyor benden ne kadar kaldı söylemiyor

bu ne demek? hem de bi de benim de param olacak o hesap vermediği paranın içinde?
hiç kavga çıkartmayın, tatlı tatlı yapın birikiminizi bundan sonra.
Asla da söylemeyin.

Benden sana bir abla tavsiyesi eşle dostla akrabayla para işine hiç girmeyeceksin. Gücün varsa alacaksın yoksa almayacaksın. Borç da alma borç da verme. Eşine paranın hesabını sor siz evlisiniz o para ikinizin. Nereye ne kadar harcadığını, kime ne verdiğini bilmek senin hakkın.
Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için doğru söylüyorsunuz

eşiniz hem ekonomiden ve yatırımdan anlamıyor hem de zerre güvenilecek bir adam değil
ona göre düşünün karar verin
ben olsam bütün birikimlerimi ondan gizli yapardım.
bir evlilikte

bu ne demek? hem de bi de benim de param olacak o hesap vermediği paranın içinde?
hiç kavga çıkartmayın, tatlı tatlı yapın birikiminizi bundan sonra.
Asla da söylemeyin.
O kadar haklısınız ki insan bazen kör oluyor güveniyor görmüyor gözü gerçekleri

karı koca arasında para saklamak en sinir olduğum şey
madem öyle neden sizin altınlarınız kullanıldı ?
bu arada altın daha da yükselecek, alabiliyorsanız alıp atın kenara.

Altınlarınızı alıp birde ailesine mi veriyor parayı sizden saklayıp? Buna müsade eden sizsiniz geri isteyin arabayı da yükseltmeyin . Yaptırın altınlarınızı KENDİ adınıza olan bir kasaya koyun. Sizi eş yerine koyup takmıyor malesef

Eğer sen karisamazsin diyorsa bu durumda parayı ayiracaksin çünkü eşiniz hadsiz davranıyor.
Normalde ailede para ortaktir ama bu tarz adamlara böylesi gerekir.
Herks ozaman kendi hesabına göre ayagini uzatsin.

Model yükseltmek için araba satılıp yarısına düşük model araba almak biraz mantıksız olmuş gibi. Kalan yarısınında bir kısmının kp verilmesi hepten saçma bir durum zamanında yaptıklarını geri vermişsiniz sonuçta. Size kalan paranın akıbetini kocanıza bırakmayın bence sizde dursun

Herkese merhaba hemen konuya girmek istiyorum Okuyup yorum yapan herkese teşekkür ederim
Biz araba aldık benim altınlarım biraz da birikmişimiz ve kayınpederimin de bir miktar yardımıyla her ay maaşından babasına borcunu ödedik
bir süre önce eşim model yükseltmek istediği için arabayı sattı biraz araştırdı ama istediği arabayı bulamadı Bulana kadar idare etmesi için paranın yarısıyla araba aldı diğer yarısını da altın yapıp koyacaktık kenara ama babasına göndermiş toplam paranın dörtte biri kadarını ihtiyacı yok bu arada boş duruyor canı istedikçe harcıyor eşim kalanıyla altın alalım diyor bende diyorum ki hepsini altın yapalım iste zaten duruyor öyle parayı bölmeyelim diyorum daha önceden de ailesine para verdi ve öyle gitti o paralar geri dönmedi yine aynısı olacak biliyorum hesaplarını saklıyor benden ne kadar kaldı söylemiyor herhangi bir giderimiz borcumuz yok biraz tartıştık bu konuda altın falan istemediğimi söyledim ama üzülüyorum da sonuçta benim de birikimim onlar
nasıl davranmalıyım sizce diretmeli miyim hepsini alması konusunda yoksa alabildiği kadarına altın alıp o parayı mı kurtarmalıyım en azından ya da hiç mi karışmamalıyım
Size hibe para vermiyorlar ama hibe para alıyorlar?

böyle kafasına buyruk erkeklere sinir oluyorum. Kendi paran için tedirgin oluyorsun ne acı. Tavrını koy ve altın al, döviz al ve kendi hesabına yatır. Çünkü eşin kendi parasını idame edemeyecek biri.

X