FiraRi SewDam..

B

busra_tuna

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi busra_tuna
Firari bir sevda benimkisi ne yurdu ne limani var bu sevdamin. Bir tek sahibi varsa oda sensin
demir attim gözlerine sevdamla kosa kosa sana geliyorum, gelirken bazen bir tasa takiliyor ayaklarim, yolumma apansiz engeller cikiyor ama ben bikmadan usanmadan ve hic yorulmadan sana kosuyorum yüregimde koca sevdamla. Neler atlattik degilmi birlikte tam bitti derken birakalim ask kazanacak mi diye bekledik, bekledik ve ask kazandi biz bizden gececekken yüreklerimiz birbirine daha fazla kilitlendi. Her insanin bir ruh esi vardir derler ya hani bi kentin taninmamis sokaklarinda rastlarsin ya iste bende sana iste tam ucurumdayken, asagi bakip kendimi yere birakacakken rastladim. Arkamda belki gittigime aglayacak bir tek ailem olacakti belki beni seven bi yürek olmayacakti sevdasiz göcüp gidecektim belkide eger tutmasaydin o an ellerimi, yollarima cikmasaydin seni sevemeden gidecektim....
Beklemiyordum hic gelipte sana tutulacagimi, hasretten her sabah gözlerimde yaslarla uyanacagimi ahh birtanem dayanmiyor su gönlüm sensiz gecelere,
sensiz sabahlara cok seymi istiyorum sanki, kizacaksin bilirim isyan etme diyeceksin ne olur birak bukadarcik isyanim olsun..Gözlerimi actigimda yanimda seni görememek ne demek sen bilir misin, bilirmisin sensiz o cayin hic tadi yok yedigim lokma dizilir bogazima, haram olur uykularim, kabus olur sensiz tüm rüyalarim, öfkeyle yorganimla bogusurum neden bu kadar soguk diye, iste o an sicaklagini daha bir özlerim. Odam zindan gibi gelir bana gözlerinden yoksunken, yatagim soguk ayazda kalmis ellerinden mahrum gibiyken, rüyalarim yetim sanki imkansiz bir ask yorgunuyken ahh be sevdalim ne cok seviyorum seni bir bilsen, herkese senden bahsediyorum simdilerde, gözlerimin ici gülüyormus seni anlatirken.
Dilim dilime dolaniyor adin aklima geldiginde yada bana seni özledim dediginde.
Bende özlüyorum seni ölesiye tipki bir mahkumun beraat gününü beklemesi gibi bekliyorum seni.
Bir cocugun uyumadan önce annesinden öpücük beklemesi gibi bekliyorum. Tipki bir hastanin doktorunu bekleyip yarasini sarmasi gibi seninle vuslat atesiyle yanmayi bekliyorum. Söyle bana sevdigim daha ne kadar sürgün olacak bu yitik sevdamiz, nezaman yaklasacaksin limanima?
Damga damga vuruyorum seni gögsüme hasretinle yaniyorum gecelerce.
Yerlere göklere sigdiramiyorum sana olan sevgimi, duysun dalgalar denizler, gökte ucusan martilar sahidim olsun seviyorum seni, sana olan sevdamin adidir sonsuzluk...
Firari sevdamsin benim, yitik limanim yüregine demir attigim biricik sevdalim...

X