Tatlı Tarifi Fıstıklı Kokoş Muhallebi - Migros Süt Sponsorluğunda

Oriana

Kızlarım 🧡🧡🧡🤲🏻 26.01.2022 🍀Twin Mom 👩‍👧‍👧
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Haziran 2019
13.136
46.673
Hepinize merhaba hanımlarr:KK200:, benim çok sevdiğim ve misafirim geleceği zaman sıklıkla yaptığım bir tatlı aslında muhallebi tatlısı çünkü hem lezzetli hem de çok pratik. Bugün de yarışma için biraz süsledim ve beğenilerinize sunuyorum. Umarım beğenirsiniz :KK36:
Malzemeler
IMG_4615.jpg

Puding Kısmı İçin;
- 3 su bardağı süt
- 1 paket çilekli puding
Muhallebi Kısmı İçin;
- 2 Yemek kaşığı tereyağ
- 1 çay bardağı un
- 1 lt süt
- 1 su bardağı toz şeker
- 1 çay bardağı iri kıyılmış fıstık
- 1 paket vanilin
Süslemek için;
- Gül tomurcukları
- Ebegümeci
- İri kıyılmış fıstık

Yapılış Aşaması

Öncelikle pudingi ve muhallebimizi koyacağımız kaselerimizi hazırlıyoruz. Daha sonra ilk olarak pudingimizi yapmamız gerekiyor en alt kısıma koymak için. 3 su bardağı süt ve 1 paket çilekli pudingimizi kıvam alıncaya kadar kaynatıyoruz. Daha sonra kaselerimize alıyoruz ve soğuyuncaya kadar dinlendiriyoruz.
IMG_4617.jpg

Yaklasık 20 dk falan dinlendirdikten sonra ayrı bir kapta muhallebimizi hazırlamaya başlıyoruz. İlk olarak tereyağ ve unu kavuruyoruz.
IMG_4619.jpg
IMG_4620.jpg

Daha sonra sütümüzü ve şekerimizi ilave ediyoruz. Kıvam alıncaya kadar karıştırıyoruz. Kıvam almaya yaklaştığında içerisine iri kıyılmış fıstıklarımızı ilave ediyoruz.
IMG_4621.jpg
IMG_4622.jpg
IMG_4623.jpg

Muhallebimiz tam kıvam aldıktan sonra içerisine şekerli vanilimizi de ekleyip karıştırıp daha önce puding koyduğumuz kâselerin üzerlerini muhallebimiz ile dolduruyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Soğuduktan sonra dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Not: Ben kaselerin kenar süslemelerini önce benmari usulü erittiğim beyaz çikolataya batırdım daha sonrada fıstığa batırarak elde ettim.

IMG_4631.jpg

IMG_4640.jpg

IMG_4642.jpg

IMG_4645.jpg

IMG_4650.jpg

IMG_4631.jpg

Afiyet olsun hepinize bol şans diliyorum :KK36:

Son düzenleyen: Moderatör:
X